Očkovanie proti COVID-19

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Zamčeno
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od Arthur »

Díky za odpoveď Scotty87 :up:

Julesak: V čom by to ako malo byť v Španielsku iné ako na Slovensku alebo v ČR (resp. v členských štátoch EÚ a NATO) ?
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od Julesak »

Trebárs v tom aký "impakt" (aby sme použili moderný newspeak) má očkovanie NGŠ v tej ktorej krajine? U nás bude, podľa môjho skromného názoru, relatívne malý.
Napr. v takom vyššie spomínanom Izraeli bude myslím si oveľa väčší.
Radoví príslušníci OS nasadení pri zvládaní pandémie (tí ktorí napr. pomáhajú v DSSkách, nemocniciach a pod) sú samozrejme niečo iné.
Tí na očkovanie majú samozrejme nárok medzi prvými.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od Arthur »

Beriem na vedomie izraelského NGŠ a ich armádu, ktorá je de-facto v permanentom "vojnovom stave" (povinnej vojenskej službe kde aj ženy zarezávajú atď.) a v neposlednom rade v ich svetovom prvenstve v očkovaní voči COVID-19, ktorí v týchto dňoch začali už očkovať aj tínedžerov vo veku 16 - 18 rokov.

Ale teraz vážne skúsme ešte raz racionálne argumentovať ako by to mali mať iné v Španielsku vs SR ?
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3824
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od Scotty87 »

Tak on je to signál spíš směrem do armády. V tom že vojáci nedostávají něco co by si nevzal jejich velitel. Samozřejmě v Izraeli je armáda mnohonásobně početnější, ale tohle platí všude.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od Julesak »

Tak u armády by som predpokladal že je akceptácia očkovania vyššia, tj. že tam takýto prínos je malý.
U NGŠ ako takého - neviem aké je jeho postavenie v Španielsku, v SR som osobne pri tejto funkcii na vážkach, či by ju mal dostať len z hľadiska funkčného (ako napr. členovia vlády) alebo nie.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
Ejdou Rotacak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1218
Registrován: 23/7/2012, 14:54
Bydliště: Praha - Zbraslav

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

U třetí stránky jsem to vzdal :D Scotty a Dzin nezklamal :razz:
madrabbit
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 192
Registrován: 9/3/2010, 14:13

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od madrabbit »

OK, dlouhá diskuze, tak přidáme také něco :-)

Na celou problematiku se díváme špatně. Pohledem společnosti, která dlouhá léta neměla žádnou chorobu (přenosnou) jako velkou hrozbu. To změnil Covid-19, kde kromě experimentálního léku, který dostal Trump a teď ho budou dávat nemocným v Německu, není nic (mimo symptomatické léčby).

Najednou se začalo přetřásat očkování a jeho nutný vývoj. Zde se projevil pokrok v technologiích - PCR a mRNA. A kromě "standardních antivaxers" se objevili nové odrůdy - obvykle s blbostmi jako argumenty.

Před očkováním byla spousta ošklivých nemocí a lidé se jich báli, tak že používali hnis z krav nemocných neštovicemi, aby se ochránili - což vedlo ke komplikacím (bez ATB neřešitelných). Když přišlo první očkování, tak se nikdo neptal na vývoj, vedlejší účinky a obsah alobalu v injekci - lidé byli nadšení, že vážná hrozba se pro ně stane minulostí. Stejně tak nikdo neprotestoval proti Penicilinu - kurňa, budou do mne píchat nějaké plísně!!!!! Vždyť po tom budu plesnivět také.

Ano, vakcíny obecně mají vedlejší účinky (zde neberu teplotu, otok, ... - to je IMHO silnější, ale pořád žádaná reakce organismu). Je samozřejmě správné se ptát, zda zrovna já nebudu mít po očkování nějaký opravdový vedlejší účinek. Ale z pohledu celku je očkování žádoucí - zastavení tlaku na zdravotnický systém.

Druhá stránka je, že se stejně mám ptát na to, zda náhodou nemám imunitní systém v nevyhovující konfiguraci (absence protivirového proteinu nebo alergii na tento protein) - oboje představuje protiváhu teoretickým reakcím na vakcínu i dlouhodobě. Pokud je totiž můj imunitní systém nevhodně nastaven, pak mám šanci na ozdravný pobyt na ventilátoru nebo na finální řešení životních problémů - a mohu být sportovec a nepomůže mi to. Stranou ponecháme dozvuky nemoci - poškození vnitřních orgánů a nervového systému.

Z pohledu kalkulovaného rizika je situace z mého pohledu celkem jasná. Teoretická rizika vakcíny později nebo reálné riziko v dohledné době. Není moc o čem.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4117
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od niko »

Trochu k tym rizikam vakcinacie, ktore nacrtol madrabbit z praxe. Tak z mojho okolia bolo zauckovanych uz celkom dost vela ludi. V podstate desiatky. Viem, ze to nie je nejaka referencna vzorka, no minimalne je to väcsia vzorka na ktorej si mozem urobit nazor. Väcsina z mojho okolia nemala vobec ziadne indikacie. Uplne nic, takych asi 90%. Paradoxne ta najmladsia mensia skupina (cca 25 rokov) mala asi najväcsie: najviac ludi udavalo asi 2 dni unavu- uprimne povedane to povazujem za placebo, jeden to povedal, zrazu to mal kazdy :roll:, jeden clovek vyhodenie vyrazok a jeden mal vyssiu teplotu vecer, rano bol fit. No a samozrejme bolest po vpichu, ale to je somarina. Podla "zarucenych sprav z ulice" (rozumej jedna pani povedala) :roll: ma byt znasanlivost druhej davky trochu horsia. Ale v reale, co poznam ludi co ju dostali, tak nemaju vobec ziadne negativne reakcie. Podciarknute a zhrnute. Reakcie na vakcinu su take bezne. V lete nas ockovali na tetanus a bolo to podobne.
Wasp
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2463
Registrován: 24/6/2014, 15:46

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od Wasp »

Třeba se tentokrát nějak udržíme.
Můj názor je pořád stejný. Tj. .dobrovolné očkování. Mě to příjde jako nejlepší řešení.Důvody jsme už probíraly.
Choroš
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 189
Registrován: 30/11/2016, 11:47

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od Choroš »

Madrabbit: abychom tady nekteri jen nepsali porad jen duvody, proc povinnou vakcinaci ne - do toho se dobre trefuje - tak bych oprasil tu starou otazku Waspa: jake jsou duvody pro povinne ockovani? V cem je povinna vakcinace lepsi nez dobrovolna? Myslim, ze jsem ochoten to plosne ockovani prijmout, ale jaksi jsem jeste nenarazil na duvod.
Choroš
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 189
Registrován: 30/11/2016, 11:47

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od Choroš »

Zdá se, že odpověď na jednoduchou otázku "jaké jsou výhody povinného očkování proti Covidu ve srovnání s dobrovolným" dělá zastáncům této myšlenky potíže. Sám tedy o nějakých potenciálních výhodách plošné vakcinace vím, ale myslím, že jsem se už se psaním a hledáním spousty informací natrápil dost, a řada je na druhé straně.

Připomněl bych, že pokud chci něco zavádět, povinně, s potenciálním zdravotním rizikem a velkými náklady, mělo by hlavně říci jasně, proč to zavádět. No, ještě počkáme, třeba sem někdo něco hodí.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11611
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od Zemakt »

Pokusím se tedy odpovědět
"jaké jsou výhody povinného očkování proti Covidu ve srovnání s dobrovolným"
Více proočkovaných, méně infikovaných.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Choroš
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 189
Registrován: 30/11/2016, 11:47

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od Choroš »

Očkování nechrání před infekcí, takže nikoli.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11611
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od Zemakt »

Tak proti vážnějším průběhu onemocnění či vůbec nějakému (nejsem doktor, víš jak to myslím, tak mne pls nechytej za slovo :wink: ).
Pokusím se tedy odpovědět
"jaké jsou výhody povinného očkování proti Covidu ve srovnání s dobrovolným"

Více proočkovaných, méně infikovaných.
Tak tedy, více proočkovaných, méně vážnějších průběhů nemoci, pakliže vůbec nějakých.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Wasp
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2463
Registrován: 24/6/2014, 15:46

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od Wasp »

Poviné a plošné očkování bych zavedl :
- kdybych věděl že je nemoc tak nebezpečná, že to jinak nejde, ale s tím by zároveň vakcína musela splnit :
- kdybych si byl jistý že je zdravotně nezávadná.
A k tomu ještě pro mne taktéž důležitá věc :
- a kdyby mě neštvalo, že tím podporuji firmy a systém, co jí dělají a mají z toho zisk.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11611
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od Zemakt »

Takto otázka nezněla, je mi líto.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Wasp
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2463
Registrován: 24/6/2014, 15:46

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od Wasp »

Počkej, jak to ?
..jake jsou duvody pro povinne ockovani?
Choroš
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 189
Registrován: 30/11/2016, 11:47

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od Choroš »

Zemakt píše:Tak proti vážnějším průběhu onemocnění či vůbec nějakému (nejsem doktor, víš jak to myslím, tak mne pls nechytej za slovo :wink: ).
Pokusím se tedy odpovědět
"jaké jsou výhody povinného očkování proti Covidu ve srovnání s dobrovolným"

Více proočkovaných, méně infikovaných.
Tak tedy, více proočkovaných, méně vážnějších průběhů nemoci, pakliže vůbec nějakých.
Prima, už rozumím. Nechci chytat za slovo, ta infikovanost je totiž důležitý detail, jestliže očkování nepřinese kolektivní imunitu (což, zdá se, nepřinese), jsme na úrovni odpovědnosti za vlastní život. Totéž totiž lze říct na jakoukoli nemoc: klíšťová encefalitida, HPV, meningokok... a mělo by se proti nim očkovat se stejnou logikou. Takže začneme povinně očkovat všechno co můžeme? Nebo tyhle nemoci nejsou tak závažné? To ale jsou, pro mládež asi často víc než Covid.
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od kenavf »

Choroš píše:... Totéž totiž lze říct na jakoukoli nemoc: klíšťová encefalitida, HPV, meningokok... a mělo by se proti nim očkovat se stejnou logikou. Takže začneme povinně očkovat všechno co můžeme? Nebo tyhle nemoci nejsou tak závažné? To ale jsou, pro mládež asi často víc než Covid.
Dá sa niektorá z týchto chorôb chytnúť pri bežnom pohybe po chodbe, v potravinách, vo výťahu, v električke?
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11611
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od Zemakt »

Pardón, ale Ty jsi položil jednoduchou otázku a já jednoduše odpověděl. To co zde dál s Waspem píšeš, jsou Vaše subjektivní pochyby proč jo či ne. To nemá s výhodou povinnosti respektive dobrovolnosti nic společného. A omlouvám se že musím chytat za slovo, jinak bych asi ale ani nezareagoval. Již dříve jsem uvedl že to mám už dané. :wink:
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Zamčeno

Zpět na „Aktuality“