Hlavička pro Palbu

Vzkazy a žádosti vedení Palby pro uživatele

Moderátoři: jarl, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Barrymore
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 408
Registrován: 11/4/2006, 17:33

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od Barrymore »

Kouzelnik píše:
Já pouze napsal, aby "na 3 kliky" si čtenář mohl zjistit, jestli autor komentáře už nějak prokazoval zdroje ze kterých čerpal... a pokud byl vyzván k doložení zdrojů ke svému názoru, tak jak zareagoval (např. i nulová reakce je taky reakce - pro mě osobně že takovému autorovi moc věřit nebudu, tak jako nevěřím např. Mirkovi58, který má "zábavný" postoj, že ostatní mají dohledávat fakta k jeho názorům, on skoro všechno ví, skoro všude byl, ale téměř nikdy není ochoten/schopen napsat odkud to či ono vzal).
Problém je, že ve dnešní postfaktické době je lež prezentována jako "alternativní pravda" a ozdrojovat se dá i neviditelný drak v garáži. Takže je lepší projevit trochu kritického myšlení a hodně trpělivosti.
A Mistr Sun pravil: "Pokud nebyly povely dosti jasné, rozkazy dosti srozumitelné, pak je to chyba hlavního velitele."
bat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 679
Registrován: 30/10/2011, 17:49

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od bat »

Tedy za mě (pasivního dlouholetého čtenáře) stačí moderování na úrovni *lidsky* slušné diskuze (kontext už si posoudím sám), logo a barva, systém, responzibilita, UX jsou mi jedno. Myslím, že můj názor nebude osamocený.
Poznámka: Palba svou úrovní odpovídá úrovni společnosti. Úpadek rácia a lidské slušnosti je proto patrný i zde. Nedokážu si představit jak toto efektivně vyřešit na úrovni *veřejného* fóra jakýmkoliv moderovacím nástrojem. Teoretické řešení je tedy *neveřejné* fórum pro vybrané "elitní" jedince (a pár jich tu je) a veřejné jen pro čtení. Tím by Palba AS IS ovšem skončila. Mně by tento režim, a třeba i placený, nevadil neb jsem pasivní čtenář a nemusel bych se někdy prohrabovat diskuzním kompostem.
Obrázek
Uživatelský avatar
Ejdou Rotacak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1218
Registrován: 23/7/2012, 14:54
Bydliště: Praha - Zbraslav

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

Nééé palečky sem prosím pěkně netahejte. Ve své době to úplně zničilo diskuze na kosmonautix.cz a Šamárek z toho pak měl dlouho zamotanou hlavu.

Stačí se podívat na diskuze na AN - to je palečkovaná. 80% pisálků neví lautr nic, ale ideologicky jsou si blízcí. Tak to tam pak vypadá tak, že když Balm,
Skelet nebo kdokoli jiný, kdo má znalosti a nedejbože napíše něco, co se nehodí do krámu úderné jednotce AN, tak je vymínusovanej a bez pardonu
retard typu Jirosek a jeho bráškové mají palce nahoru - páč sice neví vůbec nic o diskutovaném tématu (dobrá, před vstupem do diskuze si hodí heslo
do googlu a přečtou si první odkaz), ale zato nikdy nezapomenou zmínit, kdo je bohatej, chytrej a šikovnej a kdo blbej, chudej a úplně neschopnej.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11565
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od Zemakt »

bat: což ovšem znamená konec článkařů.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od Tempik »

Poslední cca 4 roky jsem tu moc nebyl (nová práce, nemoc v rodině, rozchod, nové koníčky a kobylky, problémy atd. Ale chci se zase aktivněji zapojit), ale tenkrát se snažilo nějak argumentovat a když to přešlo přes slušnou mez, tak se varovalo a pak banovalo.
Co je horší je nešvar tzv "populární historie", kdy i např novinky.cz, jsou schopné vydat článek plný blbostí nebo TV dokumenty o mimozemšťanech a nacistických létajících talířích osazenými atomovými bombami na Primě. Ti lidi těm blbostem prostě věří, protože to bylo v novinách a televizi. S tím nevím co dělat. Ti lidi za to vlastně ani nemůžou.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od Julesak »

Tempik píše:...tenkrát se snažilo nějak argumentovat a když to přešlo přes slušnou mez, tak se varovalo a pak banovalo.
A tak by to aj malo ostať.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Kouzelnik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1305
Registrován: 27/9/2017, 22:23

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od Kouzelnik »

Julesak píše:
Kouzelnik píše: Takže je na stole otázka - kam chcete Palbu nasměřovat, když evidentně kvůli změně v nakládání s autorskými právy dojde k nějaké změně oproti dosavadnímu obsahu na Palbě? Chcete žvanírnu/plácání páté přes deváté viz AN.cz, nebo chcete konkurovat placeným textům jako např. časopisům? Nebo chcete druhý Sputnik/Aeronet/...?
Z môjho pohľadu nie sú toto jediné možnosti - vlastne toto nie sú vôbec dobré možnosti.
Ahoj,

Je fajn, že jako reálný vidíš nějaký jiný scénář perspektivy Palby, poté co bude zkonkretizovány pravidla pro autorská práva na webu.

A souhlas, ani jedna z těch 3 (=mnou popsaných) pesimistických možností není prima.

Měj se.

K.

edit:
Ještě bych doplnil k podtématu o moderátorech (navazuji na @hydrostar, @skelet a @juleska)
Julesak píše:
skelet píše:... že mi bylo (je) spíláno, že je Palba.cz hodně proruská nebo proamerická beru jako důkaz, toho že je poměrně dobře vyvážená...
Svätá pravda - vždy sa na to sťažujú ľudia, ktorí by ju najradšej ťahali svojim smerom.
Díky Vám, moderátoři, za Vaši veškerou aktivitu.

Doufám, že jsem se nikdy neudělal botu, že bych spotřebovával čas moderátorů "spíláním" nebo "stěžováním si" ohledně názorů. Snažil jsem se řešit pouze (ne)pravdivost fakta, bo pravda buď je nebo není, tj. nedá pravda nevznikne např. hlasováním (na rozdíl od názoru vyjádřeného např. ve volbách)
R.I.P.
ringlett
praporčík
praporčík
Příspěvky: 308
Registrován: 6/3/2012, 19:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od ringlett »

Julesak píše:
Tempik píše:...tenkrát se snažilo nějak argumentovat a když to přešlo přes slušnou mez, tak se varovalo a pak banovalo.
A tak by to aj malo ostať.
Prosím ano!
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5859
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od Polarfox »

bat píše:Poznámka: Palba svou úrovní odpovídá úrovni společnosti. Úpadek rácia a lidské slušnosti je proto patrný i zde. Nedokážu si představit jak toto efektivně vyřešit na úrovni *veřejného* fóra jakýmkoliv moderovacím nástrojem. Teoretické řešení je tedy *neveřejné* fórum pro vybrané "elitní" jedince (a pár jich tu je) a veřejné jen pro čtení. Tím by Palba AS IS ovšem skončila. Mně by tento režim, a třeba i placený, nevadil neb jsem pasivní čtenář a nemusel bych se někdy prohrabovat diskuzním kompostem.
Kromě toho, že bych byl z vícero důvodů proti něčemu takovému, tak jen jedna věc - "elitní" diskuze je možná, ale musíš na to mít dost lidí. Tedy dost lidí adekvátně zažraných a fundovaných, že tam ani není většinou příliš důvodů ke konfliktu, politice, atp. Takové skupiny samy nasadí nějakou laťku, že 1) ty diskuze lákají jen podobný typ lidí a 2) málokdo tam začne psát, pokud nemá co říci, ev. chtěl jen prudit/trolit atp. Ale to jsou prakticky jen úzce specializovaná mezinárodní fóra, kde to nějak jakžtakž poskládáš z celého světa.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Odpovědět

Zpět na „Vzkazy od vedení Palby“