Lidice

Zajatci, Malmédy, Katyň, koncentrační a pracovní tábory.

Moderátor: Pátrač

Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Mstíš se slovama židům. Oni nemohu, ani za filozofii křesťannského světa, ani za ukřižování Krista , ani že byli a jsou. Pro mne druhý možná první skvěle připravený stát .- vojenství - pojď na vojenské pole Izraelci musí být i nejlepší vojáci světa - oni musí.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Tunac
podporučík
podporučík
Příspěvky: 678
Registrován: 29/5/2006, 22:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tunac »

jeikob@
Možná, kdybys psal s mezerami a velká písmena po tečce, háčky a čárky, líp by se pochopila Tvoje myšlenka. Je to dost namáhavé (pro mne), Ti rozumět. Možná i pro ostatní.
Vojáci!!!!
Jste vojáci smrtí!!! A já jsem ten, co Vás bude posílat tam, kde se umírá!!!
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Teda Michanovi asi necháme naistalovat do počítače čidlo na přítomnost alkoholu které mu zablokuje vstup na Palbu :D
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Foxbat
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 289
Registrován: 30/3/2006, 20:36

Příspěvek od Foxbat »

sa58:stačil by nejaky test, keď sa prihlasi nech ti zodpovie na nejaku otázku...u nas bolo rano 4C..možno je tam u nich tiež chladno :lol:

židia atď, každý má svoj podiel na dobrom a zlom..u nás sa momentálne riešia južný susedia, nič proti, ale vážne som si niekedy pripadal, keď som ešte žil a pracoval v Bratislave pri ceste MHD že som niekde v Budapešti..všetci po maďarsky, mnohých to asi žralo a žerie, na južnom slovensku je problém, dohovoriť sa po slovensky!!! :roll:
hore možeš dole musíš
su aj taký, ktorým netreba krídel a kde žiadny stroj nedoletí...
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

OK - omlouvám se! Tunac - využij situaci......?
Velitelé a lidi promiňte - Omlouvám se - mám někdy slabosti.
Nemohu však slevit z této věty - Izraelci musí být připraveni i za křesťanský svět.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Tunac píše:jeikob@
Možná, kdybys psal s mezerami a velká písmena po tečce, háčky a čárky, líp by se pochopila Tvoje myšlenka. Je to dost namáhavé (pro mne), Ti rozumět. Možná i pro ostatní.
Jeikobe taky Tě prosím piš jak se psát má, tedy dělej mezery mezi větami a velká písmena na začátku věty. Snaž se trochu o stylizaci … jinak v poho.

Michane, tvoje výroky v limbu by byly dobré, kdybys byl fyzicky s palbákama, takhle za zřízliva a daleko od tebe to působí spíš rušivě.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

OK - veliteli - omlouvám se.
ObrázekObrázekObrázek
jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

Příspěvek od jeikob »

michane já snad neveřím vlastním očím .jakejma slovama se jim mstím.prečti si moje příspevky na foru izraelsko libanonský konflikt vždy stojím za izraelem.a jen jsem konstatoval že evropa byla pred druhou svetovou válkou silne antisemitská,nejen nemecko.nekterý staty dokonce židovský uprchlíky z nemecka vraceli zpatky.ke cti tehdejšího československa je že jako jeden z mála statu židovské uprchlíky prijal a po valce izraeli hodne pomohl.nechtel jsem to vytahovat.ale četl jsem čast knihy šoa.celou jsem nezvládl.pameti simona wiesenthala.a díky praci mámi jsem mel možnost mluvit treba s arnoštem lustigem.tak že mne silne uraží,že mi podsouváš antisemitismus.uznávám tvoje znalosti z oblasti vojenství ,ale mám pocit jako by ti nedocházeli určitý vyšší dejiný souvislosti.v tech príspevkách jsem se snažil naznačit, že nemecký teror na okupovaných uzemích ,který se netýkal pouze židovského obyvatelstva.pak nakonec prispel k porážce nemecka samotnýho.lidická tragedie otevrela svetu oči.pred lidicema bylo takových tragedií spoustu v rusku a polsku jugoslavii,ale svet treba amerika o tom zas takovoou páru ani nemel,teda široká verejnost.ale tím že nemci se tím činem nasledne pochlubili ukázal tenhle režim svojí obludnost a nebylo pochyb ,že nacismus je nutno zničit.a druhá myslenka je jak by to mohlo vypadat ,kdyby nemecká politika na okupovaných uzemí byla ohleduplná vuči vetšine obyvatel,vyjma židovského .kdysi bežel v televizi film fatherland točil jse mimochodem u nás.a to je presne to co mám na mysli.odehravá se v sedesatých letech tretí říše ovladá vetšinu evropy valčí se akorat nekde na hranicích sibiře a amerika hodlá uzavřit separatní mír.a svet a i nemci žijí v iluzi,že židé žijí nekde na východe.a jakýsi mladý dustojník gestapa vysetruje vraždy učastníku konference ve wansee .a pritom zjistí ,že doslo k holocaustu a dokument predá americkému velvyslanci.je to fikce nastestí,ale mohlo to tak být.
a vojenství a zejmena druhá svetová od toho oddelit nelze.při čtení tvých clanku má clovek obcas pocit,že jako by ta dobrá strana byla nemecká armada a hrdinové nemečtí generálové .já to chapu jejich vojenské kvality a odvahu vojáku nezpochybnuju.ale ctenář se tady musí taky dozvedet,že existovali vypalený vesnice a koncentrační tabory.a oni nemečtí generálové na tom nesou vinu také.proč jim nevadilo,když se hitler dostal k moci najednou zubař ,ke kterému chodili nesmí ordinovat.proč hnedý košile vymlatili obchod pekaři a pozdeji tihle lidé uplne začli mizet.v soukromí v dustojnických saloonech nacisty pomlouvali a pritom hitlerovi pomahali podmanit si evropu jo a svrhnout sice chteli ,ale ne kvuli antisemitismu a rasismu,ale proto že hrozila vojenské katastrofa.tím mám na mysli připravovaný puč ,když se planovalo napadení ceskoslovenska.snad kdo je bez viny jsou kluci co jim bylo deset až patnáct,kterejm vymyli mozek a po té sloužily jako potrava pro dela a na zločinech se podíleli,proto že meli pocit že delaj spravnou vec. a vubec to co se stalo . generalita a nemectí prumyslníci nesou velkou vinu.museli vedet kam to povede,vždyt to hitler napsal v main kampf co má v planu. a vubec na tragedii jmenem druhá svetová a holocaust májí podíl i evropské velmoci.jestli to nechápeš co jsem chtel říct a máš pocit že utočím na židovský narod a jsem antisemita.tak nemá cenu dál se bavit.a dost by mne to mrzelo
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Ta úprava od Jeikoba je děsná, vypadá to jako SMS.

Prosím přispívající o dodržování základních pravidel při psaní. Velké písmeno na začátku věty a sem tam nějaký odstavec by tomu rozhodně neuškodil.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Jeikobe, prosím piš na začátku věty velká písmena a dělej mezery, jinak dostaneš BAN!
Nějak jsi se rozepsal a už to narušuje Palbu, nemám nic proti tvému psaní, klidně piš dál, ale podle pravidel. Měj se.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Jeikop - promiň - přesvědčil jsi mne o svém způsobu myšlení. Někdy to i trochu trvá. Jó, já Tě beru. Jak říkají šéfové: Se svou úpravou musíme něco dělat - každý jinak. Tvé myšlení beru.
ObrázekObrázekObrázek
jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

Příspěvek od jeikob »

Omlouvám se.už se to nebude opakovat.Bohužel tukám jedním prstem.,neumím psat.Rozepsal jsem se,proto že mi Michan podsouvá antisemitismus ,což mne uraží.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Chlape- již Ti nic nepodsouvám. Myslím, vím, vše jsme si vyjasnili.Je to pro mne vyřízené. Máš podobný názor jako já.
Naposledy upravil(a) michan dne 9/9/2006, 17:52, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázek
jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

Příspěvek od jeikob »

Michan tak to jsem rad:)chapu že píšu obcas mín srozumitelne.
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Dnes je to presne 65 let, co naciste vyvrazdili obyvalele vesnicky Lidice v dusledku atentatu na R.Heydricha. Zasilam vam touto cestou kondolenci z finskeho mesta Kuusamo, kde ziji.
Toto vyroci se nesmi zapomenout, aby se neco takoveho uz nikdy neopakovalo.
Tady ve Finsku lide nic nevedi, ale ja jsem o tomto tematu okolo atentatu na R.H. psala mnohokrat do mistnich novin Koillis sanomat. Zdravi Inger
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Děláš prospěšnou činnost za hranicemi naší země!
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Snazim se. Inari. Tato historie mi zajima uz 30 let, a snazim se s ni seznamit i mistni, kteri vubec nevi co se v Protektoratu stalo, o prijezdu Heydricha 27.10.41 do Prahy,- stannem pravu, - nic tu lide nevedi.
Ja shanim materialy po cele Evrope, knih o atentatu uz mom hodne, ale jeste hledam. Velmi si vazim hrdinnych ceskych parasutistu, kteri obetovali i svuj zivot. Kdybych byla v Praze, polozila bych venec, neb alespon kvetiny do kostela v Resslove ulici. Je to 2 uz 18.6.42 co zemreli, tak ze 65 let. Napiste vase nazory. Dekuji. Inger
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Ja se Vam vsem chci omluvit za sve nekdy kontroverzni prispevky o Terezine, Protektorate, a podobne. Velmi jsem nad tim premyslela,a i mi kontaktovat cesky badatel Jaroslav Cvancara a my se o Protektorate,a i dr. Gerkem velmi mnoho bavili. J amu pomohla dostat nektere dokumenty,a i se sejdem az prijedu do Nemecka. Nektere veci ktere jsem sem davala, se tykaji i mych jiz davno zemrelych pribuznych- tak mi promninte moji horkou hlavu. Ano, i ja si plne uvedomuji co ma dr. Gerke na svedomi, a i drive jsem si to uvedomovala, jen jsem si to nechtela pripustit. Oni se zle veci vraceji a spatne se pripusteji kdyz na tom clovek premysli. Je mi z toho moc smutno co udelal za valky v Protektorate. Je mi to moc lito a chci se omluvit. Prosim,prominte mi, jak jsem zastavala. Jsou to smutne veci i pro mne. Zdravi Inger
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

Inger-smekám před tebou. Přes to že názory jsi projevovala pro mě často nestravitelně, svou omluvou jsi se v mých očích plně rehabilitovala!
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Ano, pro mne to je take shok, co dr. Gerke v Protektoratu delal, ceho se dopustil, kolik nevinnych lidi ma na svedomi. Zvlaste kdyz to pro mne nebyl cizi clovek. Ja o tom vedela jiz driv a podvedome si to uvedomovala cim dal tim vice- ale bylo pro mne tezke pochopit, ceho se dopustil..ta doba jiz davno minula,a ja mam dr. Gerke v podvedomi jako hodneho cloveka a silne vericiho, ktery delal dost pro Cirkev v Bielefeldu. Kdyz byl ten soud s nim, mne bylo jen 11 let a byl to pro mne velmi silny zazitek, ktery nezapomenu do konce zivota. Ja se ho samozrejme zastavala, nerozumela jsem z ceho ho obvinuji- ci jsem nechtela rozumnet, ma babicka i moji rodice plakali, dr. Gerke byl jiz v terminalnim stadium nadoroveho onemocneni..bylo mi ho lito. Atmosfera u soudu byla hystericka, vse to uz je tak davno a presto se mi to zda jako by to bylo vcera. Byl obvinen z otresnych cinu, ktere jsem si s nim neumela spojit. To, ze jsem ho branila i ted, bylo takove podvedomi- ja si to uvedomila, jen jsem si s nim to nedokazala spojit. Kontaktoval mne pan Cvancara, cesky badatel, potrebovat vedet ruzne veci o prazkem gestapu, ja mu ty dokumenty nabidla a on potreboval i informace o dr. Gerke, jeho cinnosti po valce, i se patl jak to prozivam, co si o tom myslim, chtel nejaka jeho fota-a pak mi zacal vykladat, ze to, z ceho byl obvinen byla pravda. Pry ma na svedomi tolik lidi jako K.H.Frank. Pan Cvancara mi nenadaval, slusne jednal a predkladal mi fakta,a i on potreboval ode mne ty soudni dokumenty pro svoji knihu. Chce se i sejit, ne se mstit,ale promluvit si.
Cvancara dr. Gerke nenavidi a ani se nedivim proc, on mel na svedomi i pribuzne pana Cvancary! Pan Cvancara mne kontaktoval jiz asi 8 krat. Znate ho? Kdyz psal knihu Nekomu zivot a nekomu smrt II.dil o dr. Gerkem, tak mne pozadal o pomoc.............pro mne to je shok dodnes.
J ase mockrat omlouvam, ja branila cloveka, ktery mi byl blizky,ale dopustil se velmi tezkych zlocinu proti lidskosti. Dodnes si nedovedu uvedomit, proc to delal????ja vzdy tvrdila ze byl za valky policista. Skutecnost byla jina. Je mi to ted moc lito. Doba ubehla,ale ja se s tim nevyrovnam az do smrti.
Odpovědět

Zpět na „Válečné zločiny & Holocaust“