Konečná Pozvánka Palba, Praha 2017.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6811
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Konečná Pozvánka Palba, Praha 2017.

Příspěvek od michan »

Setkání organizátorů Palba, Praha 2017.

K setkání organizátorů Palba, Praha 2017 skutečně došlo v sobotu, dne 25. února 2017, od 13,00 do 16, 00, v Restauraci U Kozla, jak bylo naplánováno a zde i řečeno. Jen tak trochu, spíše zcela, nechali "Mladé pušky" ty své "Staré pušky" bez povšimnutí. Pomoci organizovat setkání nikdo nepřišel.
A tak jsme začali opět, ve stejné sestavě, jednat a zde je výsledek:

Dne 10. června 2017 se v salónku Restaurace U Kozla, viz zde:
http://ukozla.cz/
koná setkání - Palba Praha 2017. V Restauraci se každý příchozí může, od 12,00 hodin, ten který nebyl účastníkem prohlídek dle programu a jde "poklábosit", přihlásit pod heslem "Válečníci". A personál mu řekne kde je salonek.

Sraz je však již v 10,00 u východu z metra stanice Florenc, tam kde je východ z autobusového nádraží Florenc k autobusům DP Praha (Dopravních podniků Praha).

Ale to jsem předběhl.

Nejprve dohodnutý Program, který prostě zůstal takový jako předtím, neboť od roku 2015 přibylo všude velké množství nových exponátů - v Muzeum Kbely, spíše však v Letňanech, je dokonce celý nový pavilon:

1/ Muzeum Kbely - Zajišťuje Hans S.

2/ Vojenské muzeum na Žižkově + Památník Vítkov.. ( V případě špatného počasí by Vojenské Muzeum Žižkov - bylo společným řešením a za1/ by odpadlo).
Zajišťuje RAYTHEON + Michan


Do restaurace U Kozla, kde pak bude, po skončení programu, v salónku, volná zábava dojedeš tramvají č. 9 z Bolzanovy ulice (hned vedle Hlavního nádraží) je přibližně 10 minut, když výstupní stanice je - Nákladové nádraží Žižkov II. Odtud pěšky přibližně 4 minuty dolů směrem k Biskupcově ulici, když již vidíš restauraci U Kozla (jsou dvě stanice Nákladové nádraží Žižkov, ta druhá stanice je za zatáčkou ve směru od Hlavního nádraží).

Organizační výbor ještě dává v úvahu další možnosti, které by se mohly také zařadit do programu (třeba na příště, nebo ještě i domluvit na červen):

3/ Bývalé sborové velitelství PVOS Drnov - což však závisí na možnosti dát k dispozici auto ( na benzín by se vybralo mezi účastníky), které by dopravilo účastníky mezi nádražím Slaný a Drnovem.

4/ Muzeum atomu Míšov, objekt Javor 51.
Dostupnost autobusem z Prahy - jen pro vážné zájemce. V tomto případě by se setkání konalo v Gril Míšov, domů, do Prahy na "poklábosení" pak autobusem v 16,00.
ObrázekObrázekObrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11457
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Konečná Pozvánka Palba, Praha 2017.

Příspěvek od Dzin »

10. června bych nic mít neměl a tak na 90 procent dorazím (musím si nechat rezervu pro "boží zásah"). :) Nejspíše přijdu rovnou do restaurace, zmiňované exkurzní možnosti jsem už absolvoval, některé i několikrát.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4130
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Konečná Pozvánka Palba, Praha 2017.

Příspěvek od Alfik »

Jak jsem již napsal - znamenám si datum :) Měl bych tam být.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6811
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Konečná Pozvánka Palba, Praha 2017.

Příspěvek od michan »

Díky kolegové, kteří jste se na obou příspěvcích, jak na Pozvánka, tak na Konečná Pozvánka zde, vyjádřili, a to kladně.
Ještě jsem zapoměl napsat, že jsem i k organizaci dostal přes SZ vyjádření několika kolegů, z nichž jeden je již náš dlouhodobě se srazů, a to ve dvou, účastnící kolega, kteří napsali, že přijedou.
Napsal, že pro vzdálenost nemůže přijet na organizování, ale že přijedou toho 10. června. Vyjádření bylo víc a to kladných, že 10. června si zapsali a též, jako kolega Dzin a Alfík zde, se kladně, přes SZ, vyjádřili, že přijedou.
Děkuji i těm, kteří se nevyjádřili a přijedou a i těm, kteří jen třeba srazu fandí. Věřím, že jsou i kolegové, kteří se nevyjadřují a pak přijdou, jako vždy.
Jinak chci ještě jednou podotknout, že účastnit se 10. června srazu Palba Praha 2017, mohou nejen aktivní členové Palby, ale i příležitostní čtenáři."Poklábosit" o Militárii všeho druhu si tak od roku 2009, každý rok do 2015, přišlo i více příležitostných čtenářů a sympatizantů Palby, kteří jsou jako my v sobě - "malí kluci a holky", - které militárie, jako koníček /"či již větší Kobyla"/ zajímá.
Přejme si všichni ať je tomu tak i 10. června 2017.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Konečná Pozvánka Palba, Praha 2017.

Příspěvek od kacermiroslav »

Pánové super....doufám, že se konečně dostavím. Má někdo nějaký tip na ubytování? To víte, jsem přespolní:-)
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6811
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Konečná Pozvánka Palba, Praha 2017.

Příspěvek od michan »

Pane kolego kacermiroslav,
pokud by nikdo nenabídl již osobně vyzkoušené ubytování, zadej si do Google - Ubytování v Praze:
https://www.google.cz/?gws_rd=ssl#q=Uby ... AD+v+Praze&*

https://www.google.cz/?gws_rd=ssl#q=uby ... +jednu+noc&*

a je možné si vybrat, jak levnější, tak dle hvězdiček i dražší ubytování či na jednu noc, dle svých osobních možností.
Dokonce je rubrika, kde si můžeš objednat ihned dopředu pokoj.
Upozorňuji na skutečnost, že čím blíže ke konci června a začátku července, se ceny zvyšují.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6811
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Konečná Pozvánka Palba, Praha 2017.

Příspěvek od michan »

Vážené kolegyně, vážení kolegové.

Po všech organizačních schůzkách, které měly 100% účast "Starých pušek" a vždy při potřebě také 100% telefonní účast i jedné "Mladé páky" došlo k závěrečné dohodě.

Zjistili jsme totiž, že bod : 2/ Vojenské muzeum na Žižkově, se na tři roky odmlčí, nebude přístupno, neboť dojde k rozsáhlé rekonstrukci celého areálu:
http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/a ... 70213.html

Poměrně jednoznačně jsme řekli, že: Chceme vidět co se od roku 2015 změnilo - rozšířilo se nejen o více exponátů z Velké války, 1. světové, ale i o více exponátů z 2. světové války.

Proto tedy sraz bude skutečně v sobotu 10. června již v 10,00 u východu z metra stanice Florenc, tam kde je východ z autobusového nádraží Florenc k autobusům DP Praha[
(Dopravních podniků Praha).


A poté se přesuneme do VHÚ na Žižkově autobusem 2 stanice, pěšky také kousek (pokud by si někdo přál skutečně i něco jiného dohodneme se na místě setkání). Je pochopitelné, že kdo bude chtít může pak jít rovnou do restaurace "U Kozla". Nezapomenout heslo "Válečníci", bude Vám ukázán Salonek.
Účast přislíbil i majitel Restaurace U Kozla, ze kterého se vyklubal náš příznivec. Řekl nám to až při březnovém setkání organizátorů - "Starých pušek".).

Po skončení prohlídky bude přesun na poklábosení o militárii do restaurace U Kozla:

http://ukozla.cz/

A tam dle každého diskuze o tom co koho zajímá.

Kolegyně a kolegové - od soboty za 3 týdny vše vypukne.

Na Vás se těší "Staré pušky" i naše skvělá "Mladá puška."
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6811
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Konečná Pozvánka Palba, Praha 2017.

Příspěvek od michan »

Vážené kolegyně a kolegové,
jak mě RAYTHEON opravil a zároveň i pověřil, dovoluji si jménem "organizačního výboru Palba Praha 2017" připomenout všem, že již tuto sobotu, tedy 10. června 2017 se koná sraz.
Vše potřebné najdete v předchozích příspěvcích. Přísliby účasti vypadají tak, že účastníci, kteří přijdete zažijete i příjemná překvapení, která nechci prozrazovat. I já se těším a moc. Překvapení nebude jen jedno, bude jich víc.


Navíc se těším na kolegu Alfíka - máš totiž skvělou intelektuální a historickou formu, viz Tvůj příspěvek z 5. 6. 2017 v 10:16, kdy vysvětluješ pojem "patoky" - skvělá práce:
http://www.palba.cz/viewtopic.php?p=250744#p250744
, ale všichni víme, že podobného umíš mnohem víc a dáváš často...
Těším se.
Těšíme se i s kolegy na všechny.

V sobotu v 10 hodin na Florenci, ostatní údaje viz v předchozích příspěvcích.

Zdraví Vás "staré pušky i s mladou puškou."
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Re: Konečná Pozvánka Palba, Praha 2017.

Příspěvek od Hans S. »

Pánové, nakonec se sešlo tolik věcí, že letos sraz nedám :-/. Snad za rok.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Konečná Pozvánka Palba, Praha 2017.

Příspěvek od Lord »

Sešla se prý dobrá parta! Přišel prý i Dzin - velký odborník.
Já jsem borce pozdravil telefonicky, chytla mě záda, tak snad příště.
Mám vás kluci rád, jen tak dál !

Palbě zdar!
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
clone9cz
svobodník
svobodník
Příspěvky: 31
Registrován: 20/4/2009, 17:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Konečná Pozvánka Palba, Praha 2017.

Příspěvek od clone9cz »

Napsal si něco za poslední týden ?
:lej:
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6811
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Konečná Pozvánka Palba, Praha 2017.

Příspěvek od michan »

Dle mého skromného názoru se setkání Palba Praha 2017 vydařilo.
Účast byla dobrá. S voj. muzeem jsme se asi na 3 roky rozloučili.
V Restauraci U Kozla nás pak čekal skutečně kolega Dzin, jehož vyprávění byla skvělá.
Každý pak přispěl do diskuze tím co jej zajímalo.
Mě se tam osobně moc líbilo.
ObrázekObrázekObrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11457
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Konečná Pozvánka Palba, Praha 2017.

Příspěvek od Dzin »

Palbě nazdar! :-)

Vydařilo se, jen je škoda, že Lord chytal záda místo autobusu a nemohl se zúčastnit, osazenstvo jinak bylo výtečné a zábava taktéž. :-)
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Odpovědět

Zpět na „Srazy a setkání Palba“