Petr Wrangel: Černý baron

Britské, americké, ruské, japonské osobnosti a vojáci.

Moderátoři: Pátrač, Tkuh

Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Wrangel: Černý baron

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Mirek58 píše:nota bene, když skutečné události záměny, nebo výměny typu tanku, nikdy nebyly tajeny, ale zveřejňovány v memoárech přímých účastníků?
[citace z článku z http://www.totalmag.cz/spolecnost/67-za ... rveny.html ]
Tank číslo 23 se již dávno stal legendou. A to i tou popkulturní. I přes fakt, že nikdy neexistoval, objevil se ve Vávrově Osvobození Prahy, stejně jako ve filmu Májové hvězdy, či televizním seriálu Byl jednou jeden dům. Nechyběl ani ve filmu Píseň o stromu a růži a samozřejmě ani ve školní čítance. Československý občan masírovaný ideologií a místy značně pokrouceným dějepisem ani nepochyboval o tom, že se skutečně jedná o autentický kus železa o němž se ve zmíněné čítance psalo: „Zůstal jsem se svým velitelem a s našimi padlými navždy ve vaší zlaté Praze. Postavili jste mě na vysoký žulový podstavec. Jsem zvláštní pomník, a já to vím. Lidé mě mají rádi…“ [konec citace]

[citace z článku http://www.rozhlas.cz/hrdina/70/_zprava ... 3--1484007 ]
Legenda o tanku osvoboditeli byla pozoruhodná tím, že po celá padesátá léta bylo číslo 23 anonymní. Nikdo nevěděl, k jaké jednotce tank patřil nebo jak se jmenovala posádka a nikdo to ani nezkoumal. Teprve v šedesátých letech znalci zjistili, že na podstavci nestojí původní stroj. [konec citace]

Takže ono to s tou "upřímností" o původu toho tanku také nebylo tak horké, jak snažíš evokovat...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Petr Wrangel: Černý baron

Příspěvek od Pátrač »

Až Ljubov uvidí, co jí zde vyvádíte, omdlí.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Wrangel: Černý baron

Příspěvek od Aaron Goldstein »

A než omdlí, tak mohl by nějaký hodný moderátor to utrhnout a hodit někam, na patřičné místo??? :oops:
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Petr Wrangel: Černý baron

Příspěvek od Mirek58 »

No prima.
Ještě zbývá napsat že " tanky 63. gardové tankové brigády T34/85 s takt. označením 23, 24, 25 vlastně neexistovaly a gard por. Gončarenko byl najatý komparsista z Holywoodu " a je hotovo. :up:
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Re: Petr Wrangel: Černý baron

Příspěvek od Ljubov »

Pánové, jako osoba, které stále zůstala pro toto podfórum moderátorská práva, vás zdvořile žádám, tohle mi sem opravdu netahejte. Že se diskuze zhoupla od Wrangela do výzkumu vagonu v Gruzii mi vůbec nevadí, ale začíná z toho být jedna z sta variant diskuzí, které by nikam nevedly a způsobily by jen osočování. Těch už tu bylo dost.
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Odpovědět

Zpět na „Osobnosti, vojáci, příběhy“