Palba k těžkým časům

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Zamčeno
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17771
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Palba k těžkým časům

Příspěvek od skelet »

Kenavf: ministr zdravotnictvi nejdrive situaci bagatelizoval, pak nebyl schopen zajistovat zdravotnicky material (jeste se daroval do ciny). To se bavime o lednu a unoru 2020. Proto ministestvo vnitra, tak prudce slaplo na brzdu. To je cele.
Edit: jinymi slovy nejsme ve sporu
ObrázekObrázekObrázek
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Palba k těžkým časům

Příspěvek od kenavf »

Ale v januári to bagatelizovali ešte všetci v Európe a aj inde vo svete. Všetci to považovali za problém špinavých čínskych tržníc a rúk. Mysleli si že je to "lokálne".
Vie niekto o krajine u ktorej by bolo skonštatované že bola na koronu priravená?


P.S. Na ČT24 išla titulka:
"WHO vyhlásilo že v 24 európskych štátoch je evidovaných, od začiatku marca, o 159000 viacej úmrtí".
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Amiz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1157
Registrován: 7/12/2012, 17:19

Re: Palba k těžkým časům

Příspěvek od Amiz »

kenavf píše:Vie niekto o krajine u ktorej by bolo skonštatované že bola na koronu priravená?
Tchaj-wan?
Putin budiž proklet.
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Palba k těžkým časům

Příspěvek od kenavf »

Díky.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4212
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Palba k těžkým časům

Příspěvek od Alfik »

skelet píše:Alfik: ministerstvo vnitra udělalo zášlap, kvůli nepřipravenosti ministerstva zdravotnictví na situaci (viz.interpelace poslance Svobody na ministra Vojtěcha). Bez toho by na základě čínských dat došlo ke kolapsu českého zdravotnictví. Ty demagokapfe.
Takže Svoboda nic nevěděl, páč neměl data ale přesto... asi má koule z křišťálu nebo co. Bojuješ statečně, ale sám se sebou :)
To, že min. zdravotnictví nebylo připraveno, bylo konstatováno min. vnitra právě na základě dat z Číny. Nebo na základě Jolandina doporučení? Nebo Archanděl Džibríl znovu přiletěl a někomu něco zadouchařil? :D
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Palba k těžkým časům

Příspěvek od Mirek58 »

Tak podle mě, kdyby Svoboda opravdu měl tušení, že je něco špatně, tak by se zřejmě nespokojil, jak ho ministr odbyl, ale mohl celou záležitost dopodrobna nahodit na zasedání zdr výboru, které se konalo o týden později.
A to se nestalo.
Takže všichni byli v pohodě. Dotaz byl učiněn, odpověď zazněla a jede se dál.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17771
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Palba k těžkým časům

Příspěvek od skelet »

Poslanec Bohuslav Svoboda řekl, že by ho zajímaly informace o tom, jaké lůžkové kapacity má Česká republika připravené pro případ většího počtu pacientů s podezřením na infekci koronavirem a jestli mají nemocnice dostatek personálu.
28. 1. 2020
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/po ... i-40311456
„Jaký bude postup v případě rozšíření viru do okolních zemí? A jaký v případě rozšíření do ČR? Nechceme vyvolávat paniku, ale informace o tom, jak jsme připraveni na různé druhy vývoje, bychom dostat měli,“ uvedl Svoboda.
Česko plní doporučení Světové zdravotnické organizace a opatření kvůli koronaviru jsou dostatečná, míní ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Místopředseda sněmovního zdravotního výboru Bohuslav Svoboda (ODS) namítá, že v případě podobné epidemie je nutné dělat více, než je adekvátní, klíčové je totiž zabránit tomu, aby se nákaza do Česka dostala.
Podle Svobody jsou ale taková opatření nedostatečná. „Nákaza pravděpodobně má čtrnáct dnů, než musí manifestovat. To znamená, že lidé budou zdraví, ale už budou infekční. Z tohoto pohledu si myslím, že v této situaci, abychom zabránili epidemii nebo pandemii, musíme dělat víc, než je adekvátní,“ soudí místopředseda sněmovního výboru pro zdravotnictví.
4.2.2020
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/30 ... u-opatreni
Lékař a poslanec ODS Bohuslav Svoboda už 28. ledna upozorňoval Poslaneckou sněmovnu na to, že důsledky koronaviru budou pro Česko velmi závažné, a neúspěšně žádal, aby se přípravami na příchod viru zabývala sněmovna. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ho odmítl
5. 3. 2020
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/nemam ... 47ab5f122/
Svoboda asi holt chodí na Aktuální konflitkty. nebo jako lékař čte zahraniční odborná periodika a stránky.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Firefly
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 175
Registrován: 25/12/2010, 13:58
Bydliště: Velký Beranov

Re: Palba k těžkým časům

Příspěvek od Firefly »

Zemakt píše:Viz situace v Itálii a Španělsku, která nám ukázala kolaps zdravotnictví v plné parádě. V mnohem souhlasím se Světluškou, ale toto vidím jako primární důvod, proč se šláplo na brzdu. A kvituji to. Otázka druhá je pak samotné rozvolňování a jestli by nemohlo být rychlejší. Viz Dánsko třeba.
Děkuji ti, včera jsem opět navštívil pracovně Německo a projel si dva různé hraniční přechody. Na jednou jsem projel 30ti kilometrovou rychlostí a na druhým mě zastavil policajat a jestli mám nějaký koropas. Samozřejmě ho nemám a tak jsem po pravdě řekl, že jen jedu na otočku zpět. Popřál mi šťastnou cestu a bylo. Lituji policajty a vojáky, kteří tam naprosto nesmyslně postávají. Ano, dělají svoji zbytečnou práci na povel idiotské vlády A. Babiše. Ještě k jednání s Německou firmou, ano bez podání ruky, ale bez hadru na hubě a naprostá uvolněnost. Máš pravdu, to pomalé uvolňování totalitních zákazů v CZ nese své jedovaté ovoce. Neviděl jsem žádný "Český" kamion a to jsem ujel na Německých dálnicích asi 250km. Potkal jsem jen tři "Český" auta. Důsledky týhle šaškárny budou horší než si dokážeme představit. On i Dr. Miroslav Macek se otevřeně vyjádřil o zbytečné panice ohledně korony a to před dvěmi měsíci. Ovšem, to se celá republika vezla na koroněvlně a nic nebylo aktuálnějšího po dlouhý čas.
Obrázek

Největší životní úspěch? Nevím ještě. Ještě žiju! Josef Šnejdárek
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4085
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Palba k těžkým časům

Příspěvek od jarl »

Trvale zamčeno. Kvůli takovému žvanění, jaké se tu poslední týdny vede, jsem vlákno opravdu nezakládal.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Zamčeno

Zpět na „Aktuality“