Zaklínač

Hry s válečnou tématikou, strategie, akční.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4070
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Zaklínač

Příspěvek od jarl »

Hrajete někdo Zaklínače? Já nehraji žádné počítačové hry, ale jsem velký fanoušek Sapkowského, takže by mě zajímal váš názor. Už vyšly tři verze a udajně jsou všechny velmi dobré.

ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Zaklínač

Příspěvek od Stuka »

Jednotku mám odohratú. Na dvojku, trojku sa chystám.
Jednotka - nie je zlá, ale pohyb obmedzený a to je veľké mínus. Hrdina sa pohybuje ako v starých hrách RPG, čo už je na smiech. Dialógy tiež nič moc. Jednoducho povedané - hra sa odohrala ale už sa k nej vracať nebudem a to hovorí asi za všetko. Dvojka a trojka by už mali fičať klasicky, ako je hráč zvyknutý.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1403
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Zaklínač

Příspěvek od danny1691 »

Každý to chválí, takže ten poslední díl zkusím. hned co pořídím novou sestavu
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4070
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Zaklínač

Příspěvek od jarl »

Tak dej potom info, jak se ti hra líbila.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4130
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Zaklínač

Příspěvek od Alfik »

Jedničku jsem nehrál. Dvojka byla celkem fajn, ale dost kolidovala (aspoň pro mě) s knihami - dohrál jsem ji dvakrát, jednou s Rochem a podruhé s Veverčákama abych znal obě verze :) Jinak bych nevěděl kdo je ten drak :D
Trojku jsem dohrál v noci z čt na pá o půl třetí :roll: po takřka jednom zátahu jak mě to uchvanclo - a jsem nadšen.
Podle knih je to až Aš, krásně udělaný svět, každý boční quest či zakázka by se dal přepsat na samostatnou povídku, příběh je pro mě nejlepší ze všech her co jsem kdy hrál nebo viděl na TyRoura, politika a rozvraty a převraty, a no a konec jedna překvapující a přesto tak nějak očekávané rozuzlení!
Za mě jednoznačně jedenáct z deseti! Hned jsem to rozehrál znovu... :mrgreen:
Mch dohrál jsem to po cca 120 hodinách, udělal jsem všechny bočáky a zakázky na které jsem narazil a hl. příběh, ale nemám všechny "otazníčky", chtěl jsem znát ten příběh. Teď si dám všechno co na mapě je, a ten příběh znovu k tomu.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4070
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Zaklínač

Příspěvek od jarl »

Stuka píše: Jednotka - nie je zlá, ale pohyb obmedzený a to je veľké mínus. Hrdina sa pohybuje ako v starých hrách RPG, čo už je na smiech.
Ano, tato "zastaralost" byla údajně slabinou jinak povedené hry.
Alfik píše: Dvojka byla celkem fajn, ale dost kolidovala (aspoň pro mě) s knihami - dohrál jsem ji dvakrát, jednou s Rochem a podruhé s Veverčákama abych znal obě verze :) Jinak bych nevěděl kdo je ten drak :D
Podle mě není při hrách a nebo filmech nutné držet se za každou cenu literární předlohy. Když vývojáři (filmaři) zapojí vlastní fantasii a na předlohu citlivým způsobem naroubují nové postavy a nebo dějové linie, může (ale nemusí) to být přínosné i pro čtenáře knih. Znalec předlohy dostane něco navíc a ostatním je to jedno, protože knihy (zatím) nečetli. Věřím, že úspěch herního Zaklínače se pozitivně projevil i na prodeji Sapkowského knih. Třeba moje o generaci mladší kamarádka se ke knihám dostala až poté co začala hrát Zaklínače 2 a v posledním čísle časopisu Pevnosti psali, že překlady Sapkowského knih do angličtiny začaly ve větší míře vycházet až poté, co uspěly dvě první hry.
Alfik píše: Mch dohrál jsem to po cca 120 hodinách, udělal jsem všechny bočáky a zakázky na které jsem narazil a hl. příběh, ale nemám všechny "otazníčky", chtěl jsem znát ten příběh. Teď si dám všechno co na mapě je, a ten příběh znovu k tomu.
To je přesně ten důvod proč žádné počítačové hry nehraji. Já nepochybuji, že by se mi to líbilo, ale představa, že bych trávil tolik času sezením u počítače mě děsí. Já raději zůstanu u knih a filmů, ale věřím, že pro hráče to není promrhaný čas, ale skvělá zábava.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Zaklínač

Příspěvek od Stuka »

Ja som Zaklínača - knihu nečítala, pretože fantasy ma nebaví, k hraniu ale netreba knihu čítať. Je to ale dobrý reklamný ťah, k dobrej knihe urobiť hru.

Tak na dvojku a trojku sa teším a keď Alfík hovorí o 120 hodinách hrania pri trojke - to si myslel opakované hranie, však ? - aj tak - 60 hodín na jednu hru je super čas. Čím dlhšia hra, tým lepšie. Ja momentálne hrám Risen 2 a prichystanú mám Skyrim - na tú sa tak teším, že úplne slintám :D a jej hranie odkladám, aby som sa mala načo tešiť, keďže ďalší diel tejto rady /The Elder Scrolls/ bohvie či bude v tomto roku - dúfajme že áno. Pretože vývojári sa nejako rozdelili, Gothic 4 pokazili ale dúfam, že sa poučili a Elder Scrolls VI zasa urobia kvalitne.

Inak som v hrách naschvál pozadu - nielen z dôvodu finančného, že sú časom lacnejšie - ale aj aby bolo stále čo hrať, keďže dobrých RPG je málo. Dohrala som ako posledné Two Worlds II - a to doporučujem - skvelá grafika, dlhý herný čas, obrovské množstvo vedľajších questov, zábavné minihry, obrovský svet s voľným pohybom - tá hra nemá pre mňa chybu, snáď len tú, že obmena tu nie je žiadna, iba v pár drobnostiach ale hrať sa ju oplatí určite znova.

Jarl, hranie síce oberá o čas, ale záleží len na tebe ako si to rozplánuješ. Časy, kedy som hrala vkuse do tretej do rána, sú už preč - už mám viac rozumu :D Je to skvelá zábava. Staneš sa súčasťou iného sveta, kde žiješ akoby druhým životom. Najlepšie hry sú práve RPG, kde máš zo všetkého niečo - aj z vývoju postavy aj z akcie, boja, skákania, lozenia, aj z kecania a plnenia questov aj objavovania nového sveta atď. A najlepšie sa mi hrajú tie RPG, ktoré sú zo starého sveta - dobrého fantazy - nie presne historicky začleneného ale so zbraní sa používajú staré dobré zbrane - meč, kladivo, luk, kuša atď. a máš na sebe brnenie a jazdíš na koni a pod. RPG z nového sveta - súdobejšieho alebo z budúcnosti - tie nehrám.
ObrázekObrázek
Mauler
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 264
Registrován: 19/4/2014, 17:32

Re: Zaklínač

Příspěvek od Mauler »

Stuka - Skyrim mám a hraju a je to nekonečná hra jelikož pokaždé když si člověk myslí že vše objevil zjistí že něco přehlédl,k tomu neuvěřitelný množství questů jejichž řešení na nejtěžší obtížnost se protáhne díky tomu že na začátku je postava hodně slabá a naneštěstí aby to bylo vyvážené tak každým levlem narůstá odolnost NPC.Akorát jsem Skyrim vylepšil o několik modů které tomu dodávají kousek realističnosti.....
Lepší je tragický konec než tragédie bez konce
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Zaklínač

Příspěvek od Stuka »

Recenzie sú na ňu výborné. Konieckoncov tá rada ešte nesklamala, len Oblivion trocha nudil tými svojimi bránami, za ktorými bolo škaredé prostredie a opakovačky.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Zaklínač

Příspěvek od Alchymista »

Skyrim je doslova nekonečný... Mám odohraných nejakých 800 hodín krátko po vydaní, teraz som ho rozbehol znovu z novými pluginmi (telá, výroba, príbehy, nové teritóriá, pluginy z LoverLabs, nejaké vlastné...)
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
W44
svobodník
svobodník
Příspěvky: 30
Registrován: 25/7/2009, 01:43

Re: Zaklínač

Příspěvek od W44 »

Zaklínač mě zklamal tím, že postava je daná, zbraně atp. Hrál jsem jen dvojku a chvíli. Trochu to připomíná Oblivion. Ale Skyrim je naprosto úžasné RPG. Hraju ho už po xté znovu.
A jak píše někdo předemnou, ještě se mi nepodařilo nikdy odhalit vše, vždy něco překvapí. s DLC je to zas na celé dny hraní. Vlastně se tady dají těžko počítat herní hodiny. nejlepší odpočinek, plný svobody a scenerií. třeba od wot
Uživatelský avatar
Lucius
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 182
Registrován: 7/10/2011, 11:52
Bydliště: Slovensko

Re: Zaklínač

Příspěvek od Lucius »

Tak ja hrám trojku, predchádzajúce dve vydania som nehral a som z nej unesený. Grafika, možnosti sveta, príbeh. A najviac ma tam baví asi alchýmia :D
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Zaklínač

Příspěvek od Stuka »

Máte nejakú vedomosť, čo bude robiť Piranha? Či Gothic 5 alebo Risen 4? Do úvahy prichádza údajne aj úplne nový projekt - nová rada. Ja by som chcela, aby urobili oboje, ale ak si treba vybrať - hlasovala by som za Gothic 5. Séria Risen je predsa len slabšia - prostredím, dejom. Pirátskej tematiky a tropických ostrovov som už prejedená.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4130
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Zaklínač

Příspěvek od Alfik »

Jarle: 120 hodin vypadá strašně - ale jak píšu, hra mě naprosto uchvátila a hrál jsem ji den co den a to se u jiných her ani náhodou neděje. Takoví Kerbíci jsou šťastní, když je pustím jednou za týden na hoďku do kosmu! :)
Stuko: Podle Steamu jsem měl odehráno právě 120 hod. když jsem "dojel" příběh - takže to je hl. linka plus vedlejší q. a zaklínačské kontrakty na příšery. Samotná hlavní linka má možná těch 50-60 hodin. Nevím to přesně, musel bych hrát jenom ji abych to věděl. Ovšem, měl jsem tam i nemálo "kochání", kdy jsem stál někde na kopci nad zabitým vidohonem nebo baziliškem a koukal na opravdu neskutečně krásný (myslím na hru) východ či západ slunce... :) a taky, protože "pracuju" doma a na PC, jsem nechával hru puštěnou a "alt-tabnul" jsem na něco jiného, což Steam nedokáže rozeznat. Takže jiný by to, co já jsem hrál 120 hodin, hrál možná 80, možná 100...
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Zaklínač

Příspěvek od Stuka »

Tak to sa teším. Najprv ale prejdem dvojku Zaklínača a či potom príde na rad trojka alebo Skyrim - to ešte uvidím. Rozhodne ale nevynechám hru žiadnu.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4070
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Zaklínač

Příspěvek od jarl »

Tak tu máme nový klip k Landově písni na motivy Zaklínače 3. Ta grafika mně, laikovi, přijde vážně úchvatná.

ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4070
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Zaklínač

Příspěvek od jarl »

Tak ještě jednou Landa v podařeném zaklínačském klipu:

ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4070
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Zaklínač

Příspěvek od jarl »

Vzhledem postav ve třetím herním Zaklínači se evidentně nechali inspirovat i tvůrci klipu k písni Yennefer od skupiny Deloraine. Klip se mi líbí, ale jako fanoušek knižní předlohy mám problém akceptovat čarodějku Triss Ranuncul jako zrzku:

https://www.youtube.com/watch?v=tOendwb ... rt_radio=1
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a deskové hry“