Stránka 1 z 1

Zájezd do Izraele- po stopách vojenské historie

PříspěvekNapsal: 14/5/2018, 09:18
od Pátrač
Obrázek

Izrael – po stopách nedávných i dávných bojů


Izrael má jíž téměř 4.000 let ve svém názvu ukrytý boj – „Jisrael“ znamená „Bůh bojuje“ a vskutku málokterá země na světě prošla tolika válkami jak ve starověké, tak i v moderní historii. Zároveń nejrozšířenější židovský pozdrav Šalom - „Pokoj“ podtrhuje touhu Izraelců žít v míru a pokoji na tom svém kousku země mezi Středozemním mořem a řekou Jordán. Napětí tohoto protikladu je nejlépe vidět na vlastní oči a proto pořádáme tento zájezd, určený především zájemcům o novodobou historii státu Izrael se zaměřením na vojenskou historii. Součástí zájezdu jsou i místa mimo oblast běžného turistického ruchu.

Během posledních 70 let od vzniku izraelského státu na jeho území proběhly 3 velké války (1948, 1967, 1973) a bezpočet menších bojových konfliktů a operací. Kromě toho se Izrael zúčastnil dvou válek v zahraničí – 1956 (Sinajská operace za Suezské krize) a 1982 – 1986 (Libanonská občanská válka). V tomto zájezdu navštívíme místa nejdůležitějších bitev na Golanských výšinách, v okolí Jeruzaléma i v Negevské poušti, legendární pevnost Masadu u Mrtvého moře a řadu dalších míst, které by návštěvník Izraele neměl minout. Prohlédneme si významná muzea zaměřená na vojenskou historii a vykoupáme se v Mrtvém moři a podnikneme plavbu po Galilejském moři.

Zájezd budou provázet Daniel Haslinger – specialista na historii a současnost Izraele a odborný lektor – profesionální voják, znalec vojenské problematiky a historie Izraele. Kromě velmi slušného ubytování s polopenzí a pohodlného cestování vás čeká množství nezapomenutelných zážitků za velmi slušnou cenu

Termín: 07. - 15. září 2018 (7 pobytových dnů)

Celková cena (včetně leteckých tax a příplatku): 20.900,- Kč + 120 USD

Cena zahrnuje:
- leteckou dopravu z Prahy do Tel Avivu a zpět včetně leteckých tax a poplatků
- dopravu po Izraeli moderním klimatizovaným autokarem na všechna místa dle programu
- 6 x ubytování ve *** hotelu s polopenzí
- komplexní služby česky mluvícího vedoucího zájezdu a odborného lektora, což v tomto případě už potřetí bud já, tedy Pátrač
- plavbu po Galilejském moři

Cena nezahrnuje:
- vstupné na společně navštívená místa dle programu a spropitné (v hotelu i v autobusu) – celkem 120 USD (platí se až v Izraeli)

Kontaktní osoby:
Zajíc Pavel
(+420 722305735)
Haslinger Daniel
(+420 721701166)

Kontaktní email: info@olivetour.cz

Stránky cestovky: http://www.olivetour.cz/


Program zájezdu

07.09.2018, (Pátek), odlet do Izraele, sraz všech účastníků je večer ve 21.30 hod. v letištní hale SEVER-TERMINÁL 1, hala mezinárodních odletů u hlavní informační tabule s odlety, vlastní odlet je ve 23:45 hod.

08.09.2018, (Sobota), Jaffa, Machon Ayalon, Ašdod, Yad Mordechai, Castel a Latrun, časně nad ránem v 04:35 hod. místního času přistání v Tel Avivu, ranní prohlídka starověké Jaffy (boje mezi arabskou Jaffou a židovským Tel Avivem v roce 1948), Machon Ayalon – podzemní muniční továrna z let 1946-48), Ašdod – most Ad Halom (Až sem), u kterého první 4 izraelská letadla dovezená z Československa zastavila 29.5.1948 postup egyptské obrněné brigády a tím zachránila Tel Aviv, Yad Mordechai – osada, která se v květnu 1948 hrdinně bránila egyptské přesile a byla téměř srovnána se zemí, Castel a Latrun – místa bojů během Války o nezávislost (známá „Barmská stezka“), přejezd na hotel, ubytování, večeře, nocleh
Ubytování: Betlém ( Polopenze)

09.09.2018, (Neděle), Jeruzalém, Muniční Vrch, významná místa bojů o Jeruzalém v letech 1948-67,
snídaně, Muniční vrch – místo nejtěžších bojů o Jeruzalém (1967), procházka po dalších významných místech bojů o Jeruzalém v letech 1948-1967, Zeď nářků - židovské nejposvátnější místo, zároveň je také místem smutku nad zničením Chrámu, židovská čtvrť starého Jeruzaléma, hora Sión - Sionská brána (poničená bojem o židovskou čtvrť Starého města 1948), návrat na hotel, večeře, posezení s odbornou přednáškou, nocleh.
Ubytování: Betlém (Polopenze)

10.09.2018, (Pondělí), Beer Sheva, Yad La Shirion, Tel Aviv,
snídaně, Beer Ševa – Hatserim - největší vojenské letecké muzeum v Izraeli (vč. letounů dovezených z Československa v roce 1948), Beer Sheva – významné boje v roce 1917 a památník Negevské brigády, Yad La Shiryon - památník padlých vojáků izraelských obrněných jednotek a největší tankové muzeum v Izraeli, Tel Aviv – muzeum IDF, koupání ve Středozemním moři, návrat na hotel, večeře, posezení s odbornou přednáškou, nocleh
Ubytování: Betlém (Polopenze)

11.09.2018, (Úterý), Jeruzalém, Masada, Mrtvé moře, Wadi Quelt,
Jeruzalém – panorama města z Olivové hory, Lví brána, kterou se v roce 1967 podařilo izraelským parašutistům proniknout do Starého města, přejezd k Mrtvému moři, monumentální pevnost Masada - Herodův palác, místo posledního odporu ve válce židovské (Masada je dodnes zmiňována v izraelské vojenské přísaze), koupání v Mrtvém moři, údolí smrti - Wádi Quelt, návrat na hotel, večeře, posezení s odbornou přednáškou, nocleh
Ubytování: Betlém (Polopenze)

12.09.2018, (Středa), Naharayim, Degania, Támar B'Kfar, Tiberias,
snídaně, přejezd údolím Jordánu do Galileje, most Naharaim – významná bitva o most v roce 1948, zastávka u památníku obránců kibucu Degania (hrdinská obrana v roce 1948), mošav Támar B'Kfar - velmi zajímavé počátky osidlování Izraele počátkem 20. století, příjezd do Tiberias, podvečerní plavba lodí po Galilejském moři (s připomínkou libanonského útoku 2006), ubytování, večeře, posezení s odbornou přednáškou, nocleh
Ubytování: Tiberias ( Polopenze)

13.09.2018, (Čtvrtek), Významná bojiště na Golanských výšinách,
snídaně, celý den na Golanských výšinách - průjezd po legendární pohraniční silnici č. 98 s výhledy na demilitarizovanou zónu a zničené syrské město Kuneitra, opuštěná syrská kasárna u Kunejtry, zastávky na místech těžkých bojů v letech 1967 a 1973, Údolí slz na úpatí hory Hermonit - místo legendární tankové bitvy, strategická hora Bental, zastávka u vojenské základny Nafeh, u které se odehrála těžká bitva v roce 1973, most Bnei Yaakov o který se bojovalo v šestidenní válce i v Yom Kippurské válce, Tel Saki – památník těžkých bojů v roce 1973, návrat do hotelu, večeře, posezení s odbornou přednáškou, nocleh.
Ubytování: Tiberias ( , Polopenze)

14.09.2018, (Pátek), Safed, Tel Chai, Tel Dan, Hušníja, Arikův most
snídaně, posvátné město Safed – místo těžkých bojů v roce 1948 (příběh místního legendárního děla Davidky), Kirjat Šmona - Tel Chai – místo,kde se odehrál jeden ze střetů mezi prvními židovskými obrannými milicemi HaŠomer a arabskými nájezdníky. V boji proti přesile zde zahynul významný židovský velitel Josef Trumpeldor, Tel Dan – pohraniční opevnění přímo na bývalé hranici se Sýrií – místo tzv. Války o vodu v roce 1964, zároveň starověká svatyně severního Izraele, Hušníja a Arikův most – místa bojů na Golanských výšinách, závěrečný večer na břehu Galilejského moře s grilováním, povídáním a zábavou (nejen odbornou) se protáhne dlouho do noci

15.09.2018, (Sobota),návrat do ČR
po půlnoci odjezd na letiště, v 05:35 odlet z Tel Avivu s příletem ve 08:40 hod. na ruzyňské letiště do Prahy.

Je 70 let od vzniku Státu IZrael. Je to možnost vidět zajímavé věci, dovědět se hodně u nás zamlčovaných informací, zjistit jaké je postavení naší země a nás Čechů v této zemi, prostě je toho hodně.

Jak jsem uvedl, jako odborný lektor budu u zájezdu já, takže není potřeba se obávat o bezpečnost. Kdybych si nebyl jistý, nejedu tam a to i se svojí manželkou a dcerou - Pozorovatelem - signalistou. A hlavně: Daniel Haslinger je vynikající znalec jak této země tak i okolních, takže součástí - nedělitelnou bude i krásná krajina, celkově dějiny a potkáme se i s vírou všech tří největších monoteistických náboženství. Bude to nářez.

Re: Zájezd do Izraele- po stopách vojenské historie

PříspěvekNapsal: 14/5/2018, 11:57
od kacermiroslav
Pátrači, vypadá to velice zajímavě a lákavě. budu o tom uvažovat. Jak moc dopředu je potřeba se objednat? Díky. M

Re: Zájezd do Izraele- po stopách vojenské historie

PříspěvekNapsal: 14/5/2018, 16:47
od Pátrač
Ahoj Miroslave, kdybys ses rozhodl jet, tak bych měl velkou radost.

A odpověď na Tvůj dotaz zní takto: stačí napsat emailem na uvedenou adresu nebo zavolat telefonem na uvedené číslo a následně Ti bude zaslána e–mailem nebo poštou Cestovní smlouva a Pokyny k přihlášení. Vyplněnou Cestovní smlouvu odešleš poštou a zároveň zaplatit zálohu 10.000,- Kč na účet uvedený v Pokynech. Při platbě je variabilním symbolem číslo zájezdu uvedené na smlouvě a specifickým symbolem rodné číslo plátce (slouží k identifikaci platby). Po zaregistrování platby dostaneš potvrzenou kopii cestovní smlouvy a další pokyny k zájezdu.

Re: Zájezd do Izraele- po stopách vojenské historie

PříspěvekNapsal: 16/5/2018, 21:00
od segal7
Zdar Pátrači, občas na stránky olivetour k vůli tomuhle zájezdu kouknu,byl jsem tam asi před týdnem a hned mi bylo jasné,že pro mě špatný termín, páč 2.9. se přilétám z dovolené a vzít si hned další je mimo prostor a čas...plánují nějaké další? v Izraeli jsem už byl,ale chtěl bych právě na zájezd takového zaměření.

Re: Zájezd do Izraele- po stopách vojenské historie

PříspěvekNapsal: 17/5/2018, 10:04
od Pátrač
Bohužel bude další ale až za minimálně rok. Zaměření je poměrně specifické a více něž jednou za rok takový zájezd nelze efektivně naplnit. Je mi líto :lej:

Re: Zájezd do Izraele- po stopách vojenské historie

PříspěvekNapsal: 13/7/2018, 13:06
od Pátrač
Zdravím a jen tak pro osvěžení připomínám tuto možnost. Zájezd se pomalu plní ale pořád se je možno přihlásit. Jak jsem uvedl výše, je to věc, která za to stojí, já se velmi těším. Je zde velmi dobrý poměr cena - výnos.

Tak pokud někdo myslíte že chcete, tak do toho. Mimo jiné vás očekává moje neodolatelná osobnost. :lej: