Ruské vrtuľníky novej generácie pre budúce desaťročie

Moderátor: Julesak

kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Ruské vrtuľníky novej generácie pre budúce desaťročie

Příspěvek od kenavf »

Xawi3r píše:...Audi Q7 se sice vyrábí ve stejné továrně s Porsche, ale rozhodně ne na stejné lince. To by byl opravdu hodně neefektivní způsob velkosériové výroby. Co se týče těch "vozíků" přistavených k lince, tak to také souhlasí. Ale vždy je to ke stejnému modelu, jen na "vozíku" je jiná výbava, dle přání konkrétního zákazníka. Linka je ale vždy jen a pouze na jeden model vozu.
Nemáš pravdu.
Vyjadrenie známeho(teraz som s ním telefonoval) ktorý robí priamo na výrobnom páse Audi Q7."Na tom istom páse zaradené za sebou idú rôzne pomiešané Audi Q7,Porsche Cayenne,VW Touareg.Nemusí to byť ani v sekvenciách ale napríklad Q7 za ňou Cayenn a za ním Touareg alebo dva Touaregy závisí to podľa toho ktorá smena má koľko ktorých vozidiel vyrobiť".

P.S. Načo stavať tri výrobné linky(cena linky,cena haly,presúvanie perzonálu,..) keď danú kapacitu je možné dosiahnuť na jednej linke.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Ruské vrtuľníky novej generácie pre budúce desaťročie

Příspěvek od Julesak »

Presne tak - moderná logistika (JIT/JIS) dokáže veľmi veľa.

Ale - to už sa trochu posúvame k off topic, ja ako moderátor sekcie by som to nemal podporovať :oops: .
Tak prosím, skúsme sa vrátiť postupne sp§ť k vrtuľníkom.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Xawi3r
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 528
Registrován: 1/12/2013, 21:20

Re: Ruské vrtuľníky novej generácie pre budúce desaťročie

Příspěvek od Xawi3r »

kenavf píše:
Xawi3r píše:...Audi Q7 se sice vyrábí ve stejné továrně s Porsche, ale rozhodně ne na stejné lince. To by byl opravdu hodně neefektivní způsob velkosériové výroby. Co se týče těch "vozíků" přistavených k lince, tak to také souhlasí. Ale vždy je to ke stejnému modelu, jen na "vozíku" je jiná výbava, dle přání konkrétního zákazníka. Linka je ale vždy jen a pouze na jeden model vozu.
Nemáš pravdu.
Vyjadrenie známeho(teraz som s ním telefonoval) ktorý robí priamo na výrobnom páse Audi Q7."Na tom istom páse zaradené za sebou idú rôzne pomiešané Audi Q7,Porsche Cayenne,VW Touareg.Nemusí to byť ani v sekvenciách ale napríklad Q7 za ňou Cayenn a za ním Touareg alebo dva Touaregy závisí to podľa toho ktorá smena má koľko ktorých vozidiel vyrobiť".

P.S. Načo stavať tri výrobné linky(cena linky,cena haly,presúvanie perzonálu,..) keď danú kapacitu je možné dosiahnuť na jednej linke.
Tak jo čoeče, ověřoval jsem si to a máš pravdu. Omlouvám se a beru zpět! Je to dáno asi i tím, že všechny tři zmiňované modely jsou postaveny na stejné podvozkové platformě ( a mají tak nejzásadnější "vnitřnosti" zcela shodné ).

Jak ale píše Julesak, končíme s autama a zpět k tématu...
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Ruské vrtuľníky novej generácie pre budúce desaťročie

Příspěvek od kenavf »

Julesak píše:Presne tak - moderná logistika (JIT/JIS) dokáže veľmi veľa.

Ale - to už sa trochu posúvame k off topic, ja ako moderátor sekcie by som to nemal podporovať :oops: .
Tak prosím, skúsme sa vrátiť postupne sp§ť k vrtuľníkom.
Nebol to neužitočný off topic,bolo to o tom ako si písal, že dobre zvládnutá logistika dokáže zvládnuť aj to čo na fotografii výrobnej haly vyzerá ako skladište.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: Ruské vrtuľníky novej generácie pre budúce desaťročie

Příspěvek od klingy »

arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: Ruské vrtuľníky novej generácie pre budúce desaťročie

Příspěvek od arten »

A kedy tu niekto napíše, že všetky programy vrtuľníkov novej generácie (Ka-92, Mi-X1) boli ukončené? :rotuj:
asdf
rotný
rotný
Příspěvky: 90
Registrován: 5/11/2014, 14:29

Re: Ruské vrtuľníky novej generácie pre budúce desaťročie

Příspěvek od asdf »

Arten > Pokial sa vies preniest do buducnosti, tak daj vediet ako to bolo ukoncene.
Napr. anglicka wiku ku ka-92 pise, ze prvy prototym ma vzlietnut v roku 2018 a zacat vyrobu 2022
https://en.wikipedia.org/wiki/Kamov_Ka-92

Ak vies zostavit tabulku, ze v roku 2005 planovali prvy prototyp vtedy a vtedy, v roku 2010 sa to posunolo na neskor, tak sem s nou.
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Re: Ruské vrtuľníky novej generácie pre budúce desaťročie

Příspěvek od cover72 »

Klingy: jak je to vlastně s Ka-60? Měl jsem dojem, že jsou zavedené ve výzbroji a létají... Kolik jich tedy OS RF odebraly? A čím je Ka-62 o tolik lepší kromě zápaďáckých motorů?
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: Ruské vrtuľníky novej generácie pre budúce desaťročie

Příspěvek od klingy »

KA-60 nieje zavedeny do vyzbroje, zavedeny ma byt po roku 2016 dodane boli 4 ks na testovanie, Ruska armada vraj prejavila zaujem minimalne o 200 ks...

No je novy MI-8 su dobra, ale stara konstrukcia a jednoducho uz nesplna trendy dnesnej doby...
Okrem toho Ruska armada, nema vo vyzbroji vrtulnik, ktory by bol ekvivalentom UH-1/S-60, a supluje ich MI-8 a derivaty, kde ich velkost nieje potrebna...
Pekny clanok bol v ATM rok alebo dva dozadu, koncepcia je podobna UH-60, teda uz v zaklade vysoka odolnost, motory chraniace prevodovku, atd...

Tu je charakrakteristika KA-60
Ка-60 предназначен для доставки боеприпасов и оружия в район боевых действий, патрулирования, ведения поисково-спасательных работ, эвакуации раненых, обучения лётного состава, а также для перевозки и сброса десантников и воздушной разведки.Он заменит Ми-8 в задачах, где тот избыточен.
preklad:
Ka-60 je navrhnuty tak, aby zabezpecoval dodavky municie a zbrani v oblasti boja, hliadkovanie, vedenie vyhladávacich a zachrannych operacii, evakuciu ranenych, vycvik leteckeho personal a dopravu a vysadok parasutistov a letecky prieskum. Ma nahradí Mi-8 v aplikaciách, kde je zbytocny.


http://ria.ru/defense_safety/20140513/1007577494.html

Podla mna chcu Rusi nahradit MI-8 dvoma vrtulnikmi lahsim KA-60, co je ekvivalent AW-139, UH-1 a tak troska aj UH-60 a potom druhym vrtulnikom koncepcne podobnym ako je MI-8 ale vacsim MI-38?, co je podla mna v celku dobra myslienka, lebo by takto mali

Pre Rusky trh nie su urcene zapadne motory (tie su pre export na zapadne trhy), ale Ruske PD-600
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: Ruské vrtuľníky novej generácie pre budúce desaťročie

Příspěvek od arten »

asdf píše:Arten > Pokial sa vies preniest do buducnosti, tak daj vediet ako to bolo ukoncene.
Napr. anglicka wiku ku ka-92 pise, ze prvy prototym ma vzlietnut v roku 2018 a zacat vyrobu 2022
https://en.wikipedia.org/wiki/Kamov_Ka-92

Ak vies zostavit tabulku, ze v roku 2005 planovali prvy prototyp vtedy a vtedy, v roku 2010 sa to posunolo na neskor, tak sem s nou.
Asi sme sa nepochopili - boli zrušené (kvôli peniazom).
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Re: Ruské vrtuľníky novej generácie pre budúce desaťročie

Příspěvek od cover72 »

Klingy: tak v čem je pak rozdíl mezi Ka-60 a -62?

Nebo je -62 jen označení exportní verze s těmi západními motory?
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: Ruské vrtuľníky novej generácie pre budúce desaťročie

Příspěvek od klingy »

Ka 60 je vojenska verzia (pancierovanie, arbalet, atd.) KA-62 je civilna verzia by mala byt ponukana ako s Ruskymi tak Francuzskymi (dokonca wiki uvadza aj verziu s motormi z USA) je to podobny vstah ako AW 139 k AW 139M, len s tym, ze odpociatku boli vyvijane obe verzie....

Ale inak, ano da sa povedat, ze KA-62 je civilne oznacenie KA-60
Xawi3r
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 528
Registrován: 1/12/2013, 21:20

Re: Ruské vrtuľníky novej generácie pre budúce desaťročie

Příspěvek od Xawi3r »

Rusko a Indie se dohodli na dodání 200 vrtulníků Ka-226T. 60 kusů by mělo být dodáno z Ruska a zbývajících 140 smontováno na základě licenční smlouvy přímo v Indii (výrobu v Indii zaštítí nově vzniklá indicko-ruská společnost).

http://bmpd.livejournal.com/2184467.html
Uživatelský avatar
absik mmr
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 100
Registrován: 4/12/2015, 17:13
Bydliště: nestále

Re: Ruské vrtuľníky novej generácie pre budúce desaťročie

Příspěvek od absik mmr »

Tak Rusi tie vytýčené parametry pre PSV dosiahli(max. cez 400km/hod. cestovná cca 380 km/hod). Predstavený stroj vyzerá ako "aero" učesaná Mi-24 bez výzbroje a výstroje s podobným "dlhým" krídlom a 4-listovým rotorom zo "šabľami" na koncoch listov ako pôvodné Mi-24 ale s iným zaťahovacím podvozkom.

https://vpk.name/news/184878_vertolet_p ... _kmch.html

Len by ma zaujímalo akou pôjdu cestou:
a, aplikácia výsledkov na Mi-38
b, výroba ďalšieho typu popri úspešných Mi-17/171 a chystaných Mi-38 ? (okrem toho prebieha malosériová výroba vojenských Mi-35)
Uživatelský avatar
Ataman
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 867
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Ruské vrtuľníky novej generácie pre budúce desaťročie

Příspěvek od Ataman »

absik mmr píše:...a 4-listovým rotorom zo "šabľami" na koncoch listov ...
Ono to na tý fotce klame, ale rotor má 5 listů.
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Xawi3r
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 528
Registrován: 1/12/2013, 21:20

Re: Ruské vrtuľníky novej generácie pre budúce desaťročie

Příspěvek od Xawi3r »

Fotka v tom článku je hodně stará. Ten demonstrátor vypadá víc jak půl roku trochu jinak...
Obrázek
Obrázek

Stroj se označuje Mi-24K a vznikl přestavbou sériového Mi-35M.

http://ruslet.webnode.cz/technika/ruska ... mi-24-psv/
Uživatelský avatar
Ataman
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 867
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Ruské vrtuľníky novej generácie pre budúce desaťročie

Příspěvek od Ataman »

Xawi3r píše:Stroj se označuje Mi-24K
Mi-24K je verze Mi-24V pro průzkum a řízení palby dělostřelectva.
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: Ruské vrtuľníky novej generácie pre budúce desaťročie

Příspěvek od klingy »

Obrázek

Prebieha montaz prveho MI-38 pre vojskove skusky u RA
http://bmpd.livejournal.com/2814902.html
Xawi3r
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 528
Registrován: 1/12/2013, 21:20

Re: Ruské vrtuľníky novej generácie pre budúce desaťročie

Příspěvek od Xawi3r »

První Mi-38T obdrží ruské ministerstvo obrany do konce letošního roku.

http://tass.ru/armiya-i-opk/5029346
Xawi3r
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 528
Registrován: 1/12/2013, 21:20

Re: Ruské vrtuľníky novej generácie pre budúce desaťročie

Příspěvek od Xawi3r »

Mi-26T2 pro ruskou armádu:

Obrázek

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Vrtulníky“