Suchoj S-70 Ochotnik-B

Letouny všech typů a použití.

Moderátor: Julesak

kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Ruská vojenská reforma - letectvo

Příspěvek od kenavf »

Len pre ilustráciu, Stealth tryska u F-35. (to žlté bude asi teplé)
Obrázek
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3947
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Ruská vojenská reforma - letectvo

Příspěvek od HONZIK11 »

Kenavf, to je neviditelny projev co?Je jasne, ze to Rusi obkopirovali od Americanu. :mrgreen:

Jak jsem na to prisel? Ochotnik, tedy lovec je jasny typ bitevniho dronu. Ano, ale neni to typ pruzkumneho ani sebevrazedneho, levneho konceptu určeného jako kanonenfuter. To je takticky projekt, ktery i dle jeho konstrukce podvozku pristane i v zaloznim prostoru kdekoliv ve stepi a to i opakovane,je velky a drahy a neni stihaci s jeho sipovitosti kridla je to ziletka s velkou rychlosti letu a samozrejme i pristavaci. DRON spotrebniho charakteru takto konstruovan neni. Ty budou predvojem k eliminaci protivzdusne obrany a navnadou pro stihace protivnika. OCHOTNIK to jiste nebude. Dokonce bych si dovolil tvrdit,ze vzhledem ke sve rychlosti poleti az za stihaci, kterym nebude stacit a ne pred nima jak je jiste logicke. A ti se budou snazit nepustit si nikoho za sebe a to i ve svem zajmu.Pozn. Trysky a tepelná stopa.
Naposledy upravil(a) HONZIK11 dne 26/1/2019, 18:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Ruská vojenská reforma - letectvo

Příspěvek od Skeptik »

Tak já si taky zkusím zaspekulovat ... ať má Pgck materiál pro trolling :wink:
Byl jsem k tomu skeptický, ale teď, když jsem viděl ten Suchojův dron v trojpohledu, zvláště pak geometrii křídla, a dám-li to do spojitosti s použitým/i motory AL-41F1 / izdeliye 30 ... 93 resp. 107 kN (F100-PW-220 ... 65 kN redukovaných "stealth tryskou na ... 55? kN), s klasickou konvergentně divergentní stavitelnou tryskou ....
A při znalosti toho, že X-47B dosahoval cestovní rychlost 0,91M
Já bych nic nedal za to, že u Suchojů vážně myslí na supercruise někdy na úrovni 1,2 M

Ale jak říkám, jen spekulace na základě plánku a použitého motoru.
Naposledy upravil(a) Skeptik dne 26/1/2019, 19:17, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3947
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Ruská vojenská reforma - letectvo

Příspěvek od HONZIK11 »

Jojo a ja bych presne tuto rozvahu jeste doplnil shlednutim tvaru kridla. Takova sipovitost kridla se nepouziva pro konstrukce podzvukove. U f117 podobnou sipovitost navrhli, ale trup byl mimo pravidla ploch,. Proto byl nestabilni a vyssich rychlosti nedosahli ani s V kormidly,Sileny to skritek,.
U tohoto Rusa bych si dovolil predpovedet rekord v rychlosti letu v kategorii bezocasych rejnokovitych :lol:
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1875
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Re: Suchoj S-70 Ochotnik-B

Příspěvek od El Diablo »

První snímky ruského úderného dronu S-70 Ochotnik-B
28. ledna 2019
Na ruské sociální sítí VK se letošního 23. ledna objevily první snímky vyvíjeného ruského dronu S-70 Ochotnik-B (Lovec) od firmy Suchoj. Ochotnik-B je první ruský dron kategorie UCAV (Unmanned Combat Aerial Vehicle), tedy dron určený zejména k provádění úderů na pozemní cíle.
Zdroj: https://www.idnes.cz/technet/vojenstvi/ ... enstvi_erp
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13143
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Suchoj S-70 Ochotnik-B

Příspěvek od Rase »

El Diablo:
díky za upozornění, už jsem zapoměl, že tadyk máme článek. přesunul jsem sem nějakou diskuzi o něm z vlákna Ruská vojenská reforma - letectvo
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Re: Suchoj S-70 Ochotnik-B

Příspěvek od Pegeucko »

Objevilo se další foto S-70 - zde je z nové i předchozí fotky vytvořena videokompilace.
Na nové jsou patrné další detaily jako přední "zobák" typický pro současné Suchoje či rozměr přední podvozkové šachty, která zabírá(dle mého názoru) dost místa v předním prostoru.

https://www.youtube.com/watch?v=FXDunhWoiHc

ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3947
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Ruská vojenská reforma - letectvo

Příspěvek od HONZIK11 »

HONZIK11 píše:Jojo a ja bych presne tuto rozvahu jeste doplnil shlednutim tvaru kridla. Takova sipovitost kridla se nepouziva pro konstrukce podzvukove. U f117 podobnou sipovitost navrhli, ale trup byl mimo pravidla ploch,. Proto byl nestabilni a vyssich rychlosti nedosahli ani s V kormidly,Sileny to skritek,.
U tohoto Rusa bych si dovolil predpovedet rekord v rychlosti letu v kategorii bezocasych rejnokovitych :lol:
Tady se kolega vyjádřil ve stejném duchu. Má to být nadzvuková konstrukce.
https://www.militarybox.cz/news/rusky-o ... rychlosti/
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Ruská vojenská reforma - letectvo

Příspěvek od Skeptik »

Tedy nejsem Piotr Butowski, ani mu neradím :D , ale jeho závěry mě potěšili :wink:
26. ledna 2019 jes si tady zaspekuloval:
Skeptik píše:Byl jsem k tomu skeptický, ale teď, když jsem viděl ten Suchojův dron v trojpohledu, zvláště pak geometrii křídla, a dám-li to do spojitosti s použitým/i motory AL-41F1 / izdeliye 30 ... 93 resp. 107 kN (F100-PW-220 ... 65 kN redukovaných "stealth tryskou na ... 55? kN), s klasickou konvergentně divergentní stavitelnou tryskou ....
A při znalosti toho, že X-47B dosahoval cestovní rychlost 0,91M
Já bych nic nedal za to, že u Suchojů vážně myslí na supercruise někdy na úrovni 1,2 M

Ale jak říkám, jen spekulace na základě plánku a použitého motoru.
A vida :razz:
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13143
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Suchoj S-70 Ochotnik-B

Příspěvek od Rase »

Když koukám na obdobně řešený americký X-47B, Taranis od BAE, nEUROn od Dassaultu a vlastně i ten ruský MiG Skat, tak ten motorový prostor u S-70 se ještě změní do kompaktnější podoby. Očividně jde o provizorní řešení pro potřeby leteckých testů a nemá smysl cokoliv vyvozovat. Osobně si myslím že zkouší, jak se bude trup a avionika chovat při vyšších rychlostech (proto ten přehnaně velký motor).
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Suchoj S-70 Ochotnik-B

Příspěvek od Skeptik »

To jistě, ale jak jsem psal, finálním motorem má být izdeliye 30 s tahem 107 kN bez forsáže.
To je přeci jen trochu jinde než X-47B, Taranis či nEUROn … a to Taranis má jít ve finále taky nadzvuk.
Ale uvidíme, zatím mají jen prototyp či technický demonstrátor.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3947
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Ruská vojenská reforma - letectvo

Příspěvek od HONZIK11 »

Skeptik píše:Tedy nejsem Piotr Butowski, ani mu neradím :D , ale jeho závěry mě potěšili :wink:
26. ledna 2019 jes si tady zaspekuloval:
Skeptik píše:Byl jsem k tomu skeptický, ale teď, když jsem viděl ten Suchojův dron v trojpohledu, zvláště pak geometrii křídla, a dám-li to do spojitosti s použitým/i motory AL-41F1 / izdeliye 30 ... 93 resp. 107 kN (F100-PW-220 ... 65 kN redukovaných "stealth tryskou na ... 55? kN), s klasickou konvergentně divergentní stavitelnou tryskou ....
A při znalosti toho, že X-47B dosahoval cestovní rychlost 0,91M
Já bych nic nedal za to, že u Suchojů vážně myslí na supercruise někdy na úrovni 1,2 M

Ale jak říkám, jen spekulace na základě plánku a použitého motoru.
A vida :razz:
Tedy nejsem Piotr Butowski, ani mu neradím :D

Ale sem tam by se Piotr mohl zeptat ať má nějaké to info do toho francouzského časopisu Air&Cosmos, no ne ?
Uživatelský avatar
krizak
praporčík
praporčík
Příspěvky: 345
Registrován: 14/5/2011, 13:11
Bydliště: kósek od Brna

Re: Suchoj S-70 Ochotnik-B

Příspěvek od krizak »

http://www.palba.cz/album/pic_editor.php?id=31427 http://www.palba.cz/album/pic_editor.php?id=31428 Tady náhled od Piotr Butowski , rychlost krátkodobá až M1,4 ?
Obrázek
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3947
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Suchoj S-70 Ochotnik-B

Příspěvek od HONZIK11 »

Me to hlasi, ze nemam opravneni to cist. Nevis jak na to?Asi jsme ho se skeptikem nastvali. :D
Naposledy upravil(a) HONZIK11 dne 15/2/2019, 17:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
krizak
praporčík
praporčík
Příspěvky: 345
Registrován: 14/5/2011, 13:11
Bydliště: kósek od Brna

Re: Suchoj S-70 Ochotnik-B

Příspěvek od krizak »

Mhhh..to tedy nevím
Obrázek
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Suchoj S-70 Ochotnik-B

Příspěvek od Skeptik »

Taky bez oprávnění zabíjet ... tedy číst :(
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
krizak
praporčík
praporčík
Příspěvky: 345
Registrován: 14/5/2011, 13:11
Bydliště: kósek od Brna

Re: Suchoj S-70 Ochotnik-B

Příspěvek od krizak »

Obrázek Obrázek
Tedy konečně povedlo, krátkodobá rychlost M1,4 ?
Obrázek
Xawi3r
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 528
Registrován: 1/12/2013, 21:20

Re: Suchoj S-70 Ochotnik-B

Příspěvek od Xawi3r »

Chvili jsem cekal, ale nikdo to tu nedal... Tak S-70 predvcerejskem uskutecnil svuj prvni let:
https://tass.ru/armiya-i-opk/6730536
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3947
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Suchoj S-70 Ochotnik-B

Příspěvek od HONZIK11 »

První letové záběry. Už jim to frká kolem letiště.
https://www.youtube.com/watch?v=boUaHTI6JxE

niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4113
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Suchoj S-70 Ochotnik-B

Příspěvek od niko »

Citam tu vase nadsenie Ochotnikom, aj to, ze bude moct lietat nadzvukovou rychlostou, podobne ako britsky BAE Taranis. Je samozrejme pekne, ze Rusi zacali vyvoj stealth dronu, aj ked v case, ked vsetky velke medzinarodne zbrojovky ho uz maju ukonceny. Otazka pre mna ale znie (a teda nepodpichujem) co s tym dalej ? Super, ze Rusi maju ochotnika, ale pride mi divne, ze okrem MQ-25 a starsieho RQ/170/RQ-180 sa vlastne tento koncept nikde inde nedostal do seriovej produkcie a uplne sa vynechala moznost jeho vyuzitia ako bojoveho stroja. Skor sa vyuzivaju technologie so stealth dronu na realne lietadla. Cize co maju tymto pocinom Rusi za lubom ? Tam kde aj ovela lepsie vyvojove centra hodili flintu do zita, predsa len presadit svoj koncept bojoveho stealth dronu ? Preco sa to Rusom zrazu oplati a ostatnym nie ? V podstate by to ale mohol byt impulz pre ostatnych oprasit svoje stare projekty a zaviest serivu vyrobu ako protipol Rusom. Mohli by sme sa teda dockat nejakych celkom zaujimavych konstrukcii.
Odpovědět

Zpět na „Letadla“