Praha Palba 2011

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6828
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Lorde díky,
pojmenoval jsi problém a přidal jsi nám další inspirace.
Ano, na koordinační schůzce - U Kozla v pondělí 11. dubna 2011 - budeme mít dost námětů a některé ještě nebyly vysloveny ( program, kde udělat posezení, kde bude prvotní setkání atd), kterými se budeme zabývat.
Lorde za inspiraci a různé cenové relace Ti děkuji, je to zvlášť důležité, neboť nikde není psáno, že dárek musí být v tisících pro jednoho.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Mimochodem, co byste říkali na to, že by se jeden citát nebo "věc" rozepsala na víc věcí? Tj. jestli má deset lidí mezi sebou nějakou spojitost a vazbu a scházejí se, tak teprve když by se sešli, tak by bylo to heslo celé.

Třeba ... Přísaháme při všem, co jest nám svato, a v plné shodě se svým svědomím a přesvědčením, že budeme poslušní presidenta a vlády republiky Československé a všech svých velitelů, presidentem a vládou ustanovených; přísaháme, že budeme bez odmluvy plniti její nařízení vždy a všude, i v nebezpečí, bez váhání a odporu, že svých vojsk neopustíme, ale i životy své ochotně dáme na ochranu vlasti a za její svobodu; přísaháme, že budeme druh druha milovati, k sobě věrně státi, v nebezpečí se neopouštěti, ale až do konce se brániti tak, jak nám káže mužná čest a vědomí povinností občanských.
Tak přísaháme!


(zdroj: Přísaha československého vojska, rok 1919)

Případně místo "Věrni zůstaneme, Palba vítězí" dávat letopočty, možná i místa nebo jména a k tomu "Palba ví". (Pak by se mi zřejmě líbilo "Lev Prchala Palba.cz ví")

Jedno připomenutí: na ten ručník se umisťuje textové pole o rozměru 20x30cm, do toho by se měl text/logo čitelně vejít. Pravděpodobně by šlo nechat zhotovit dvě vyšívaná pole na jedné věci za dvojnásobnou cenu.
Dárky? No, sousloví či rčení "Sami sobě" se mi začíná líbit čím dál víc.
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Slogan Sami sobě, se mi taky líbí.

Jako dárek stačí „nějaká blbost“. Ručník pokud bude přijatelný je vcelku praktická věc.
matjka
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 222
Registrován: 21/1/2009, 21:58

Příspěvek od matjka »

Věrni zůstaneme, Palba vítězí tenhle se mi líbí víc :)
platon : Jen mrtví viděli konec války
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

A co třeba něco trochu filozoficky laděného? Nám jednou velitel roty řekl: "Neberte mě jen jako vojáka, ale i jako příslušníka armády."
Za celá ta léta jsem pořád ještě nepochopil, co tím chtěl vlastně říct. :rotuj:
さようなら。
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6828
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Připomínám kolegům, členům organizačního výboru:
Matjka
Hans S
Toník
Vencour
RAYTHEON, že schůzka přípravného výboru pro setkání - Praha Palba 2011 - se bezprostředně přiblížila.

Datum konání je v pondělí 11. dubna 2011 od 16,00 hodin odpoledne v Restaraci " U Kozla ", když popis cesty k restauraci je uveden výše. V restauraci bude zamluven stůl pro Palbu.

Samozřejmě přijít na schůzku, poradit s programem, mohou i další lidé, tedy nejen Ti, kteří se přihlásili..
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Michane, dobře, že připomínáš, už jsem skoro zapomněl :)
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6828
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

A tak raději ještě jednou připomínám!
Dnes v 16,00 hodin, nebo něco málo okolo - v Restauraci "U Kozla".
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Potvrzuju se :) Když to tedy najdu :)


Tohle dědek Michan nezná, ale pro nás, kterým teče mlíko po bradě, je to hodnotný způsob navigace :D
http://www.firmy.cz/detail/336574-u-koz ... izkov.html
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6828
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Všichni o sobě dali vědět.
Jen matjka na nás neměl spojení.
Oč jde?
Toník se ze zdravotních důvodů omluvil.
RAYTHEON a michan byli na místě včas, kolega vencour nás názory obohatil o 45 minut později a Toník se ze zdravotních důvodů omluvil ( domluveni jsme byli i o jeho názoru dopředu).
Pan kolega Hans S. přišel z pracovních důvodů hodně pozdě, ale to byla paráda.
Mám tohohle člověka fakt rád a i malinko mu dovoluji toho dědka.
Obohatil mě.
Celou zprávu s výzvou pro Palbáky i nepalbáky dám brzy.
Pátrači příteli, je tam i přednáška pro Tebe.
Dopředu, připravuj Izrael a její armádu - máš -li.
Asi víš, že je hodně zájemců o jednu z nej armád světa... pane kolego Pátrači.
Za 2 dny vše pojmenuji....
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

A tak klidně. Je to moje oblíbená destinace i objekt.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6828
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Matjka píše - nenašel jsem Vás.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6828
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

wilďáku, Lešany jsou ve hře...příteli.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

update tématu na dárešek

Příspěvek od vencour »

Konečně jsem viděl Tobruk od Marhoula (vyšlo dvd), dost se mi tam líbila scéna, kdy vchází vojáci do tábora ...

takže mam návrh na potisk hrnku ... z jedné strany Palba.cz (asi logo?) a k tomu číslo ... a na druhou stranu dát "Pravda vítězí"

a víc nic, i v jednoduchosti je krása a elegance.

Co vy na to?

(Mimochodem, jak to pozoruju, kdo děláte překlepy, ve firefoxu je plagin na kontrolu překlepů, určitě to maj i jiný prohlížeče ... taky to oceníte ;-) )
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6828
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Organizace Praha Palba 2011.

V pondělí dne 11. dubna se v Restauraci U Kozla, postupně od 16,00 do 18,00 setkali RAYTHEON, michan, vencour a Hans S..
Omluven byl z pracovních důvodů Toník, když své návrhy projednal a zařizoval ještě před schůzkou s michanem. Kolega matjka nás nenašel a omluvil se.

Projednávalo se:

a) Program setkání.
b) Termín konání.
c) Upomínkové předměty.
d) Místo konání.
e) Kdo za kterou oblast odpovídá,


No a pak bylo různé.

a) Program setkání:

Sraz obou part bude mezi 9,30 a 10,00 u hlavního příjezdu do autobusového nádraží Florenc, jako to bylo při setkání Palba 2008, odkud se po rozdělení party rozejdou za svými cíli.

1) Jedna přihlášená parta. Tedy parta, která se přihlásí půjde do Vojenského muzea na Žižkově a po jeho prohlídce bude oběd a pak si půjdou ještě prohlédnout na Památník na Vítkově, kde si prohlídnou zdejší muzeum. Pak se tato parta stáhne již do Restaurace, kde bude setkání s programem – viz níže. Zodpovídá RAYTHEON.

2) Druhá přihlášená parta, předpokládá to nejméně 4 lidi a osobní automobil se setká na stejném místě mezi 9.30 a 10.00. Odtud se vydají do předem domluveného automobilu a odjedou do Lešan. Tady prosím kolegy, aby se přihlásili ještě 2 lidé a kdo vezme auto.
Zatím je přihlášen Wildeschau a vodouch.
Podle všech, kdo Lešany absolvovali autem, trvá cesta tam max. do jedné hodiny a zpět také. Prohlídka se dá absolvovat za 4 až 5 hodin. Počítám-li dobře, mohou být mezi 16 až 17 hodinou ve vybrané restauraci.

b) Termín konání:


Jako první termín, na kterém byla největší shoda, byla sobota dne 11. června 2011 (v již vzpomínaných 9.30 až 10.00 u hlavního příjezdu do autobusového nádraží Florenc).

Náhradní termín, pokud by to nevyhovovalo většině by byla sobota dne 18. června 2011 ve stejné hodiny. Účastníci upozorňovali na blížící se čas dovolených.

c) Upomínkové předměty.

Zde kolega vencour, který bude zároveň upomínkové předměty zajišťovat navrhl:

Prvních 10 kolegů, kteří přijdou jako první do restaurace místa konání dostanou velký pivní pohár s motivy Palby s pořadovým číslem jak budou přicházet 1. až 10.
Další pak menší pohár s 1 až…
A ti poslední pak otvírák na lahvové pivo 1 až…

d) Místo konání:

Návrhy byly 2 a jsou v jednání.

1) Jihoměstský pivovar – Podjavorinská 1602, Praha 4 – Chodov. Zde byla největší shoda, neboť je to 3 minuty od metra Háje (okraj Prahy, dobré parkování a metrem se může člověk dostat kamkoliv). Zajišťují Toník a michan.

2) Haštalský dědek – Náměstí Republiky – zajišťuje Hans S. a dodá parametry.

Protože jsme uvažovali, že všichni budou prohlídkami unaveni a rádi si sednou, budou následovat 2 přednášky v trvání – navrhováno je 30 minut.

První přednáška na 30 minut bude o Izraeli a její armádě, kterou jsme navrhli, aby zajistil pan kolega Pátrač. RAYTHEON mu k tomu zajistí promítací plátno a videoprojektor.

Videoprojektor a plátno bude mít k dispozici i Hans S. pro svou 30 minut trvající přednášku o Me 109, Fw 190 a případných dalších letadlech.

Předpokládáme, že tak od 17.30 až 18.00 bude večeře, samozřejmě dobře propečené vepřové koleno a potom volná zábava do…


Prosím všechny, aby se k jednotlivostem vyjádřili a zároveň řekli kdo se chce čeho z tohoto účastnit.

Snad jsem ještě zapoměl, ubytování , bude-li zájem zajistím v několika cenových relacích....

Jinak si každý může vybrat dle svého naturelu - je to o koníčku a koníčkaření.....

Nikde ani slůvko něco musíš.... Je to o - co chceš to si vyber...

Praha dne 14.4.2011 michan.
Naposledy upravil(a) michan dne 14/4/2011, 08:47, celkem upraveno 2 x.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

Na mou anarchistickou náturu je to příliš komplikované a příliš organizované a tímto se za neúčast jaksi omlouvám.
さようなら。
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Destroymane, tohle snad neni lágr, abys musel dělat vše, co je v programu. Jestli jsi anarchista nebo máš fofr, tak co Ti brání?
Sám se taky nehrnu do všech aktivit, jestli se půjde do muzea, tak uvažuju o synově (4r) doprovodu. Teoreticky by pak za náma mohla přijít manželka a vyzvedla by si ho ode mne. A třeba by se ke mně přidali i další s dětma ;-)
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

Tož kdybych byl z Prahy nebo okolí, tak by to snad šlo. Nebo kdybych odpoledne přišel do hospody někde v centru tak taky. Jenže já to mám do Matičky Prahy dvě hodiny vlakem, pak se škrábat na Vítkov, dál někam do Hájů, cca ve 14:00 začít chlastat, o půlnoci nametenej zpátky do centra a zase dvě hodiny vlakem s reálným rizikem, že vytuhnu a proberu se v Berlíně? Trochu moc dobrodružný. :(
さようなら。
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6828
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Právě - pánové ani zmínka něco musíš.
To je návrh.
I minule přišli někteří až do nakonec vybrané hospody.
Lord přikvačil až někdy 18,00 19,00 a tuším 22,00 byl v čudu
Nic není na velení.
Má to ctít, že je to náš koníček.

Proto dáváme na výběr bez jediného slůvka musíš.

Je to o co budu chtít to chci....

Snad jsem ještě zapoměl, ubytování , bude-li zájem zajistím v několika cenových relacích.... A zase bude to návrh a každý si zajistí sám.
Dneska - 2 telefony, nebo 2x e-mail...
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4219
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Příspěvek od Alfik »

Hele, jak pozdě se můžu přihlásit? Já totiž nevím jestli budu (s ohledem na zdrav. stav) schopen - z předvánočního srazu SVK jsem musel odejít po asi 2 hod... prostě už jsem nemohl ani sedět... A na druhou stranu červen bude více než rok po úrazu, čili možná na tom budu líp než teď.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Zamčeno

Zpět na „Srazy a setkání Palba“