Hipokratův voják

České a slovenské osobnosti, vojáci, lidé.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Hipokratův voják

Příspěvek od Pátrač »

Kolegové,
tento článek jakož i další o našich vojácích se vždy snažím propojit s tím, co dělali a jaký to mělo význam ve své době a i pro budoucnost. Takže tento článek o přísluníkovi vojenské zdravotní služby jsem propojil s komplexnější informací o této problematice v R-U armádě a v naší, v počátcích její existence. A požádal jsem o pomoc se zajíamvostmi A přišlo ledacos, od Stuky , pa¨na hájka a dalších. Předevčírem se mi ozval kolega Parmezáno a přeposlal mi link a zněho tři fotky, další jsem stáhnul a upravil já. Napřed link:

http://www.europeana1914-1918.eu/da/eur ... 0073492705

A nyní pár fotek:

ObrázekxxxxxObrázek

Obrázek

Zde jsou ukázány možnosti transportu raněných pomocí ručních kár, jednoosých kár tažených jedním koníkem- pro dva ležící raněné, a potom nejlepší bojové a transportní vozidlo - žebřiňák a myslím to beze srandy.

ObrázekxxxxxObrázek

ObrázekxxxxxObrázek

Zde jsou to záběry sanitních vlaků, nákladek kudy to jen jde - třeba okny, čekání na další akci, jelikož na vojně se čeká, aby se mohlo spěchat a spěchá, aby se mohlo čekat a také pohledy na zcela jistě komfortní zdravotnické vlakové soupravy.

Kolegovi Parmezánovi to poslal kamarád a potom to přišlo ke mě. Oběma děkuji a shlédněte celý odkaz, jsou tam pěkné fotografie.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11468
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Hipokratův voják

Příspěvek od Zemakt »

Vojenské a lázeňské ústavy se věnovaly rekonvalescenci zraněných vojáků. Těchto ústavů bylo 11 a většinou se nacházely v klasických lázeňských městech.
byly to:
Baden
Lázně Gastýn
Františkovy Lázně
Herkulesfürdö
Obrázek

Důstojnický lázeňský dům "Arcivévoda František Ferdinand" společnosti Bílého kříže 1912, dnes MÚ

Obrázek

a jedna válečná zdravice 1915
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Odpovědět

Zpět na „čs. osobnosti, vojáci, lidé“