Nacistická válka s rakovinou

Moderátoři: Pátrač, Tkuh

mr_kosa
desátník
desátník
Příspěvky: 41
Registrován: 24/6/2011, 20:15

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od mr_kosa »

To či má byť súkromný! podnik fajčiarsky/ nefajčiarsky/ niečo medzi (v čase obeda a pod.) by malo byť sväté právo majiteľa! Pokiaľ ho teda riadne označí v súlade so svojou voľbou.

Ja som nefajčiar, je to hnus ako človek napáchne celý za hodinu strávenú vo fajčiarskom podniku... ale právo slobodne nakladať so svojím súkromným majetkom by malo byť niečo nescudziteľné bez ohľadu na nejaké osobné rozpoloženie alebo názory.
Naposledy upravil(a) mr_kosa dne 27/5/2013, 23:09, celkem upraveno 1 x.
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od kenavf »

Bolo by dobré aby tu každý k svojmu príspevku napísal či je fajčiar alebo nefajčiar.
Ja som nefajčiar.Zákaz fajčenia mi vyhovuje.Ale keby som mal reštauráciu,tak by som asi mal velké obavy zo zákazu fajčenia(že mi klesnú tržby).
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od Polarfox »

kenavf: Ze své podstaty je to ale zbytečná obava. Pochopím to v momentě, kdy je to novinka a nejsou s tím zkušenosti, ale ne v momentě, kdy to všude funguje zcela bez problémů a všichni (paradoxně včetně kuřáků) na tom najdou více kladů než záporů. Prostě najednou se rozlídnou a ono to jde a kupodivu žádná křeč. Ty tržby jsou jen výmluva chránící před změnou, stejně jako nezasahování do práv výmluva pro vlastní pohodlnost.

mr kosa: Ať už pomineme ten zbytek, tak jen samotný vajgly jsou hnus maximus. Když bude člověk na zem házet papírky od bonbónů atp., tak se budou kolemjdoucí ksichtit nebo mít připomínky, ale odhozený nedopalek se vždy obejde bez jediného mrknutí oka. Prostě legalizované odhazování odpadků...a má to nějaký reálný podklad? Ne..jen je prostě kuřáků hodně, ti to tak dělají, je to normální. Tím pádem jsou nedotknutelní :) A jestli se ti milej zlatej něco nelíbí, tak buď drž klapačku, koukej jinam a nebo si je posbírej...
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od Lord »

Mě se jen líbí, že kuřáci vědí, že fajčení je pro zdraví špatné, přesto si nemůžou pomoci a hulí, i když to leze do peněz. A pak jsou nakonec rádi, když jim od této závislosti někdo pomůže :)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od Trismegistos »

Lord píše:Mě se jen líbí, že kuřáci vědí, že fajčení je pro zdraví špatné, přesto si nemůžou pomoci a hulí, i když to leze do peněz. A pak jsou nakonec rádi, když jim od této závislosti někdo pomůže :)
Přestat je pro většinu z kuřáku velký problém, člověk musí mít silnou vůli a vyhrát sám nad sebou a to nedokáže každý.
kenavf píše:Bolo by dobré aby tu každý k svojmu príspevku napísal či je fajčiar alebo nefajčiar.
Jsem nekuřák a abstinent, tedy tzv. zabiják dobré nálady a jako takový veskrze nesympatická entita. :D

Pěkná kniha v češtině nejenom o "válce nacistů s rakovinou", ale i o psychiatrii, eugenice a "lékařích", kteří zůstaly nepotrestáni: Muži za Hitlerem
jíra
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 134
Registrován: 26/5/2011, 18:53

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od jíra »

Je to prostor, kde ti dva musí koexistovat, stejně jako v hospodě a jinde. Opět opakuju, hospoda není prostor primárně určený k hulení, jen se tam hulit smí, což je diametrální rozdíl
No přesně, musí koexistovat spolu, ne aby si jeden diktoval podmínky a druhý se jim přizpůsoboval. Jak jsem psal, máš samozřejmě právo a nikdo ti nic nenamítne, když si budeš stěžovat, nebo se pokusíš domluvit s ostatními kuřáky, aby s kouřením dali pokoj, když jsi v hospodě, kde se kouřit smí. Jenom se tak trochu předpokládá, že když je tato hospoda kuřácká, je pravděpodobné, že se tam kouřit bude. Možná by se tedy mělo v kuřáckých hospodách hlasovat, jestli kouření vadí právě dorazivším nekuřákům. Ale kdo rozhodne, jestli je horší tvůj požadavek, aby se nekouřilo, když se může, nebo že se kouří a tobě to vadí?
Na cyklostezce také smí jezdit kola, přeci jen je to cyklostezka, ale to neznamená, že tam pěšího naberu na řídítka i když jde po kraji a můžu ho objet a pokud se mu to nebude líbit, tak mu o hlavu omlátím ceduli, kde se píše, že na cyklostezce smí jezdit kola (a co je mi do toho, že on ta může být také, má si vybrat jinou cestu)
Jízda na cyklostezce se vyznačuje tím, že někoho bud nabereš, nebo tam nemá co dělat? Jak má teda kuřák kouřit tam, kde je to dovoleno, aby tě nějak nepopudil? Píšeš, že to není prostor určený k hulení. OK. Ale smí se tam hulit. Očekávášš ohleduplnost ze všech stran. Jak? Jak má teda kouřit? Má se zavřít do nějaké prosklené budky s odvětráváním, když si zapálí?
"Havloidní židokavárna pracuje na českém majdanu! Tohle vám neprojde idioti!"
-Helena de Farkas
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od skelet »

asi tak.. kuř si co chceš, ale neobtěžuj mě smradem.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od Polarfox »

jírá: Píšu že se musí domluvit a obě! strany by si neměly dělat zbytečné problémy. Pokud ten kompromis ztroskotá na tom, že jedna ze stran ani nehodlá jednat, tak je něco blbě. Já nejsem nějakej morální purista, co by je nejraději automaticky vypakoval někam na hanbu, jen nevidím důvod, proč si nechat zbytečně sr.. na hlavu. V hospodě se třeba smí i pít a bavit se, takže čekáš společnost v náladě a trochu hlučno. Ale v momentě kdy ti někdo začne řvát do ucha a nebo se okolo tebe začne motat s úmyslem zvracet, tak se počítám ozveš...

A co ti vadí na těch cyklistech? :) Cyklostezka je určena pro pěší i cyklisty, hospoda pro kuřáky i nekuřáky. Cyklisté i chodci by se měli navzájem respektovat a nedělat si problémy. Tj. nejezdím jako prase a neťukám si na čelo, když potkám chodce a nechodím jak blbec a nemotám se někomu zbytečně do cesty. A stejná pravidla by měla platit i mezi kuřáky a nekuřáky. A ne že pojedu tak, že chodci budou uskakovat někam do trní, protože JÁ jsem cyklista a SMÍM tu být a ne že budu ostatní zbytečně obtěžovat smradem, protože JÁ jsem kuřák a SMÍM tu kouřit.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od Stuka »

Jíra, Polar - oba vlastně píšete stejné v trochu jiném šatu. :D
Ano, jde o kompromis. Vemte si příklad koně. U nás pro ně vyhrazený cesty nejsou, tak se jezdí všude. Na jedné straně chápu, že někam s koněm jet musí. Na druhé straně, když se mu musím všude vyhýbat já ( málokdo je slušnej, aby se s koněm vyhnul ) a taky zapadám do bláta po kolena, protože kopyta rozryla poslední kousek schodné cestičky - taky vidím červeně. :D

Prostě nemyslet jenom na sebe ale taky na ostatní a tehdy nebude potřeba ani moc zákazů a příkazů.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od Alfik »

Polare, problémem je to, že když se na cyklostezce pohybuje chodec, tak nemusí být ve fyzickém kontaktu s cyklistou, protože bycikly se vzduchem nešíří. Zatím.
Kuřák s nekuřákem ve stejné místnosti (např. hospodě) jsou ve zcela jiné situaci - a kuřáci (protože JE to droga a oni JSOU feťáci) to nedokážou uznat, jejich droga je ovládá, takže považují jakoukoli zmínku za osobní útok na sebe. I když nejde o ně osobně, ale o šíření plynů v atmosféře té místnosti.
A mnozí nemají ani íkvé tykve, takže by to nepochopili ani na obrázku... je prokázán vliv inteligence na kouření. Ve smyslu čím pitomější, tím snáze kuřák.
Pzn. Jsem nekouřící kuřák a rozhodně nejsem abstinent :)
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od Stuka »

Tak vida, jaký zajímavý duel - ochmelkové a feťáci kontra abstinenti. :D

Určité zákazy pro kuřáky jenom vítám, avšak nemá to jít do absurdanu a to z těchto důvodů:

Protože ty tzv. metly lidstva jsou nejen lidstvu odjakživa blízké ale také z nich profitují státy, mafie a podniky. Což znamená, že úplný zákaz výroby a prodeje tabáku a alkoholu (o jiných drogách mluvit nebudu) by k ničemu nevedl, jak se ukázalo kdysi u alkoholu - člověk si k těmto požitkům i tak vždycky cestu najde. Na druhou stranu stát by zaplakal, kdyby v tomhle momentě každý přestal pít a kouřit.

Cesta ke spokojenosti (a zdraví) vede klikatě a zdlouhavě právě přes propagandu, nějaké zákazy a omezení. Podívejme se třeba na filmy: kdysi v nich každý hrdina kouřil. Sexappeal u filmových hereček byl podtržen zapálenou cigaretou - viď třeba slavná scéna z filmu Kristián atd. Dnes už je nepsané tabu, že filmoví hrdinové si ve filmech ze současnosti ani zápalkou neškrtnou - a to na jedné straně pokládám za správné, na druhou stranu je to ale směšné, protože ve skutečnosti se hulí pořád jedna radost.

Takže ano - jsem za to, aby se někde na veřejnosti a v nějakých lokálech nekouřilo, nebo se to hodně omezilo, na druhou stranu jsou ty zákazy někdy přehnané, směšné a debilně omezující. Co už taková šedá krabička bez označení značky cigaret s obrovským nápisem - "Zapálíš si a zemřeš!" vlastně znamená? pokud si ji pořád můžu koupit.

Nebo se projděte přes oběd po Bratislavě - každý narychlo bafá na ulici jako smyslů zbavený, protože v kanceláři nemůže. To, že v kanceláři kouřit nemůže - to vítám, ale aby ještě i na ulici byl snad zákaz, že může kouřit jenom s pytlíkem na hlavě - to už snad nééé. :D
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
VGR_j4ck41
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 448
Registrován: 1/9/2010, 10:23

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od VGR_j4ck41 »

Polarfox píše:jírá: Píšu že se musí domluvit a obě! strany by si neměly dělat zbytečné problémy.
polare ja nevim ... mluvis tady o kompromisu, ale me se zda ze ten kompromis vyzadujes jenom od kuraku

- ted mluvim jenom o hospodach, nemluvim o huleni na ulici (vajgly), na zastavkach, ve verejnych budovach ... jenom o hospodach -


rikas ze jako nekurak pokud se budes striktne vyhybat kurackym hospodam, tak jses omezen ve vyberu - ovsem stejne tak je v tom vyberu omezen kurak ... a pokud nechteji byt omezeni tak holt musi akceptovat vybrany podnik, totiz nekurak by mel ocekavat, ze v kuracke hospode je nahulino, stejne tak kurak by mel ocekavat, ze v nekuracky hospode si nezahuli

pripadne posilas kuraky hulit z hospody na ulici. na ulici kde kolem nich chodej lidi (a jsou tak tedy jimi obtezovani) aniz by do ty hospody vesli. Jakou meli oni svobodu volby?

mluvis o tom, ze by kuraci meli v nekuracke hospode tolerovat nekuraky a pripadne kvuli nim upravit svoje chovani, ze na tom nekuraci pravo - obratime-li to do opacnyho gardu tak pak by meli mit kuraci pravo pozadovat po nekuracich v nekuracke hospode aby kvuli tomu, ze si chtej zapalit zmenili svoje chovani a to cigaro jim dovolili?

Stat at rozhoduje o verejnych prostorach. Pripadne o tom jestli vubec povoli prodej tabakovych vyrobku na svym uzemi. Ale kdyz je to povoleny prodavat tak o tom o tom jestli ma byt hospoda kuracka nebo nekuracka ma rozhodovat jedinej clovek - a to majitel.

Sam jsem bejvalej kurak, kterej si posledni dobou zapali prave v hospode u chlastu. jsem z party jedinej kdo huli certovy trubicky. A kdyz se jde do nekuracky hospody tak nekourim, kdyz se jde do kuracky tak oni nepicujou ze se v ni kouri.

Je to o kompromisu a svobode volby - obou stran. howgh
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od Polarfox »

A co je špatnýho na tom, že nechceš, aby ti to někdo foukal přímo do ksichtu, tak ho poprosíš, jestli by si nesedl třeba na druhou stranu stolu? (načež tě pošle do pr.., protože proč by to dělal že? :) ) Nebo místo krabky vyhulí jednu dvě, aby tam bylo vůbec vidět na metr? Kuřáků je mraky a potkávám je všude možně každý den a pokud to není extrémní případ, tak mě troška kouře nezabije a už při stopovém množství si na sebe nenasazuju plynovou masku. Ani nebrousím kolem stolu jako prorok a nesnažím se je konvertovat na víru svatou. Tady je problém, že kuřáci berou jakoukoli připomínku automaticky jako útok. Když se jim budu moct vyhnout, tak mi do nich není zhola nic...ale pokud tu možnost někde nemám, tak uvítám prostou lidskou vstřícnost.

Je sakra rozdíl, když jsi někde s kamarády a jeden se zeptá, jestli někomu nevadí, že si zapálí (a že to pokud možno nebude moc přehánět), než když to někdo automaticky vybalí a požitkářsky ti to začne foukat do obličeje. A v momentě, kdy se ozveš, se buď zaksichtí, urazí nebo tě pošle do ...

A co se týká kouření na ulici. Ještě nikdy jsem se tím necítil být nijak zvlášť obtěžován, pokud bych tedy nebyl nucen obíhat kolem takového člověka v metrové vzdálenosti jako oběžnice a to po delší dobu. V 50% případů kolemjdoucí ani nic neucítí, ve 40% ho to při tranzitu brnkne na půl vteřiny do nosu a v těch zbylých 10%, kdy poblíž nějakého stojíš a jde to na tebe, tak si holt popojdeš tři kroky. Nebo jestli by bylo lepší dělat z toho kovbojku a vyhnat kuřáky do lesů a ghett? Nevidím pro to důvod.

Ale za vajgly bych jim urážel ruce bez pardonu :D
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4079
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od jarl »

No nějak se nám to začíná zvrhávat ve spor kuřáci proti nekuřáků (o cyklistech nemluvě). Pokud se tento vývoj autorce nelíbí, ať se mi ozve a já to zatrhnu.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
VGR_j4ck41
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 448
Registrován: 1/9/2010, 10:23

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od VGR_j4ck41 »

Polarfox píše:A co je špatnýho na tom, že nechceš, aby ti to někdo foukal přímo do ksichtu, tak ho poprosíš, jestli by si nesedl třeba na druhou stranu stolu? (načež tě pošle do pr.., protože proč by to dělal že? :) ) Nebo místo krabky vyhulí jednu dvě, aby tam bylo vůbec vidět na metr? Kuřáků je mraky a potkávám je všude možně každý den a pokud to není extrémní případ, tak mě troška kouře nezabije a už při stopovém množství si na sebe nenasazuju plynovou masku. Ani nebrousím kolem stolu jako prorok a nesnažím se je konvertovat na víru svatou. Tady je problém, že kuřáci berou jakoukoli připomínku automaticky jako útok. Když se jim budu moct vyhnout, tak mi do nich není zhola nic...ale pokud tu možnost někde nemám, tak uvítám prostou lidskou vstřícnost.
to neni o tom, ze kuraci berou jakoukoliv pripominku jako utok ... ty si obhajujes svoji svobodu a zaroven kurakum tu jejich upiras. Stat jednoznacne rika, ze koureni neni nic spatnyho, respektive, ze to je statem povolena droga stejne jako alkohol - jelikoz je povoluje prodavat. A tim dava uzivatelum techto drog pravo je konzumovat. A jako sorry, ale argumentovat stejne jako ty, ze chodis primarne do hospody konzumovat jednu drogu a nadavas na lidi, kteri u toho konzumujou jeste jinou drogu? Dokud stat nezakaze prodavat cigara, tak nema co kecat soukromnikum do toho jestli si udelaj svoji hospodu jako kurackou nebo nekurackou. Obe maji svoji koncovou skupinu zakazniku a jestli nekurak chodi do kuracky hospody a stezuje si ze se v ni kouri - tak pak je neco spatne. Ja jsem taky omezen volbou - v CR se rozmahaji sluzby vyslovene pro zensky. Mam si zacit stezovat, ze me Ladytaxi nevezme? Nebo si mam zavolat taxi jaky me veme? S hospodou mas tu samou volbu. Pokud je tam zahuleno, ze neni videt na krok tak se muzes zvednout a jit do jiny. Pripadne do ni nemusis vubec chodit, pokud vis ze tam je takhle zahuleno porad. A znova opakuju tak jak mas ty omezenej vyber kvuli kurackejm hospodam, tak ma kurak omezenej vyber diky nekurackym hospodam. Je snad tvoje svoboda prednejsi nez svoboda kuraka? Ne, je jenom tvoje. A proto se logicky domnivas ze je ta spravna a uprednostnujes ji. A proto vidis jenom jednosmerku -> nemas jinou moznost nez zajit do kuracke hospody a ocekavas ze na tvuj pozadavek aby prestali nebo omezili spotrebu cigaret kvuli tobe a rozcilujes se, ze tvoji prosbu ignorujou proste tim, ze te odkazou na to ze jsi v prostoru kde je koureni povoleno. Ale existuje i provoz v druhem smeru. Muze se stat, ze kuraknebude mit jinou moznost nez zajit do nekuracky hospody - kdyby sedel vedle teba a slusme a vstricne se optal jestli by ti nevadilo, ze by si zapalil. Co bys mu rekl. Neodkazal bys ho nahodou na tu ceduli kde stoji Koureni zakazano?
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od Polarfox »

Ty pořád nechápeš jádro pudla...ať si kuřák dělá co se mu zlíbí, když tím nebude otravovat ostatní. Alkohol je možná státem povolená droga, jak to nazýváš, ale také to neznamená, že se ti automaticky můžu vyblinkat do klína a nebo po tobě nametenej lízt a osahávat tě. Kuřák není limitovaný jen nějakou kuřáckou nebo nekuřáckou hospodou, ale i nějakým vzájemným slušným chováním. To že zákon neuvádí, že mi nemůžeš kouřit hned pod nosem nic neznamená, protože stejně tak neuvádí, že ti nemůžu hodit šavli do klína kdykoli se mi zlíbí. Na druhou stranu to druhé uvedené bude bráno jako společenský prohřešek, ale to první díky imunitě kuřáků vůbec nijak...ve stejném gardu jako je odhazování papírů bráno jako dělání nepořádku, ale odhazování nedopalků vůbec nijak.

Pokud člověk provozuje nějakou nadstandardní aktivitu, tak se musí vypořádat s jejími důsledky a průvodními jevy. V případě hulení je těžké ty průvodní jevy nějak lehce vyřešit, ale to je problém dotyčného, ne zbytku společnosti.

A opět opakuji...hospody nejsou určeny jen pro kuřáky a jejich primárním účelem není poskytnout útočiště pro zahulení si. A pokud se nějakému podniku budu muset vyhnout z důvodu velkého zahulení, tak to není proto, že mám vysoké požadavky, ale proto, že kuřáci nejsou schopni s ostatními kooperovat do té míry, aby se vytvořilo prostředí, kde v pohodě vydrží obě skupiny. Jednoduše řečeno tě z té hospody díky tomu vyženou, stejně jako by tě vyštípala banda vožralků, který by se ti lepili na záda a chtěli by se s tebou pusinkovat a nebyla by možnost/vůle je usměrnit...
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
jíra
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 134
Registrován: 26/5/2011, 18:53

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od jíra »

Každý máme prostě asi jiné názory, popřípaddě je odlišně interpretujeme. Zkus prosím napsat ideální situaci v kuřácké hospodě, podle tebe. Jaké by mělo být chování kuřáků a jaké nekuřáků, protože já pořád nějak nechápu, co vlastně chceš od těch kuřáků v kuřácké hospodě.
"Havloidní židokavárna pracuje na českém majdanu! Tohle vám neprojde idioti!"
-Helena de Farkas
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od skelet »

jinými slovy kuřák neomezuje kuřáka v restauraci tím, že si zapálí, ale tím smradem co vypouští. Je to stejné jako by někdo přišel a pšoukal ti pod nos.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od Polarfox »

jíra: Asi takové, jaké očekávám při odhazování vajglů. Aby se na chvíli zamysleli, zkusili odhodit tu pózu privilegované skupiny a uvědomili si, že to kouření je něco, co ostatním může vadit a nemají na to automatické právo kdykoli a jakkoli. Pak ani nekuřáci nebudou vypadat jak banda svatoušků, co pořád někomu sahá do "práv" a bude se možné sejít někde napůl cesty a posedět v podniku, kde to je snesitelný a ne jak po požáru chemičky.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
jíra
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 134
Registrován: 26/5/2011, 18:53

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od jíra »

Kde je v tvém případě ta hranice, kdy ti to kouření už vadí, a kdy je snesitelné? Když je v kuřácké hospodě pět kuřáků někde v rohu hospody, daleko od tebe, je to v pořádku? Co když tam přijde deset dalších a bude chtít kouřit? Měli by toho nechat, protože už ti to bude vadit? Oni nemají na kouření automatické právo kdekoliv a kdykoliv, ale v té hospodě mají. Záleží na majiteli, jak to tam má rozhodnuto, zda platí různé režimy, ale v zásadě se s tím počítá.
V kuřácké hospodě lze zkrátka očekávat zvýšenou pravděpodobnost výskytu cigaretového kouře. Vím to předem, můžu s tím počítat.
Je to stejné jako by někdo přišel a pšoukal ti pod nos.
To b musel kuřák přijít a vyfukovat mi kouř přímo do obličeje pod nos. V tom případě je na místě nějaká akce, ať už slovní, nebo jiná. V hospodě se samozřejmě pšouká a říhá, je to fyziologický projev člověka. A to i v nekuřácké hospodě.
"Havloidní židokavárna pracuje na českém majdanu! Tohle vám neprojde idioti!"
-Helena de Farkas
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“