Klaus Barbie- po valce

Politici, přestavitelé, vedoucí organizací.
Odpovědět
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Klaus Barbie- po valce

Příspěvek od Inger »

V roce 1982 se ukazalo, ze na vyplatni listine CIC(Counter Intelligence Corps) byl i sef lyonskeho Gestapa Klaus Barbie, jenz se v roce 1951 dostal krysi ztezkou do Bolivie.
"Lyonsky kat" byl obacan pro sve barbarske metody vyslechu, jimiz vynucoval z obeti doznani,
Potapel je do vany s ledovou vodou, bil obuskem, daval jim injekce.
Jeho specialni muceni bylo elektrosoky, kdy napred pripevnil elektrody k prsnim bradavkam a varlatum, a pak pustil do obeti proud. Vyslechy vedl osobne.
Po uprchlem K. Brbie patrali Francouzi i Americane, ale na jare 1947 dostal napad, ze se s Americany dohodne.
Zacala studena valka mezi Vychodem a Zapadem a vzhledem k strachu pred komunistickou subverzi nahle stoupl zajem o Himmlerovi odbornuky z tajnych sluzeb a od policie.
Barbie se obratil na CIC, kontraspionazni policii americke armady, ktera ho hned najala za informatora.
Jeho prvni ukol bylo infiltrovat komunistickou stranu Bayer.

Tim vznikla morbidni protihra, kdyz na jedne strane americane poradali hon na nacisticke valecne zlocince pro norimbersky tribunal,-
ale za kulisami se pstarali o to, aby "cenni muzi" zalobcum unikli.

Barbie byl povazovan za spionazni eso a jeho umeni vest vyslech za genialni.
Ale kdyz se Francie domahala vydani Barbieho stale vice, nalezli Americane pro neho reseni- nechali ho pohodlne zmizet.
Barbie (Altmann) navazal v Latinske Americe rychle kontakty s kamarady s SS a vstoupil do bolivijske tajne sluzby.
Az v roce 1983 byl francouzskymi organy vypatran, a odsouzen v roce 1987 na dozivoti. Zemrel o 2 roky pozdeji na raovinu ve vezeni v Lyonu.
De_eM
vojín
vojín
Příspěvky: 10
Registrován: 13/8/2007, 15:10
Bydliště: Považská Bystrica

Příspěvek od De_eM »

Apelujem na zodpovedných za toto fórum....Ten oznam myslíte vážne...???:-) Tak potom o čom tu chcete písať...? Veď Tretia ríša je najzaujímavejším obdobím, kde sa vojenstvo presadzovalo v celej svojej podstate....a s Treťou ríšou úzko súvisí nacizmus a jeho politika, ktorú robili konkrétni ľudia, vojenstvo bolo len nástrojom k dosiahnutiu jeho cieľou...a písať tu len o technike...existuje ix fór, kde sa len holo zaoberajú týmito témami...Pokiaľ príspevky Inger sú naozaj seriózne , tak si len vážte, že prispieva do vašeho fóra a nie inde....Je to síce citlivá téma, ale je predsa demokracia...s vhodným komentárom by sa to dalo akceptovať, nie?:-)
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Dekuji za podporu. Ja se zabyvam historii, proto o ni pisi. Snazim se o tom psat seriozne, a jen veci co jsem si napred overila. I ja se divim. Vzdyt je tu misto i pro historii, a historie 3.Rise a Protektoratu k tomu patri.
Uživatelský avatar
Foxbat
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 289
Registrován: 30/3/2006, 20:36

Příspěvek od Foxbat »

Vyššia rada mala skôr na mysli asi to, že články by sa dali spojiť do jedného uceleného kompletu a tak podstatne zhodnotiť celý článok a vyzdvihnúť jeho kvality, nepísať po odstavcoch. Nikto ak som si dobre všimol nezatracuje hodnovernosť alebo autenticitu, ale je podstatné aby články boli celistvejšie a slohovo asi bohatšie, skúsiť to zhutniť, o osobách sa dá napísať aj v jednom článku. Ja si tvoje články cením a som rád, že prispievaš k obsahu na fóre. Možno to je aj zmena, tu sa viac baví o technických a fyzických aspektoch vojenských problémov a doby v ktorej sa odohrali. Niekedy treba aby článok aj uzrel ako dobré víno :wink:
hore možeš dole musíš
su aj taký, ktorým netreba krídel a kde žiadny stroj nedoletí...
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Dekuji za vase komentare, budu se snazit. Ja mam toto forum velice rada, a rada ctu i prispevky jinych autoru, i kdyz te technice ja moc nerozumim, ale z tohoto fora se dovim nove veci, a take se rada zapojim do debaty. Z hlediska mych zalib se mi po Evrope styska, a psanim cesky se i ucim a zdokonaluji v jazyce- ktery neni muj rodny. Cechy a Slovaky mam velmi rada, a v Praze jsem i 2 roky zila. Dekuji vam vsem, jsem rada ze se vam me prispevky libi.
Odpovědět

Zpět na „Pohlaváři“