podivný dotaz

Dělená kategorie, různé státy.

Moderátor: Pátrač

Odpovědět
Uživatelský avatar
Muzz
Příspěvky: 9
Registrován: 15/7/2014, 18:24
Bydliště: Caput Regni

podivný dotaz

Příspěvek od Muzz »

Ahoj,

moje kamarádka se mě ptala, jestli nevím co je to za řád, který někde viděla - a teď pozor, následuje popis: není to kulatá medaile, ale kočkovitá šelma (panter, kočka, apod) visící za hřbet (vizuelně něco jako řád zlatého rouna), nevíme z jaké země to je, ani za co to je, tak jen zkouším se zeptat, jestli náhodou někdo neví dík
p.s. pokud jsem tento dotaz umístil špatně, napište mi prosím, kam ho mám přemístit

pak to smažu, ať to tady nestraší. připadá mi, že to sem na web vůbec nepatří :)
"S hovnivály se orlové nebaví" (Jan Werich)
ringlett
praporčík
praporčík
Příspěvky: 308
Registrován: 6/3/2012, 19:41
Kontaktovat uživatele:

Re: podivný dotaz

Příspěvek od ringlett »

Muzz píše:Ahoj,

moje kamarádka se mě ptala, jestli nevím co je to za řád, který někde viděla - a teď pozor, následuje popis: není to kulatá medaile, ale kočkovitá šelma (panter, kočka, apod) visící za hřbet (vizuelně něco jako řád zlatého rouna), nevíme z jaké země to je, ani za co to je, tak jen zkouším se zeptat, jestli náhodou někdo neví dík
p.s. pokud jsem tento dotaz umístil špatně, napište mi prosím, kam ho mám přemístit

pak to smažu, ať to tady nestraší. připadá mi, že to sem na web vůbec nepatří :)
Neviděl jsem to, ale podle popisu by to sedělo na emblém jedné z francouzských stíhacích perutí (černý panter ve skoku), občas je tento a podobné viděn nošen na uniformách v letech 36 - 40 ( a ne nepletu si to s polským piloťákem :o)
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: podivný dotaz

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Mě jako první napadl řád stříbrného vlka... I když tam není šelma kočkovitá, ale psovitá...

http://krizovatka.skaut.cz/databaze/vyz ... neho-vlka/
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Odpovědět

Zpět na „Vyznamenání“