Pozorování zahraniční vojenské techniky v ČR/SR

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Pozorování zahraniční vojenské techniky v ČR/SR

Příspěvek od cover72 »

Dnes jsem v Bráníku ve 14:27 zaznamenal 5 Blackhawků letících z jihovýchodu směrem na Ruzyň, přičemž si cvičily přechody mezi formacemi (já viděl ze staggered trail do diamantu). Tuší někdo, o co šlo? Tankování při návratu ze cvičení na SK, nebo nějaká veselice v Brdech a let oklikou?

Dokonce mi přišlo, že mají na ocase bílé fleky jako insignie rakouských Blackhawků, tak jestli nemůže vítr foukat odtamtud...
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
Mauler
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 264
Registrován: 19/4/2014, 17:32

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Mauler »

cover72 píše: * * *

Jinak jsem dnes v Bráníku zaznamenal 5 Blackhawků letících z jihovýchodu směrem na Ruzyň, přičemž si cvičily přechody mezi formacemi (já viděl ze staggered trail do diamantu). Tuší někdo, o co šlo? Tankování při návratu ze cvičení na SK, nebo nějaká veselice v Brdech a let oklikou?
Dokonce mi přišlo, že mají na ocase bílé fleky jako insignie rakouských Blackhawků, tak jestli nemůže vítr foukat odtamtud...

Tak hlavní problém rakouských ozbrojených sil je že jsou tak podfinancovány že nemají na palivo pro svou techniku a ani na servis a udržování techniky proto si nemyslím že by byly schopni jen tak sehnat tolik prostředků aby jich lítalo tolik najednou,jedině že by za ně někdo to palivo zaplatil nebo jim ho daroval :D


http://kurier.at/politik/inland/sparbud ... 65.469.926
Lepší je tragický konec než tragédie bez konce
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od cover72 »

Vida, doposud jsem si myslel, že rakouské ozbrojené síly se berou vážně (když nakoupili těch 140 Leopardů 2A4 a Typhoony), a teď koukám, že jsou na tom úplně stejně, jako AČR!
To určitým škodolibým způsobem potěší :D
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od skelet »

Leoše by měli dokonce všechny prodávat.. nebo to byly M109?
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Pozorování zahraniční vojenské techniky v ČR

Příspěvek od knezdub »

Nebyly nějaké manévry? U Slavkova jsem potkal dva armádní Renaulty s vleky a za nimi malý autobus, podle SPZ bych typoval Francii. Jely směrem od Slavkova na D1 a Brno
ObrázekObrázek
zenith0009
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 578
Registrován: 6/9/2012, 22:33

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od zenith0009 »

Taky sem ty Blackhawky viděl přelétat nad Kunraticema, přišlo mi že mají bílé "fleky" na bocích.
Obrázek
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od cover72 »

Hele, tak už to víme: byly to skutečně americké UH-60 na cestě do Německa, akorát že v MEDEVAC variantě, takže ten bílý flek byl ve skutečnosti červený kříž v bílém poli:
http://www.planes.cz/cs/photo/1200985/u ... -prg-lkpr/
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
Co mne překvapilo je ten nápis KFOR -- myslel jsem, že tato mise již skončila, a ono ne. Takže přes nás možná cestovaly z Kosova, což by vysvětlilo ten kurz z jihovýchodu? A možná ještě na Ruzyni sedí, protože jak někdo komentoval na Planes, přivázané rotory a kryty na motorech nevypadají na brzký odlet.

Na každý pád tomu založím nové vlákno -- "přesuny zahraniční vojenské techniky přes ČR" nebo tak nějak.

(Skelet: Leopardů i M109 Rakušáci prodali polovinu a konečně se zbavili Kurassierů, aby zachovali všechna pásová BVP.)
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Re: Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od knezdub »

Ač se to nezdá, zahraniční vojenská technika je na našich cestách poměrně častým hostem, Zvlášt v případě cvičení NATO jsou vidět kolony vozidel na všech hlavních komunikacích
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Re: Pozorování zahraniční vojenské techniky v ČR

Příspěvek od cover72 »

To ano, ale letecká technika až tak častá není a hlavně ji leckdo spozoruje a marně se snaží dopátrat, při jaké příležitosti nás poctila svou návštěvou.
Proto jsem teď těmto pozorováním založil vlastní, dedikované vlákno ;-)
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Pozorování zahraniční vojenské techniky v ČR

Příspěvek od Alchymista »

Dneska (12.11.) poobede z bratislavského letiska odletlo päť UH-60 Blackhawk - alebo podobných strojov v hodne tmavej kamufláži. Kedy prileteli (rano tam už sedeli) a odkiaľ, a kam pokračovali, netuším.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
bobo
Příspěvky: 0
Registrován: 16/11/2014, 00:51

Re: Pozorování zahraniční vojenské techniky v ČR

Příspěvek od bobo »

V sobotu 27.12 - zataženo, skoro celý den jsem spravoval auto venku (v neděli už sněžilo, pěkně jsem to stihl). V okresu Břeclav u rakouských hranic byla přes celý den poměrně hlasitá kulisa z proudových motorů ze západu na východ - když lítají letadla v civilní výšce, jsou dost tichá, takový hluk z civilní výšky není ani když je vidět 5 letadel najednou.
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Pozorování zahraniční vojenské techniky v ČR

Příspěvek od Alfik »

bobo píše:V sobotu 27.12 - zataženo, skoro celý den jsem spravoval auto venku (v neděli už sněžilo, pěkně jsem to stihl). V okresu Břeclav u rakouských hranic byla přes celý den poměrně hlasitá kulisa z proudových motorů ze západu na východ - když lítají letadla v civilní výšce, jsou dost tichá, takový hluk z civilní výšky není ani když je vidět 5 letadel najednou.
To dělá tlakový střih na výškových gradientech (typicky tzv. fén na horách), ale může to být i termická, tlaková, nebo jiná (třeba nasouvající se masa vlhčího vzduchu - bouřkové či sněhové mraky) bariéra horizontálně nad územím mezi pozorovatelem a pozorovaným. Ta pak působí jako odrazná plocha pro zvuk. vlny. Srv. schovávání se ponorek pod tepelnou bariéru, v sev. Atlantiku. Ta pak blokuje sonarové systémy na jejich odhalování.
A jinak, často stačí byť i jen snížený tlak, aby se zvuk "nesl" dále a zřetelněji.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
visage
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 138
Registrován: 13/6/2011, 17:12

Re: Pozorování zahraniční vojenské techniky v ČR

Příspěvek od visage »

Je to 14 dní tak jsem potkal na dálnici směr Plzeň Praha 2* humvee jeden si za sebou táhl malý vozejk
jinak někdy na začátku podzimu se na severním Plzeňsku občas prohnali dva Apache
Uživatelský avatar
Ataman
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 867
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Pozorování zahraniční vojenské techniky v ČR

Příspěvek od Ataman »

visage píše:jinak někdy na začátku podzimu se na severním Plzeňsku občas prohnali dva Apache
3.-15. září probíhalo cvičení Ample Strike, viz. LK 10-2014
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
MacGyver
Příspěvky: 3
Registrován: 12/6/2014, 17:02

Re: Pozorování zahraniční vojenské techniky v ČR

Příspěvek od MacGyver »

Mrkněte na mapy.cz letiště Náměšť nad oslavou - letecký snímek. Sedí tam 8 prasat bradavičnatých a další.
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Re: Pozorování zahraniční vojenské techniky v ČR

Příspěvek od knezdub »

Co je to vedle Alek? MIG 21?
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Pozorování zahraniční vojenské techniky v ČR

Příspěvek od skelet »

zleva doprava: F-16, L-39, Pilatus PC-7(?), Learjet (?), A-10
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Re: Pozorování zahraniční vojenské techniky v ČR

Příspěvek od knezdub »

A vzadu vedle SU 24?
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Pozorování zahraniční vojenské techniky v ČR

Příspěvek od skelet »

vzadu je Su-25 a Su-22
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Re: Pozorování zahraniční vojenské techniky v ČR

Příspěvek od knezdub »

Už se radši neptám, abych nevypadal jako blb. Ale stejně mi to nedá: Co jsou zač ty nosiče trubek na zadním dvorku. K ropovodu to asi patřit nebude, že?
ObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“