Dr. Emil Hácha

České a slovenské osobnosti, vojáci, lidé.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Dr. Emil Hácha

Příspěvek od Fatale »

Zajimal by me vas nahled na tuto kontroverzni osobnost nasich dejin, protoze ani historikove nejsou jednotni, jestli ho hodnotit pozitivne, nebo negativne. Az do atentatu na Heydricha delal co mohl pro zachranu zivotu nasich obcanu, at uz na svobode, nebo v koncentrakach, ovsem po atentatu se mu dostalo velmi silne kritiky od prezidenta Benese, z cehoz se psychicky slozil a bral to jako krivdu a od te doby to byla jenom lidska troska a loutka, se kterou si nemci a kolaboranti (hlavne E.Moravec) delali co potrebovali. Co jsem cetl, tak jeho stav byl velmi podobny tomu, ve kterem se nachazel Hitler na konci valky, proste nemel vubec zadnou predstavu o realite, prestal ovladat jednu svou ruku, atd...
válka je vůl
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Můj názor: dá se říct, že se obětoval. Dlouho vzdoroval, jak jen to šlo. Zdravotní stav mu toto z velké části později znemožnil a stal se skutečně spíše loutkou. Ale o nějakých jeho zločinech se nedá mluvit. Toto se ostatně týkalo hodně dlouho víceméně celé vlády (no, spíše "vlády"), než nastoupili ve velké míře kolaboranti. Jistě se dělaly chyby, ale kdo si umí představit sebe v takové pozici?

Mimochodem, ve srovnání s mnoha jinými okupovanými státy (Francie, Belgie, Norsko a j.) můžeme být na Háchu a předkolaborantskou vládu bez přehánění hrdí...a dokonce ani ta kolaborantská nezašla za některé hranice! U nás například nikdy nebyly (oficiálně) zavedeny Norimberské zákony!
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

"Eliasovci" byla dobra vlada imho, o tom vypovida i to, ze je jako jedny z prvnich zacal Heydrich popravovat...
válka je vůl
Jája
praporčík
praporčík
Příspěvky: 314
Registrován: 9/2/2006, 12:35
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jája »

Doufám, že umřu dřív, než vymře lidstvo.
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

hodne zajimavej clanek :!:
LINK
válka je vůl
Jája
praporčík
praporčík
Příspěvky: 314
Registrován: 9/2/2006, 12:35
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jája »

když dva dělají totéž může to být někdy totéž :)
Doufám, že umřu dřív, než vymře lidstvo.
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

LOL :mrgreen: stejnej cas
válka je vůl
jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

Příspěvek od jeikob »

Nekolikrát jsem videl v televizi velmi peknou televizní hru z ranných 90 let o tom jednaní v berlíně háchu hrál hrušinský. No hácha vzdoroval s podpisem do poslední chvíle dokonce zkolaboval ,že zavolali hitlerova osobního lékaře. Protektorátní vláda do heydrichiady vskutku dělala pro čechy v rámci možností co mohla a byla napojená na londýn. Hácha je příklad tragického hrdiny té doby. Vubec bylo plno lidí,kteří třeba na první pohled kolaborovaly a třeba přitom bud přímo byli v odboji či pomohli mnoha lidem. Třeba přímo i na gestapu měl aspon do nástupu heydricha odboj svoje lidi. Heydrich byl velká pohroma
Uživatelský avatar
Tunac
podporučík
podporučík
Příspěvky: 678
Registrován: 29/5/2006, 22:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tunac »

Myslím si, že se za Háchu a Eliášovu vládu nemusíme stydět v porovnání s jinýmy vládami na okupovaných území.
Vojáci!!!!
Jste vojáci smrtí!!! A já jsem ten, co Vás bude posílat tam, kde se umírá!!!
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Co vedlo komunisty k liceni Hachy jako jednu z nejvetsich kolaborantskych svini? Nam to aspon tak soudruzka ucitelka ve skole vypravela...
válka je vůl
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

No po válce se na tom podepsaly všechny strany NF, neházel bych to jen na komanče. Stačí se podívat jak dopadl J.A. Baťa....
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12968
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Dr. Emil Hácha

Příspěvek od Rase »

Obrázek

Portrét prezidenta Emila Háchy (Lány 1943), autorem je malíř Václav Toman (1896-1962) a nyní se nachází ve Vlastivědném muzeu ve Slaném
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Dr. Emil Hácha

Příspěvek od kacermiroslav »

Chtělo by to asi nějaký úvodní text, k tomuto vláknu, ne? Takto mi to přijde poněkud holé. Rozhodně osoba, jakou byl Emil Hácha, je velice zajímavá a stálo by tak za to, si jej trošku více rozebrat.
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „čs. osobnosti, vojáci, lidé“