COVID-19 na Slovensku

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Zamčeno
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Julesak »

niko píše: Ja by som to nemiesal. Testy pri prechode napr. ceskej hranice smerom na Slovensko su uz takmer dva mesiace. Nikto to sice kenontroluje, ale su. Ja som myslel nieco ine a to cielene testovanie pracovnikov zdravotnictva, alebo DSS po prechode akejkolvek hranice po dobu jedneho roka PCR testami. Ale asi sa na tomto zhodneme.
Môj názor - zdravotníkov v práci, na hranici všetkých (okrem výnimiek).
niko píše: Julesak ake oddelenia ? Ine oddelenia u malych nemocnic uz neexistuju. Nemocnice poskytuju len neodkladnu zdravotnu starostlivost a inak su to velke covid nemocnice. Osobne som videl na covid oddeleni gynekologa a neurologa. Ale to co ja navrhujem je, ze dnes lekar na covid oddeleni nevie liecit, lebo nema skolenie, tak by tam bol so skolenim. Cize personal ostane rovnaky, ako dnes. Nemocnice su v stave nudze a nemaju vyskoleny personal na pracu s Covid pacientami. Moj navrh je vyskolit aspon jedneho - dvoch odbornych garantov, alebo nazvyme to instruktorov na nemocnicu.
Tak ako hasenie akútnej situácie OK, ja som to chápal ako dlhodobé riešenie :rotuj:
niko píše: Uprimne ? Podla mna na toto nemame cas. Nemocnice su pred kolapsom, treba jednat. Hoci aj autoritativne. Koniec koncov, ved mame mimoriadny stav.
Hlavne treba jednať v rámci zákonných mantinelov, vláda má ústavnú väčšinu, čiže by to nemal byť problém.
Mimoriadny stav nedáva vláde právo porušovať zákony.

Juraj:
1) OK, snáď to urobili.
2) áno, vierovyznanie je irelevantné. (Ne)kompetentnosť nie. Čo robil p. minister v lete?
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4117
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od niko »

Juraj Tichý píše: ale naozaj nevedieme boj, aby nezomrelo par stovak ci tisicov dochodcov nad 65+ (nech akokoľvek cynicky to zneje).
Preco nie ? Je nasou moralnou povinnostou nenechat pozomierat tych najslabsich. Este k tomu, ked si cely zivot platia zdravotne poistenie. Every live counts :!:

Julesak co konkretne na povoleni pracovat zahranicnym lekarom, ked ich najviac potrebujeme povazujes za nezakonne ?
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Julesak »

A ja som napísal že je niečo také nezákonné?
Kde prosím?
Napísal som som, že to - aspoň v určitých kruhoch - nebude populárne. Takisto že to nie je dlhodobé riešenie.
A krátkodobé - neviem, možno. Sú naozaj niekde nastúpení lekári trasúci sa za Slovenskom?
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1441
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Flader »

Páni nič v zlom, ale asi by bolo dobré túto debatu dať do samostatného vlákne. S OSSR už to moc spoločné nemá.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4117
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od niko »

Julesak píše:A ja som napísal že je niečo také nezákonné?
Kde prosím?
Napísal som som, že to - aspoň v určitých kruhoch - nebude populárne. Takisto že to nie je dlhodobé riešenie.
A krátkodobé - neviem, možno. Sú naozaj niekde nastúpení lekári trasúci sa za Slovenskom?
Proste tu treba pustit lekarov z vonku, nech to uz vlada urobi, ako chce. Ved nato tam je. Nemocniciam chyba personal, nase univerzity ho dodat uz dlhodobo nevedia, tak verbujme v zahranici. A ano, lekari a sestricky z vonku su dlhodobe riesenie.

Flader suhlas. Chcelo by to nove vlakno.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Julesak »

niko píše:... nech to uz vlada urobi, ako chce.
No to teda rozhodne nie, ako chce. Majú 90+ poslancov, tak nech to urobia ako sa má.
niko píše: Nemocniciam chyba personal, nase univerzity ho dodat uz dlhodobo nevedia, tak verbujme v zahranici.
Tu nie je problém s univerzitami, ale v tom že naše zdravotníctvo chce opustiť všetko čo má dve nohy a dve ruky.
niko píše: A ano, lekari a sestricky z vonku su dlhodobe riesenie.
A vieš mi vysvetliť, prečo by mali ísť k nám, nie do Nemecka, Talianska... etc?
Do funkčného systému a za lepším platom?

My potrebujeme funkčné zdravotníctvo, z ktorého nebude chcieť každý zutekať. Potom nech v ňom pokojne slúžia doktori a sestričky odkiaľkoľvek, ak budú chcieť.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4117
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: COVID-19 na Slovensku

Příspěvek od niko »

Julesak nehnevaj sa, ale to si take reci, ktore pocuvam uz 10 rokov. Okrem toho tu rozpravame o dvoch rozdielnych temach. Ty chces riesit zlu situaciu v zdravotnictve a ja zase co najrychlejsie toto katastrofalne nestastie, ktore nam tu sposobil Covid. Ak by som bol ja minister zdravotnictva, s okamzitou platnostou by som nariadil:
1. Vydanie dokladu sposobilosti pre tych tusim 40 zahranicnych lekarov, ktori cakaju len na vypis z registra trestov z domovskej krajiny, ktory samozrejme teraz nemozu ziskat.
2. Vyhlasenie tzv. pandemickych statnic. Studenti 6. rocnika mediciny by mohli namiesto statnic ziskat zaverecnu skusku v poli, pracou s pacientami. Nieco ako vojnova maturita. Odskusane v Taliansku na jar.
3. Ano, pristupil by som k obmedzeniam slobody niektorych odvetvi zdravotnictva. Napriklad anesteziologov, virologov, infekcnych lekarov a pluciarov atd. Ktorym by som zakazal cestovat a masove akcie, atd. po dobu mimoriadneho stavu. Obmedzenia slobody dolezitych odvetvi funguju v Norku, v Rakusku atd. Takze by sa urcite nasla pravne korektna forma.
4. Vytvaranie spadovych cisto Covid nemocnic, aby sa uvolnili ruky malym regionalnym nemocniciam.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: COVID-19 na Slovensku

Příspěvek od Julesak »

niko píše: 1. Vydanie dokladu sposobilosti pre tych tusim 40 zahranicnych lekarov, ktori cakaju len na vypis z registra trestov z domovskej krajiny, ktory samozrejme teraz nemozu ziskat.
Ak tu takí sú, prosím, sem s nimi.
niko píše: 2. Vyhlasenie tzv. pandemickych statnic. Studenti 6. rocnika mediciny by mohli namiesto statnic ziskat zaverecnu skusku v poli, pracou s pacientami. Nieco ako vojnova maturita. Odskusane v Taliansku na jar.
Nie som si úplne istý, ako to spraviť - tí študenti potrebujú dokončiť aj predmety 6. ročníka, ak majú byť doktori. Ale ich použitiu sa vôbec nebránim.
niko píše: 3. Ano, pristupil by som k obmedzeniam slobody niektorych odvetvi zdravotnictva. Napriklad anesteziologov, virologov, infekcnych lekarov a pluciarov atd. Ktorym by som zakazal cestovat a masove akcie, atd. po dobu mimoriadneho stavu. Obmedzenia slobody dolezitych odvetvi funguju v Norku, v Rakusku atd. Takze by sa urcite nasla pravne korektna forma.
Neviem, čo a ako majú v Nórsku a Rakúsku, v každom prípade akékoľvek obmedzenia osobných slôbod treba zavádzať veľmi opatrne, a keď všetci ostatní pôjdu skočiť z mosta, ja s nimi automaticky nepôjdem.
Napr. tebou vyššie uvádzaný zákaz vycestovať je podľa mňa už dôvod pre aktívny občiansky odpor.
Navyše je úplne nezmyselný, masové akcie sú zakázané všeobecne, pre všetkých, a čo sa týka cestovania - je snáď momentálne nejaký akútny (nie ten dlhodobý chronický) útek lekárov zo Slovenska? Ochádzajú vo veľkom?
niko píše: 4. Vytvaranie spadovych cisto Covid nemocnic, aby sa uvolnili ruky malym regionalnym nemocniciam.
Ak sú na to kapacity, prečo nie.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Choroš
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 188
Registrován: 30/11/2016, 11:47

Re: COVID-19 na Slovensku

Příspěvek od Choroš »

Ještě jeden postřeh - omlouvám se, ale já zrovna ve zdravotnictví aktuálně vypomáhám, takže si snad můžu dovolit trošku pohled zevnitř českého zdravotnictví (možná to je na Slovensku jinak). Aktuální problém českého zdravotnictví je nejen nárůst pacientů, ale také odsun zdravotnického personálu do karantény (a to je dost možná větší problém než ten nárůst pacientů). Což by pravidelné testování, po kterém tady voláte, ještě zhoršilo, teď je totiž (aspoň v nemocnici, kam chodím) testováno jen na požádání, pokud máte příznaky. Bezpříznakové pracovníky nikdo neřeší. Odsun části personálu do karantény se řeší nástupem studentů středních a vysokých zdravotnických škol a vojskem. Všechno mladí zdraví lidé, u kterých covid většinou nemá žádné příznaky. Můžeme jen spekulovat, jak by to asi dopadlo, kdyby je testovali; osobně se domnívám, že by se buď musely nemocnice zavřít, nebo přiznat, že většina lidí s covidem je OK, takže můžou chodit do práce (btw, na tom oddělení je několik desítek lidí s positivním covid testem, téměř všichni hodně staří (80+) a hlavně nemocní (byli v té nemocnici dřív, než byli pozitivní), a hromadné umírání se nějak nekoná... což neznamená, že občas někdo neumře nebo má následky, ale vymírání to opravdu není).
Nevím, kdo máte jakou vnitřní zkušenost se zdravotnictvím, a nakolik to na Slovensku funguje jinak. Ale podle toho, co vidím já, je mediální prezentace a faktický stav něco zcela odlišného. Žádnou paniku :)
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4117
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: COVID-19 na Slovensku

Příspěvek od niko »

Choros suhlasim s tym, ze ludia sa nakazuju prave v nemocniciach od lekarov a sestriciek. A su to hlavne 65 + pacienti. Cize infikovanych lekarov a personal urcite treba stiahnut do karanteny co najskor. Neviem jak je to tam, kde si ty, ale ja ked som bol v kontakte s Covid oddelenim nejakych 2 a pol dna, tak za ten cas tam zomrelo 9 ludi. Inak to oddelenie malo 40 posteli. Neviete si predstavit tych vystrasenych pacientov, ktorim kazde rano sestricka povedala kolko cez noc zomrelo ludi. Dnes v Presove mimochodom z oddelenia so 40 postelami zomrelo 10 ludi ! Najmladsi mal 30. Lezat tam jak pacient, tak sa doserem az za usami. Choros bud rad, ze si na oddeleni, kde je to ok. Prajem pevne zdravie :up: .
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4117
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: COVID-19 na Slovensku

Příspěvek od niko »

Julesak píše:Nie som si úplne istý, ako to spraviť - tí študenti potrebujú dokončiť aj predmety 6. ročníka, ak majú byť doktori. Ale ich použitiu sa vôbec nebránim.
Siestaci uz maju takmer vyhradne len prax.
Julesak píše:Neviem, čo a ako majú v Nórsku a Rakúsku, v každom prípade akékoľvek obmedzenia osobných slôbod treba zavádzať veľmi opatrne, a keď všetci ostatní pôjdu skočiť z mosta, ja s nimi automaticky nepôjdem.
Napr. tebou vyššie uvádzaný zákaz vycestovať je podľa mňa už dôvod pre aktívny občiansky odpor.
Navyše je úplne nezmyselný, masové akcie sú zakázané všeobecne, pre všetkých, a čo sa týka cestovania - je snáď momentálne nejaký akútny (nie ten dlhodobý chronický) útek lekárov zo Slovenska? Ochádzajú vo veľkom?
Obciansky odpor v akom zmysle ? Ze pojdes demonstrovat ? To samozrejme mozes. Ale ak ti nudzovy stav nariadi pracovnu povinnost, tak o pol siedmej si v nemocnici v sluzbe. :wink:
Julesak píše:Ak sú na to kapacity, prečo nie.
Nepotrebujes kapacity. Proste vyhlasis jednu napr. z kosickych nemocnic na covid nemocnicu. Ini pacienti ako Covid sa tam primat nebudu. Ostatne nemocnice im budu posielat covid pacientov a liecit budu len ostatne choroby. Taky plan inak aj existoval na jar. Ukazalo sa ale, ze nemocnice medzi sebou nespolupracuju.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: COVID-19 na Slovensku

Příspěvek od Julesak »

niko píše: Siestaci uz maju takmer vyhradne len prax.
Určite majú aj štátnice, prax nech ale majú pokojne covidovú.
niko píše: Obciansky odpor v akom zmysle ? Ze pojdes demonstrovat ? To samozrejme mozes. Ale ak ti nudzovy stav nariadi pracovnu povinnost, tak o pol siedmej si v nemocnici v sluzbe. :wink:
Tak napr. občiansku neposlušnosť. Tj. nenastúpim. Resp. pomôžem ukryť tých čo sa schovávajú. Alebo budem sabotovať to čo po mne chcú.
V krajom prípade aj ozbrojený odpor, obmedzovanie základných práv a slobôd je na to dôvod.
Ale tam ešte teda nie sme a matovič sa zľakne aj statusu.

A hlavne sa pýtam - prečo chceš zdravotníkom zakazovať hromadné akcie (sú zakázane všeobecne) a cestovať (utekajú TERAZ niekam)?

Mimochodom, toto sem určite tých zahraničných zdravotníkov priláka :mrgreen:
niko píše: Nepotrebujes kapacity. Proste vyhlasis jednu napr. z kosickych nemocnic na covid nemocnicu. Ini pacienti ako Covid sa tam primat nebudu. Ostatne nemocnice im budu posielat covid pacientov a liecit budu len ostatne choroby. Taky plan inak aj existoval na jar. Ukazalo sa ale, ze nemocnice medzi sebou nespolupracuju.
To je úplne v poriadku, nemám s tým problém. Ale keď to nefungovalo doteraz, prečo to bude odteraz iné?
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Choroš
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 188
Registrován: 30/11/2016, 11:47

Re: COVID-19 na Slovensku

Příspěvek od Choroš »

niko píše:Choros suhlasim s tym, ze ludia sa nakazuju prave v nemocniciach od lekarov a sestriciek. A su to hlavne 65 + pacienti. Cize infikovanych lekarov a personal urcite treba stiahnut do karanteny co najskor. Neviem jak je to tam, kde si ty, ale ja ked som bol v kontakte s Covid oddelenim nejakych 2 a pol dna, tak za ten cas tam zomrelo 9 ludi. Inak to oddelenie malo 40 posteli. Neviete si predstavit tych vystrasenych pacientov, ktorim kazde rano sestricka povedala kolko cez noc zomrelo ludi. Dnes v Presove mimochodom z oddelenia so 40 postelami zomrelo 10 ludi ! Najmladsi mal 30. Lezat tam jak pacient, tak sa doserem az za usami. Choros bud rad, ze si na oddeleni, kde je to ok. Prajem pevne zdravie :up: .
Díky. To je působivá statistika. Ono to možná bude tak, že pokud je člověk na oddělení, kam se přesouvají těžké případy (nebylo to ono?), bude mít jiný pocit, než na oddělení normálním. S tím stažením personálu do karantény to je právě ten problém, pak začnou umírat i nekovidoví pacienti, protože se o ně nebude mít kdo starat. Pozitivní totiž je nebo v krátké době bude ne-li všichni, tedy alespoň velké procento lék. personálu.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4117
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: COVID-19 na Slovensku

Příspěvek od niko »

Tak vojnova maturita, pandemicka statnica, su veci, ktore tu uz boli a aj budu. 1000 krat odskusane. Preco ich nevyuzit.
Julesak píše: Tak napr. občiansku neposlušnosť. Tj. nenastúpim. Resp. pomôžem ukryť tých čo sa schovávajú. Alebo budem sabotovať to čo po mne chcú.
V krajom prípade aj ozbrojený odpor, obmedzovanie základných práv a slobôd je na to dôvod.
Ale tam ešte teda nie sme a matovič sa zľakne aj statusu.

A hlavne sa pýtam - prečo chceš zdravotníkom zakazovať hromadné akcie (sú zakázane všeobecne) a cestovať (utekajú TERAZ niekam)?
Cize chces sabotovat, skryvat sa a robit ozbrojeny odpor namiesto toho, aby si isiel pomahat chorym ludom do nemocnice, hej ? Maj prosim ta rozum. :roll:
A k druhej casti otazky. Preco zakazat hromadne akcie a stretavanie sa zdravotnikom na rok ? Teda aj potom, ked mimoriadny stav pominie ? Lebo je to klucovy personal a uz dnes mame niekolko ohnisk, kde vyslovene zdravotnicky personal zavliekol Covid do nemocnic a DSS, kde nasledne zomreli desiatky ludi. Preto.
Julesak píše:To je úplne v poriadku, nemám s tým problém. Ale keď to nefungovalo doteraz, prečo to bude odteraz iné?

Uprimne neviem, aku odpoved cakas. Ze co, ze vsetko je o managemente ?
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4117
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: COVID-19 na Slovensku

Příspěvek od niko »

Choros: U nas sa vytvaraju v nemocniciach tzv.. Covid oddelenia. Vznikaju transformaciou infekcneho odd., ak ho nemocnica nema, tak plucneho, ale u malych nemocnic je to Interna. Nasledne, ked je vela Covid pacientov, tak sa zlucuju oddelenia do jedneho velkeho covid oddelenia a nemocnica poskytuje uz len zakladnu lekarsku starostlivost. To samozrejme neplati pre velke nemocnice v krajskych mestach. Neviem, ci mate aj v CR tieto Covid oddelenia. Ale moja skusenost je prave z jedneho takeho covid oddelenia v malej nemocnici. Nedostatok personalu na inych oddeleniach urcite maju aj Slovaci. Doktorov stahuju na Covid odd a inde chybaju. Zial inak sa neda.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: COVID-19 na Slovensku

Příspěvek od Julesak »

niko píše: Uprimne neviem, aku odpoved cakas. Ze co, ze vsetko je o managemente ?
Veď práve - zmenil sa nejako manažment nemocníc? Teda okrem toho, že noví direktori sú kamaráti súčasného, nie bývalého pána ministra?
niko píše:Tak vojnova maturita, pandemicka statnica, su veci, ktore tu uz boli a aj budu. 1000 krat odskusane. Preco ich nevyuzit.
Ale my nemáme vojnový stav, ani výnimočný... len núdzový.
niko píše: Cize chces sabotovat, skryvat sa a robit ozbrojeny odpor namiesto toho, aby si isiel pomahat chorym ludom do nemocnice, hej ? Maj prosim ta rozum. :roll:
A k druhej casti otazky. Preco zakazat hromadne akcie a stretavanie sa zdravotnikom na rok ? Teda aj potom, ked mimoriadny stav pominie ? Lebo je to klucovy personal a uz dnes mame niekolko ohnisk, kde vyslovene zdravotnicky personal zavliekol Covid do nemocnic a DSS, kde nasledne zomreli desiatky ludi. Preto?
Nič z toho robiť nechcem. Ale základné ústavné práva a slobody sú vec, ktorú možno obmedziť - toto nie je presná právna definícia - len v nevyhnutnej miere a na nevyhnutný čas.
Núdzový stav, ktorý máme môže trvať max. 90 dní, a osobne si nie som istý či jeho trvanie umožňuje to čo chceš ty. Skôr nie.
A som si istý, že akákoľvek právna úprava, toto navrhujúca, by skončila na ústavnom súde.

Plus ešte raz, som si istý že ako reklama na prácu v slovenskom zdravotníctve to bude mať... veľmi silné účinky.
Určite sa sem cudzinci začnú valiť viac ako v roku 2015 :mrgreen:
A domáci študenti zrejme okamžite prestanú posielať životopisy do zahraničia.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17793
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: COVID-19 na Slovensku

Příspěvek od skelet »

Masivní testování zdravotnického personálu = gól do vlastní branky a z toho vyplývající kolaps systému.
V ČR se používají medici už nyní.
Zákaz cestování mimo stát? Už teď jsou české nemocnice plné slovenských doktorů a sester. Pokud nebudou patrioti a budou mít možnost zdrhnout, tak trada a fuč. Budete zase mít na hranicích pohraničníky chytajici doktory a sestry?
Dost z toho co tu zaznělo je na pokraji hysterie. Zdravotnictví není jen covid. Je mnoho dalších nebezpečných chorob a nemocí.
ObrázekObrázekObrázek
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: COVID-19 na Slovensku

Příspěvek od kenavf »

Matovič oznámil že nie je potreba lákať slovenských doktorov a sestričky naspäť na Slovensko a dostať tak okolité krajiny kde pôsobia do kapacitných problémov. Slovenské zdravotníctvo to zatiaľ zvláda s osadenestvom ktoré je k dispozícii na Slovensku. Narážal tak na situáciu že sedem zdravotníkov z Čadce, ktorí pracujú v Česku, dostalo nariadené sa zapojiť do systému na Slovensku, označil to za unáhlené a zbytočné, niečo čo by mohlo v Česku spôsobiť problém.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: COVID-19 na Slovensku

Příspěvek od Julesak »

Presne tak. Už naozaj len drôty pod prúdom a míny. :rotuj:
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17793
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: COVID-19 na Slovensku

Příspěvek od skelet »

Zajímalo by mě jak by někdo donutil splnit doktora (sestru) povinnost nástupu do slovenské nemocnice, když pracuje a tedy i žije v cizině.
ObrázekObrázekObrázek
Zamčeno

Zpět na „Aktuality“