Hans-Joachim Marseille

Vojáci, generálové, piloti, námořníci, esa.
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

rusove meli vzdycky dobry piloty a i pomerne dost, jenomze v ty obrovsky velikosti tyhle zeme se to rozmelni, takze to vypada jako celek obcas nevabne...

rusove meli vyborne vycviceny piloty uz na zacatku valky, jenomze v ty dobe nemeli konkurenceschopny letadla, takze kvuli tomu prave o spoustu tehle profiku prisli a novy piloty nevycvicis ze dne na den, potrebovali pak cas na novou generaci...
válka je vůl
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Přesně tak. Ani na západě neztratili Němci převahu hned...a to přitom Britové neměli ani zdaleka takové problémy s moderní technikou a piloty.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Haness
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 944
Registrován: 18/4/2005, 22:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od Haness »

Pokud ale dosáhli němci takových pořtu sestřelů, neříkám že je to přímo pravda,ale ty počty byly velké tak těch dobrých pilotů na takovou přasilü moc nebylo, navíc rusové tím akorát lili olej do ohně když posílali jen málo vycvičené piloty proti ostříleným stíhačům LW...

Fatale, já sem zase WS skeptik :)
ObrázekObrázek

Pouze zasáhnout nestačí.....
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Jak jinak by ziskali zkusenosti, nez operacnim litanim? Vycvik meli relativne dobrej (ikdyz zalezelo na obdobi), bojovy zkusenosti si museli ziskat sami, to, ze jich to hodne neprezilo, to bylo bezny vsude.

kdyz rusaci udelali gardovy pluky, tak z nich nemci byli hodne vyklepany, to byla opravdu elita soustredena na jednom miste v tech nejmodernejsich stihackach...

vvs skeptik: do "es" LW maji daleko 8)
válka je vůl
Uživatelský avatar
Haness
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 944
Registrován: 18/4/2005, 22:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od Haness »

Ano,ale četl jsem o tom výcviku, nemůžeš naučit budoucího bojového pilota jak vzlétnout, udržet letadlo ve vzduchu a jak přistát, a tak to bylo, rusové neměli na začátku Barbarossy a později čas na zdlouhavý výcvik, proto mnozí piloti nedostali ani šanci se ostřílet v boji.

S těma gardovýma plukama, to byla jednotka která byla početná to ano,ale byli tam ti nejlepší z celé armády, to je jako kdyby jsi bral letky LW které byly v rámci Reichsverteidigung, čísla taky přesně nevím, nebo komando Nowotny, to taky byly jednotky ve kterých byli ti nejlepší stíhači LW na nejlepších strojích,komando Nowotny obvzlášť...to pro srovnání
ObrázekObrázek

Pouze zasáhnout nestačí.....
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

tohodle Blocha 152 naseho pilota Kralika si jako sestrel treba narokoval H.J. Ehrig, akorat ze myslel, ze to byl MS406 (!?)...zase jenom nekolik 7mm zasahu a hned chtel (a dostal) sestrel...

Obrázek
válka je vůl
Uživatelský avatar
Haness
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 944
Registrován: 18/4/2005, 22:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od Haness »

Zase beru, já to nemyslel že tak každý sestřel který si třeba omylem připsal nějaký pilot LW byl schválně připsaný, ikdyž to nevěděl na jisto.Bylo to i na pilotovi.
ObrázekObrázek

Pouze zasáhnout nestačí.....
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

nevim teda, jestli to je spravny hodit sem, ale je to tak trochu k tematu, co jsme tu rozjeli...

http://www.lesbutler.ip3.co.uk/tony/tonywood.htm
statistiky setrelu, ovsem prameny nevim... jeste jsem to moc neprostudoval
válka je vůl
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

O Králíkovi je článek v novém HPM
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

ty fotky jsou odtud :wink:
válka je vůl
Odpovědět

Zpět na „Vojáci“