Může mi někdo říct více k tomuto videu???

Zajatci, Malmédy, Katyň, koncentrační a pracovní tábory.

Moderátor: Pátrač

Uživatelský avatar
Tuchačevskij
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 413
Registrován: 15/11/2009, 02:02
Bydliště: Slaný

Může mi někdo říct více k tomuto videu???

Příspěvek od Tuchačevskij »

Nevím, kam bych můj příspěvek měl přesně zařadit :cry:
Zajímalo by mě, co je to za mrtvé a zraněné Němce u té silnice? Kdo je zabil? Američané a nebo Sověti? Hlavně by mě zajímala ta žena, která je v 07:28...
Už jsem tenhle záběr kdysi v jednom dokumentu viděl.
http://www.youtube.com/watch?v=o_OYRqXN1mg
"Kdo se nepoučil z historie, je nucen si ji prožít znovu"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Může mi někdo říct více k tomuto videu???

Příspěvek od skelet »

zkoušíš mou svatou trpělivost! Kolik příspěvků s tímhle videem chceš ještě vytvořit?!
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Tuchačevskij
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 413
Registrován: 15/11/2009, 02:02
Bydliště: Slaný

Re: Může mi někdo říct více k tomuto videu???

Příspěvek od Tuchačevskij »

Nic nezkouším. Možná se to načítá později... Po obdržení tvé poslední odpovědi jsem už žádné nedával. Máš-li tu možnost, tak ty zbývající (mimo vhodné sekce) vymaž. Co se týče vkládání příspěvků, tak už jsem také chytřejší. Myslím, že zase tolik se nestalo.
"Kdo se nepoučil z historie, je nucen si ji prožít znovu"
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Může mi někdo říct více k tomuto videu???

Příspěvek od Mirek58 »

Podle krajiny a staveb bych tipoval na okolí Chebu,nebo Sokolova, spíš ta druhá možnost na chebsku jsou tam dost povlovné kopečky.Takže bych tipoval US. Směrem na KV a Cheb se stahovaly i jednotky PVO z mostecka. Mizely z postavení 6.5.45 v noci, včetně lehkého flaku od Ervěnic- Nového Sedla-Vysoké pece- Dřínova.
Naposledy upravil(a) Mirek58 dne 24/1/2013, 21:19, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Tuchačevskij
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 413
Registrován: 15/11/2009, 02:02
Bydliště: Slaný

Re: Může mi někdo říct více k tomuto videu???

Příspěvek od Tuchačevskij »

Občas se tam mihne nějakej nápis, ale to je dost nečitelné :cry:
V 02:25 jde pouze nápis na tom baráku přečíst AUTO... Myslíš, že je postříleli vojáci US jo? Je dost možné, že ještě nějaký ten fanatik zkoušel klást odpor, tak byl zastřelen. Je dost divné, jak nějací leží v té škarpě a ještě se hýbou. Ta žena mě každopádně přijde, že není při smyslech. Podle šlí a kalhot se může jednat o příslušnici armády. Ten ležící jak je na záběrech po ní 08:13 mě přijde jako nějaký vezen z KT tábora. Američané se tam pak objeví
"Kdo se nepoučil z historie, je nucen si ji prožít znovu"
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Může mi někdo říct více k tomuto videu???

Příspěvek od Mirek58 »

Ten vězen asi sedí, na sokolovsku a chebsku se děly fakt hnusný věci s vězni.
V nadpisu je -Vyhoštění ze sudet- , ale spíš to bude ústup, protože vojáci v tvaru ,mají ruční zbraně a rg.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Tuchačevskij
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 413
Registrován: 15/11/2009, 02:02
Bydliště: Slaný

Re: Může mi někdo říct více k tomuto videu???

Příspěvek od Tuchačevskij »

Jak to myslíš, že sedí? Jo, to video je dost hnusné celé... Dýchá z něj taková zvláštní atmosféra. Na mě to právě také působí jako ústup. V těch prvních záběrech jsou vojáci ale neozbrojeni a vede je nějaká stráž. Také mě překvapilo, že je to barevné. Někteří mrtví tam jsou opravdu v dost divných pozicích. Ti ranění měli asi celkem také smůlu a později podlehli. Co si myslíš o té ženě?
"Kdo se nepoučil z historie, je nucen si ji prožít znovu"
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Může mi někdo říct více k tomuto videu???

Příspěvek od Mirek58 »

Taky bych tipoval,že je vyšinutá ze strachu.
Ale asi je to složené ze dvou nebo více filmů. V tý první časti vedou zajatce jezdci na koních a ozbrojení civilové s páskami na rukách. A barevné ladění včetně světla je jiné proti té druhé půlce. Podle mne to točily naprosto rozdílné kamery,u té první bych si tipnul na Leicu.
Naposledy upravil(a) Mirek58 dne 25/1/2013, 09:19, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Tuchačevskij
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 413
Registrován: 15/11/2009, 02:02
Bydliště: Slaný

Re: Může mi někdo říct více k tomuto videu???

Příspěvek od Tuchačevskij »

Poznáš i kameru jo? :) Že to bude složené z více filmů je zcela jasné... Jen mě nejde do hlavy, že by si Němci sami takovej záznam pořizovali? i když asi ano. Sotva by je vojáci USA nechali projít ozbrojené...
"Kdo se nepoučil z historie, je nucen si ji prožít znovu"
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Může mi někdo říct více k tomuto videu???

Příspěvek od Mirek58 »

Houby poznám ,jen tipuju.Podle tý blbý práce se světlem a ostrostí.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Může mi někdo říct více k tomuto videu???

Příspěvek od Skeptik »

Souhlasím s tím, že by se mohlo jednat o Chebsko či Sokolovsko.
Ačkoli je to nazváno Odsun Němců, moc bych s tím nesouhlasil. Minimum civilistů, kteří si dokonce vezou svůj majetek, a maximum ozbrojených vojáků.
Spíše to vypadá na "spořádaný" ústup před Rudou armádou do amerického zajetí. Co se následných záběrů mrtvých a raněných týče, tak ne nich nejsou vidět žádná střelná zranění v oblasti hlavy - což je naopak typické pro popravy - a zranění žijí tj.nebyli doraženi. Na řádění Revolučních gard to taky nevypadá - tam byla vždy snaha ne nechávat svědky. Prakticky všichni zranění a mrtví krvácejí z uší a nosu.
Osobně bych tipoval ústup Němců do amerického zajetí a následý letecký??? útok na kolonu. S bombami, samozřejmě - od toho to krvácení.
Američané pak přišli pozbírat mrtvé a raněné.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Bax
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 292
Registrován: 23/10/2009, 13:37

Re: Může mi někdo říct více k tomuto videu???

Příspěvek od Bax »

Tuchačevskij píše:Jak to myslíš, že sedí? Jo, to video je dost hnusné celé... Dýchá z něj taková zvláštní atmosféra. Na mě to právě také působí jako ústup. V těch prvních záběrech jsou vojáci ale neozbrojeni a vede je nějaká stráž. Také mě překvapilo, že je to barevné. Někteří mrtví tam jsou opravdu v dost divných pozicích. Ti ranění měli asi celkem také smůlu a později podlehli. Co si myslíš o té ženě?
Tak jsou jen dvě možnosti.

První možnost je, že bude z jakýchkoliv ozbrojených sil (Werwolf, Wehrmacht, SS) - jinak by se těžko na našem území nacházela v uniformě.
Druhá možnost je, že je to sudeťácká volička (z 90%) fašistické organizace SdP a kalhoty si vzala jen na cestu.

Ztráty při odsunu jsou v příslušném vlákně. Ale pokud se nepletu tak z 2,5M odsunutých, 18 000 umřelo a z těchto 18 000 bylo 5000 popraveno.
Dále v tom samém vlákně (pro úplnost) jsou uvedeny ztráty ČS. obyvatelstva a ČS. Židů za WWII.
Bohužel tam nejsou uvedeny ztráty všech bojovníků, kteří bojovali na všech frontách proti Adolfovi a při osvobozování ČSR.
(to jen kdyby někdo chtěl uvádět jednotlivé případy chudáků Němců, kteří při odsunu "děsně trpěli a za nic nemohli", tak aby taky nezapomněl i na nás...)
Uživatelský avatar
Tuchačevskij
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 413
Registrován: 15/11/2009, 02:02
Bydliště: Slaný

Re: Může mi někdo říct více k tomuto videu???

Příspěvek od Tuchačevskij »

Co jsem tak koukal, tak je ta žena zcela mimo a i mě přijde, že ji někdo pořádně zmaloval cifernik...
"Kdo se nepoučil z historie, je nucen si ji prožít znovu"
Bax
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 292
Registrován: 23/10/2009, 13:37

Re: Může mi někdo říct více k tomuto videu???

Příspěvek od Bax »

No a Tuchačevskij... A co tím jako básník chtěl říci?

Že z cca 40 000 000 lidí pobitých ve WWII vybereš přeživší ženu s monoklem prohrané strany, která navíc vyvolala válku a vystavuješ ji zde na palbě pár hodin před volbami?
Pochopil bych, kdybys chtěl analyzovat celý odsun, ale švihnout sem z ničeho nic účelově sestříhané video a napsat, co si myslíte o ženě v 7. minutě? Dovol abych se zasmál. Myslím, že po 15 letech zvednu zadek a půjdu volit. Aby se obdobná svoloč, co je na videu už nevrátila do Čech.


Není to přece jen potvrzení slov premiéra Fica?

http://www.novinky.cz/domaci/291141-fic ... ocila.html

Právo: Myslíte si, že mohou mít na výsledek volby hlavy státu vliv média?

Fico: Když volby sleduji, a mohu je sledovat jen přes média, když jde o volby v jiném státě, tak se omezím pouze na konstatování, že mediální názorová jednostrannost, která je zcela evidentní, nemůže nikomu prospět.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Může mi někdo říct více k tomuto videu???

Příspěvek od Polarfox »

Bax píše:která navíc vyvolala válku a vystavuješ ji zde na palbě pár hodin před volbami?
Pochopil bych, kdybys chtěl analyzovat celý odsun, ale švihnout sem z ničeho nic účelově sestříhané video a napsat, co si myslíte o ženě v 7. minutě? Dovol abych se zasmál. Myslím, že po 15 letech zvednu zadek a půjdu volit. Aby se obdobná svoloč, co je na videu už nevrátila do Čech.
Nádech, výdech, klídek....pokud chceš vybíjet nějaké předvolební emoce, tak zaparkuj v náležitém tématu a nevypouštěj tu nějaké nepodložené jedové sliny. Nejsem vědma, ale jsem si celkem jistý, že tohle má něco společného s volbami asi jako mrkev...
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Tuchačevskij
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 413
Registrován: 15/11/2009, 02:02
Bydliště: Slaný

Re: Může mi někdo říct více k tomuto videu???

Příspěvek od Tuchačevskij »

Bax píše:No a Tuchačevskij... A co tím jako básník chtěl říci?

Že z cca 40 000 000 lidí pobitých ve WWII vybereš přeživší ženu s monoklem prohrané strany, která navíc vyvolala válku a vystavuješ ji zde na palbě pár hodin před volbami?
Pochopil bych, kdybys chtěl analyzovat celý odsun, ale švihnout sem z ničeho nic účelově sestříhané video a napsat, co si myslíte o ženě v 7. minutě? Dovol abych se zasmál. Myslím, že po 15 letech zvednu zadek a půjdu volit. Aby se obdobná svoloč, co je na videu už nevrátila do Čech.


Není to přece jen potvrzení slov premiéra Fica?

http://www.novinky.cz/domaci/291141-fic ... ocila.html

Právo: Myslíte si, že mohou mít na výsledek volby hlavy státu vliv média?

Fico: Když volby sleduji, a mohu je sledovat jen přes média, když jde o volby v jiném státě, tak se omezím pouze na konstatování, že mediální názorová jednostrannost, která je zcela evidentní, nemůže nikomu prospět.
Tak tenhle Tvůj příspěvek mě opravdu pobavil!!! :lol:
Je vidět, že seš z té mediální masáže pořádně unavenej a nevíš, kde Ti hlava stojí :lol:
Jo, je to šílené co nám tady média předvádějí... Každopádně tohle jsem nečekal, že by se vůbec mohlo stát a docela si mě překvapil.
Ještě, že tady nemám uvedeno své příjmení. Klidně ho sem ale napíšu. Je KLEIN :D Doufám, že se do mě ještě nepustíš, že můj předek byl zcela určitě tím osobním řidičem Heydricha. Bud v klidu. Opravdu nebyl. Tak k věci.
Co tím jako chtěl básník říci? To, že mě tohle video upoutalo. Narazil jsem na něj nedávno na YOU-TUBE. Včera jsem si zrovna den před volbama dovolil, za co se Ti opravdu srdečně omlouvám vložit ho sem. Vložil jsem ho sem z toho důvodu, že mě zajímalo, kdo (jaká strana? )a proč ho pořídil. Ani ve snu mě nenapadlo, že by si někdo mohl myslet, že to má být předvolební provokace. Abych Tě vyvedl z omylu. Dějinama se zabývám dobrejch 15 let a zajímají mě všeobecně. Máš-li zájem a máš Facebook, klidně mě pošli žádost o přátelství a tam se o tom můžeš přesvědčit sám a na vlastní oči. Co je středem mého zájmu si zde na PALBĚ můžeš také najít. Je to pevnostní stavitelství a technika z 1. světové války... Proč mě píšeš o 40 000 000 lidí? Myslíš si, že to nevím?! myslíš si, že nevím co byla III:ŘÍŠE zač? Bud v klidu. Opravdu vím. A zda-li si myslíš, že tou přeživší ženou chci vzbudit něčí lítost se opravdu mýlíš. Někomu by ji mohlo být z těch záběrů líto. Někomu... Tobě třeba ne. Já se na to dívám tak, že ta žena je jen na filmovém záběru a víme kulové co to mohlo být zač. také to mohla být pěkná nacistická mrcha, která dostala pěkně zaslouženě za vyučenou a nebo také ne... To je třeba to, proč jsem to video dal jsem. Proto, že jsem si bláhově myslel, že by mi někdo mohl třeba i k té ženě říci více. Nejen k té ženě, ale k celému tomu videu. To mě zajímalo a nečekal jsem, že se tady do mě někdo zcela nesmyslně a neopodstatněně dá s oduvodněním, že je před volbama. Tím si mě zaskočil a docela i šokoval. Ještě bych Tě moc rád ujistil, že KARLA jsem opravdu nevolil (to mám napsané i v příspěvcích na již zminovaném Facebooku) Nebudu sem tahat politiku, ale napsat jsem to jako vysvětlení musel. Při takovémhle napadání to jistě i admin pochopí a odpustí... Jeho výroky o vysídlení Němců v roce 1945 jsou pro mě zcela nemyslitelné a proto můj hlas nedostal. A proč bych měl analizovat celej odsun? Informací mám k tomu dost. Že bylo video účelově sestříhané? Já ho tvořil? Věř mi, ale opravdu ne. Dal jsem ho sem tak, jak jsem ho našel. Celej odsun jsem jsem analizovat nechtěl a nepotřebuji. Zajímalo mě hlavně, kde to bylo natočeno a ta žena také z toho důvodu, jak už jsem uváděl, že byla použita v jednom zahraničním dokumentu. Tuším HITLEROVI MUŽI se jmenoval. Měl jsem ho natočenej kdysi celej ještě na VHS. Proč sem taháš Fica? Asi Tě nepotěším z té senzace, že si načapal ohavného SUDETÁKA Kleina :cry: Fico měl pravdu. Také ho to vyděsilo, proto, že naše dějiny byli společné... Nevím, zda-li Ti tenhle příspěvek trochu otevřel oči k tomu, kdo vlastně jsem, ale doufám, že ano. Nebo se dál budeš smát? :lol: Klidně :lol: Zadek určitě zvedni a volit běž. Já už cestou z práce byl a svoji občanskou povinnost jsem splnil :lol: Otevírací dobu najdeš jistě na netu :lol:
S pozdravem Klein
"Kdo se nepoučil z historie, je nucen si ji prožít znovu"
Uživatelský avatar
Tuchačevskij
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 413
Registrován: 15/11/2009, 02:02
Bydliště: Slaný

Re: Může mi někdo říct více k tomuto videu???

Příspěvek od Tuchačevskij »

Co jsem tak zjištoval u přátel na již zminovaném Facebooku, tak by se mělo jednat o záběry točené z US strany, když jdou Němci do zajetí směr Plzeň, je to údajně u Ejpovic. Dále jsem dostal ujištění, že je to opravdu tady z Čech a ty mrtví a ranění a zbitá a na 100% znásilněná ženská je asi práce RG... Jak už ale zde psal Skeptik .Prakticky všichni zranění a mrtví krvácejí z uší a nosu.
Mohlo by se opravdu jednat o letecký útok na kolonu. ??? S bombami, samozřejmě - od toho to krvácení.
Američané pak přišli pozbírat mrtvé a raněné... To si myslím také. Také mě známej napsal, že celé ty záběry mají mít snad 3 hodiny. Proto je to asi tak sestříhané. Víme kulové, kdo to sestříhal a třeba opravdu účelově chtěl navodit dojem, že Němci jsou chudáci. Fakt je ten, že válka si nevybírá a tam už šlo asi opravdu jen o holej život. Vůbec si nedokážu představit, že bych se v podobné situaci ocitl já sám. Každopádně mi ještě jeden známej napsal, že na YOU-TUBE by toho mělo být více. V týdnu zapátrám...
"Kdo se nepoučil z historie, je nucen si ji prožít znovu"
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Re: Může mi někdo říct více k tomuto videu???

Příspěvek od Heckler »

Pokud něco najdeš, šoupni to sem.Tohle téma mne hodně zajímá. Díky
Uživatelský avatar
josefg
poručík
poručík
Příspěvky: 713
Registrován: 16/5/2009, 16:04

Re: Může mi někdo říct více k tomuto videu???

Příspěvek od josefg »

Tuchačevskij píše: Prakticky všichni zranění a mrtví krvácejí z uší a nosu.
Mohlo by se opravdu jednat o letecký útok na kolonu. ??? S bombami, samozřejmě - od toho to krvácení.
Určitě mohlo, krvácení z uší, nosu, modřiny, zvracení, šok, hysterické reakce až na pokraji šílenství, cvakání čelistí a neschopnost mluvit to všechno jsou příznaky typické pro letecké a dělostřelecké přepady. K tomu plné kalhoty, ale ty se hůř filmují. Mám to od očitého svědka voják wermachtu, kolegy který byl u toho, když ruské Akacie načechraly sebevědomí českým filmařům :D :D :D , z filmu, ruský dokument vypráví účastník bitvy u Stalingradu, videa youtube válka v Osetii, dál z přednášky při studiu, osobní zážitek, jednou jsem byl jako řídící na střelbách bzk, pak jsem pochopil proč žádný z kolegů v tu dobu nemohl. Člověk na osobních zkušenostech dospívá hodně rychle, bylo mi 27.
Naposledy upravil(a) josefg dne 25/1/2013, 19:40, celkem upraveno 2 x.
Obrázek

read between lines, read between lies
Uživatelský avatar
Tuchačevskij
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 413
Registrován: 15/11/2009, 02:02
Bydliště: Slaný

Re: Může mi někdo říct více k tomuto videu???

Příspěvek od Tuchačevskij »

Chytil jsem se toho, že by se mělo jednat o EJPOVICE 1945 (případ té ženy)
Při pátrání na GOOGLU jsem našel zmínku třeba tady http://www.modelforum.cz/viewtopic.php? ... &sk=t&sd=a
Myslím si, že když se tam člověk regne, tak by nám určitě poradit s určením mohli :D
"Kdo se nepoučil z historie, je nucen si ji prožít znovu"
Odpovědět

Zpět na „Válečné zločiny & Holocaust“