COVID-19 na Slovensku

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Zamčeno
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: COVID-19 na Slovensku

Příspěvek od Julesak »

Ja som so žiadnym tvojim príspevkom nemanipuloval.
Vynechal som pre mňa nepodstatnú časť (preto ...) a citoval som to, čo ma zaujímalo.
A to je zle v akomkoľvek kontexte, musí to urobiť podľa platných práv. predpisov, tak sa nehraj na nejaké vytrhnutie, ty hamba.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
mikojan29
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 911
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: COVID-19 na Slovensku

Příspěvek od mikojan29 »

Dobrý deň,
dá sa téma COVID-19 na Slovensku oddeliť od témy OSSR, kampak kráčíte?
Je to dosť zmätočné na čítanie, nie je to ani jedno, ani druhé. Poprosil by som adminov o samostatné záložky jedného aj druhého.
Ďakujem.

mikojan29 :lej:
"Alea iacta est"
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: COVID-19 na Slovensku

Příspěvek od Julesak »

Ahoj, toto je téma Covid-19 na Slovensku.
Téma OSSR momentálne končí tu.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4122
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: COVID-19 na Slovensku

Příspěvek od niko »

Julesak píše:Ja som so žiadnym tvojim príspevkom nemanipuloval.
Vynechal som pre mňa nepodstatnú časť (preto ...) a citoval som to, čo ma zaujímalo.
A to je zle v akomkoľvek kontexte, musí to urobiť podľa platných práv. predpisov, tak sa nehraj na nejaké vytrhnutie, ty hamba.
Ja som pisal o zahranicnych lekaroch, ty si moj citat zmanipuloval do textu o obmedzovani slobod obcanov. Co je totalne rozdielna tema. Ze ta hamba nefackuje Julesak. Totalna ubohost. Ak nevies citovat, necituj. A hlavne nemanipuluj s citatmi jak sa tebe paci, len aby si si umelo vytvoril argumenty. A precitaj si Katuscaka, ked mas taketo obrovske medzery v praci s textom. Pan moderator jak ... :roll:
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: COVID-19 na Slovensku

Příspěvek od Julesak »

Takže už sme pri tom že som žiadny tvoj príspevok nemanipuloval, hej? To som rád.
Ten citát je použitý dobre - prístup "nech to vláda urobí ako chce" je aj to tvoje nezmyselné zakazovanie (ktoré už nejako nespomínaš, naštastie...), to bola celá moja pointa.

A keď mi o práci s textom píše niekto, kto je schopný opakovane napísať hamba - prosím ťa, nedaj sa vysmiať :rotuj:
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4993
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: COVID-19 na Slovensku

Příspěvek od Juraj Tichý »

Uz tretiu stranu si tu vytahujete vtakov a hádate sa, kto ďalej dočúrá.
A tak pekne toto vlakno začalo... :roll:
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4122
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: COVID-19 na Slovensku

Příspěvek od niko »

Julesak ak by si takto odcitoval pracu v skole, letel by si. Samozrejme, ze si manipuloval moju citaciu. Ked si chodil do skoly, vies to. Z tohoto sa vykrutit neda. Ja som s tebou tymto skoncil. U mna si uboziak, ktory si potrebuje vyrabat fakty, lebo ocividne inak argumentovat nevie. A este k tomu moderator. Cap zahradnikom. Booze ... :roll:
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4122
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: COVID-19 na Slovensku

Příspěvek od niko »

Juraj Tichý píše:Uz tretiu stranu si tu vytahujete vtakov a hádate sa, kto ďalej dočúrá.
A tak pekne toto vlakno začalo... :roll:
Hej Juraj. Ale myslim, ze citovanie tak aby tvoj prispevok hovoril o obcianskych pravach, aj ked si pisal o niecom uplne inom sme tu este nemali. Taketo manipulacie neboli ani pri tych tazkych hadkach s artenom. Toto sa proste neda nechat tak.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: COVID-19 na Slovensku

Příspěvek od Julesak »

Ty ma prirovnávaš ku "kokotlebom", a ja som úbožiak, to je dobré.
Ale aspoň si už zdá sa pochopil, v čom bola absurdita tvojho nápadu, to som rád, malo to aspoň nejaký zmysel.

K škole, to máš možno pravdu, ale my nie sme v škole ale v diskusii na internetovom fóre, a tu ťa nemusím citovať ako v diplomovke. Ty sa tiež veľmi "školskými štandardami" nezaťažuješ.
A hlavne, keby si sa trochu odosobnil, pochopil by si, že ja si tu:
Julesak píše:...Ale keďže som učiteľka slovenčiny, nechápem že
niko píše:...nech to uz vlada urobi, ako chce.
je vlastne pre naše dobro.
...
robím srandu z tvojho spôsobu uvažovania "nech to vláda urobí ako chce, kašlať na právo, keď je tam vyšší cieľ", a netvrdím že chceš posielať ľudí do gulagov.
Čo ma ani nenapadlo, že z toho skonštruuješ, a ešte ma obviníš že som manipuloval tvojim príspevkom.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
Vestly
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 26/1/2015, 17:43

Re: COVID-19 na Slovensku

Příspěvek od Vestly »

kaslite na to, je to len strata casu :lol:
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4122
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: COVID-19 na Slovensku

Příspěvek od niko »

Julesak: Ano, manipuloval si s mojim prispevkom. Bodka, over, end of storry. Ale kedze ako ty pises, na internetovej diskusii je to jedno, mozes si to dovolit. Ako som pisal, u mna si uboziak. Toto normalny clovek nerobi. Tymto by som to uzavrel. A aj na nase vzajomne debaty do buducnosti. S clovekom ako si ty si viac nemam co povedat. A teraz nechajme ludi, nech si tu normalne podiskutuju.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: COVID-19 na Slovensku

Příspěvek od Julesak »

Nie, nemanipuloval, tvoj príspevok som nijako neupravoval a je stále vo vlákne vo svojej pôvodnej podobe.
To, že si nedokážeš priznať očividnú chybu je mi ľúto.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17826
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: COVID-19 na Slovensku

Příspěvek od skelet »

No vzhledem k tomu, že jsi niko chtěl omezovat lidská práva jen na základě tvého pocitu, že to jde, přestože jsem tě na to já i Julesak opakovaně upozorňoval, tak jde julesakovu citaci těžko považovat za manipulaci.to že se tady dožaduješ něčeho, přičemž jsi tady sám zatáhl přirovnání ke kotlebovcum..
ObrázekObrázekObrázek
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4122
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: COVID-19 na Slovensku

Příspěvek od niko »

Skelet: Este raz si precitaj co si napisal. Julesak si vymyslel citaciu,ktora neexistuje, pospajal ma tam s koncentrakmi s kade cim, ale to je v poriadku, lebo ja som chcel lekarom zakazat cestovat, hej ? Mozeme tu diskutovat dalsie 3 strany pani admini, ale toto neobhajis nijako. Myslim, ze pravidla citovania su jasne nie ? Ci uz sa moze pri citovani aj vymyslat ?
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: COVID-19 na Slovensku

Příspěvek od Julesak »

Ešte raz - ja som ťa necitoval (nie v akademickom zmysle), ja som si z teba robil srandu.
Normálne som sa ti v tom príspevku vysmieval, z tvojho prístupu(že vláda má robiť čo chce, a nestarať sa o iné, napr. o práva občanov), ktorý som podložil tvojou vetou.

To že si to doteraz nepochopil, je také smutno-smiešne. Naozaj ma nenapadlo, čo z toho vytvoríš.
Nikde som ti neprípísal, že chceš ľudí posielať do koncentrákov. A áno, písal si o nezmyselnom obmedzovaní slobôd občanov tohto štátu ako o dobrom nápade.

A tiež nedokážem pochopiť, že sa dovolávaš akademických štandardov citácie na internetovom fóre (wtf?!), a pritom bojuješ s učivom ZŠ.
Čo by ti tvoj Katuščák povedal na hambu? Asi by ti dal 100 krát napísať: "Nepíše sa hamba, ale hanba, od slova haniť niekoho/niečo."
Aj keď som skeptický, či by to pomohlo.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2536
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: COVID-19 na Slovensku

Příspěvek od palo satko »

Trocha slovenskej reality.
Uplne prvy človek u ktoreho na Slovensku zistili Covid bola pani, ktora upratuje našu bytovku. Viete čo urobil naš milovany štat? Nič. naštastie mala znesitelny priebeh a zavolala našemu domovnikovi. A tak kedže mame v dome lekarov, ty uverejnili na našom domovom webe určite zasady a urobili desinfekciu.
No a potom prepukol Covid v DSS Pezinok kde som mal 83 ročnu tetu. Nikdy sa nevypatral zdroj, lebo Covid mala aj čast personalu a je podozrenie, že ho doniesli aj dôchodcovia, ktori mali možnost ist na prechadzky (čo realizuju navštevou obchodov, kaviarni a stretnutiami s priatelmi). Človek priamo zodpovedny za DSS župan bratislavskeho kraja ako funkcionar SaS riešil koalične rokovania o zostaveni vlady a na DDS kašlal, aj ked bol vyzyvany aby zaviedol opatrenia proti Covidu a dodal potrebne ochranne pomocky.
Plus sa na šireni v tomto DSS podpisala klasicke riešenie, že na lekarsky dohlad nad starymi ludmi sa zaplatia najlacnejši lekari a tom, že by došiel nejaky expert a urobil pandemicky audit si môžu DSS len nechat snivat. takže stara lekarka v Pezinku Covid diagnostikovala ako prechladnutie a tretina starčekov a stareniek zomrela medzi nimi aj moja teta.
tato neschopnost a bordel tu pokračoval cele leto, lebo Matovič riešil ktori jeho kumpani kamosi dostanu aky štatny flek a vypisoval si s nevestami. Ani ho len nenapadlo niečo take, čo tu s križikom po funuse opisal Niko.
takže teraz osobne zaživam vladnu šikanu. V pondelok ma chceli vyhodit z banky, kde som potreboval vybrat väčšiu hotovost, lebo som nemal preukaz "Modreho nakazenca". namiesto toho aby banka mala naozaj pripravene postupy ako riešit bankove operacie vyžadujuce osobnu pritomnost s človekom, ktory môže mat Covid, alebo nema test. napr. tak, že mi väčšiu hotovost odovzda ich kurier pred domom na zaklade požiadavky cez internetbanking. Jednoducho v banke riešili hluposti, ktore Matoviča napadnu 5x za den.
Dnes Matovič predlžil nudzovy stav o dalšich 90 dni, len aby s nami mohol cvičit ako s opicami a samozrejme mocenskymi nastrojmi chranil svoje politicke postavenie, tym že nedovoli zhromaždovanie ludi na demonštraciach. Argument nakazenia je kravina, lebo jedina demonstracia bola v Bratislave a Bratislava mala najnižšie desatiny percenta nakazenia pri Matovičovych hračkarskych testoch.
Matovič sa obklopil ludmi, ktori mu pre vlastny prospech, alebo zo strachu nedokažu oponovat a širi medzi ludmi strach a paniku. Mnoho ludi doplati na jeho konanie a mam silny pocit, že najmä budu prepleskani jeho nadšeni voliči - zavidiaca malo zarabajuca vrstva - drobni živnostici, agenturni makačenkovia a pomocnici v službach.
Jednoducho krajina je v rukach blazna a osobne sa ni nezda, že by situacia mohla zmenit.
Obrázek
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4122
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: COVID-19 na Slovensku

Příspěvek od niko »

Palo Satko: Pekne napisane.
Inak k DSS v Pezinku tam bolo viacero divnych veci, ale to tu radsej vypisovat nebudem. V kazdom pripade mas pravdu, ze tam podla medializovanych informacii tusim 3 tyzdne povazovali Covid za chripku a ked na to konecne prisli, väcsina ludi bola v kritickom stave.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3844
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: COVID-19 na Slovensku

Příspěvek od Scotty87 »

Ti demonstranti asi nepocházeli všichni z Bratislavy, ne? Osobně pokládám svolávání a účast na jakýchkoli demonstracích v téhle době za vrchol stupidity. Ostatně průběh demonstrací v ČR i SR svědčí o tom co se na nich schází za lidi....
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: COVID-19 na Slovensku

Příspěvek od Julesak »

V tomto súhlasím - tento štát je do pekného počasia, keď príde kríza zachráň sa kto vieš a môžeš.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
Vestly
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 26/1/2015, 17:43

Re: COVID-19 na Slovensku

Příspěvek od Vestly »

Scotty87 píše:Ti demonstranti asi nepocházeli všichni z Bratislavy, ne? Osobně pokládám svolávání a účast na jakýchkoli demonstracích v téhle době za vrchol stupidity. Ostatně průběh demonstrací v ČR i SR svědčí o tom co se na nich schází za lidi....
Asi tak, takej demonstracie sa zucastnuju vylucne ludia s iq hupacieho konika. Nastastie ich vela nie je (v Blave ich bolo cca 400-500).
Zamčeno

Zpět na „Aktuality“