Příspěvky na provoz

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvky na provoz

Příspěvek od Pegeucko »

Co se týče financování Palby - viz dotaz EASY_COMPANY ve vzkazech uživatelů - stačí to napsat/požádat do této diskuze.

Jen pár základních pokynů:

Finance již nejdou nikomu z místních, ale přímo na účet hostingu na kterém Palba běží. Takže některé "speciality" jejich účetního systému prostě neovlivníme. O co jde?

Účetní systém na hostingu je automatický a nastavený na min. částku 300Kč. Pokud tedy požádáte pouze formou "chtěl bych přispět", bude automaticky vygenerován platební příkaz/platební údaje (do ČSOB) na tuto částku a budou vám poslány Soukromou zprávou (SZ) zde na Palbě.(cca za 1-2 pracovní dny)

Pokud chcete přispět jinou částkou (400,500,600), MUSÍTE tu částku také oznámit (zde,nebo mě v SZ), aby mohl být vygenerován příkaz na tu konkrétní částku a tu pak také poslat.
Opět to negenerujeme my, ale "automat" na hostingu - my jsme pouze "jebáni" za bordel za špatně odesílané částky na účet.

Důležité je pak přesně zadat variabilní symbol(v.s.), který je součástí příkazu. Na Hostingu nejsme pouze my, ale i další weby a ftp a když to přeženu - byla by škoda sponzorovat web "skočdozdi.cz", když máte v úmyslu podpořit Palbu.

Je to sice přehnané, ale loni stačilo mnohem méně, aby odeslané platby zůstaly viset nezařazené v automatu, místo aby dorazily na účet Palby.
Pak se to špatně dohledává, a je zbytečné si takovýmito prkotinami narušovat naše výborné vztahy z vedením hostingu.

Platnost v.s. je časově omezená (10dní), takže o příkaz požádejte až v okamžiku, kdy budete chtít SKUTEČNĚ platbu odeslat. Váhání může v.s. zneplatnit a opět nastává komplikace při odeslání "propadlého" v.s.

Platbu jde odeslat POUZE bankovním převodem, nebo přímým vkladem v ČSOB.Na poštovní složenky nejsou zařízeni.
Stejně tak je komplikovaná, resp. finančně nákladná platba ze Slovenska - na poplatcích se zaplatí téměř stejně jako je min. částka 300Kč.



Jinak finanční podpora je NAPROSTO dobrovolná a nikdo nemusí mít pocit viny, že právě ON nepřispěl. Zatím se vždy vybralo a nejedná se o žádné horentní sumy podle hesla: Za málo peněz hodně muziky.

Samozřejmě- čím více se se vybere, tím více můžeme rozšířit uživatelskou nabídku - viz třeba již schválená "volnější diskuze" či uvažovaná Videosekce.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Financování Palby

Příspěvek od TonyHazard »

Pánové,nešlo by sem hodit vzor platebního příkazu a pár vysvětlivek k tomu,to by mohlo zabránit omylům a zmatkům při podání. :lol:
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Bruno
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 824
Registrován: 8/10/2004, 10:51

Příspěvek od Bruno »

No sak som to už minuly rok zistil,že je to drahe jak vianoce tak čo mam robiť ked som z Ostbloku?
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Najvačším nepriatelom mieru su pacifisti...
Nelson
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 857
Registrován: 11/6/2005, 10:25
Bydliště: Většinou doma

Příspěvek od Nelson »

Bruno píše:No sak som to už minuly rok zistil,že je to drahe jak vianoce tak čo mam robiť ked som z Ostbloku?
Zkus se domluvit s adminy ať pro občany rozvojových zemí zavedou možnost platby v naturáliích (třeba pytel brambor). :D
ObrázekObrázek

Z Palby jsem odešel, dotazy už na mě nesměrujte.
Uživatelský avatar
Bruno
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 824
Registrován: 8/10/2004, 10:51

Příspěvek od Bruno »

Zadam admina aby bol Norad napomenutý za neustále šovinistické narážky, ktore vytvarajú atmosferu neznašanlivosti na tomto česko-slovenskom fore.

:D
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Najvačším nepriatelom mieru su pacifisti...
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Z Dolných Uher možná nějaké víno nebo pálenku...

Ale tak mě napadá, značná část "héreček" XXX je z Maďarska. Možná by mohl Bruno dohodnout nějakou reklamu na těch správných stránkách :D
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

V poslední době se množí dotazy, z té nebo oné strany jak přispět na tento skvělý web ... proto toto téma vytahuji pomocí tohoto příspěvku, abych ho zviditelnil.

Zásada by mohla být, že kdo chce může přispět a to celoročně ... peněz nikdy není dost, roste inflace, příští rok to bude děsný ... nahoru jde elektrika, máslo už stojí 40 Kč, budou dražší rohlíky, mlíko, a další věci.

Nám už taky pomalu nestačí kapacita a budeme muset přikoupit další GigaBajty, na všechno jsou potřeba penízky. A můžete si být jisti, že peníze jsem vložené nespláchnete po projití zažívacího traktu do záchoda, ale že Palba tady bude, minimálně do tý doby co tady budu já a štáb.

Jak už bylo uvedeno výše Pegem, minimum je částka 300 Kč ... další vysvětleno v jeho příspěvku, pokud není něco jasný pište sem.

Měl jsem taky dotaz zda, když někdo přispěje, zda z toho může mít nějaký výhody? Zatím jsme takto neuvažovali. Ale je možné zřídit skupinu lidí, těch kteří přispěli. Ti pak mohou mít přístup do videosekce, nebo knihovny ... obě totiž potřebují další prostor.

Jak napsal Pege - čím více se se vybere, tím více můžeme rozšířit uživatelskou nabídku ...
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
earms
vojín
vojín
Příspěvky: 18
Registrován: 26/2/2007, 20:26

Příspěvek od earms »

Lord píše: Ale je možné zřídit skupinu lidí, těch kteří přispěli. Ti pak mohou mít přístup do videosekce, nebo knihovny ... obě totiž potřebují další prostor.

Jak napsal Pege - čím více se se vybere, tím více můžeme rozšířit uživatelskou nabídku ...
Toto je podla mňa rozumný nápad! Ten, kto by prispel na Palbu, by mohol používať funkcie ktoré sú na objem dát a teda aj finančné náklady veľmi náročné. Mne to príde ako docela rozumné riešenie.
Inak s tou platbou zo slovenska je pravda, že si banka vyrúbi okolo 300Sk, je to poplatok za uskutočnenie tej transakcie alebo volačo také.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Docela mně mrzí zjištění, že hodně bratrů Slováků, kteří chodí na toto fórum má problémy s neskutečnými poplatky bank, u nás je to podobné. Stali jsme se jejich rukojmí, potřebujeme jejich služby, ale oni inkasují zlodějinu.

Mrkněte na www.paypay.com
Má cenu to zkusit, vaše názory? Ta společnost má zřízeny účty aj na Slovensku, pošlete to tam, oni se pak postarají o pohodový převod peněz s minimálním poplatkem. Příjemce si je pak vybere. Peníze je možné poslat na e-mail, mobil, apod. Je to jednoduché a jsou na to kladné reference.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Příspěvky na provoz

Příspěvek od TonyHazard »

Dotaz : Kdybych chtěl JEŠTĚ přspět na provoz , musím žádat o udělení nového platebního příkazu. ( var.symb.)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

TonyHazard:
Co se týče peněz na Hosting (část servru/síťového počítače, kde je Palba umístěna), bohužel ano.
Ten starý v.s. je jednou zaúčtován a ztrácí platnost.

Pokud ale máš zájem ještě podpořit provoz, domluv se přímo s Lordem.
On totiž platí celou DOMÉNU sám.
(pro ty co nejsou zasvědceni - za to, aby nám někdo neukradl adresu/doménu "palba.cz" je nutno platit)
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Příspěvky na provoz

Příspěvek od TonyHazard »

S ,,Lordem ,, se domluvím , počítám tak začátkem příštího měsíce. Pokud to není tajnost , nešlo by uveřejnit kolik je třeba zaplatit (veškeré poplatky) a kolik je už vybráno , třeba by to přesvědčilo i jiné , že nic není zadarmo a že dobrou věc je třeba podporovat.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

TonyHazard:

Nezlob se, ale přístup do "kuchyně" Palby mají pouze "štábní". Konkurence nespí ,chodí i sem a není důvod jim veřejně poskytovat návod na provozování úspěšného webu.

Pokud by tě to podrobněji zajímalo, ceny domén .CZ jsou celkem známé - viz info zde:
http://www.forpsi.com/domain/


Přesnou cenu a celou hostingovou strukturu z výše zmíněných důvodů nemá smysl zveřejňovat. Takže jen pro ilustraci - 1GB na Palbu rozhodně nestačí (jen fota mají přez 1,5GB).
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re : Příspěvky

Příspěvek od TonyHazard »

Nezlobím se , plně to chápu , jen jsem chtěl , aby se pravidelní návštěvníci trochu chytli za nos. :oops: :roll: :oops: Každá legrace něco stojí !!!! :-? 8-)
,,Podporujte svého šerifa,,
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

K těm doménám, bývají většinou rok od roku levnější. Správcem českých domén je společnost CZ.NIC, která však nedržela „know how“, to měla na starosti soukromá společnost, která si za tyto služby inkasovala velmi slušné peníze (k tomu ještě nutno připočíst další poplatky a nutný zisk pro CZ.NIC, zisk registrátora, apod.). Cílem stávajícího představenstva bylo převedení provozu do vlastních řad - tj. vlastní zaměstnanci, vlastní SW, dohled, support, vývoj atp. Jenže dát dohromady skvadru lidí, a vše etablovat nějaký čas trvá. Avšak díky výše uvedeným změnám lze v horizontu několika let očekávat snížení registračního poplatku za novou .cz doménu.

Navíc jsou ceny rozlišeny na tzv. nákupní cenu - kdy doménu kupujte poprvé, a na udržovací cenu, kdy registraci jen rok od roku prodlužujete. Když jsem Palbu zakládal byly ceny domén ještě poměrně vysoké, první registrace obou domén cz a net mě stála něco přes 1000 Kč včetně DPH. Naštěstí jak bylo výše uvedeno, díky některým věcem se daří ceny spíše snižovat než zvyšovat. Pro registrátory došlo od 1.1. 2006 ke snížení nákupní ceny na 500 Kč.

Jen pro zajímavost uvádím některé nákladové položky - fakturace Pragonetu (vzhledem k ročnímu nárůstu registrovaných domén) o cca 10 mil., náklady na zaměstnance (+3 mil.), poplatky mezinárodním organizacím (+1,7 mil.), nájmy kancelářských prostor (+2,8 mil.) a služby Telehouse (2 mil. ročně za housing technologií + pronájem optických vláken mezi telehouse).

Faktem je, že název domény je jedinečný. Nikdo jiný už nemůže mít stejnou doménu jako my, už jen samotný fakt vlastní domény má cenu. Navíc za normálních okolností o tu doménu nepřijdete - je to něco jako duševní vlastnictví. Je zřejmé, že názvy některých domén byly skupovány spekulanty, kteří předpokládali, že až jí bude někdo potřebovat, tak mu jí prodají mnohem dráž. Vyšší cena za koupi domény měla také z počátku rozvoje internetu zabránit spekulantům ve velkém nákupu lukrativních domén. V současnosti je však již dost obecných a jednoznačných názvů stejně zabráno.

V říjnu tohoto roku došlo k přechodu na nový systém jménem FRED, který byl v průběhu minulého roku vyvinut zaměstnanci sdružení CZ.NIC. Tím také byla stanovena nová velkoobchodní cena na 190 korun bez DPH. To je oproti předchozí ceně (400 korun) razantní pokles. K této základní ceny si však ještě připočítávají provizi jednotlivý registrátoři.

Z výše uvedeného plyne, že roční cena domény již nebude takový problém, jako spíše roční cena hostingu. Je také jasné, že se zvyšuje kapacita pevných disků a tak je možné nabízet více místa. Co je však stále problémem je kapacita připojení. Když máte více dat … musíte je přenést po sítí … někde je pak tedy omezen tzv. trafik. Pak vznikají „lákavé nabídky“, kdy máte třeba k dispozici 3 GB prostoru, ale trafik je omezen jen na 1 GB měsíčně, pak vás odšmyknou, nebo za překročení každého mega tučně zaplatíte.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
venda
Příspěvky: 3
Registrován: 29/1/2009, 09:30

Příspěvek na provoz

Příspěvek od venda »

Chci poslat 600kč na provoz .Prosím o zaslání č.účtu a v.s.
venda.
Uživatelský avatar
komisař
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 403
Registrován: 10/10/2008, 14:59
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od komisař »

Nevěděl jsem to, chtěl bych poslat 1000 Kč. Prosím o potřebné údaje. Už víc než rok jsem nezaměstnaný, až budu moci, pošlu další.
Obrázek
Uživatelský avatar
Čučkin
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 111
Registrován: 2/7/2007, 10:38

Příspěvek od Čučkin »

:D Tohle až bude číst ministr Nečas. Rok nezaměstnaný a posílá 1000 Kč na financování Palby.
Obrázek
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Komisaři, že ty jsi dělal nějakýho hlavouna a teď nevíš co s podporou?
Nechceš číslo mého konta a taky mi helfnout? :D
Obrázek
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Toto je starší vlákno o sponzorování Palby, žadatelům o výpalné se zanedlouho ozvu přes SZ :D
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Zamčeno

Zpět na „Financování a propagace Palby“