IDET 2017

Konání akcí, zprávy z akcí, zážitky z muzeí u nás a v zahraničí.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
royal
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 118
Registrován: 19/4/2017, 15:21

IDET 2017

Příspěvek od royal »

Ahoj, chystáte se leto někdo navštívit IDET? Pokud ano, zkuste sesbírat a nafotit co nejvíc informací a pak postnout pod tento příspěvek. Díky! :D
dase
desátník
desátník
Příspěvky: 53
Registrován: 31/7/2014, 12:37

Re: IDET 2017

Příspěvek od dase »

No nevím, jestli to tu má cenu zahltit fotkama... Zajímá tě něco konkrétního ?
Uživatelský avatar
royal
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 118
Registrován: 19/4/2017, 15:21

Re: IDET 2017

Příspěvek od royal »

Asi hlavně stánek BAE, Ajban 440A a T-4 72(+info). A jeste Ascod, Lynx a Titus. Je toho dost :D
Dobry by bylo kdyby to nekdo dal do webovy fotoknihy a sem dal jen odkaz...
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12968
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: IDET 2017

Příspěvek od Rase »

Většinu fotek co jsem měl, jsem už roztřídil, ještě toho zbývá ale dost.



Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: IDET 2017

Příspěvek od arten »

Pár plkov k IDET:

Čo ma najviac zaujalo boli dievčatá. :D Seriózne, taký výber krások som nevidel snáď ani na jednom autosalóne. :eek:

K veci, alebo perličky z výstavy:

- Zetor "Project 8x8" - je derivát Terrexu z vývoja írskej Timoney. To aj dáva odpoveď na otázku, akú logiku má pre HTC vyvíjať BV 8x8, keď slovenský nákup je už rozbehnutý - vyvíjať nebudú nič, potrebujú len zohnať výrobného partnera (Sitno holding? DMD?) a asi pôjdu proti Strnadovej CSG.

- Wolfdog je originál slovenský vývoj, silne inšpirovaný Pumou. Ráta sa samozrejme so "skladačkou komponentov" (motor napr. má byť presne ten istý od MTU, čo je v Pume a pod.), ale samotný skelet/dizajn platformy má byť originál odlišný od existujúcich vozidiel (a lepší - dvojitá podlaha, dvojitý strop, veľké priestory na bokoch pre príslušenstvo etc...). Technologický demonštrátor by mal byť hotový do roka a pol.

Obrázek
Obrázek

Všetko je to osobná iniciatíva jedného zo spolumajiteľov HTC holdingu.

- veľmi zaujímavý prvok (doteraz som to nevidel) - ochrana stropu korby na Pume pred kumulatívnymi bombičkami. Pointa je, že gumové ihličky zabránia formovaniu kumulatívneho tĺku po náraze na strop:
Obrázek

- zástupca ZVS potvrdil, že "kity" na upgrade munície 152mm pre Dany na dolet 25,5km stoja orientačne 80% novej munície. :mrgreen:

- ako už písal Rase, bola potvrdená druhá séria Púm (s tým že Nemci už uzavreli kontrakty na subdodávky presahujúce objednávky prvej série) - čiže by malo dôjsť k zníženiu jednotkovej ceny, ďalej potvrdili ochotu previesť finálnu montáž a výrobu čo najväčšieho objemu komponentov do ČR (z ČR už sú napr. komplet káblové zväzky) a finaly - uzavreli príslušnú zmluvu s VOP CZ = cena Pumy klesne a razom bola katapultovaná medzi favoritov tendra,

- čoho výsledkom bol "smútok" v expozícii Lynxu. Ani sa tým veľmi netajili. Potvrdili dokonca, že nedokážu cenovo "podstreliť" ASCOD, či CV90 - z Lynxu sa stal outsider tendra. Mimochodom vystavený kus bol prestavaný starý Marder.

- vystavovaný Pandur II. v expozícii CSG bol z Portugalskej dodávky, inštalovaná bola nová verzia veže Rafael Samson II.

- Slovenská DMD Group vystavovala EVU a opäť po čase, aj ZUZANU 2. Zdá sa, že vedenie štátneho holdingu konečne pochopilo nezmyselnosť politicky motivovaného projektu húfnice DIANA a vracia sa k propagácii svojej najúspešnejšej konštrukcie. Najvyšší čas - (ako tu už bolo spomínané) BAE Systems prezentovala Archer na podvozku Tatra - s tým, že sa idú "pobiť" do českého tendra na nové húfnice...
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: IDET 2017

Příspěvek od skelet »

arten: a nemůže být absence Diany na IDET způsobená tím, že AČR požaduje nové houfnice na podvozku Tatra? (mimochodem Zuzka2 by se hodila na hlídání dětí, to je tak ošklivé, že by děti sekaly dobrotu jen co by to viděli)
ObrázekObrázekObrázek
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1440
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: IDET 2017

Příspěvek od Flader »

Ja som nevedel, že u húfnice je najdôležitejší vzhľad. To by potom modernizovaná DANA bola aká zázračná zbraň...
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12968
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: IDET 2017

Příspěvek od Rase »

Z mého pohledu je Eva mrtvý projekt, žádná změna a ani se neobtěžovali s cool maskovacím nátěrem. Podívejte se, jaký fešácký camo má Ascod nebo CV90. Něco podobného na veletrhu by byla pro Evu skvělá reklama za pár tisícovek. Bohužel jsem si prolezl kabinu Evy a je to opravdu velice mrzuté - viz kožené pouzdro na pistoli, našité na středový panel atd. Mě zkrátka nepřesvědčila.
Co jsem se přimotal ke zbraním od CZUB, tak jedinou, kterou jsem si mohl vyzkoušet (byl tam nátřesk) byla P-10. Zbroják nemám a v pistolích se nevyznám, ale byla hodně sympatická. To že mi vypadl zásobník atd. je jen moje gramlavost - ne chyba zbraně :D
Ty gumové jehličky jsem viděl v jednom ze stánků z blízka a vypadá to hodně dobře. Myslím, že by unesly i člověka, takhle pohromadě jsou překvapivě bytelné. artene nevšiml sis něčeho nového k projektu Aktivní Ochrana II od VVÚ ?
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: IDET 2017

Příspěvek od arten »

skelet píše:arten: a nemůže být absence Diany na IDET způsobená tím, že AČR požaduje nové houfnice na podvozku Tatra? (mimochodem Zuzka2 by se hodila na hlídání dětí, to je tak ošklivé, že by děti sekaly dobrotu jen co by to viděli)
No samozrejme. Veď to vlastne píšem. A keďže DIANA je nezmyselný projekt (píšem prečo) tak "nebolo o čom."
"Ošklivost" - je mizerný argument. Ide o funkčnosť, tá kabína ma lepšiu bal. ochranu. A pozri na originál Archer :wink:
Rase píše:Z mého pohledu je Eva mrtvý projekt, žádná změna a ani se neobtěžovali s cool maskovacím nátěrem.
Kašli na maskovacie nátery a našité púzdra na pištoľ. Ktorá ľahká samohybná húfnica ti odpáli pohotovostný palebný priemer automaticky bez obsluhy? :wink:
Mne skôr vadí, že to furt nevedia dať na nejaký nový podvozok (815-7 napr.)

"nevšiml sis něčeho nového k projektu Aktivní Ochrana II od VVÚ ? " - nie, to som už nestíhal. Fotil som pre kamoša novinára a zadanie sme mali "rozklíčovat" Zetor, český tender na BVP a slovenskú účasť... A to sa podarilo.
Naposledy upravil(a) arten dne 3/6/2017, 22:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: IDET 2017

Příspěvek od skelet »

Pánové já jsem zastáncem Zuzky, ale nemůžu si pomoct je prostě škaredá :D
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12968
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: IDET 2017

Příspěvek od Rase »

Ještě dodám, že hodně aktivní byl i Renault - spolupráci s nimi hodlá rozjet SVOS (jako reakci na spolupráci Tatra a Nexter). Velké množství uniforem v různých vzorech, dovezli Turci, byť neviděl jsem nic zajímavého (trochu to vypadalo jako někde v militaryshopu. Několikrát byly zastoupeny i celoobličejové přilby (můžu odhadnout že jedna byla britská vojenská a druhá z Ameriky - viz obrázek níže). Celkem povedený byl i stánek společnosti 4M systems (pobočka CZUB), kdy byli dost komunikativní, představili poměrně pěkné portfólio výrobků a stánek byl docela přehledný. Vystaveno bylo i hodně "senzorových kontejnerů" na Gripeny, MO myslím i jeden typ zakoupilo.

Obrázek
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Odpovědět

Zpět na „Vojenské spolky, akce, muzea“