Stručný popis japonských lodí třídy Jamato

Japonské lodě, ponorky

Moderátor: jarl

deem
Příspěvky: 6
Registrován: 10/9/2005, 12:18

Příspěvek od deem »

Ta kadence dvou ran za minutu u Yamata je spíše jen teoretická. Co jsem někde četl, tak děla se mabíjela při náměru 3° a jen tehdy byla kadence ty dvě rány za minutu. Ve všech ostatních případech je potřeba počítat s časem potřebným pro nastavení děl do této polohy a jejich vrácení do polohy pro výstřel. V reálném střetnutí by tedy byla vždy spíš nižší.
Kutuzov
praporčík
praporčík
Příspěvky: 351
Registrován: 16/11/2006, 17:37
Bydliště: Olomoucký kraj

Pár známých a pár ...

Příspěvek od Kutuzov »

Lidstvo dává veškerou svoji moudrost do knih a proto samo zůstává blbé.
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

deem píše:Ta kadence dvou ran za minutu u Yamata je spíše jen teoretická. Co jsem někde četl, tak děla se mabíjela při náměru 3° a jen tehdy byla kadence ty dvě rány za minutu. Ve všech ostatních případech je potřeba počítat s časem potřebným pro nastavení děl do této polohy a jejich vrácení do polohy pro výstřel. V reálném střetnutí by tedy byla vždy spíš nižší.
Nejčastěji je uváděna kadence palby 1x za 45 sec. Dvě rány za minutu je skutečně pouze teoretická palba za nebojových podmínek, které v boji nebylo možno dosáhnout.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
thor03
rotný
rotný
Příspěvky: 95
Registrován: 2/9/2006, 12:35
Bydliště: Karviná

Příspěvek od thor03 »

Tříštivý granát ráže 460mm------- Protipancéřový granát ráže 460mm
Obrázek---------------Obrázek

Porovnání hmotnosti jednoho tríštivého granatu pro hlavní děla 460mm s Hondou Civit.

Obrázek

Granáty určené pro protiletadlovou palbu z hlavních děl byli "San Shiki model 13"

zdroj:
http://www.battleshipyamato.info/weapons.html
http://ww2db.com/photo.php?list=search& ... ntype_id=1
Trismegistos

Příspěvek od Trismegistos »

Obrázek
Jamato během dokončovacích prací v loděnici v Kure - 20.9.1941

Obrázek


(Opraveno)


Přidám dvě fotečky neb nemohu přidat zajímavé informace. :D
Naposledy upravil(a) Trismegistos dne 17/7/2011, 22:23, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
Tkuh
praporčík
praporčík
Příspěvky: 378
Registrován: 26/7/2009, 15:57

Příspěvek od Tkuh »

Ten první obrázek mě zaujal. Nějaký konkrétní komentář by nebyl? Pěkný pohled na záď, kde jsou vidět dohromady dvě trojhlavňové věže ráže 460 mm a 155 mm. Jen mě matou ty domečky v dolní části fotky. Jinak bych odhadl, že je to Jamato po bojích u Filipín (myslím u Leyte).
Trismegistos

Příspěvek od Trismegistos »

Tkuh píše:Ten první obrázek mě zaujal. Nějaký konkrétní komentář by nebyl? Pěkný pohled na záď, kde jsou vidět dohromady dvě trojhlavňové věže ráže 460 mm a 155 mm. Jen mě matou ty domečky v dolní části fotky. Jinak bych odhadl, že je to Jamato po bojích u Filipín (myslím u Leyte).
U fotografie byla poznámka, že byla pořízena při výstavbě, ale neměl jsem možnost to ověřit, proto jsem jí ponechal bez komentáře. Omlouvám se, jsem tu nový, budiž mi to omluvou.
Uživatelský avatar
Scrat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 683
Registrován: 1/8/2009, 12:06

Příspěvek od Scrat »

Tahle fotka je z průběhu dokončovacích prací v loděnici v Kure a má datování 20.9.1941. Na pravoboku je vidět příď letadlové lodě Hošó.
A ty domečky? Na každé stavbě mají dělníci různé buňky nebo boudy na nářadí.
Jinak ty dělové věže jsou vidět tři. Na levoboku ten světlý obdélník se dvěma otevřeními dveřmi je zadní stěna boční věže 155 mm děl. Ty byly odstraněny počátkem roku 1944 a jejich místo zaujaly protiletadlové komplety.

Scrat
All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.
Winston Leonard Spencer-Churchill
Trismegistos

Příspěvek od Trismegistos »

Scrat píše:Tahle fotka je z průběhu dokončovacích prací v loděnici v Kure a má datování 20.9.1941. Na pravoboku je vidět příď letadlové lodě Hošó.
A ty domečky? Na každé stavbě mají dělníci různé buňky nebo boudy na nářadí.
Jinak ty dělové věže jsou vidět tři. Na levoboku ten světlý obdélník se dvěma otevřeními dveřmi je zadní stěna boční věže 155 mm děl. Ty byly odstraněny počátkem roku 1944 a jejich místo zaujaly protiletadlové komplety.

Scrat
Děkuji za upřesnění, promptně opravím. :D
Uživatelský avatar
Tkuh
praporčík
praporčík
Příspěvky: 378
Registrován: 26/7/2009, 15:57

Příspěvek od Tkuh »

Trismegistos - opravovat to nemusíš, to se může stát
Scrat - já jsem ty domky tak nějak odhadoval, jen jsem posunul dataci až do pro Japonce válečných let, tu třetí dělovou věž jsem přehlédl :(
mě se ten obrázek hodně líbí :roll:
Trismegistos

Příspěvek od Trismegistos »

Obrázek

Jamato zasažen při leteckém útoku.

Obrázek

Jamato a Musaši kotví v laguně u ostrova Truk r.1943. Dnes se ostrov jmenuje Chuuk.
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Příspěvek od Alfik »

On se jmenuje pořád stejně :D Místní obyvatelé to totiž vyslovují trošku mezi Ťrrrůk a Črrrůk. Jenže - zkuste si to přepsat do japonštiny a odtud do angličtiny :D
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Trismegistos

Příspěvek od Trismegistos »

Alfik píše:On se jmenuje pořád stejně :D Místní obyvatelé to totiž vyslovují trošku mezi Ťrrrůk a Črrrůk. Jenže - zkuste si to přepsat do japonštiny a odtud do angličtiny :D
Tak já sem čerpal informaci odtud: http://en.wikipedia.org/wiki/Chuuk hold chybička se mi tam asi vloudila :roll:
Uživatelský avatar
komisař
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 403
Registrován: 10/10/2008, 14:59
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od komisař »

Potopení Jamato hodně napomohl způsob spojení 410 a 200 mm bočního pancíře. Jak se ukázalo již při poškození v roce , tak při zásahu torpédem zde byla narušena vodotěsnost a to pak spolu s malým ( na její velikost ) počtem - 1147 -vodotěsných komor vedlo ke vniknutí velkého množství vody do trupu, neboť za bočním pancířem se nenacházely již další podélné protitorpédové přepážky. Jamato 7. dubna 1945 zasáhlo 9 torpéd jistě a tři pravděpodobně, z toho 2 jisté na pravoboku, zbytek na levoboku.
Obrázek
Trismegistos

Příspěvek od Trismegistos »

Obrázek

Exploze po zásahu při leteckém útoku.
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Příspěvek od Trismegistos »

Obrázek
30/10/1941
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Hezky v barvě, ujde. To ti udělal Cassius Chaerea :), pokud máš ještě něco kolorizováno, tak to jsem nasyp. Vypadá to impozatně!
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Námořnictvo“