Jak se vařilo v armádách – část 1

Co nejde zařadit do témat, odborné dotazy a příspěvky.

Moderátor: Pátrač

Uživatelský avatar
Foxbat
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 289
Registrován: 30/3/2006, 20:36

Příspěvek od Foxbat »

Ako posledný ročáci a januárové "Tigre" 2000 sme dostali do daru v Trebišove útvar 5958 aj novú jedáleň a kuchyňu, čo bolo pred tým radšej nechcite vedieť - zverinec s potkanmi a švábmi..
ale na čo si živo pametám, chleba sa jedlo na tony..a to ku kazdému jedlu a správny voják ho mal plné vrecká - kapsi ..stále bolo čo chrúmať.
A keď sa vracali priebežkári a vychádzkari - zákuskou a domácich papaníc bol plný strážny stolík.
hore možeš dole musíš
su aj taký, ktorým netreba krídel a kde žiadny stroj nedoletí...
mechoš
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 181
Registrován: 5/10/2005, 08:45

Příspěvek od mechoš »

sa58: Já jsem zase slyšel veselou historku o tom jak v jednom skladu vyřazovali pilulky na desinfekci vody,protože jim končila životnost.Jeden lampion si je vzal domu a nasypal si je do studny.Vodu měl sice dezinfikovanou ale divně chutnala a docela smrděla.Rodina mu prej blahořečila :-)
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

mechoš píše:sa58: Já jsem zase slyšel veselou historku o tom jak v jednom skladu vyřazovali pilulky na desinfekci vody,protože jim končila životnost.Jeden lampion si je vzal domu a nasypal si je do studny.Vodu měl sice dezinfikovanou ale divně chutnala a docela smrděla.Rodina mu prej blahořečila :-)
Nevím to jistě, ale tablety na úpravu vody jsou jen na nouzové použití, pro vojsko snad existují úpravny vody. Ale jestli je to na bázi mechanického čištění a následné chemické úpravy tak to fakt nevím...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
gurp
Příspěvky: 3
Registrován: 7/4/2006, 16:15

Příspěvek od gurp »

musím se zastat svého "fochu".byl jsem na vojně v r1997,a i když jsem chtěl vařit , :x dobře se surovinami a vybavením,které jsem měl k dispozici to jaksi nešlo!kromě toho v mém komandu "chemiků"jsem byl kuchař jenom já,zbytek cukráři, pekaři, se žádnými zkušenostmi. :P kdo dal největší úplatek proviaťákovi ten dodával suroviny/sojový guláš z plechovky byl temný sen i za tepla natož za studena v lese na vyvedení/. :evil:
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1417
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Příspěvek od danny1691 »

na vojně jsem měl štěstí. Kuchaři kuchtili dobře, a ty porce....
a z kádéček dělaly parádní gulášek
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Kuchyň

Příspěvek od Milda »

Už dlouho jsem se tak nenasmál! Jak každý ,,trpěl" na vojně kvůli kuchařům! Já narukoval s klukem co chtěl jezdit buď náklaďákem nebo tankem a lampioni ho dali do kurzu na kuchaře! Když jsem se po 6měs. vrátil z Pš tak měl na starost výdej jídla právě pro lampiony, což ho psychicky dorazilo a urazilo na jeho egu! Zbytek vojny nemyslel a nemluvil o ničem jiném, než o tom co jim do jídla dal nebo dá!!! To byl věčně nasraný a uražený člověk! I v době svého volna, chodil po skladech a z regálu zbíral myší hovínka do zásoby aby lampasákum ,,osladil" život! A to nemůžu říct, co jsem viděl na vlastní oči! Ten byl už na psychiatra! Musím na jeho obranu říci, že to byla doba, kdy stála vojna doopravdy za prd a my jsme asi odskákali tu největší buzeraci po 68 roku! Nikomu bych to nepřál! Cvičení na doupově, na Mimoni,střelby, vše se motalo jen s přestávkami, týden,14dní i kolikrát měsíc pryč z pluku, snídaně večer,večeře místo snídaně, protože jsme útočili již nekde jinde! Kolik kluku ,,zařvalo" u pluku, u divize ani jsme nemuseli jezdit na tolik ,,oblíbené" mise, jako teď jezdí žolďáci! Ale kuchyň jsme vždycky rádi viděli i s tím blafem ne? Kuchyň je dobré téma ,ne, všichni záložáci!!!
pm22
Příspěvky: 8
Registrován: 12/11/2007, 18:43

Příspěvek od pm22 »

pm
Nejlepsi stravovani na vojne ? (teda pred lety) ?
Mikulovice - delostrelacka zakladna ( za Ostravou). Tak to byla vec.
Porce libovolne velike a tsrava pestra, vyber , svaciny, parada. :raf:
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Příspěvek od Alchymista »

Jedna zaujímavá ruská poľná kuchyňa (skôr "várnice")
Obrázek
A čo je nej tak zaujímavé?
Je zo súčastnosti - ale namontovaná na nákladnom sedle pre koňa.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“