S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Hry s válečnou tématikou, strategie, akční.

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od Stuka »

Sic rok stará téma (moje chyba, že jsem si ji nevšimla dřív), ale navnadili jste mně. Film si určitě kouknu. Vidím na něho výborné recenze.
PC hry nemám, ale vidím, že by se oplatilo do nich investovat.
Dotaz: Nebyla tahle téma náhodou spracována i jako adventura? (Možná si to ale pletu s jinou zónou).
ObrázekObrázek
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od Trismegistos »

Stuka píše:Dotaz: Nebyla tahle téma náhodou spracována i jako adventura? (Možná si to ale pletu s jinou zónou).


Pokud vím, tak žádná adventura ala Stalker neexistuje, nemáš spíš na mysli hru ze série "Secret Files", kde se hned první díl zaobírá Tunguzskou událostí?
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od Stuka »

nemáš spíš na mysli hru ze série "Secret Files
Ne, ale vypadá to taky dobře - podle traileru.
ObrázekObrázek
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od Trismegistos »

Ještě je tu možnost že hra existuje a jen o ní nevím, takže se pustím do hledání. :D
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od Alchymista »

Stuka - je večná škoda, že hry S.T.A.L.K.E.R. nie sú ani zďaleka tak dobre modifikovateľné ako napríklad Fallout3, Skyrim a Oblivion, ku ktorým je navyše dodávaný skutočne konfortný editor. To by som sa na nejakú tú "adventúrno/prieskumnícku" modifikáciu podujal možno aj sám...
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
Ejdou Rotacak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1218
Registrován: 23/7/2012, 14:54
Bydliště: Praha - Zbraslav

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

Pro lidi, kteří maji rádi hru Stalker Shadow of Chernobyl doporučuji stáhnout mod "Priboi Story". Nový příběh ve starém prostředí, několik herních úprav stávajícího systému( směrem k lepšímu )
Popřípadě mod "Clear Sky" přidávajícího do SoCH možnost opravy zbrojí, zbraní a celkově mnoho nových zbraní včetně M82,M21,M14,Gatling atd. Spoustu jiných úprav a modů najdete na provařeném
serveru http://www.moddb.com/mods. Na zkoušky modů však u této konkrétní hry doporučuji originální verzi, protože u pirátské verze dohází až příliš často k problémům s se spouštěcím .exe souborem XR_3DA.exe.
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od cover72 »

Já hraji znova CoP s módem Redux, který ještě zvyšuje realističnost zásahů -- žádné že NPC bez problémů rozdýchá tři zásahy střelou M43; "nosnost" hráče je snížena na realističtější mez (což mne rozčilovalo tak dlouho, dokud jsem na jeden ze svých výletů neplánovaně nepřibral 500ks 9x19, které se sviňsky pronesly a od té doby mám na pobíhání po přírodě s půl druhou tunou střeliva a vícero zbraněmi na zádech jiný názor :) ); zmizely "nefér" cache, zato NPC mají i lepší zbraně, než základní; a tak podobně. Začátek je tedy krušnější, než obyčejně, ale o to záživnější je to potom.
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od Trismegistos »

Pěkné počtení o Černobylu v článku Call Of Pripyat, aneb na vlastní kůži v Zóně! na PCtuning.
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od Trismegistos »

Obrázek
Fotografie z letošního zářijového výletu do "zóny". Autor fotografií: Julius Bech. Rozestavěná konstrukce, vzdáleně připomínající hangár, je nový "sarkofág", který v roce 2015 "bezpečně" pohřbí elektrárnu. Tedy podle plánu...
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od Trismegistos »

Obrázek
:D
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od zved »

Myslím, že na té fotce postavě ještě nějaký ten kvér přidali. Ale jinak moc pěkná ukázka reálnosti v herním prostředí :) :up:
Uživatelský avatar
Ejdou Rotacak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1218
Registrován: 23/7/2012, 14:54
Bydliště: Praha - Zbraslav

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

Nedávno se ke mě dostala finální modifikace O.G.S.E (Old Good Stlaker Evolution). Pro Stalkeristy povinnost. Nepíšu to jen tak - mám za sebou Misery, Sigerious Mod, Priboi Story, Lost Alpha atd.
Možná nejlepší (nejvyzrálejší) modifikace do herního světa Marked One. Doporučuji!

EDIT: mód vyšel jako standalone (není nutný původní Shadows of Chernobyl) zcela zdarma pro všechny
http://www.moddb.com/mods/old-good-stalker-evolution
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a deskové hry“