Preventivní úder

Operace Barbarossa, bitva o Krym, Moskvu, Stalingrad, Kursko, Čerkassy, Bagration, Berlín.

Moderátoři: michan, Pátrač

Odpovědět
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Preventivní úder

Příspěvek od michan »

Studuj, napovídat je jednoduché, jde o Christie - traktor - prostuduj to a kdo to Stalinovi kamarádsky dal....
ObrázekObrázekObrázek
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Preventivní úder

Příspěvek od Mirek58 »

Stuka ,
díky, ten zdroj znám, zde jde o tvrzení, že sověti měli nasazeny am. tanky na podzim 1941.
Já se opovážlivě zeptal na typy oněch tanků.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Preventivní úder

Příspěvek od Stuka »

Viem, že M3Lee boli v Rusku nasadené v bojoch až roku 1942. V roku 1941 možno žiadne americké tanky dodané neboli, iba oceľ a iné suroviny. To ale len tipujem.
ObrázekObrázek
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Preventivní úder

Příspěvek od Mirek58 »

Michan:
Dobrá klička!
( pobavila mě)
Christie M 1928 - BT - T 34
rovná se - Americké tanky nasazené sověty na podzim 1941 :up:
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Preventivní úder

Příspěvek od kopapaka »

Hmmm, minchane, to už můžeš T-26 počítat jako Vickers, ne?
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Preventivní úder

Příspěvek od michan »

Víš co jsi chytřejší kopa... Co chceš od Christie k T 34 říci?
Rusové se fakt od traktoru učili přes tanky prostě dál - to je fakt...
Já na to potřebuji, při své kadenci, 2 měsíce a knihu vidět, že jde do tisku.... Potřebuji více času.


- Stuka nesmí se jen jeden zdroj při studování historie... - musíš 4 až pět pohledů od traktorů po tanky a nesmíš mít dost... Stejně mě něco chybí co jsem se dozvěděl - kam jsem založil podklady...
Tam je ještě pokračování, musíš se i k pokračování a odkazům propracovat - po 20. tých letech si Stalina bohatý Američan zamiloval, že mu přivezl i prvé dva tanky... - nedal jsem úvozovky...., Američan, multimilonář...
Fakt a byl dlouho u Stalina - ale jen okrajově a málo zmiňován...
Šlo to, když jsem to tehdy psal, i díky lidem, kteří byli u čtení. Nyní bude vše pomalejší.
Není to jen Fučíkovské -V zemi kde zítra znamená včera a pod.

Že z traktorů byly tanky je fakt - rozebrat má slova - je třeba hodně studovat a dnes mít i štěstí na literaturu....

Stuka Mirku - bude mě mrzet, že neuvidíte, že hned neuvidíte americké tanky. Neuvidíte, ty soukromníky - já jen vím - a nakreslily obsluze v azbuce na věže a korbu křídou - vem ráčnu, pardon volant - - já Vám to najdu... Nejen kvůli stuce, ale sám si to obnovím,,,,
fňukám , že musím něco co se nechce věřit a co je z nedostatku informací méně známo - pro stuku a Mirka 58 doplním do konce dubna.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Preventivní úder

Příspěvek od michan »

Osobní urážky bez důkazů jsem smazal.
Indispozice sice byla, ale né zde řečená.
Nemohl jsem jinak než reagovat na znalosti a zkreslování dějin s připomenutím restů, které do konce dubna vyřeším.
Stále trvám na faktu - nehrajte si na historiky a ochránce ruského carského imperialismu, stejně jako imperialismu SSSR - totality více než stejné jako byl nacismus a fašismus, který není uznán dones... Ctěte zákony tohoto státu.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Preventivní úder

Příspěvek od kopapaka »

Osobní urážky?
Jako že tady píšeš nečitelné nesmysly?

Mimochodem, Christie své tanky "Stalinovi" rozhodně nedaroval - nechal si je pěkně zaplatit a že to byl oboustraně výhodný obchod....
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Preventivní úder

Příspěvek od michan »

Snažím se věci udělat čitelné - ty co nejde odhadnout.
Mimochodem - Zatím je to jen povrchní nástřel související s Christie - o darování fakt určitě nešlo, ale v pozici SSSR to byl "dar" - vývoj a prototyp atd - nejméně 3 až 5 let, když jsi techniky nechal popravit...... - doplním to seriozně celé do konce dubna tak kopa klid.
ObrázekObrázekObrázek
QVAK
praporčík
praporčík
Příspěvky: 384
Registrován: 31/10/2009, 10:02
Bydliště: Praha

Re: Preventivní úder

Příspěvek od QVAK »

michan píše:Pardon, že jsem Vás rušil - neničte dějiny!
První byl útok na Varšavu s chybama Stalina a mstil se pak Trockému... studujte a nekřičte...
Tohle se zde bralo s emocemi a bez emocí na Palbě deset let - wau. Moderátoři podívejte se zpět - pokud jste to nevyhodili v rámci reorganizace...
Utněte ty kluky bez znalostí.
Rusko a SSSR bylo agresor a vždy bude nejen od cara a Putina...


a dívejme se fundované logice a historii..
A královna Viktorie i císař Vilém vždy kovaní demokraté bez jakýchkoli imperiálních ambicí. I francouzský president a španělský premiér. Díky za Vaše nechtěné ale faktické potvrzení mého názoru v předchozím příspěvku. Je hrůzou když si člověk vše nepříjemné dokáže logicky zdůvodnit a před sebou i obhájit.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Preventivní úder

Příspěvek od michan »

Máš pravdu o tom žádná - Imperialismus je Imperialismus a dnešní dění je, že nesou někteří důsledky....
Nezavírejme oči jen někde - Východ se vrátil k praktikám, které měl po carovi - i přes Lenina, Stalina a dnes Putina..
Západ si nese pytel ze 17. až 20. století, jak si je začal jmenovat a je jich mnohem víc - lhát si do kapsy nemá cenu.
ObrázekObrázekObrázek
QVAK
praporčík
praporčík
Příspěvky: 384
Registrován: 31/10/2009, 10:02
Bydliště: Praha

Re: Preventivní úder

Příspěvek od QVAK »

michan píše:Máš paravdu o tom žádná - Imperialismus je Imperialismus a dnešní dění je, že nesou někteří důsledky....
Nezavírejme oči jen někde - Východ se vrátil k praktikám, které měl po carovi - i přes Lenina, Stalina a dnes Putina..
Západ si nese pytel ze 17. až 20. století - lhát si do kapsy nemá cenu.
Souhlas. Je třeba i notná dávka cynizmu která dá potřebný nadhled.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Preventivní úder

Příspěvek od Polarfox »

Mirek58 píše:Já "gumovost " tzv Curzonovy linie spatřuji ve skutečnosti), že při pohybu Sov Ruska na západ přes tuto, zasáhnou spojenci ve prospěch Polska
( voj. dodávky), pokud dojde k opačnému pohybu, "nic se neděje".
a územní zisky tímto směrem nebyly nijak striktně zapovězeny
Pokud ty to nevidíš, nelze s tím nic dělat.
Takže ještě jednou polopaticky, bohužel.

Curzonova linie byla vytyčena jako návrh, který nebyl finální (korekce směrem na východ byly rezervovány do budoucna dle toho, jak se vyvine mezinárodní a lokální situace, jaké která strana vznese požadavky atd., prakticky to sloužilo k tomu, aby Poláci mohli na západ od této linie začít vykonávat státní správu). Curzonova linie byl návrh, který nebyl nikým závazně přijat (to až tu bude zase někdo remcat o prznění dějin a zastírání pravdy...nezastírá nikdo nic, to jen SSSR oportunisticky využil Curzonovu linii jako záminku, ačkoli k tomu nebyl žádný právní podklad....vzhledem k tomu, že SSSR byl v té době ještě kamarád, tak se západní mocnosti dívaly jinam a dělaly, jako že je to ok a Poláky odškodnili na západě záborem německých území). Dokonce stát, který se na něj nejvíce odvolává, ho odmítnul. V době, kdy byly mocnosti Dohody požádány Poláky o mediaci situace, byla Curzonova linie použita...a pokud by obě strany souhlasily, tak mezi nimi vytvořila tu kýženou linii a v popsané podobě...ne nějak gumové. Žádná gumovost tam není. Jenže tento návrh přijat nebyl, tudíž na něm nebylo co natahovat či smršťovat a zasahovat v návaznosi na Curzonovu linii v prospěch toho či onoho. A odvolávat se na to, že se předpokládaná hranice posouvala dle vojenských úspěchů té které strany, je logický nonsens, který nemá na Curzonovu linii žádnou vazbu a používáš to jen jako zvláštní argument na obhajobu svého názoru, protože nevíš, kudy kam.

Nebo chceš říct, že Sověti návrh Dohody přijali? Pokud ano (tahle historická událost mi nějak unikla), proč tedy lezli jak ty říkáš na západ? :D
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Preventivní úder

Příspěvek od Mirek58 »

Koukni na datum 5.3.1920, co se událo na frontě Polsko / Sov Rusko.
A pak se můžeš rozepsat o tom, jak se Stalin cpal na západ.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Preventivní úder

Příspěvek od Polarfox »

Mirek58 píše:Koukni na datum 5.3.1920, co se událo na frontě Polsko / Sov Rusko.
A pak se můžeš rozepsat o tom, jak se Stalin cpal na západ.
Jsem v tomhle bezradný, takže mi řekni, co se stalo a co se stalo takového, že to má návaznost na "gumovost" Curzonovy linie, kterou v červenci 1920 Sověti odmítli? Jinak v tom budu tápat dále...
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
QVAK
praporčík
praporčík
Příspěvky: 384
Registrován: 31/10/2009, 10:02
Bydliště: Praha

Re: Preventivní úder

Příspěvek od QVAK »

Polarfox píše:
Mirek58 píše:Já "gumovost " tzv Curzonovy linie spatřuji ve skutečnosti), že při pohybu Sov Ruska na západ přes tuto, zasáhnou spojenci ve prospěch Polska
( voj. dodávky), pokud dojde k opačnému pohybu, "nic se neděje".
a územní zisky tímto směrem nebyly nijak striktně zapovězeny
Pokud ty to nevidíš, nelze s tím nic dělat.
Takže ještě jednou polopaticky, bohužel.

Curzonova linie byla vytyčena jako návrh, který nebyl finální (korekce směrem na východ byly rezervovány do budoucna dle toho, jak se vyvine mezinárodní a lokální situace, jaké která strana vznese požadavky atd., prakticky to sloužilo k tomu, aby Poláci mohli na západ od této linie začít vykonávat státní správu). Curzonova linie byl návrh, který nebyl nikým závazně přijat (to až tu bude zase někdo remcat o prznění dějin a zastírání pravdy...nezastírá nikdo nic, to jen SSSR oportunisticky využil Curzonovu linii jako záminku, ačkoli k tomu nebyl žádný právní podklad....vzhledem k tomu, že SSSR byl v té době ještě kamarád, tak se západní mocnosti dívaly jinam a dělaly, jako že je to ok a Poláky odškodnili na západě záborem německých území). Dokonce stát, který se na něj nejvíce odvolává, ho odmítnul. V době, kdy byly mocnosti Dohody požádány Poláky o mediaci situace, byla Curzonova linie použita...a pokud by obě strany souhlasily, tak mezi nimi vytvořila tu kýženou linii a v popsané podobě...ne nějak gumové. Žádná gumovost tam není. Jenže tento návrh přijat nebyl, tudíž na něm nebylo co natahovat či smršťovat a zasahovat v návaznosi na Curzonovu linii v prospěch toho či onoho. A odvolávat se na to, že se předpokládaná hranice posouvala dle vojenských úspěchů té které strany, je logický nonsens, který nemá na Curzonovu linii žádnou vazbu a používáš to jen jako zvláštní argument na obhajobu svého názoru, protože nevíš, kudy kam.

Nebo chceš říct, že Sověti návrh Dohody přijali? Pokud ano (tahle historická událost mi nějak unikla), proč tedy lezli jak ty říkáš na západ? :D
Pak mě uniká důvod proč byla po dvakráte použita jako demarkace. Poprvé mezi Říši a CCCP v r. 1939 a podruhé v r. 1945 když se jedná o nějaký bezvýznamný a pouze pracovní návrh možná ani neupřesněný. Tímto názorem vyvracíte i tehdejší známou Dohodovou praxi při řešení pohraničních sporů viz. např. Československo-Polských ve Spa 28.7.1920. Nebo jste přesvědčený, že např. Trianonská smlouva definovala hranice nově vznikajících států tak nějak asi ± 50, 100, 200 km nebo pomocí tehdejších katastrů. Ta varianta ± by vedla k několikaletému prodloužení WW I.
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Preventivní úder

Příspěvek od Mirek58 »

Curzonova linie ( v původní podobě!), byla de facto linie ohraničující národnostní složení obyvatelstva polská/ ostatní národnost.
( rozhodující byl podíl 50% a více, polské národnosti)
A proti této její podobě nemělo Sov. Rusko nic.
ObrázekObrázek
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Preventivní úder

Příspěvek od kenavf »

michan píše:... nehrajte si na historiky a ochránce ruského carského imperialismu, stejně jako imperialismu SSSR...... Ctěte zákony tohoto státu.
Tu nikto neochraňuje ani Stalina ani SSSR ani sa ich nezastáva(bol to diktátor a zlé zriadenie).Snaha je o to aby sa neprepisovali dejiny.Na základe takýchto "salámových" metód sa teraz dozvedáme že Osvienčim oslobodili ukrajinci,Praha sa oslobodila sama a v Prahe zomrelo pár rusov pri autonehodách(to druhé je prehlásenie vojenského historika pana Stehlíka v programe Historie.cz)(desaťtisíce mŕtvych vojakov v Pražskej opreácii asi nič neznamená),učiteľka ktorá učí deti a dostala slovo v programe u pani Jílkovej prehlásila že Hitlera porazili američania(o kvalite toho programu nieje potrebné debatovať ale ten názor tam bol prezentovaný).
Keby chcel Stalin obsadiť Európu,tak prečo po ukončení WWII stiahol svojích vojakov,keby ich nechal v obsadených krajinách tak by západné mocnosti nedokázali s tým nič urobiť(leda vyhlásiť sankcie).Že potom presadil svoje záujmi v niektorých krajinách cez politikov,je vecou hlúposti naších politikov(oslavný prejav Jana Masaryka Generalissimu Stalinovi a pod.) a chovaním sa západných mocností pred WWII.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
QVAK
praporčík
praporčík
Příspěvky: 384
Registrován: 31/10/2009, 10:02
Bydliště: Praha

Re: Preventivní úder

Příspěvek od QVAK »

Mirek58 píše:Curzonova linie ( v původní podobě!), byla de facto linie ohraničující národnostní složení obyvatelstva polská/ ostatní národnost.
( rozhodující byl podíl 50% a více, polské národnosti)
A proti této její podobě nemělo Sov. Rusko nic.
Pak by vycházela z R-U politických okresů a ty byly naprosto přesně definovány.
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Preventivní úder

Příspěvek od Mirek58 »

Polarfox:
Vyjímečně:
05.03.1920 polská armáda zahájila útok ve směru Mozyr a Rechitsa. Dne 8. března polské vojáci připravují k postupu na ukrajinské směru. Koncem dubna se řada z nich v této oblasti převýšil počet sovětských vojsk téměř 5 krát 16 .
ObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Východní fronta“