Druhé výročí PALBY

Povýšení, svátky (vánoce a velikonoce), výročí, jubilea a slavnostní prohlášení

Moderátor: jarl

Zamčeno
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Druhé výročí PALBY

Příspěvek od Lord »

Milí palbáci, ano již je to tak, máme za sebou druhý rok existence a již mámě zaděláno na třetí. První rok byl rokem vydobytí si místa na slunci, druhý rok byl rokem konsolidace a růstem informační síly. Co nás čeká v roce třetím? Je možné, že to budou změny v rychlosti Palby?

Na počátku zrodu jsem uvažoval zda zavést jen čisté phpBB nebo phpBB plus s mnoha módy. Nakonec jsem se rozhodl pro phpBB plus protože mi přišlo, že módy jsou super, rozhodl jsem se proto, že se mi líbilo portálové řešení, líbil se mi attachment mod, líbilo se mi řazení příspěvků do kategorií a tak možnost psát články, líbilo se mi posílat v soukromých přílohy, líbila se mi možnost vybírat avatary z galerie, rozdělovat příspěvky, přesouvat a spojovat příspěvky, dávat žluté karty, udělovat hodnosti, zavést skupiny a možnost barevně je odlišit, možnost přidávat příspěvky do oblíbených, možnost ukazovat poslední příspěvky, atd. Přišlo mi to jako moderní a sofistikované řešení, a abych pravdu řekl, líbí se mi to dosud. Bohužel má to i druhou stranu mince … při velké návštěvnosti, velkou zátěž.

Tehdy mi příliš nepřišlo na mysl, že by Palba mohla dosáhnout tak mamutích výsledků! Tak velké databáze, tolika obrázků. Rozjezd fóra byl obtížný, byly chvíle, kdy tady po tom pes neštěkl. Palba byla tak trochu náhradou za staré fórum na mysteriu, které bylo primitivní, nešlo likvidovat nácky, a dále jsem samozřejmě uvažoval o kvantitativním a kvalitativním posunutí. Chtěl jsem do fóra psát a vytvořit určitou komunitu znalců, která by mohla oponovat a nadále také svým úsilím tento projekt rozvíjet. Věděl jsem, že já nebudu mít vždy tolik času a myšlenka fandovského portálu o vojenství mi přišla báječná. Věděl jsem, že je spoustu fandů, kteří mají znalosti, a byla by škoda kdyby se o ně nepodělili s ostatními. Chtělo to jen vytvořit řád a vhodné prostředí.

Mou prvotní oblastí byla druhá světová válka, wunderwaffen, třetí říše, německá technika, byl po tom hlad … jako každý se většinou začne o válku zajímat z německého pohledu … avšak časem zjistí, že to nebyl jediný správný pohled, německá říše měla zpočátku psychologickou a technologickou nadvláda, postupem jí začala ztrácet, pokud chcete tomu porozumět, musíte získat neuvěřitelný záběr přes všechnu techniku, přes britskou, americkou, ruskou, německou, japonskou … atd. Musíte vědět jak se vedly bitvy a které faktory byly fatální, které rozhodnutí přispělo ke kolapsu nebo výhře, analýza, dedukce, informace z různých zdrojů, není to jen tak pánové!

Po východní frontě byl hlad, tato byla málo zmapovaná a protěžovaná, díky michane. Díky i ostatním, díky noradovi za jedinečný, troufám si říct, že na českém internetu ojedinělé skvělé sérii o námořní technice a bojích v Pacifiku, děkuji též sapikovi o neutuchající péči o portál a články o málo známých obrněných vozidlech. Děkuji též Pegemu, který rozšířil Palbu o nový rozměr studené války a moderní techniky a stará se o technické zázemí Palby, děkuji Hanessovi za články o specifické letecké taktice, letadlech, odstřelovačích.

Děkuji též novým tvářím redboyovi, Reisenovi. Děkuji starým harcovníkům Radarovi, Brunovi, Yamatovi, Leně, Atlantisovi, Granátníkovi, branovi, Gajdovi, Liptonovi (Ivanovi), Daverovi, Melkorovi. Postarším členům fatalovi, Ralphu Kerrovi, Martanovi, Dzinovi. Děkuji též novým členům, kteří doufám, prokáží určitou věrnost … děkuji Jeikobovi, Ivanu Kovarovi, Easy_companiovi, Foxbatovi, Johnu Clarkovi, Tunacovi.

Děkuji všem ostatním na které jsem snad zapomněl, nechť prominou, nechť také prominou pokud jsem jejich nick špatně vyskloňoval. Děkuji všem minulým, současným a budoucím, kteří přispějí k rozvoji Palby a aplikaci nových myšlenek! Dokud bude Palba do té doby bude zde Vaše jméno nesmazatelně zapsáno.

Slavíme druhé výročí portálu Palba.cz

Palbě zdar!
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Díky šefe za vše co jsi zde se všemi starými harcovníky pro nás připravil, a díky za blahopřání. Díky všem - ať nám to jede chlapáci a dívky dál i v dalším roce a dalších letech.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
EASY_COMPANY
rotný
rotný
Příspěvky: 94
Registrován: 13/11/2005, 12:39
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EASY_COMPANY »

Přidávám svojí gratulaci Palba je opravdu velmi podařený projekt se spoustou zajímavých informacích. Tak že Palbě zdar a at tu je na věky
Obrázek

Trénink je všechno a i květák je jen vycepované zelí
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Ještě chybí jedna gatulace a poděkování - a to jmenovitě LORDovi a RADARovi.
Za to,že Palbu před 2.roky společně založili a díky tomu se zde mohl sejít ten výše zmiňovaný kolektiv tvůrců a také fandů,kteří ty naše výtvory čtou.

Díky LORDe a RADARe.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Nelson
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 857
Registrován: 11/6/2005, 10:25
Bydliště: Většinou doma

Příspěvek od Nelson »

Jo, jo, taky přeju Palbě všechno nejlepší do dalších let a děkuju všem spolupachatelům za to, že je taková jaká je.
ObrázekObrázek

Z Palby jsem odešel, dotazy už na mě nesměrujte.
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Mě na palbu přivedli Radar a taky Bruno, za což jim děkuji. Ale každý dobrý skutek musím být po zásluze potrestán :D :)
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Bude záležet na každém z Vás jak to půjde dál. Nevěřte v cizí pomoc, jsem na Vás hrdej, co jste dokázali!
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Daver
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1573
Registrován: 5/10/2004, 21:11
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Daver »

já jsem sice moc nepřispíval a články jsem taky nepsal(ale mám v plánu se polepšit), ale jsem rád že jsem aspoň členem téhle skupiny super lídí co tady píší a diskutují. A přestože jsem tady asi jeden z nemladších(za pár dní 17) tak jsem tady téměř od začátku a viděl všechny příchody těch super lidí, tedy Vás.
"Nemůžeš-li střílet, staň se bunkrem, nemůžeš-li se hýbat, staň se zbraní, nemůžeš-li vyhrát, staň se hrdinou."
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Díky Lorde. Taky se přidávám ke gratulaci. Dva roky fungující server je v dnešní době úspěch. Děkuji autorům, za to že mám co číst. Děkuji adminům za pevné nervy a to že mám kde číst a přeji všem abysme se zde sešli zase za rok při dalším výročí.
ObrázekObrázek
Radar
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 513
Registrován: 24/8/2004, 12:24
Bydliště: Okolo Plzně :-)))
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radar »

Pánové i já Vám všem děkuji za vaše slova chvály. S trochou nostalgie bych si dovolil zavzpomínat na naše začátky a služebně mladším členům osvětlit vznik Palby. S Lordem ( tehdy měl ještě nick Von Braun) jsme navštěvovali dnes již neexistující fórum na nacismus.mysteria. Toto fórum se časem totálně zvrhlo díky několika idiotským náckům, kteří tam psali své přiblblé výlevy a tím odradili mnoho dobrých diskutérů.Domluvili jsme se s Lordem že si založíme vlastní portál o WW2. Tehdejší admin svolil k odstavení onoho fóra a vložení odkazu na Palbu. http://nacismus.mysteria.cz/ ( klikněte na položku "debata" ) Ještě na neplaceném hostingu jsme dělali první krůčky a začali jsme vymýšlet " kostru Palby. Palba však byla od začátku konstruována nejen jako debatní fórum, ale jako Portál se vším všudy. Další důvod založení Palby, byla zcela můj osobní. Bylo to kvůli chování adminů sousedních portálů, které tehdy byli na špici avšak k nově příchozím se moderátoři chovali velice chladně a arogantně. Vyžadovali znalosti skoro akademické aniž by je sami vůbec měli. Chtěli jsme být od začátku více pro lidi a ne jen pro sortičku pár lidi, kteří komunikují jen spolu a s nikým jiným. Dnes patří Palba mezi elitní portály. Postupem času přišlo mnoho dalších kvalitních debatérů. Nechci jmenovat abych na někoho nezapoměl, ale vyzdvihl bych Sapíka a Pegeho, kteří dnes Palbu adminují a myslím si že svou práci dělají na výtečnou. I jim patří velký dík!!! Já dnes z pozice čestného admina jsem velice pyšný, že Palba jednes tam kde je. I já tedy přeji Palbě a jejím členům, gen. štábu, adminům a moderátorům mnoho pěkných článků a hodně úspěchů v řešení mnohdy jistě nelehkých technických problémů.

Palbě zdar.
ObrázekObrázekObrázek

Neruš nepřítele, když dělá chybu …
( Napolen )
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Hele - Pege i Tobě za 6 - 8 hodin každý den _ děkan. Jen jestli to nejni moc.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Radar - promiň. Nevím, že jste to s Lordem zakládali- Oběma moc děkuji - přeji mnoho dalších úspěchů.
A Norad - mimořádný člověk- s mimořádnýma schopnostma v ČR - suchozemská země a on takové znalosti.
Promiňte ostatní ze štábu a všichni, kdo to s Palbou myslí dobře - jste skvělí
.
Tento výlev není běžný a asi se při výročí hodí.
ObrázekObrázekObrázek
Zamčeno

Zpět na „Sváteční okénko Palby“