Hladomory v Rusku / SSSR

Zajatci, Malmédy, Katyň, koncentrační a pracovní tábory.

Moderátor: Pátrač

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hladomory v Rusku / SSSR

Příspěvek od Bleu »

danny1691 píše:tahle diskuze už nemá smysl. Hoďte na to zámek. Ale jedno mě zaujalo a jsem za to rád- že v té době byl hladomor i jinde než v části SSSR. Alespoň je vidět jak se tu(ČR) účelově informuje.
danny1691 a ostatní
Tohle rozhodnutí nechte laskavě na modech - zatím se tu nestalo nic aby se diskuze musela zamykat.
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1417
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Hladomory v Rusku / SSSR

Příspěvek od danny1691 »

Akorát, že se tu stále mlátí prázdná sláma a topik je marný. Pro mody to nebyl příkaz, ale prosba. Jindy ten zámek umí zapadnout sakra rychle...
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Hladomory v Rusku / SSSR

Příspěvek od Skeptik »

Takže jsem se tím, jakž takž, prokousal a zkusím shrnout uvedené:

1) Hladomor v SSSR byl, jeho obětí bylo téměř 4 miliony lidí, z toho cca 1/2 v USSR

2) Základní příčiny byly dvě ... neúroda daná suchem (informace od mého dědy, který to zažil), "vrozená" neproduktivita ukrajinských a ruských rolníků (informace od mého dědy a všech dalších Volyňských Čechů, které znám) a neodborné zásahy centrální vlády SSSR do organizace zemědělské výroby (plán kolektivizace a z ní plynoucí demotivace, eliminace schopných hospodářů (kulaků) a jejich nahrazení většinou neschopnými, ale o to nadšenějšími, aktivisty a prdelolezci)

3) Z výše uvedeného lze vyvodit, že hladomor byl částečně vyvolán uměle ... právě tím plánem jak zefektivnit zemědělskou výrobu, který ale, ostatně jako většina "dobře míněných" politických plánů, nepočítal s reálným chováním lidí (proč bych se dřel, když dostanu stejně jako ten kdo na to se.e)

4) Neexistuje žádný důkaz (kromě politických prohlášení), že by hladomor byl vyvolán plánovitě, za účelem likvidace ukrajinského národa. Ba spíše naopak, existují zásadní důkazy, které toto popírají - dobře bylo popsáno Aaronem, tak nebudu opakovat.

Další takový důkaz je zde:
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
Pozn. Jedná se o mapu úbytku obyvatelstva v letech 1929-1933. Bílé oblasti nebyly v té době součástí SSSR (ale véme, že i tam hladomor v podstatně mírnější podobě byl). Mapa je ukrajinská, takže Krym je chybně zakreslen jako součást USSR, což v té době nebyl.

Jak je vidět, největší úbytek obyvatelstva zaznamenaly "ruské" oblasti USSR a přilehlé oblasti RSFSR včetně Krymu, který byl tehdy Ruský (na mapě není druhé ohnisko hladomoru a to Kazachstán).
Nejhůře postiženy byly venkovské oblasti v prostoru, kde se nacházela velká města a průmysl - logicky, byla doba industrializace a dělníci hladověli. Proto byly nejvíce "vysávány" okolní oblasti ... a političtí aktivisté pro splnění plánu (chápej Nařízení Věrchušky) určitě udělali cokoli.
Nádherně vidět na doněcké oblasti s velkým podílem městského obyvatelstva.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Hladomory v Rusku / SSSR

Příspěvek od Dzin »

Aaron Goldstein píše:Je mi líto, ale já tvůj postoj vnímám jinak... Obrázek
Nic se neděje, však pro mě to ve vztahu k tobě platí také.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Hladomory v Rusku / SSSR

Příspěvek od Mirek58 »

Dzin:
Nějak nechápu, co má společného výměra jednotlivých skupin zemědělců s celkovým počtem obyvatel.
Podle mne asi tolik, jako zmíněný vztah k počtu lokomotiv na Východočínské železnici.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Hladomory v Rusku / SSSR

Příspěvek od Alfik »

Pokud sem Dzin může coby "argument" dávat údaje o šesti stech tisících zastřelených (asi je stříleli chlebovými kulkami nebo co...), může sem dávat kdokoli cokoli. Třeba i Dvojčata, Indiány a chemtrails.
Zamykat to netřeba. Každý rozumný člověk už dávno pochopil, že diskuse v tomto vláknu se zvrhla v házení "granátů" z obou předem připravených demagogických, politicko-zaťatých, zákopů.
O pravdu jde až naposled. Jako vždy.
PS: To není proti Dzinovi osobně. To je proti všem kteří (a nejen zde, bohužel) se dopouštějí podobných diskusních podrazů.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Hladomory v Rusku / SSSR

Příspěvek od Dzin »

Alfik
Jestli jde o to, proč jsme to tam psal, tak protože jsem reagoval na tohle
1stCLJan píše: -Genocidní podstata bolševického režimu, to je nový terminus technikus ?
Jistě populace stoupá , hromadné hroby nikdo nikdy neviděl, spalovací komory nikdo nikde neviděl, při těch milionech mrtvých by režim musel zabít v každé rodině minimálně dva lidi ale ty rodiny o ničem neví , ale pořád budeme omílat zdokumentovanou genocidu národa. :D zejména na základě dost pádných indícií které nikdo nikdy neviděl a nebo je napsal antikomunistický historik v názapadě.

Dzine podej si ruku s Putnou, dosela si budete notovat :wink:
tedy na evidentně zpochybnění toho, že režim SSSR byl schopen úmyslně vyvražďovat svoje obyvatelstvo.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
QVAK
praporčík
praporčík
Příspěvky: 384
Registrován: 31/10/2009, 10:02
Bydliště: Praha

Re: Hladomory v Rusku / SSSR

Příspěvek od QVAK »

Dzin píše:Alfik
Jestli jde o to, proč jsme to tam psal, tak protože jsem reagoval na tohle
1stCLJan píše: -Genocidní podstata bolševického režimu, to je nový terminus technikus ?
Jistě populace stoupá , hromadné hroby nikdo nikdy neviděl, spalovací komory nikdo nikde neviděl, při těch milionech mrtvých by režim musel zabít v každé rodině minimálně dva lidi ale ty rodiny o ničem neví , ale pořád budeme omílat zdokumentovanou genocidu národa. :D zejména na základě dost pádných indícií které nikdo nikdy neviděl a nebo je napsal antikomunistický historik v názapadě.

Dzine podej si ruku s Putnou, dosela si budete notovat :wink:
tedy na evidentně zpochybnění toho, že režim SSSR byl schopen úmyslně vyvražďovat svoje obyvatelstvo.
Dzine,
to, že Stalinův režim byl toho schopen a dokonce to i ve své praxi prováděl předpokládám nikdo nezpochybňuje. Jen dle mne to nebyl tento případ. Toto bylo k jeho zavrženíhodným skutkům ideology přiřazeno (načteno) aby byla zvýšena pro ovce velikost jeho zrůdnosti a snížena pro ně přitažlivost jeho deklarovaných cílů.

P.S. Centrální naplánování a spuštění Ukrajinského hladomoru vyloučí i letmý pohled na mapu úbytku obyvatel 1929-1933 (viz. výše). Jasně dokazuje odpovědnost lokálních řídících elit na konečných důsledcích.
Naposledy upravil(a) QVAK dne 22/6/2015, 10:09, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Hladomory v Rusku / SSSR

Příspěvek od Alfik »

Dzine, já mám ču*áka. Takže jsem podle tebe znásilnil nějakou ženskou???
Taky mám v peněžence trochu peněz, takže jsem podvodník či zloděj, a doma mám PC takže jsem taky pirát, hekr, a kdovíco ještě...
To je přesně tvoje logika.
Že se v SSSR dopustili nějakých zločinů, na což máme doklady, neznamená, že se také dopustili jiných, na které doklady (či lépe řečeno důkazy) nemáme! To je podstata sporu.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hladomory v Rusku / SSSR

Příspěvek od Bleu »

ehm pánové a jmenovitě Alfíka poprosím aby se uklidnili.

a speciálně pro 1stCLJana - povaha stalnistického režimu je z určitého pohledu genocidní - za čož hovoří jednak čísla, a jednak samotná ideologie která hlásá boj proti určité třídě obyvatelstva, chápu, že když si tu velmi amaterésky ona čísla zpochybňoval tak s tímhle máš asi problém.
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
jmodrak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1376
Registrován: 20/1/2010, 20:53

Re: Hladomory v Rusku / SSSR

Příspěvek od jmodrak »

Bleu píše:ehm pánové a jmenovitě Alfíka poprosím aby se uklidnili.

a speciálně pro 1stCLJana - povaha stalnistického režimu je z určitého pohledu genocidní - za čož hovoří jednak čísla, a jednak samotná ideologie která hlásá boj proti určité třídě obyvatelstva, chápu, že když si tu velmi amaterésky ona čísla zpochybňoval tak s tímhle máš asi problém.
Boli by tie čísla ? V ZSSR tej doby totiž prebiehali presuny obyvateľstva - z dedín do miest, na Sibír atď. A nejednalo sa o žiadne násilne vysťahovanie. Teda pokiaľ si neprijal tézy jedného nového historika, ktorí tvrdí, že Stalin sfalšoval sčítanie ľudu,a aby to zakryl, nechal postrieľať sčítacích komisárov a sfalšoval výsledky. Inu, keď sa dávajú veci do "kontextu", potom sa musia vymýšľať rôzne "blbosti" jemne povedané. To isté aj s ideológiou, jedna vec je jej hlásanie, iná reálná politika. Naviac ideológia hlásala boj proti triedam, ktoré vtedy už boli minimalizované. Takže zanechaj kecou a príď s faktami.
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Hladomory v Rusku / SSSR

Příspěvek od kenavf »

Bleu píše:...je z určitého pohledu genocidní - za čož hovoří jednak čísla, a jednak samotná ideologie která hlásá boj proti určité třídě obyvatelstva....
Tak to potom sme z určitého pohľadu genocídní všetci,pretože napríklad naša vláda výhlásila boj proti triede zlodejov a korupčníkov,pretože ich "kreatívne" podnikanie sa nezhoduje s pravidlami ktoré určil štát. :twisted:

Boj proti určitej triede nenapĺňa definíciu genocídy.
WIKI
Genocida (latinsky genocidium) je zločin proti lidskosti definovaný mezinárodním trestním právem jako „úmyslné a systematické zničení, celé nebo části, etnické, rasové, náboženské nebo národnostní skupiny
https://cs.wikipedia.org/wiki/Genocida
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
1stCLJan
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 519
Registrován: 29/7/2014, 10:06

Re: Hladomory v Rusku / SSSR

Příspěvek od 1stCLJan »

To Blue speciálně pro tebe.
To že pro tebe je SSSR genocidní stát mně nepřekvapuje. A protože Stalinské SSSR bylo genocidní a státní zpráva se genocidně chovala k určité části svého obyvatelstva , tak o tom třeba vypovídá fakt, že genocidním způsobem jednala s kulakama toliko třídními nepříteli č.1 , že? Normálně je vyvražďovala a posílala do gulaků na Sibiř jak hlásá už 70 let USA propaganda jménem svých odborníků na SSSR potažmo Rusko. Kolim že jich podle nich Stalin popravil 20mil-30mil-40mil? Prostě víc než Adolf aby bylo SSSR v očích na západě ještě víc genocidní než Hitlerovské Německo a jak tu někdo napsal že Stalin má na svědomí víc zavražděných než Hitler, tak propaganda se opravdu nemíjí účinkem.

Tak jeden příklad za všechny, jak vyvražďovala a genocidně se chovala k této sortě lidí v Rusku vláda:

Otec Borise Jelcina byl kulak, za svou činnost ve vesnici , kde jeho rodina vlastnila veškeré polnosti a neumožňovala ostatním lidem hospodařit na svých polích , kteří byli nuceni na ně nádeničit a žít v totální bídě, kdy úrodu tento kulak prodával tomu kdo dal více a to i třeba do zahraničí a nezajímalo ho , že doma pak jsou hladomory a před státem úrodu zatajoval, aby jí mohl výhodně prodat a tak činil v dnešní době tzv. daňové úniky . Nebyl to však kulak toho nejtěžšího kalibru co měli i své armády.
Tak tento třídní nepřítel byl č.1 v rámci genocidního chování byl odsunut i s rodinou, aby se přetrhali jeho vazby s inkriminovanou vesnicí a to do jednoho východoruského města, kde ten třídní nepřítel č.1 dostal post ředitele divize jedné velké továrny s tak dobrým platem , že jeho syn byl v rámci genocidy přijat na prestižní Moskevskou univerzitu, kterou za genocidisty a utlačovatele třídních nepřítelů Stalina vystudoval, no a po roce 1989 se tento genocidně utiskovaný syn kulaka stal prezidentem ožralkou Ruska modlou to západu.

milý odborníku na genocidy Blue.
Naposledy upravil(a) 1stCLJan dne 22/6/2015, 14:20, celkem upraveno 4 x.
jíra
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 134
Registrován: 26/5/2011, 18:53

Re: Hladomory v Rusku / SSSR

Příspěvek od jíra »

Tak vidíš Bleu, lžeš nám tady, protože na příkladu jednoho jediného kulaka se dá dokázat, že SSSR se vůbec genocidně a ani jinak násilně k této skupině lidí nechoval a naopak je odměňoval ředistelskými posty a jejich děti posílal studovat vysoké školy.

Už jsem se bál že budu muset zavolat Jirku Vyvadila, aby to tady všechno objasnil.
"Havloidní židokavárna pracuje na českém majdanu! Tohle vám neprojde idioti!"
-Helena de Farkas
1stCLJan
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 519
Registrován: 29/7/2014, 10:06

Re: Hladomory v Rusku / SSSR

Příspěvek od 1stCLJan »

jíra píše:Tak vidíš Bleu, lžeš nám tady, protože na příkladu jednoho jediného kulaka se dá dokázat, že SSSR se vůbec genocidně a ani jinak násilně k této skupině lidí nechoval a naopak je odměňoval ředistelskými posty a jejich děti posílal studovat vysoké školy.

Už jsem se bál že budu muset zavolat Jirku Vyvadila, aby to tady všechno objasnil.
Ano jeden třídní nepřítel ze 40 milionů dostal omylem post řiditele továrny a jeho syn vystudoval vejšku, ostatní byli genocidně zlikvidováni v gulacích. Opravdu silný argument o genocidní povaze SSSR :D

Na objasnění genocidní povahy SSSR si zavolej Putnu, ten to má jako Blue v malíčku.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Hladomory v Rusku / SSSR

Příspěvek od skelet »

V roce 2007 byl vadán jmenný seznam 2,5milionů lidí, který zemřeli následkem stalinistické politiky. Byl tam dovětek, že se jedná 2,5milionu lidí, přičemž dalších 10mil. je třeba zmapovat.
Máš jiná data? POkud ano tak sem s nimi.
a žádám o mnohem mírnější tón všech zúčastněných. Víckrát to opakovat nebudu, a upozorňuji, že někteří z účastníků této diskuze mají za sebou již dva BANy. Ten třetí by byl jejich poslední.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
t.hajek
7. Major
7. Major
Příspěvky: 442
Registrován: 26/2/2009, 12:03
Bydliště: Praha

Re: Hladomory v Rusku / SSSR

Příspěvek od t.hajek »

sem se schválně podíval na Jelcina staršího na wiki..

Отец Бориса Ельцина — Николай Ельцин, строитель, репрессирован. Отбывал наказание на строительстве Волго-Донского канала, после освобождения в 1937 году работал мастером на стройке химкомбината в Березниках, и через несколько лет стал начальником строительного подразделения при заводе[7].

Otec Borise Jelcina - Nikolai Jelcin, stavitel, zatčen. Odpykával si trest odnětí svobody na stavbě Volžsko-Donského kanálu, po propuštění v roce 1937 pracoval jako mistr na stavbě chemičky v Bereznikách a za několik let později se stal vedoucím stavebního odboru v továrně.

tedy není to úplně ta růžová zahrada
ObrázekObrázekObrázek
1stCLJan
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 519
Registrován: 29/7/2014, 10:06

Re: Hladomory v Rusku / SSSR

Příspěvek od 1stCLJan »

t.hajek píše:sem se schválně podíval na Jelcina staršího na wiki..

Отец Бориса Ельцина — Николай Ельцин, строитель, репрессирован. Отбывал наказание на строительстве Волго-Донского канала, после освобождения в 1937 году работал мастером на стройке химкомбината в Березниках, и через несколько лет стал начальником строительного подразделения при заводе[7].

Otec Borise Jelcina - Nikolai Jelcin, stavitel, zatčen. Odpykával si trest odnětí svobody na stavbě Volžsko-Donského kanálu, po propuštění v roce 1937 pracoval jako mistr na stavbě chemičky v Bereznikách a za několik let později se stal vedoucím stavebního odboru v továrně.

tedy není to úplně ta růžová zahrada
Tak na třídního nepřítele po pochopitelném odpikání si trestu to nepochopitelná růžová zahrada je. Třídní nepřítel ředitelem, něco je na tom shnilého ne?
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Hladomory v Rusku / SSSR

Příspěvek od skelet »

No jestli jsem si to dobře přelouskal, tak otec Jelcina byl zatčen kvůli tomu, že dodávky nesplnil jeho bratr Ivan. Na čež byli zatčeni oba. (edit: dle všeho se jeho otec stal vedoucím až po válce (je vzpomínán rok 1949))
Ale ono je to fuk.. furt jsem se nedozvěděl rozpor ohledně toho 2,5mil., resp 12,5mil. mrtvých.
edit2: v životopise B.Jelcina mě zaujaly denní dávky ve Sverdlovsku (1941/1942) - 800g chleba pro pracující, pro ostatní 400g.
ObrázekObrázekObrázek
1stCLJan
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 519
Registrován: 29/7/2014, 10:06

Re: Hladomory v Rusku / SSSR

Příspěvek od 1stCLJan »

skelet píše:No jestli jsem si to dobře přelouskal, tak otec Jelcina byl zatčen kvůli tomu, že dodávky nesplnil jeho bratr Ivan. Na čež byli zatčeni oba.
Ale ono je to fuk.. furt jsem se nedozvěděl rozpor ohledně toho 2,5mil., resp 12,5mil. mrtvých.
Tak já ti to nerozporuju , dnes mají v Rusku státní svátek uctění obětí politických čistek, nicméně v těch seznamech se motají zatčení co byli propuštěni jako Jelcin , odsouzení k smrti, prostě všichni dohromady i s těmi , co prováděli politickou činnost například ve prospěch cizí mocnosti, nebo hospodářskou kriminalitu.

Já rozporuju tvrzení o 20-40-50 milionech mrtvých genocidního Stalina.

Populační vývoj SSSR v době stalinských čistek 12,5 milionu mrtvých je bláznivé! Hergort , když zabiješ během 3 let 12,5 milionu lidí, tak to nejde ututlat ať už na populačním vývoji, nebo nákládáním s těly zemřelých atd. Po 90 roce se rozjeli do Ruska skupiny co dychtivě hledali masové hroby těch politických čistek a do dnešního dne je nikdo nenašel. Spalovací komory taky ne , tak kde hergot jsou ty 12,5 milionu mrtvých během 3 let nedej bože těch 20-50 mil. obětí Stalina jak tady někdo tvrdil na základě tvrzení západních historiků zejména těch z USA.
http://www.novysmer.cz/index.php?option ... &Itemid=51
Naposledy upravil(a) 1stCLJan dne 22/6/2015, 15:19, celkem upraveno 2 x.
Odpovědět

Zpět na „Válečné zločiny & Holocaust“