Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Zajímavě zpracovaná statistika vyvracející mantru "bezpečnostních expertů" v masmédiích...

http://karasek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=611100
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Alfik »

Aaron Goldstein píše:Zajímavě zpracovaná statistika vyvracející mantru "bezpečnostních expertů" v masmédiích...

http://karasek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=611100
Jestli necháš fakta, aby ti narušovala státní náboženství, budeš upálen na hranici ze schváleného euro-multikulti-femi-lgbt-zeleného dřeva, hned vedle Karáska!
Chtěl jsem sem dát smajlík, ale nevím který by vyjadřoval mé pocity...
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Alfik píše:Chtěl jsem sem dát smajlík, ale nevím který by vyjadřoval mé pocity...
Já už si nějaký domyslím... :wink:
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11466
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Zemakt »

Vcelku mne zaráží, že v naprosté většině se jedná o USA a ani jeden případ z Evropy. Byť to je vzhledem k předmětu článku irelevantní.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Dzin »

To je právě ošidnost podobných statistik. Jedná se o omezenou statistiku nereprezentativního vzorku a tudíž nic nedokazující. Ale to je v podobných případech běžné, že se šermuje s údaji ne zcela korektními (kromě zmíněného i např. že správná statistika je zasazena do nesprávného rámce či je podána neúplně), jen aby se podpořilo nějaké tvrzení dané zájmové skupiny.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
jean
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 244
Registrován: 3/9/2008, 19:30

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od jean »

V západnej Europe (resp. v celej) nenosi zbraň prakticky žiadny civil, tak je celkom logické, že takéto prípady sú prakticky nedohľadateľné. Útoky sa pritom dejú, vid Paríž, Bratislavu, či Brod.
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Alfik »

Dzine, vzhledem k tomu, jaké podmínky musí splnit žadatel o zbraň v USA a jaké musí splnit žadatel u nás, myslím si, že kdybys našel podobnou statistiku u nás, tak by se proc. neúspěšných obran limitně blížilo nule.
Připomínám, že jsem na setkání Palby (nevylučuji ovšem, že to bylo v době po tvém odchodu) mluvil o svých rozhovorech s policisty a vojáky loni ve Francii, kde prakticky všichni, z celé EU (i když nejvíc jich bylo z Fr. a GB), se shodovali, že vysoká míra vybavenosti zbraněmi spolu s vysokou vycvičeností (protože lidé co zažili "vojnu" jsou stále v produktivním věku), je HLAVNÍM důvodem toho, že k nám muslimové nechcou. O prachy zas až tak nejde - ve Španělsku (podle nich) dostávají méně než by dostávali u nás, a tam se hrnou. Do "vyšegrádských" zemí ne.
Policisté a vojáci nám, na rozdíl od politiků jako je Merkel a Macron, závidí. Závidí nám že máme zbraně. Doslova. Mluvili o tom prakticky nepřetržitě celej víkend.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od skelet »

Majitelé legálně držených zbraní možná dostanou právo zasáhnout v případě potřeby k zajištění bezpečnosti Česka. Poslanci schválili ústavní novelu o držení zbraní. Pro bylo 139 ze 168 přítomných zákonodárců, proti pouze devět. Předloha nyní míří do Senátu, kde budou pro její přijetí nutné hlasy nejméně tří pětin přítomných členů horní komory.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... vni-novelu
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky schválila Novelu ústavního zákona, kterou se mění ústavní zákon č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, ve znění ústavního zákona č. 300/2000 Sb.

Znění: https://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=7&CT=1021&CT1=0

Novela byla přijata poměrem hlasů 139 PRO - 9 PROTI - https://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?g=66611&l=cz
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od kopapaka »

David Kenjiro Karásek píše:K těm dnešním novinářským komentářům typu "Je naprosto švihlé dávat lidem právo použít zbraň k obraně státu".

Ano, je to naprosto švihlé. PRÁVĚ PROTO V NÁVRHU NIC TAKOVÉHO NENÍ, A ANI TO NIKDO NECHCE.

Ten návrh říká: "Občané České republiky mají právo nabývat, držet a nosit zbraně a střelivo k naplňování úkolů uvedených v odstavci 2."

NABÝVAT, DRŽET a NOSIT. Ani slovo o nějakém právu zbraň POUŽÍT. Snad leda při tom naplňování úkolů uvedených v odstavci 2. Který zní:

"Státní orgány, orgány územních samosprávných celků a právnické a fyzické osoby jsou povinny se podílet na zajišťování bezpečnosti České republiky. Rozsah povinností a další podrobnosti stanoví zákon."

Takže i kdybychom dovozovali nějaké implikované právo použít zbraň, bylo by to pouze právo ji použít k plnění povinností uložených zákonem (a to ne jakýmkoli zákonem, ale zákonem odkazujícím se na zákon o bezpečnosti ČR).

Pokud vím, momentálně žádný takový zákon týkající se civilistů není. Z čehož plyne, že i v případě schválení této změny stále civilista nebude mít právo použít zbraň (mimo nutnou obranu a krajní nouzi), protože nemá povinnost, kterou by tím plnil.

V budoucnosti velmi pravděpodobně takový zákon vznikne, třeba zákon o branných spolcích. Ovšem vsadím boty, že ta klauzule nebude znít stylem "branný spolek má právo používat zbraně, jak se mu zlíbí", ale spíš "členové branných spolků mohou být povoláni Armádou České republiky jako dobrovolníci a pod jejím velením plnit úkoly, které jim armáda přidělí".

To jen abychom si ujasnili, jak to je a jak si to my "militanti" představujem.
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od skelet »

diskuze o prospěšnosti, či neprospěšnosti a politických návaznostech přesunuta do Hospody
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“