Symbolika ultrapravicových hnutí

Co nejde zařadit do témat, odborné dotazy a příspěvky.

Moderátor: Pátrač

Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Symbolika ultrapravicových hnutí

Příspěvek od kopapaka »

jersey: oboje bylo stejné svinstvo, jen Němce se podařilo zastavit dřív, než se pořádně rozjeli...
Paradox je v tom, že je zastavovali právě Sověti - víceméně příbuzná ideologie, vlastně přímá konkurence...

Těžko se dá něco změnit na tom, že tehdy byli spojenci - k tehdejší době Sovětská vlajka a symboly prostě patří....

CC: ono se dá říct, že ke vzniku SSSR významnou měrou přispěli právě Němci.
Pokud se nepletu, tak Hitlera z řetězu pustili nejdřív Francouzi a potom v Mnichově... To už bylo přímé směrování.
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17687
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Symbolika ultrapravicových hnutí

Příspěvek od skelet »

Jupí a budou se zase hádat co je horší.. mokré hadry na hlavu se fasují nalevo od vrátnice
takže pro všechny - buď se tady budete bavit o symbolice ultrapravicových hnutí nebo to tady zavřu a zahodím klíč.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1368
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Symbolika ultrapravicových hnutí

Příspěvek od p3tris »

TonyHazard píše:
Trismegistos píše: Z osobního hlediska mně ono podezření nejdřív neskutečně naštvalo, ale když jsem si to nechal rozležet v hlavě, uvědomil jsem si, že by to teoreticky mohlo uškodit i Palbě což bych rozhodně nerad. Tak jen teď doufám, že můj nový Avatar už podobná podezření nebude vyvolávat a pokud sem na server náhodou zavítá jedinec s neonacistickým přesvědčením a světonázorem tak ho moc a moc prosím, aby postavu Odina všeotce, jeho koně Sleipnira, oštěp Gungnir a prsten Draupnir nezneužil tak jako se už bohužel stalo s runama.

Franzi tobě veřejně děkuji za podporu, kterou si mi poskytl při řešení této nepříjemnosti.
Trismegistosi, po Tvém rozumném vysvětlení (SZ), jsem neměl problém ani s Tvým původním avatarem, avšak za tu výměnu Ti děkuji. Také chválím i úpravu podpisu, ze kterého si odstranil obrázek, mohlo to být návodem pro ostatní (nevztahuje se na banery).
Jelikož jsem to tady celé spískal právě kvůli tomuhle, musím říc i za sebe, že i já po Trismegistovo velmi rozumném vysvětlení chápu, proč tohoto avatara použil (kluci, možná by jste mohli to vysvětlení v korespondenci zveřejnit, ať i ostatní ví, o co jde). A stejně tak jsem rád, že si avatara změnil. Protože ano, kromě relativné malé skupiny lidí (včetně třeba právě Trise, Jerseyho a dalších milovníků skandinávské mytologie) v tom většina bude vidět znak Sedmé horské SS Divize Prinz Eugen a přeneseně pak symbol využívaný neonacisty. Za tím si zase budu stát já.

Trismegiste, omlouvám se, jestli jsem tě rozčílil. Ale jak sám píšeš, po vychladnutí emocí snad chápeš, co mi na tom tak vadilo. Díky.

A CATe, pokud najdeš tu svou práci, rád bych si jí přečetl. Klidně jen pře SZ.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Symbolika ultrapravicových hnutí

Příspěvek od Trismegistos »

p3tris píše:Jelikož jsem to tady celé spískal právě kvůli tomuhle, musím říc i za sebe, že i já po Trismegistovo velmi rozumném vysvětlení chápu, proč tohoto avatara použil (kluci, možná by jste mohli to vysvětlení v korespondenci zveřejnit, ať i ostatní ví, o co jde). A stejně tak jsem rád, že si avatara změnil. Protože ano, kromě relativné malé skupiny lidí (včetně třeba právě Trise, Jerseyho a dalších milovníků skandinávské mytologie) v tom většina bude vidět znak Sedmé horské SS Divize Prinz Eugen a přeneseně pak symbol využívaný neonacisty. Za tím si zase budu stát já.

Trismegiste, omlouvám se, jestli jsem tě rozčílil. Ale jak sám píšeš, po vychladnutí emocí snad chápeš, co mi na tom tak vadilo. Díky.

A CATe, pokud najdeš tu svou práci, rád bych si jí přečetl. Klidně jen pře SZ.
p3tris v pohodě. Chápu tvé pohnutky a popravdě s ohledem na to, že jsem občas postnu nějakou fotografii či video (naposledy o Wehrmachtu, s hudbou od skupiny Sabaton, skladba Ghost Division) tak se nedivím, že v kombinaci s oním Avatarem došlo k nedorozumění.

Ohledně toho co Avatar představoval:
Ve středu je runa "Othila" v Bulletinu označená jako "Odal" runa (Moderní označení) jejíž význam je tzv. Dědictví předků a sounáležitost s rodem/ krví. Jako podklad je použito tzv. Slunce, které symbolizuje rovnováhu, pořádek a skutečnost, že vše je propojeno se vším.
Jen dodám, že v původním vysvětlení jsem zapomněl napsat, že ono "Slunce" je tvořeno runamy "sōwilō"(Mladší označení je "Sigil"), jejichž význam je právě ono slunce.
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Re: Symbolika ultrapravicových hnutí

Příspěvek od Cassius Chaerea »

p3tris píše:Protože ano, kromě relativné malé skupiny lidí (včetně třeba právě Trise, Jerseyho a dalších milovníků skandinávské mytologie) v tom většina bude vidět znak Sedmé horské SS Divize Prinz Eugen a přeneseně pak symbol využívaný neonacisty. Za tím si zase budu stát já.
No asi nepatřím k většině, která ví jaký znak používala divize SS Divize Prinz Eugen a ani jsem netušil že se většina zajímá o neonacisty a jejich symboly...A vůbec mám pocit Petris že tu propaguješ britský kolonialismus. :D
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17687
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Symbolika ultrapravicových hnutí

Příspěvek od skelet »

Podobně jako Cassius se k hlásím k oné menšině, protože jsem zatím hledal severskou mytologii (která teď dost frčí) a už vůbec ne neonacistickou symboliku. Prostě tenhle moderní hon na čarodějnice je na hlavu.. pardon.
Alchymista, josefg: ono v tom nemusí být žádné spiknutí, zatím je prostě jen úzký pohled, který nebere v potaz, že zde byl i život před NSDAP(KSSS, KSČ, ODS apod.). Ostatně i to hledání spiknutí za kde čím je podobně zúženým pohledem na svět.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
josefg
poručík
poručík
Příspěvky: 713
Registrován: 16/5/2009, 16:04

Re: Symbolika ultrapravicových hnutí

Příspěvek od josefg »

Cassius Chaerea píše:
p3tris píše:Protože ano, kromě relativné malé skupiny lidí (včetně třeba právě Trise, Jerseyho a dalších milovníků skandinávské mytologie) v tom většina bude vidět znak Sedmé horské SS Divize Prinz Eugen a přeneseně pak symbol využívaný neonacisty. Za tím si zase budu stát já.
No asi nepatřím k většině, která ví jaký znak používala divize SS Divize Prinz Eugen a ani jsem netušil že se většina zajímá o neonacisty a jejich symboly...A vůbec mám pocit Petris že tu propaguješ britský kolonialismus. :D
No já asi taky nepatřím .... :cry: . A kajícně přiznávám, že jsem dodnes netušil, že Němci měli SS divizi Prinz Eugen, ani že jejich divize měly nějaké symboly. Tak a co teď :(
Obrázek

read between lines, read between lies
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11405
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Symbolika ultrapravicových hnutí

Příspěvek od Zemakt »

Nic, jedeme dál ;-)
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Symbolika ultrapravicových hnutí

Příspěvek od Franz Trubka »

Muj Ferda Porse je OK? Avatar byl jednoduchy, ale usetrit na nejakou "jeho" karu je docela problem. :D
Vysvetleno, nema cenu se v tom dal hrabat..
:razz:
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Symbolika ultrapravicových hnutí

Příspěvek od kopapaka »

Franzi, to není tvoje fotka?
:)
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Re: Symbolika ultrapravicových hnutí

Příspěvek od jersey.se »

Tak mít jako avatara Ferdinanda Porscheho je v Tschechei jednoznačně považováno za propagaci nacismu. Podívejte se co vyváděli jeho spolurodáci ve Vratislavicích.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11405
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Symbolika ultrapravicových hnutí

Příspěvek od Zemakt »

Tak mít jako avatara Ferdinanda Porscheho je v Tschechei jednoznačně považováno za propagaci nacismu. Podívejte se co vyváděli jeho spolurodáci ve Vratislavicích
:D to jsi pěkně trefil, heh. Tam je to pěkná sbírka pablbů. Akorát chudák Franz o tom asi nic netuší.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Symbolika ultrapravicových hnutí

Příspěvek od CAT »

No tak já se přiznám, že kdybych Trise "neznal" (jeho příspěvky) už delší dobu, tak se ho na to náckovství klidně zeptám, sem asi postiženej tim kde se pohybuju, nebo kde jsem se pohyboval a byla to první věc, která mě napadla... Popravdě když vidim někoho kdo má na hadrech třeba Norskou vlajku, tak ho automaticky podezírám (pokud to neni sportoces, nebo voják)... Je to prostě tim, že v našich končinách se vyskytuje pár lidí co se zajímají čistě o severskou mytologii a naopak poměrně dost těch, kteří se k severské mytologii dostali přes sympatie k nacismu...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1368
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Symbolika ultrapravicových hnutí

Příspěvek od p3tris »

CAT píše:No tak já se přiznám, že kdybych Trise "neznal" (jeho příspěvky) už delší dobu, tak se ho na to náckovství klidně zeptám, sem asi postiženej tim kde se pohybuju, nebo kde jsem se pohyboval a byla to první věc, která mě napadla... Popravdě když vidim někoho kdo má na hadrech třeba Norskou vlajku, tak ho automaticky podezírám (pokud to neni sportoces, nebo voják)... Je to prostě tim, že v našich končinách se vyskytuje pár lidí co se zajímají čistě o severskou mytologii a naopak poměrně dost těch, kteří se k severské mytologii dostali přes sympatie k nacismu...
Přesně. Vidím to právě úplně stejně.
josefg píše:No já asi taky nepatřím .... :cry: . A kajícně přiznávám, že jsem dodnes netušil, že Němci měli SS divizi Prinz Eugen, ani že jejich divize měly nějaké symboly. Tak a co teď :(
Mám zlomkové vědomosti o vojenství než převážná většina na tomto fóru diskutujících, ale to, že měli divize SS své znaky jsem myslel, že je všeobecně známo. Takový znak 3. pancéřové divize Totenkopf si k "ve filmech těm zlejm Němcům" spojí i malý dítě. Nebo tady slovíčkaříme a ty mi budeš oponovat, že to ale není "symbol", ale "divizní znak", "insignie" nebo co já vím, jak se to přesně vojensky nazývá. Na významu to ale nic nemění.
Cassius Chaerea píše:No asi nepatřím k většině, která ví jaký znak používala divize SS Divize Prinz Eugen a ani jsem netušil že se většina zajímá o neonacisty a jejich symboly...A vůbec mám pocit Petris že tu propaguješ britský kolonialismus. :D
A tady slovíčkaříme stejně tak. Samozřejmě jsem neměl na mysli většinu populace, ale většinu těch, co znají význam té runy. Mimochodem, s tím kolonialismem, to je celkem pěkný příklad. Když se kdokoliv tady koukne na můj avatar, asi si bude myslet, že se mi zkrátka líbí Spitfire. Ale já mu budu tvrdit, že NE. Že můj avatar je takový, protože obdivuju hrdinství našich letců a na typu letadla vůbec nezáleží. To přece JE z toho avtara evidentní. Že je tak malej, že nejdou přečíst písmena DU-R na trupu? No a co, máme internet, tak si najdi původní nezmenšenou fotku, tam to přečíst jde. Přeneseně jsem to měl já takhle s Trisovým avatarem.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Re: Symbolika ultrapravicových hnutí

Příspěvek od Cassius Chaerea »

Stejně si myslím, že sis tam dal avatar spitfiru jako symbol britské moci a útlaku na nebohých domorodcích. :)
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Re: Symbolika ultrapravicových hnutí

Příspěvek od jersey.se »

A co pak teprv takový avatar s člověkem, který zabil Caligulu! Podpora protistátní činnosti. Nebo dát si do avatara Gripena... každý přece ví, že spousta Švédů sloužila v SS! :razz:
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17687
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Symbolika ultrapravicových hnutí

Příspěvek od skelet »

p3tris: problém je, že ta symbolika JE o slovíčkaření. Hledání "pravého" významu symbolů je takovým moderním honem na čarodějnice.
- nechodí do kostela? Je čarodějnice, upálit!
- chodí do kostela příliš často? Je to čarodějnice, upálit!

Hledat za nějakou runou (což je písmo staré pár tisíc let) nacistickou symboliku, v době kdy je severská mythologie v módě, díky komiksům a esoterice je dost ujeté. Pardon
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Symbolika ultrapravicových hnutí

Příspěvek od CAT »

Skelet: Hele to neni o tom že když vidíš nějakou runu, že bys toho člověka měl věšet na kandelábr. A jasně když vidim plešouna v martenskách a hadrech thor steinar, tak to nemusí znamenat že je to nácek, ale popravdě sem nenarazil na takhle oblečenýho člověka, kterej by o sobě netvrdil, že je alespoň patriot... Součástí scény sem byl dost dlouho na to, abych byl deformovanej. Ale myslim si tohle, jedna runa nic nemusí znamenat, pokud už je to zkombinovaný s určitejma značkama hadrů, s určitejma tetováníma, tak neni o čem mluvit (druhá věc je v to, že si nemyslim, že by za symboly měl být někdo postihován). Pokud vidim chlapíka v goth oblečení s dlouhejma vlasama, s trikem Slayer a runou na krku, ani mě nenapadne ho podezírat z toho že je to nácek... Složitější je to na netu...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4130
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Symbolika ultrapravicových hnutí

Příspěvek od Alfik »

Místopřísežně prohlašuji (kdyby mě někdo chtěl kriminalizovat :D ), že dráček v mém avataru mluví dracky, má jako každej správněj drak kloaku, a já nosím trička od Vietnamců! :lej:
Ostatně, jako první řádek v mém podpisu.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
faleristik
Příspěvky: 1
Registrován: 23/3/2014, 12:29

Re: Symbolika ultrapravicových hnutí

Příspěvek od faleristik »

Nepřijde Vám ta debata trapně? Mě se zdá, že všichni debatující byli dostáni tam, kam je chtěl velký bratr posunout. Celé to je zbytečné mlácení prázdné slámy. Podle mého názoru ať si používá každý symboly jaké chce, je to jeho soukromá věc a věc jeho názoru a přesvědčení.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“