Pump-jet ako pohon ponoriek

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
cernakus
poručík
poručík
Příspěvky: 797
Registrován: 20/3/2007, 08:15

Re: Pump-jet ako pohon ponoriek

Příspěvek od cernakus »

První odtavec - souhlas.
Druhý odstavec OK. To rozlouskneme až se vzorečky, které si samozřejmě nepamatuji.
Třetí odstavec - večer na to kouknu.

edit:
Tomass:

Well, budu sice za Zemana, ale
Ano to je ta studie, co jsem měl na mysli a ne, to není ta studie co jsem měl na mysli. Abych to vysvětlil, když jsem psal o té studii ze 60tých let, měl jsem chatrný dojem, že je to ta co jsi nyní postnul, problém je, že tam nejsou ani patřičné grafy a hlavně ty vzorečky výpočtů. Protože jsem ty studie prostě popletl. Taktéž jsem si uvědomil, že ta studie kterou opravdu potřebujeme (s výpočty) bude notně novějšího data, protože grafy a formát vzorců, které obsahovala se nedaly napsat jinak než na počítači.

Tato studie nám pomůže pouze s polovinou mého tvrzení. Pro hloubky pod 500 metrů (autoři této studie neuvažují hlouběji než za 900 ft, což je necelých 300 metrů). Kde považují vodomet za opravdu efektivnější než standardní vrtuli.

Takže za tuto mystifikaci se omlouvám a prosím o trpělivost, než dodám tu výpočtovou studii, kde to je rozebráno fyzikálně.
Uživatelský avatar
Tomass
praporčík
praporčík
Příspěvky: 341
Registrován: 30/10/2014, 14:49
Bydliště: Plzeň

Re: Pump-jet ako pohon ponoriek

Příspěvek od Tomass »

Souhlas, tahle studie je poplatná době a vyšší hloubky neřeší - tehdy to jednodušše nebylo na pořadu dne. Zkusím se po tom také někde mrknout.

Jako správný gentleman věřím, že se článek najde. :D
If you're going through hell, keep going. -- Winston Churchill
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“