OSSR, kampak kráčíte?

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
hogofogo
desátník
desátník
Příspěvky: 49
Registrován: 29/6/2018, 10:11

Re: OSSR kampak kráčíš?

Příspěvek od hogofogo »

..."(a poznámky proruských trolov ma nezaujímajú)"...
takze predsalen politicky agitator... ja by som len jednu otazocku artenko, kolko krat v zivote si bol v tom zlom rusku?
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: OSSR kampak kráčíš?

Příspěvek od arten »

klingy píše:Arten laskavo sa ukludni, vylez zo svojej ideologickej bubliny a poobzeraj sa okolo seba :wink: ...

Lebo to o com Danko hovori, Merkelova (Nemci) robia 2 roky
klingy, neboj, ja sa pomerne nadštandardne orientujem napr. v prieskumoch verejnej mienky :wink:
Ale aj napríklad v tom, že Merkelová - "nerobí to čo Danko 2 roky." Nespochybňuje západné ukotvenie Nemecka, naopak podporuje pro EU projekty a integráciu. Tvrdo ide proti Rusku čo sa týka Ukrajiny. Nespochybňuje sankcie. (a Nord stream, čo je jediná vec čo by som Nemcom vyčítal, je vieš koho biznis, takže s toho by som Merkel neobviňoval).
Ale už sme dosť off-topic.

EDIT: dám to sem, aby som už neprovokoval Jarala - chlapci baváme sa o POLITIKE, nie o tom ako firmy obiehajú snakcie. Tu je Merkel úplne konzistentná.
Danko ide proti všetkým strat. záujmom, prog. vyhláseniu vlády, dokonca aj proti spoločnému vyhláseniu čo mali nedávno s prezidentom a premiérom.
Naposledy upravil(a) arten dne 11/10/2018, 16:53, celkem upraveno 1 x.
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1441
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: OSSR kampak kráčíš?

Příspěvek od Flader »

klingy píše:Arten laskavo sa ukludni, vylez zo svojej ideologickej bubliny a poobzeraj sa okolo seba :wink: ...

Lebo to o com Danko hovori, Merkelova (Nemci) robia 2 roky
Keby len Merkelová. Rakúske aj francúzske firmy veselo obchádzajú sankcie a každý sa tvári, že nič nevidí. L-410 sa veselo predávajú armáde a každý sa tvári, že ich kupuje civilný zákazník ...
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: OSSR kampak kráčíš?

Příspěvek od klingy »

Ano, Merkelova ide "tvrdo" po Rusku vtip dna, teda ona osobne mozna ano, ale nemecke firmy ju maju dost na haku, a preto sa stava Nord stream, a xy dalsich Nemeckych projektov v Rusku vsak ked ide o prachy tak sa robi biznis aj zo sankciovanymi subjektmi :mrgreen:


Vedenie Siemensu, Totalu, Arivy by vedelo rozpavat :mrgreen:
Naposledy upravil(a) klingy dne 11/10/2018, 16:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4086
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: OSSR kampak kráčíš?

Příspěvek od jarl »

Důrazně doporučuji vychladnout a vrátit se k původnímu tématu! Ve slovenských politických reáliích se vůbec neorientuji, tak jsem do toho dlouho nezasahoval, ale teď už se debata stočila směrem, který tu nehodlám tolerovat.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
hogofogo
desátník
desátník
Příspěvky: 49
Registrován: 29/6/2018, 10:11

Re: OSSR kampak kráčíš?

Příspěvek od hogofogo »

Jarl len si prosim dohladaj kto tu s tou politikou zacal - miestny agitator... Inak suhlas...
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4953
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: OSSR kampak kráčíš?

Příspěvek od Juraj Tichý »

Zmeny v čele Generálneho štábu OS SR

http://www.gs.mil.sk/80964/?pg=1
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4113
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: OSSR kampak kráčíš?

Příspěvek od niko »

Zial nemam k tomu plny clanok. Ale zaujimave. Zeby zase orodovanie za vrtulniky ?

https://dennikn.sk/1263903/danko-sa-taj ... /?ref=list

EDIT: Takze predsa vrtulniky.
https://www.mosr.sk/42909-sk/delegacia- ... -pre-nspa/
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1441
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: OSSR kampak kráčíš?

Příspěvek od Flader »

No ak by sa LOTN zosypal tento kontrakt pre Afganistan, tak by to pre ne bol už dosť problém.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4113
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: OSSR kampak kráčíš?

Příspěvek od niko »

https://www.mosr.sk/42908-sk/slovenski- ... t-v-iraku/

Podla mna zaujimava infrmacia. Po vzore 5.psu v Afganistane vysielame jednotlivcov z krizoviek VP do Iraku na vycvik a poradenstvo a asistenciu. Pravdepodobne ide o take iste poradenstvo a asistenciu v ramci ktorej 5.psu uz od roku 2014 zasahuje aj do bojovych operacii AAF, alebo v ramci ktorej ceska 601. ssk vcera zlikvidovala teroristicku bunku. Hold v lete 2019 ma vzniknut Velitelstvo specialnych sil a mozno sa v nich pocita aj s krizovkou VP. Tak idu na skusy.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4113
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: OSSR kampak kráčíš?

Příspěvek od niko »

Flader píše:No ak by sa LOTN zosypal tento kontrakt pre Afganistan, tak by to pre ne bol už dosť problém.
Suhlasim. Vyzera to tak, ze Danko sa snazi nejako urobit cesticku. Osobne si ale nemyslim, ze by Rusi mali nejaky rozumny dovod nachat konkurenciu v podobe LOTN na pokoji, alebo jej dokonca pomoct.
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: OSSR kampak kráčíš?

Příspěvek od klingy »

Niko, aka konkurencia, LOTN nemal opravnenie vykonavat servis MI-17 V5, + MI 171 ale len starych MI-17, jediny kto ma v ramci NATO sposobilost vykonavat GO MI 17 V5 su Cesi...
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4113
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: OSSR kampak kráčíš?

Příspěvek od niko »

klingy jasne. Ale tak povedzme, ze v tomto pripade je LOTN priamo konkurentom. Uprimne si myslim, ze Rusi nemaju dovod poskytnut LOTN certifikaty a ani to neurobia. Uvidime no.
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: OSSR kampak kráčíš?

Příspěvek od klingy »

S pohladu VR je lotn len jedno zo servisnych stredisiek, nahradne diely pochadzaju aj tak z RF, (teda oficialne ich maly, pokial sa nepouziju pancovane) a plan opravy musi (mal) by byt schvaleny MILom

Takze, ked LOTN zaplati licencne poplatky preco, nie 20% percent je vzdy lepsich nez 0%
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: OSSR kampak kráčíš?

Příspěvek od arten »

Alebo sa úplne na Mil vykašlú.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4113
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: OSSR kampak kráčíš?

Příspěvek od niko »

Klingy priznam sa, ze do sporu Mil vs. LOTN dobre nevidim, no co som sa bavil s ludmi z LOTN, tak vraveli ze Rusi nechcu dat na Mi-17 certifikaty, nie ze by to bola zalezitost penazi.
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4953
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: OSSR kampak kráčíš?

Příspěvek od Juraj Tichý »

Obstaranie bojových obrnených vozidiel 8x8 Vydra prispeje k naplneniu operačných požiadaviek ozbrojených síl

https://www.mosr.sk/42939-sk/obstaranie ... enych-sil/
“Naši plánovači v tomto prípade počítajú s obmedzenou mobilitou pri prekonávaní vodných prekážok. Tento plánovací predpoklad je pochopiteľný, lebo v súčasnej dobe neexistuje vozidlo s balistickou ochranou 4 a viac v požadovanej konfigurácii, ktoré dokáže prekonávať vodné prekážky plávaním. Systém zvyšovania balistickej ochrany pomocou prídavného pancierovania je momentálne celosvetovým trendom, ktorý zvyšuje flexibilitu vozidla pri jeho operačnom použití a zároveň významne šetrí zdroje,”
Cieľom obranného plánovania NATO je harmonizovať národné plány a požiadavky Aliancie. To znamená harmonizácia požiadavky plánovačov OS SR na cieľovú podobu bojového segmentu pozemných síl a požiadaviek NATO na ťažkú brigádu. V zmysle Dlhodobého plánu 2030 bojový segment pozemných síl zahŕňa sedem práporov z toho jeden motorizovaný, vyzbrojený vozidlami 4x4, dva mechanizované vyzbrojené BOV 8x8, tri ťažké pásové a jeden tankový.
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1441
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: OSSR kampak kráčíš?

Příspěvek od Flader »

... následne prezbrojený jeden delostrelecký oddiel ZUZANAmi 2 ...
Prečo sa stále všade zdôrazňuje, že sa bude prezbrojovať jeden delostrelecký oddiel, veď ich momentálne viac nemáme. Iba ak by sa do budúcna skutočne počítalo s ďalším, čo osobne mám naozaj pocit.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4113
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: OSSR kampak kráčíš?

Příspěvek od niko »

Cize ak som ten clanok spravne pochopil, tak: MO planuje zacat akvizicie pasovych platforiem BVP po roku 2024 a dovtedy ak bude potreba, budeme vediet ovesat Vydry modularnym pancierom na uroven STANAG Level 4-5 a prechodne ich pouzit do tazkej mechanizovanej brigady.

Flader tiez je mozne, ze ich napadne urobit zmiesany (hufnice-raketomety) del. odd. v Roznave.
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1441
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: OSSR kampak kráčíš?

Příspěvek od Flader »

niko píše:Flader tiez je mozne, ze ich napadne urobit zmiesany (hufnice-raketomety) del. odd. v Roznave.
Aj to by bola možnosť. Ako je to vlastne so životnosťou Modularov, Koľko toho majú ešte pred sebou?
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“