Funkční pušku si dnes můžete i vytisknout na 3D tiskárně

Historická i současná. Pušky, samopaly, kulomety, granáty.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Funkční pušku si dnes můžete i vytisknout na 3D tiskárně

Příspěvek od kopapaka »

Tak jsem narazil na další "tisknutelný" lower...
Tentokrát vypadá mnohem víc promyšlený a vhodně zesílený.
Několik variant...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A link na stažení :)
http://www.sendspace.com/file/zzv9vi
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 2
Registrován: 20/7/2014, 10:32

Re: Funkční pušku si dnes můžete i vytisknout na 3D tiskárně

Příspěvek od Grunt »

Ještě bych dodal, že Liberator vedl v Americkém zákoně (konkrétně zákoně o nedetekovatelných zbraních - zbraň samotná je kompletně z plastu vč. pružiny a tak není detekovatelná v klasických rámových detektorech kovů) ke změnám, resp. rozšířením, které její výrobu v podstatě staví mimo zákon. Tzn. v zemi neomezených možností můžete dle druhého dodatku docela ironicky mít v držení palné zbraně a můžete zakládat milice, ale zbraně samotné bez potřebné licence si nemůžete sami vytvářet/tisknout. Codymu Wilsonovi byla zabavena 3D tiskárna, firmou která mu ji prodala. Jinak ještě horší je to v Japonsku. Podstatně hůře dopadl osmadvacetiletý Jošito Imura. Ten celý design vylepšil na šesti-raný bubnový revolver:

Vše vytvořeno improvizovaně z běžně dostupných materiálů a vytištěno na podomácku uklohněné 3D tiskárně. Už sedí v chládku:


Jinak zdá se že postup na Defense Distributed není moc značný. DEFCAD byl sundán a doména prodána a samotný vynálezce Cody Wilson se momentálně věnuje „temné měně“ Darkcoinu a je docela aktivní na anarchistické scéně:

Zdá se že víc než komu jinému leží tyhle věci v žaludku státní moci. Jinak si ten postup prostě nedovedu vysvětlit.

BTW:Na některém z videií jsem zahlédl Codyho Wilsona a Amira Taakiho v Bratislavě. Nemá někdo ponětí u jaké příležitosti?
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Funkční pušku si dnes můžete i vytisknout na 3D tiskárně

Příspěvek od Alfik »

Grunt píše:Ještě bych dodal, že Liberator vedl v Americkém zákoně (konkrétně zákoně o nedetekovatelných zbraních - zbraň samotná je kompletně z plastu vč. pružiny a tak není detekovatelná v klasických rámových detektorech kovů) ke změnám, resp. rozšířením, které její výrobu v podstatě staví mimo zákon. Tzn. v zemi neomezených možností můžete dle druhého dodatku docela ironicky mít v držení palné zbraně a můžete zakládat milice, ale zbraně samotné bez potřebné licence si nemůžete sami vytvářet/tisknout. Codymu Wilsonovi byla zabavena 3D tiskárna, firmou která mu ji prodala. Jinak ještě horší je to v Japonsku. Podstatně hůře dopadl osmadvacetiletý Jošito Imura.
Popravdě řečeno, toto považuji za naprosto v pořádku.
Je to logické vyústění rčení, že tvoje svoboda končí tam, kde začíná svoboda jiného.
Chceš mít zbraň na svou obranu? Tak si ji pořiď.
Chceš mít nedetekovatelnou, nedohledatelnou (hlaveň se mění každým výstřelem příliš na balistické zkoušky, často je dokonce určena na jediný výstřel) zbraň? Na co - pokud můžeš mít jakoukoli, tak snaha mít takovouto je motivována nejspíš touhou škodit, zabíjet nevinné (exc. technomimoně kteří vynalézají a bádají, ti mají touhy jiné většinou).
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1872
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Re: Funkční pušku si dnes můžete i vytisknout na 3D tiskárně

Příspěvek od El Diablo »

To ovšem popírá presumpci nevinny...
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Funkční pušku si dnes můžete i vytisknout na 3D tiskárně

Příspěvek od Alfik »

To je pravda. Ale reálný život je o něčem jiném, než o presumpcích.
Dejme tomu že máš 5 flašek s chlastem, a víš, že jedna z nich obsahuje metylalkohol. Je rozumné počínat si tak, že "presumuji nevinu čtyř lahví a zavdám si"? Nebo je rozumné nepřihnout si z žádné? A se zbraněmi je to stejné. Je rozumné nosit si do letadla zbraň, a u bezpečnostního rámu se rozčilovat "že jsem ji chtěl jen pro svou obranu a že je to bezprecedentní porušení zásady presumpce neviny"?
Zase rozvážně, chlapi. Já su pro povolení nošení zbraní, ostatně to je o mně známo, - ALE.
Nějaká "ale" být musí. Jsme tvorové žijící pospolu, a tak se každý musí chovat tak, aby neškodil jiným. Ty třeba budeš mít vytištěnou zbraň a nepoužiješ ji ke špatnému - teď, ale za pár desítek let, až ti hrábne, nebo tvé dítě či vnouče, když ji najde... nebo terorista...
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 2
Registrován: 20/7/2014, 10:32

Re: Funkční pušku si dnes můžete i vytisknout na 3D tiskárně

Příspěvek od Grunt »

Tohle je hodně kontroverzní debata, která se zrovinka vede (teda akorát ne u nás). Doporčuju poslechnout si některý interview s Cody Wilsonem, jsou fakt zajímavé:


Myslím si že naprosto poslední věc za kterou bych se dovolil sám sebe označit je anarchista (stále si pod tímto pojmem představuju tlupu nějakých opic co hází dlažební kostky na náměstích), nicméně je také fakt, že s naprostou většinou jeho názorů souhlasím (resp. sám bych to neřekl lépe).
Alfik píše:Popravdě řečeno, toto považuji za naprosto v pořádku.
Já ne.
Alfik píše:Chceš mít zbraň na svou obranu? Tak si ji pořiď.
Ale vždyť to přesně děláš. Akorát si ji nepořizuješ od státem drženého monopolu. A co když nechci zbraň na svou obranu, ale na to abych založil milici, která v případě nutnosti svrhne tyranskou vládu či policejní stát? Vždyť přesně to je účel druhého dodatku. Na to bych neměl mít právo, resp. pouze takové právo, které mi zreguluje stát? (To není můj názor - já osobně žádnou zbraň nechci)
Alfik píše:pokud můžeš mít jakoukoli, tak snaha mít takovouto je motivována nejspíš touhou škodit, zabíjet nevinné
Undetectable Firearms Act pochází z roku 1988 kdy se o podobnou snahu snažili soukromé korporace (takto byla vytvořena replika Glocku 17 z polymerů). Jediný rozdíl je v tom, že teď není potřeba k čemusi takovému souhlas státu. Kdo chtěl podobně škodit má mnohem jednodušší variantu než si zbraň tisknout a skládat a to opatřit si ji na černém trhu. Takže v tomhle to rozšíření aktu moc nepomůže. Prostě kdo to opravdu chce, si vždycky cestičku najde ať se budou tisknou nebo ne. BTW: Kdo je ten nevinný?
Alfik píše:exc. technomimoně kteří vynalézají a bádají, ti mají touhy jiné většinou
Já bych řekl, že úplně stejné jako kdokoliv ostatní. Mít moc v rukou a aplikovat ji (třeba i pomocí poskytnutí výrobních výkresů a metod k těmto zbraním všem ostatním).
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Funkční pušku si dnes můžete i vytisknout na 3D tiskárně

Příspěvek od skelet »

touha technomimoně je vyřešit technický problém. Nejsou to Doktoři Tutošvarcové se svými "-ovátory"
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Pěchotní výzbroj“