David Irving odsouzen na 3 roky za popírání Holokaustu

Zajatci, Malmédy, Katyň, koncentrační a pracovní tábory.

Moderátor: Pátrač

Odpovědět

Je správné trestat popírání Holokaustu?

Ne
27
40%
Ano
41
60%
 
Celkem hlasů: 68

Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

David Irving odsouzen na 3 roky za popírání Holokaustu

Příspěvek od YAMATO »

David Irving je světoznámý kontroversní historik. Nyní byl odsouzen za popírání Holokaustu a další přečiny. Více např. zde: Blisty, Zvědavec,
Novinky, Právo

Napište také, proč souhlasíte či nikoli s trestáním popíračů.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

No to bude ještě zajímavé, pro neonacisty se stane mučedníkem....

S těmi tresty je to těžké, kde je ještě možné vyfásnout podobný trest?
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Jistě se jím stane a právem. Celé pronásledování popíračů je absurdnost, která jim jen nahrává.

V poslední době začíná být popírání trestné v mnoha zemích...hlavně EU.

Osobně to považuji za špatný trend, svoboda slova je mi přednější.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

tihle historici, co nemaji historii vystudovanou jsou nejlepsi :D
válka je vůl
Janni
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 114
Registrován: 31/10/2005, 00:33
Bydliště: Brünn

Příspěvek od Janni »

Doporučuji si něco od D.Irvinga přečíst, než budu komentovat jeho úroveň milý Fatale.
Jinak se mi zdá celý "hon na čarodějnice" popíračů a pochybovačů holocaustu poněkud podivný.

Proč se v tom nikdo nemže vrtat? Proč neupřesňovat počty a jména obětí? Proč je číslo šesti milionů dogma? Proč je zabraňováno sbírání vzorků v plynových komorách? Proč je publikování technických zpráv o nich zakázáno?

Ne nic. Nic nebude a šmytec. Nemám dogmata rád. V tomto(a nejen v tomto) případě mi něco fest smrdí....
Neexistují zoufalé situace, existují pouze zoufalí lidé.
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Janni píše:Doporučuji si něco od D.Irvinga přečíst, než budu komentovat jeho úroveň milý Fatale.
nemam tolik casu, abych cetl zvasty... mne staci vedet, ze to je clovek, kterej popira utrpeni x milionu lidi, vymysli si, atd... at si to oznacuje za sci-fi, ale nevydava to za seriozni vedeckou praci...

btw: historik je pro mne jen a pouze ten, kdo ma historii vystudovanou, nikdo jinej, ja sam sebe taky neoznacuju za historika protoze se zajimam o neco z davnych casu...nesmysl
válka je vůl
Janni
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 114
Registrován: 31/10/2005, 00:33
Bydliště: Brünn

Příspěvek od Janni »

Zrovna konkrétně knihy o maršálu Milchovi a Göringovi bych rozhodně za žvásty nepovažoval.
Rozhodně jsem proti popírání existence programu na likvidaci evropských židů a jeho realizace. Je to nepopiratelný fakt, ale tlačí mě, že je to bráno jako absolutní dogma, i když některé uváděné údaje je možná dnes vhodné upravit. To se však nesmí.
Neexistují zoufalé situace, existují pouze zoufalí lidé.
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

válka je vůl
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

fatale píše:
Janni píše:Doporučuji si něco od D.Irvinga přečíst, než budu komentovat jeho úroveň milý Fatale.
nemam tolik casu, abych cetl zvasty... mne staci vedet, ze to je clovek, kterej popira utrpeni x milionu lidi, vymysli si, atd... at si to oznacuje za sci-fi, ale nevydava to za seriozni vedeckou praci...

btw: historik je pro mne jen a pouze ten, kdo ma historii vystudovanou, nikdo jinej, ja sam sebe taky neoznacuju za historika protoze se zajimam o neco z davnych casu...nesmysl
Fatale? Jak můžeš posoudit, že jsou to žvásty, když jsi to nečetl? Proboha, člověče! Jak tedy víš, že si vymýšlí?

Proč by měl být historik vystudovaný? Ten papír z vola historika neudělá...a kvalitní jej zase nepotřebuje.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Cetl jsem jenom nekolik uryvku, co bylo v novinach, celkem mi to stacilo, navic kdyz to o nem rekne a napise x kapacit z x ruznych statu (z nichz nektery mu pro jeho extremisticky nazory dokonce zakazi pobyt!!!), tak uz si z toho vlastni nazor udelam...

Jiste, i vystudovanej historik muze bejt pitomec, Irving je ale pouze nevystudovanej pitomec, kterej si na historika hraje (a oblbuje tak lidi, precejenom slovo "historik" dodava jakysi punc kvality)...
Pokud berete jako historika kazdyho, kdo se jenom zajima o historii, tak bych taky prosil, abyste mne oslovovali "velky historiku Fatale" :mrgreen:
válka je vůl
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Fatale, od tebe bych tak hloupé názory nečekal! Udělat si názor podle úryvků, vytržených z kontextu!

Přečti si něco a pak suď!

A až napíšeš aspoň jednu tak kvalitní knihu, jako on, tak se ti i pokloním.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

O ty uryvky az tak nejde, ale treba Kanadu, Novej Zelnad, atd. povazuju za demokraticky staty s rozumnyma vladama, proc by mu tam kvuli kvalitni a pravdivy knize zakazovali pobyt? Proc by byl souzenej a odsouzenej v Rakousku? Proc by najednou sam odvolaval to, co driv napsal a sam rekl, ze to je silne zkresleny az nepravdivy, protoze nemel dost informaci?

btw: nebo ty snad souhlasis kuprikladu s jeho vyrokem, ze skopcaci v Osvetimi zadny krematoria a plynovy komory nestaveli, ale ze to udelali az Polaci po valce?
válka je vůl
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

fatale píše: Proc by byl souzenej a odsouzenej v Rakousku?
Protože "prý" mezi dozorci v koncentrákách bylo vysoké procento Rakušanů. A po válce vyrazili klín klínem - zákonem........
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

ale ne, ja to ted myslel tak, jako proc by ho soudili, kdyby psal jen samou pravdu...
válka je vůl
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Demokratické země a tak tragicky totalitní zákon!

S jeho výrokem nesouhlasím. Ale nesouhlasím ani s tím, aby byl za něj zavřen. Svoboda názoru! A nesouhlasím také s tím, aby bylo upřesňování těchto událostí zakázáno. Z Holokaustu bylo vytvořeno náboženství. Je zde daný stav a s tím se nesmí hýbat. Přitom nesrovnalosti jsou, to lze stěží popírat.

Vše to jen nahrává popíračům...

Ne prý, skutečně Rakušané byly v podstatně vyšším podílu, než by procentuelně sedělo. Prostě antisemitismus byl v Rakousku podstatně živější. Ostatně i Adolf byl Rakušan, že.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Ralph Kerr
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 215
Registrován: 28/11/2005, 18:51
Bydliště: Lubník

Příspěvek od Ralph Kerr »

Já si myslim že někteří z anglosaskejch historiků jsou germanofilové.Irving určitě, protože takhle psát o Osvětimi... No a další je třeba Kenneth Macksey.Když jsem čet jeho dílo o Kesselringovi tak mě přišlo že to napsal ňákej Němec co pod ním za války sloužil.Tak mu fandil.Myslim že kdyby byla Anglie třeba jen rok okupovaná Němcema tak takové knížky žádnej anglán nenapíše. 8)
Obrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Jde o svobodu slova jako v případě karikatur proroka Mohameda, nebo si každá civilizace ochraňuje svoje hodnoty a přesvědčení? Je zakázáno hanobit rasu, náboženství atd., jinak je dovoleno toho hodně, ale přeci jen některé věci jsou tabu.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

A kdo je určuje?
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Kdo je určuje to je jednoduché – úspěch x neúspěch, a taky většina. Německo prohrálo válku a navíc většina veřejného mínění se postavila proti takovým zvěrstvům, možná byly mezi nimi taky antisemité, ale rozhodně nechtěli takovéto konečné řešení.

Jak vidíme, tak pravidla se mění s vývojem doby, jak to prostě lidi nějak cejtí tak si to uzpůsobí, když cejtí že už to přesáhlo nějakou kritickou mez, udělá se revoluce, ta uspěje, když se většina nepostaví dostatečně proti těmto změnám či puči, nebo sama většina provede revoluci, těžko předvídat pravidla, má to dynamický vývoj, některé věci se mění pomalu, dlouho přetrvávají, jiné mají jen omezenou platnost.

Navíc v případě holocaustu toto sloužilo dobře k očernění nacistů a tím k denacifikaci Německa a Rakouska, a prosazení do funkcí těch, kteří neměli máslo na hlavě, dále je to jakési vyrovnání s minulostí, která proběhla tak jak proběhla, nejde vrátit a těžko se vrátí.

Stejně tak u nás můžeme vidět proces vyrovnání s komunismem, kdy to našim politikům slouží jako vzácná zástava na jakoukoliv argumentaci, když nevědí kudy kam, použijí známé klišé za to můžou komunisti, nebo byl jsi u komunistů, proto nemůžeš zastávat tuto funkci, ale můžu jí zastávat já a proto se budu mít lepši, budu u koryta.

Hitler používal podobné rčení za to mohou židé … tedy pravidla určuje také vládnoucí třída, ta se zpravidla vymezuje vůči té předešlé skutečnými nebo smyšlenými „fakty“.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Janni
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 114
Registrován: 31/10/2005, 00:33
Bydliště: Brünn

Příspěvek od Janni »

No já četl od Irvinga jen tři knihy, dvě mám doma. U každé je v úvodu jasně napsáno, že se jedná o pohled osoby, která je popisována. Pokud je kniha o panu Hitlerovi uvedena stejně, nevím, čemu se jeho soudci a odpůrci diví.

Irving si dal tu práci, že sbíral jednotlivé informace a dával je dohromady, téměř u všech důležitějších je jasně popsán pramen. To z něj mimojiné dělá Pana Historika(Fatalovu infantilní slabší chvilku přehlížím). Nesnažím se ho za každou cenu obhajovat, ale připadá mi, že byl vybrán jako obětní beránek jako výstraha ostatním odpadlíkům od společenského tabu.
Neexistují zoufalé situace, existují pouze zoufalí lidé.
Odpovědět

Zpět na „Válečné zločiny & Holocaust“