Moderní britské letadlové lodě

Lodě všech typů, ponorky, výzbroj a bojové systémy
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Hanz má pravdu, skutečně se používají vrtulníky v roli AWACS, mimo Ruska také např. Velká Británie (varianta Sea Kingu). Samozřejmě možnosti jsou mnohem menší než u E-2.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Nelson
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 857
Registrován: 11/6/2005, 10:25
Bydliště: Většinou doma

Příspěvek od Nelson »

Sory, už vím co máte oba asi na mysli. Jde o Sea King AEW-2A a u Rusů upravený KA-27 Helix.
No, dá se mu říkat stroj včasné výstrahy. Ale jeho dosah je dost omezený, "jenom" 200 km proti 500 km u E-2C.
ObrázekObrázek

Z Palby jsem odešel, dotazy už na mě nesměrujte.
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Rozhodně to není ideální řešení. Jsem zvědav, jak to bude u RN na nových letadlovkách.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Nelson
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 857
Registrován: 11/6/2005, 10:25
Bydliště: Většinou doma

Příspěvek od Nelson »

2 Haness

K tvému původnímu článku bych ještě dodal pár údajů.

Žádná z těchto lodí nemá sebemenší náznak pancéřování. U lodě která je projektována jako centrum a velitelská loď útočného svazu mně to dost překvapuje.

Konstrukce trupu je velmi málo odolná vůči poškození. Palubní nástavby a velká část dělících příček jsou kvůli snížení váhy z lehkých slitin a plastů místo z oceli.

Všechny tři byly postaveny ještě před válkou o Falklandy a z toho vyplývá v té době moderní soustředění všech velitelských stanovišť do jediného prostoru. O tom co udělá jeden nešťastný zásah ani neuvažuju. Ale vím, že s tím měli Britové u Falkland vážné problémy.

A navíc, většina elektronických systémů není zálohována pro případ havárie. K tomu jsou navzájem provázány na takové úrovni, že případná porucha jednoho z nich může ochromit celou loď .

Některé tyto nedostatky jsou při modernizacích průběžně odstraňovány ale například přiliš lehká konstrukce nebo chybějící pancíř jsou vady se kterými asi britské loděnice moc nenadělají.
ObrázekObrázek

Z Palby jsem odešel, dotazy už na mě nesměrujte.
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

To je problém většiny poválečných konstrukcí - lodě se stavějí jako jachty, žádné zdvojení systémů, minimální pancéřování, nátěry z hořlavých látek atd. Až v posledních letech se to napravuje, nové fregaty mají pancéřování z kevlaru, částečně jsou vyrobeny jako stealth, zbraně jsou umístěny v trupu a podobně.

Příkladem nové konstrukce mohou být francouzké fregaty třídy La Fayette
Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) sa58 dne 30/5/2007, 19:35, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Haness
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 944
Registrován: 18/4/2005, 22:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od Haness »

Norad: To s tím AWACSem doufm víš jak sem to myslel,nemohl sem si vzpomenou přesnej název letadla který tenhle systém "veze."Zkrátka američané letadla s AWACSem používají k tomu aby svaz kde mají letadla která útočí samotný radar s menším dosahem a aby se jim tam neobjevili stíhačky které by mohli být zachvíli u savzu a napadnout ho tak s nima letí i letadlo s včasnou výstrahou a tudíž i radarem s daleko větším okruhem snímání...Jenže rusové takovouto taktiku v námořním letectvu myslím nepoužívají (útoky v kombinovaných svazech) takže proto tenhle systém mají vrtulníky které defakto kryjí lodě,ikdyž na lodi by měl být takový radar, hmm.

Taky se ty nedostatky v konstrukci lodí ukázaly ve válce o Falklandy kdy L.L. trpěly, a nejn letadlovky, ale i jiné válečné lodě které byly napadeny Argentinskými letadly které je hodně zničily, né-li potopily.
ObrázekObrázek

Pouze zasáhnout nestačí.....
Nelson
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 857
Registrován: 11/6/2005, 10:25
Bydliště: Většinou doma

Příspěvek od Nelson »

Jestli to takhle půjde s ruským námořnictvem dál tak už za pár let nebudou potřebovat ani ty vrtulníky.

V USNavy slouží lodě i 40 a více let (bitevní lodě tř. Iowa s přestávkami skoro 50 let) a ti blbí Ivani sešrotují loď klidně po deseti letech jenom proto, že nemají prachy na údržbu a opravy. Například raketové křižníky Kirov (postaveny 4 v letech 1980 - 1996), podle ročenky Jane's 1999 jsou ve službě už jen dva nejnovější. Zbylé dva jsou oficiálně v rekonstrukci. Neoficiálně nejsou prachy, takže budou odprodány nebo sešrotovány.

A takových případů je v ruském námořnictvu hodně. Některé ruské lodě jsou sešrotovány třeba i pouhý rok po kompletní rekonstrukci.


Jo a s tím AWACSem jsem si jenom rýpnul.
ObrázekObrázek

Z Palby jsem odešel, dotazy už na mě nesměrujte.
Uživatelský avatar
Haness
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 944
Registrován: 18/4/2005, 22:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od Haness »

Jestli to takhle půjde dál tak se stane ruské námořnictvo a i zbytek soukromou firmou :D

To pak peníze jdou zbytečně pryč...
ObrázekObrázek

Pouze zasáhnout nestačí.....
Nelson
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 857
Registrován: 11/6/2005, 10:25
Bydliště: Většinou doma

Příspěvek od Nelson »

2 sa58
A co říkáš na tyhle krasavce[align=center]
Obrázek
Raketový torpédoborec Kongo

Obrázek
Raketový torpédoborec tř. Arleigh Burke[/align]
ObrázekObrázek

Z Palby jsem odešel, dotazy už na mě nesměrujte.
Nelson
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 857
Registrován: 11/6/2005, 10:25
Bydliště: Většinou doma

Příspěvek od Nelson »

Haness píše:Jestli to takhle půjde dál tak se stane ruské námořnictvo a i zbytek soukromou firmou :D

To pak peníze jdou zbytečně pryč...
Ty si z toho děláš možná pr**l, ale například vrtulníkový křižník Kijev byl předán do služby v prosinci 1975, v letech 1988-1990 kompletně modernizován, v roce 1993 ho prý poškodil požár a o rok později byl vyřazen.
Jeho sesterské lodě Minsk (1978 - 1992) a Novorossijsk (1982 - 1993) byly prodány na šrot do Jižní Koreje. A co jsem četl jsou prý v tak dobrém stavu, že korejci uvažují nad jejich úpravou na výletní lodě pro bohaté turisty.

Tak naco je potom rusové staví.
Naposledy upravil(a) Nelson dne 2/9/2007, 21:59, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek

Z Palby jsem odešel, dotazy už na mě nesměrujte.
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Tak to, že Rusko musí z nějakých důvodů radikálně redukovat armádu mě jenom těší.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Haness
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 944
Registrován: 18/4/2005, 22:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od Haness »

norad: ano mám z toho prdel...pže to co dělají je buď k smíchu,nebo k pláči...když se podíváš jakou měrou zasáhla ruskou armádu korupce a oni naíc ještě tak mrhají zdroji = penězi tak už teda fakt nevím...

Je to taky ale na druhou stranu značně "nebezpečný" když se takto rychle zbavují tohoto druhu zbraní (a nejen jich) pže ty se mohou snadno dostat do nepravých rukou.
ObrázekObrázek

Pouze zasáhnout nestačí.....
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

No tak co se týče "nepravých rukou": Rusko prodá zbraně prakticky každému, kdo zaplatí. Vedle Ruska je i Francie morální gigant, a ta se přitom co se vývozu zbraní nijak zvlášť nežinýruje.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Nelson
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 857
Registrován: 11/6/2005, 10:25
Bydliště: Většinou doma

Příspěvek od Nelson »

To jo, zatím jsou jako potenciální kupci jen Brazílie Indie a Čína ale kdoví kdo to bude příště.
ObrázekObrázek

Z Palby jsem odešel, dotazy už na mě nesměrujte.
Uživatelský avatar
Haness
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 944
Registrován: 18/4/2005, 22:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od Haness »

No a potom se budou všichni holedbat jak nebojí proti světovému terorismu když tím že to prodají nějakýmu dacanovi tomu akorát pomáhají...vím že to asi ještě nikomu nepravýmu neprodali (ale nikdo neví) a taky co není může být....
ObrázekObrázek

Pouze zasáhnout nestačí.....
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Hm, třeba Číně by neměl zbraně prodávat nikdo (a nejen zbraně, moderní technologie všeobecně)...jednou nás to bude sakra mrzet!
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Nelson
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 857
Registrován: 11/6/2005, 10:25
Bydliště: Většinou doma

Příspěvek od Nelson »

Co se týká prodeje ruských lodí přímo Číně tak toho bych se ani tak nebál. Oni Číňani a Rusové jsou co se týká konstrukce lodí přibližně na stejné úrovni. U elektronických nebo zbraňových systémů je to něco jiného. Takové raketové torpédo Škval, o to je zájem snad všude.

Spíš mám strach aby ty lodě nešly dál a po několika transakcích nakonec neskončily někde v Sudánu, Iránu nebo v jim podobných zemích. To by pak mohl být pro tu oblast dost velký problém.
ObrázekObrázek

Z Palby jsem odešel, dotazy už na mě nesměrujte.
Uživatelský avatar
Haness
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 944
Registrován: 18/4/2005, 22:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od Haness »

Já si myslím že nejde o to na jaké technické,nebo jiné úrovni je jejich loďstvo jde o to že pokud jim dáš nástroj tak je vymalováno!Vylepší ti to každej za dodatečnou částku.To že jim ty lodě prodají je první krok...

Ale podle mě by to taky bylo horší do zemí které napsal norad a jim podobným...tam už je ta bariéra mezi armádou a teroristy velice tenká.
ObrázekObrázek

Pouze zasáhnout nestačí.....
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Jenže v případě nutnosti se dá takový stát jako je Írán či Súdán za ještě přijatelných objetí eliminovat...ale co uděláš s Čínou, až začne "zlobit"? A ona dřív či později začne, respektive začne pořádně, teď "zlobí" z našeho úhlu pohledu ještě snesitelně...
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Haness
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 944
Registrován: 18/4/2005, 22:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od Haness »

Ano proč vlastně pak začínat s nějakou eliminací?Kdyby nikdo nic neprodával,nebo jen někomu podle nějakých sankcí nebo něčeho takového---"věrohodným státům" - - je mi jasný že to udělat asi nejde,ale pokud by nikdo nic nedával tak by byl klid - - -jenže říkej to rusům...

Nevím,ale podle mě jak teď lobí už začíná být nesnesitelné pokud si diktují podmínky s jadernými zbraněmi,i rusko přistoupilo na návrh američanů a začalo s regulacemi jak přímo jaderných zbraní tak s regulacemi prostředků pro jejich použití - letadla atd.

Čína - Korea??
ObrázekObrázek

Pouze zasáhnout nestačí.....
Odpovědět

Zpět na „Námořnictvo“