Steel Division Normandy 44

Hry s válečnou tématikou, strategie, akční.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Guderian
četař
četař
Příspěvky: 68
Registrován: 5/7/2013, 23:34
Bydliště: Hradec Králové

Steel Division Normandy 44

Příspěvek od Guderian »

Zdravím vespolek.

V květnu vyšla nová real time strategie z druhé světové války - Steel Division Normandy. Z názvu asi uhodnete, o co asi tak půjde. :D

V každém případě to rozhodně stojí za pozornost. Stojí za tím stejné vývojářské studio, které dělalo sérii Wargame, takže to není žádná jednoduchá arkádovka s nerealistickými souboji tanků na 20 metrů a dostřelem dělostřelectva 100 metrů a la Company of Heroes. Mrkněte na trailer:

Spousta obrovských map založených na skutečných dobových leteckých fotografiích (jak moc se drželi skutečnosti jsem nezkoumal, to jsou jejich slova). Bitev se účastní až vysoké desítky jednotek na každé straně, takže na správu je to docela záhul, ale ve skirmishi a kampani naštěstí můžete zpomalit čas.

Jsou zastoupeny všechny druhy voj. techniky kromě námořnictva. Prý je tam přes 400 jednotek. Nepočítal jsem to, ale věřil bych tomu. Vždycky před bitvou si musíte sestavit vlastní bitevní skupinu, to je prostě seznam jednotek, které si pak budete moct při bitvě "nakupovat". Nejlepší je, že ty bitevní skupiny si sestavujete ze základu historických divizí, třeba ze 101. výsadkové, nebo z 12. tankové divize SS (Hitlerjugend), ale je tam třeba i 1. polská obrněná divize a spousty dalších. Nebudu to tady sáhodlouze popisovat, od toho existují recenze: http://www.kukatko.cz/recenze-steel-div ... tencialem/

V každém případě jde o výbornou a celkem propracovanou hru, která dá zabrat. Mimochodem blitzkrieg fakt funguje - nemá smysl rozmisťovat rovnoměrně jednotky po celé délce fronty, to si vás pak počítač namaže na chleba v tom nejslabším místě, to mě hra naučila hned na začátku. :lol:
Válka je hrozná, nepřípustná, ale ještě hroznější a nepřípustnější je otroctví. - Karel Čapek

Kde je zákon v rozporu s morálkou, tam stojí občan před krutou volbou: jestli má ztratit smysl pro morálku, nebo úctu k zákonu. - F. Bastiat
Uživatelský avatar
Sian
svobodník
svobodník
Příspěvky: 23
Registrován: 14/1/2017, 17:44

Re: Steel Division Normandy 44

Příspěvek od Sian »

Hru jsem zkoušel avšak moje PC už není nejmladší a tak to bylo kapánek nehratelné :D Bohužel. Vypadá to zajímavě ;)
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a deskové hry“