Raritní a zajímavé fotky

Galerie, Album, výroky o válce.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Kouzelnik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1305
Registrován: 27/9/2017, 22:23

Re: Raritní a zajímavé fotky

Příspěvek od Kouzelnik »

@Zemakt Aha, já to nenapsal jasně. Já považoval ten kvíz od @Julesak za vyřešený (poté, když už @Polarfox dal tak obrovskou nápovědu)....

Čili jsme ve vlákně raritní a zajímavé fotky.... takže bez ohledu na kvíz já načal další diskusní téma - bo vypadá zajímavě, že na Tvé @Zemakt kolorované fotce Royal Oak jsou dělové věže (B určitě, a věž A velmi pravděpodobnětaké) natočeny ve střelecké pozici kolmo na osu BB. Moje nejasnost je - co okolo věží dělají ty postavičky, patrně námořníků (bez schovky za nějaký pancíř)? No, čili seriózní dotaz od mě jako od neználka, který si myslí že dobré pro lidské zdraví postávat okolo věží hlavního dělostřelectva při palbě (tj. chápal bych kdyby ty postavičky stály za nějakým pancířem).

Když si vezmu např. jak lodní konstruktéři umisťovaly letadla na BB, tak patrně dobré zkušenosti byly umístit katapult na věži (viz např. BB USN Idaho třídy New Mexico https://i.pinimg.com/474x/1e/b9/46/1eb9 ... istory.jpg).

Zatímco hydroplány umístěné zhruba ve stejné výšce jako hlavní dělostřelectvo, tak patrně přinášelo riziko poškození letadla viz např. reálná situace BB USN South Dakota, kdy palba vlastního dělostřelectva zapálila vlastní hydroplány bázované na palubě ... viz umístění obou katapultů na zádi https://www.militaryfactory.com/ships/i ... a-bb57.jpg)

Odtud pramení moje hypotéza, že ta kolorovaná fotka od @Zemakt je nějaká divná = ty lidičky nemají co dělat okolo střílejících věží hlavních děl ... IMHO ty lidičky měly stát za nějakým krytem. Pletu se?
R.I.P.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11567
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Raritní a zajímavé fotky

Příspěvek od Zemakt »

Odtud pramení moje hypotéza, že ta kolorovaná fotka od @Zemakt je nějaká divná = ty lidičky nemají co dělat okolo střílejících věží hlavních děl ... IMHO ty lidičky měly stát za nějakým krytem. Pletu se?
Jo v poho. Však jsem psal, ta loď šla po chvilce ke dnu. Všimni se toho náklonu a dýmu z předolodí. Ti človíčci se chystají opustit loď. Natočení věží zřejmě kompenzuje vodou plnící se levobok. Nicméně tohle mne také drobet zaráží, bo jsem si myslel, že ty hlavně mají větší hmotnost než zadní čelo věže a že by to měly být věže otočeny obráceně. Viz třeba Blücher u Dogger Banku.

Edit: tak zpět, celé je to kravina. To foto není z potopení. Pak ovšem netuším, vo co gou. Náklon je zřejmý, lodní brázda minimální tudíž i rychlost, a pak lze tedy i vyloučit náklon z rychlé utažené zatáčky. Napadá mne snad jen nácvik, cvičení.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Raritní a zajímavé fotky

Příspěvek od Julesak »

Royal Oak potopili v noci, ak si dobre pamätám.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Kouzelnik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1305
Registrován: 27/9/2017, 22:23

Re: Raritní a zajímavé fotky

Příspěvek od Kouzelnik »

Zemakt píše:(...)
Obrázek
(...) je to Loď jeho Veličenstva Královský dub :rotuj:
Zemakt píše:(...)

Edit: tak zpět, celé je to kravina. To foto není z potopení. Pak ovšem netuším, vo co gou. Náklon je zřejmý, lodní brázda minimální tudíž i rychlost, a pak lze tedy i vyloučit náklon z rychlé utažené zatáčky. Napadá mne snad jen nácvik, cvičení.
Z jakého období by měla být ta fotka? Je to vůbec HMS Royal Oak? A je to vůbec některá z lodí třídy Revenge?
https://www.the-blueprints.com/blueprin ... ship_1939/
https://www.the-blueprints.com/blueprin ... ship_1943/

Nemyslím, že by mohlo jít o loď třídy Nelson. Nicméně osobně se mi zdá jistá vnější podobnost mezi třídami Queen Elisabeth a Revenge.

Pro úplnost doplním ještě další kapitální lodě RN z konce třicátých let
https://www.the-blueprints.com/blueprin ... r___1938_/
https://www.the-blueprints.com/blueprin ... od__1941_/
R.I.P.
madrabbit
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 192
Registrován: 9/3/2010, 14:13

Re: Raritní a zajímavé fotky

Příspěvek od madrabbit »

IMHO je to Revenge (třída), srovnání s Malayou (ještě 1943 po přestavbě), Hoodem nebo úplně mimo s Nelsonem je mimo. Jiné nástavby.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11567
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Raritní a zajímavé fotky

Příspěvek od Zemakt »

ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13138
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Raritní a zajímavé fotky

Příspěvek od Rase »

Palubní stíhací bombardér Grumman F9F-3 Panther osazený vychylovacími kulomety AERO X17A ráže 12,7 mm.

Obrázek
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Raritní a zajímavé fotky

Příspěvek od zzz »

Muzeum letecké a pozemní techniky Vyškov
Fotogalerie (83 fotek) - fotograf fotil exponáty i z méně obvyklých kompozic
https://www.e15.cz/galerie/magazin/2056 ... ju?foto=21

Panoramatické fotky exponátů
https://lhs-vyskov.cz/galerie/virtualni-prohlidka/
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Uživatelský avatar
Pavel 15
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 273
Registrován: 14/5/2019, 14:35

Re: Raritní a zajímavé fotky

Příspěvek od Pavel 15 »

Tento obrázek dnes našel na Twitteru-nebyl žádný odkaz ,tudiž spekulace o zapojeni firmy Bae do vývoje nového letounu USA a opačně.
Nemusí jít jen o spekulace, britové nemaj zhruba 30 miliard na vývoj stíhačky Tempest.

Obrázek

0
seabee
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3621
Registrován: 18/7/2013, 18:59

Re: Raritní a zajímavé fotky

Příspěvek od seabee »

Rase píše:Palubní stíhací bombardér Grumman F9F-3 Panther osazený vychylovacími kulomety AERO X17A ráže 12,7 mm.
:shock: :shock: Nikdy jsem nic takovýho neviděl, a to se o letectví zajímám přes padesát let :roll: To mělo plánované použití jako německá Schräge Musik?
Slyší-li nechápaví, podobají se hluchým.
Hérakleitos z Efesu, zvaný Skoteinos (Temný – asi 544-484 př.n.l.),
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Raritní a zajímavé fotky

Příspěvek od Skeptik »

seabee píše: :shock: :shock: Nikdy jsem nic takovýho neviděl, a to se o letectví zajímám přes padesát let :roll: To mělo plánované použití jako německá Schräge Musik?
Nikoliv.
Ona to byla vlastně forma otočné střelecké věže. Ony se ty kulomety nejen vychylovaly, ona se ta příď i celá otáčela ... takže teoreticky bylo možné střílet kamkoli v přední polosféře.

Obrázek
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
seabee
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3621
Registrován: 18/7/2013, 18:59

Re: Raritní a zajímavé fotky

Příspěvek od seabee »

Skeptik píše:
seabee píše: :shock: :shock: Nikdy jsem nic takovýho neviděl, a to se o letectví zajímám přes padesát let :roll: To mělo plánované použití jako německá Schräge Musik?
Nikoliv.
Ona to byla vlastně forma otočné střelecké věže. Ony se ty kulomety nejen vychylovaly, ona se ta příď i celá otáčela ... takže teoreticky bylo možné střílet kamkoli v přední polosféře.
Díky za info. Předpokládám, že to skončilo stejně "úspěšně" jako Defiant.
Slyší-li nechápaví, podobají se hluchým.
Hérakleitos z Efesu, zvaný Skoteinos (Temný – asi 544-484 př.n.l.),
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13138
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Raritní a zajímavé fotky

Příspěvek od Rase »

Arménský nákladní automobil ZIL-131 probitý nevybuchlou ázerbájdžánskou raketou ráže 300 mm.

Obrázek
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Raritní a zajímavé fotky

Příspěvek od kenavf »

Je to zaujímavé, preletelo to stredom kapoty ale pod autom nie je vidieť trosky motora. :???:
Je otázne či je to nevybuchlé, nie je to už len zvyšok rakety z ktorého už bola vyhodená kontajnerová submunícia? Takže tam možno už nemalo čo vybuchnúť. :?:
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13138
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Raritní a zajímavé fotky

Příspěvek od Rase »

Vrak arménského bojového vozidla BMP-2 jenž zničil taranem ázerbájdžánský obrněný transportér BTR-82A. K události došlo před pozicemi ázerbájdžánských vojáků, u čerstvě dobytého kopce v Madagizské oblasti. Obráncům došla munice, když se objevilo arménské BMP-2. Řidič Atakişiyev vyběhl ze své pozice. Jeho spolubojovníci se nejprve domnívali že zpanikařil a utekl, leč ten naskočil do zaparkovaného vozidla BTR a taranem zablokoval věž nepřátelského stroje. Vojáci nezaváhali a začali házet ruční granáty, přičemž zabili šest zmatených Arménů. Obě vozidla začala hořet, Atakişiev utrpěl těžké popáleniny, ale jeho kamarádi jej z vozidla vyprostili. V současné době prochází léčbou v nemocnici.

https://twitter.com/i/status/1321746946021838853

Obrázek
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Raritní a zajímavé fotky

Příspěvek od Julesak »

Tomu sa povie motivácia resp. spirit. Alebo fanatizmus, ak chcete, ale toto je to čo u svojich vojsk chcete, keď ide do tuhého.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13138
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Raritní a zajímavé fotky

Příspěvek od Rase »

Tibor Thibir Siska píše:Cadillac Gage Commando V-150 "Free Wifi" s prídavným paletovým pancierovaním patriaci filipínskej námornej pechote počas bitky o Marawi 2017.
Bitka o ostrov a rovnomenné mesto Marawi trvala niekoľko mesiacov a bojovali v nej filipínske vládne jednotky proti prívržencom islamského štátu. Väčšina bojov prebiehala v mestskej zástavbe. Teroristi s obľubou používali nekvalitné, podomácky vyrobené RPGčka, tie nemali skutočnú HEAT hlavicu, takže proti ich účinkom pomáhala aj vskutku improvizovaná ochrana.
Obrázek
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Raritní a zajímavé fotky

Příspěvek od hydrostar »

Jistě jste někdy slyšeli o tancích T-55, které po vyřazení ze stavu armády a po přestavbě sloužily v Nové Huti Ostrava jako buldozery a rozrušovače strusky. Tyto upravené tanky byly roku 2014 v ocelárně nahrazeny dálkově ovládanými buldozery. Proto mě docela překvapilo, že ještě dnes jsou vyřazené tanky odstavené v areálu hutě. Jistě také znáte seriál 4 z tanku a pes. Legendární tank RUDÝ po dotočení seriálu neskončil ve šrotu, ale přešel na výpomoc do Ostravy (tady mě doufám nebude nikdo kamenovat, že nepoznám T-34 a T-55). Dovnitř bohužel nešlo nahlédnout, protože skla jsou spíše průsvitná než průhledná. Ona vysoká teplota udělala své. A to je jasně patrné i na bandáži kol, u kterých mě překvapilo, že v rámci úprav nebyla odstraněna.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11567
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Raritní a zajímavé fotky

Příspěvek od Zemakt »

Tak to tedy zírám. To už by si mohli v Lešanech uvolňovat novej plácek. Snad.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Raritní a zajímavé fotky

Příspěvek od hydrostar »

Pokud o to v Lešanech vůbec mají zájem a ví, že tam stále někde v Ostravě leží. Otázkou také je, jestli neslouží jako záloha.
Dle idnesu a podobných stránek jich bylo vždy kolem pěti kusů v provozu (nejvíce jich bylo prý devět) a délka služby byla maximálně 3 roky. Pak už byly totálně na odpis. Dnes se pro stejnou práci používají dva stroje Caterpillar, které by tam vlastně měly jezdit již šest let. V jakém jsou stavu a jestli nejsou nahrazeny novými stroji, to netuším.
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Odpovědět

Zpět na „Fotografie, vtipy, citáty“