AČR kampak kráčíš?

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1762
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Nesher »

johnytapia píše:Na příštím jednání vlády se projednají tyto zakázky.

1160/18 Informace o veřejné zakázce - Pořízení letounů L-39NG
1161/18 Informace o veřejné zakázce Integrace národních hlasových a komunikačních služeb do ACCS
1162/18 Informace o veřejné zakázce "Lehké obrněné vozidlo S-LOV-CBRN a LOV-CBRN II"
Celkem by mě zajímalo co se bude řešit stran S-LOV-CBRN, tuto zakázku už vláda projednala a v září Metnar podepsal smlouvu s VTU.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Scotty87 »

Nesher píše:Celkem by mě zajímalo co se bude řešit stran S-LOV-CBRN, tuto zakázku už vláda projednala a v září Metnar podepsal smlouvu s VTU.
Možná nějakou obměnu vybavení měřících přístrojů. Přeci jen od výroby prototypu uplynul už nějaký čas.
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1762
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Nesher »

To mi přijde jako moc velký detail, aby to musela projednat vláda. Mě spíš napadlo zda se nejedná o smlouvu mezi VTÚ a IVECO (Praga Export) na dodávky podvozků. Ale samozřejmě se mohu mýlit.
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1762
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Nesher »

Tak jsem měl pravdu, jedná se o smlouvu s Praga Export na dodávku 80 kusů Iveco LOV, akorát je nekupuje VTÚ, ale VVÚ. Celková cena je 1,7 mld. Kč. Což mi přijde za podvozky celkem dost.
https://www.euro.cz/byznys/vojensky-vyz ... dy-1434898
segal7
praporčík
praporčík
Příspěvky: 341
Registrován: 26/11/2014, 18:21
Bydliště: Vysočina

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od segal7 »

No to je ku... hodně
Nejhorší je nebýt...
Uživatelský avatar
royal
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 118
Registrován: 19/4/2017, 15:21

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od royal »

Problémy s cenou byly již v minulosti viz.: https://www.lidovky.cz/byznys/firmy-a-t ... y-trhy_ter
Hlavní problém jej v marži, kterou chce dodávající firma z ČR. Ale cena podvozků zůstává podobná, ne-li nižší v některých případech, než v minulosti.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Scotty87 »

Nikdy bych nevěřil že v původní smolově nejsou zahrnuty i podvozky. Co by dělali kdyby vláda, ať už z jakéhokoli důvodu, ten nákup neschválila?
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13184
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Rase »

Tak patrně počítali s tím, že v mezičase se vybere lepší podvozek 4x4 než neslavné Iveco. Akorát se nákup nového obrněného pancéřáku opozdil a zbylo akorát zase to Iveco...
mě to teda smysl dává. Akorát by mě zajímalo, zda by ta nástavba šla osadit třeba na Gerlach, JLTV nebo jiné obrněné 4x4 (bez překopávek a novovývoje nejspíš ne)
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
segal7
praporčík
praporčík
Příspěvky: 341
Registrován: 26/11/2014, 18:21
Bydliště: Vysočina

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od segal7 »

Když si vezmeš, že Zetor zveřejnil cenu Gerlacha cca 400.000eur...Vím je to od...a PR, ale stejně...
Nejhorší je nebýt...
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1762
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Nesher »

Scotty87 píše:Nikdy bych nevěřil že v původní smolově nejsou zahrnuty i podvozky. Co by dělali kdyby vláda, ať už z jakéhokoli důvodu, ten nákup neschválila?
Já to celkem chápu, ve státním sektoru si bez bumážky nekoupíte ani toaleťák. Prostě nejdříve musel mít VVÚ (potažmo jeho vedení) smlouvu s MO, že od něj ty auta koupí a pak teprve mohl začít jednat s dodavateli jednotlivých komponentů. A protože je VVÚ státní firma a podvozky se koupí přímo (bez výběrového řízení), tak tento postup musí schválit vláda, tak hovoří zákon. Že je to na hlavu? A co ve státní byrokracii není?
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Scotty87 »

Generální štáb AČR chce obnovit své akviziční oddělení a znovu zavést třístupňové velení. Doufejme že to odlehčí akviziční oddělení MO které bude se moct soustředit jen ne velké zakázky.
https://www.novinky.cz/domaci/492943-ge ... -sami.html
Uživatelský avatar
Padouch
praporčík
praporčík
Příspěvky: 365
Registrován: 12/9/2008, 22:07
Bydliště: Bystřec City

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Padouch »

Tím podvozkem se zřejmě myslí Iveco lmv pickup na který se jen namontuje chemická nástavba.. I tak mi ta cena přijde vysoká... Škoda, že je to přes prostředníka který si zas napakuje kapsu.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17784
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od skelet »

řekl bych, že třeba na tatrováckého Patriota by to šlo asi nasadit lehce. Navíc s tatrováckým podvozkem mají všichni zkušenost.
ObrázekObrázekObrázek
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1762
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Nesher »

To asi ano, ale znamenalo by to nové vojskové zkoušky a pak úřední rozhodnutí o zavedení do výzbroje což by už takhle zpožděný projekt zdrželo ještě víc. Navíc, je tu otázka výrobních kapacit TDV, např. ze štábních a spojařských Pandurů, které byly objednány v lednu 2017 není zatím hotový ani jeden. Ostatně jsem zvědavý jaké dodací lhůty vyjedná CSG u Titusů.
Amenhoteop2
rotný
rotný
Příspěvky: 88
Registrován: 15/3/2018, 14:13

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Amenhoteop2 »

Scotty87 píše:Generální štáb AČR chce obnovit své akviziční oddělení a znovu zavést třístupňové velení. Doufejme že to odlehčí akviziční oddělení MO které bude se moct soustředit jen ne velké zakázky.
https://www.novinky.cz/domaci/492943-ge ... -sami.html
V članku se piše že "Znova by měl vzniknout operační stupeň, mezičlánek řídící celé armádní složky – tedy pozemní síly, letectvo a logistika."
Pokud se podiváme do struktůry armády:
http://www.acr.army.cz/struktura/default.htm
Tak vidíme že velitelství pozemních sil a velitelství letectva samozřejmě nově nevzniknou, protože pořád jsou :) Takže to maximalně vypadá na nový generálský flek na obnoveném velitelství podpory.
tomas.kotnour
podporučík
podporučík
Příspěvky: 643
Registrován: 10/9/2010, 23:43

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od tomas.kotnour »

Nesher píše:To asi ano, ale znamenalo by to nové vojskové zkoušky a pak úřední rozhodnutí o zavedení do výzbroje což by už takhle zpožděný projekt zdrželo ještě víc. Navíc, je tu otázka výrobních kapacit TDV, např. ze štábních a spojařských Pandurů, které byly objednány v lednu 2017 není zatím hotový ani jeden. Ostatně jsem zvědavý jaké dodací lhůty vyjedná CSG u Titusů.
První 4 kusy mají být dodány až na konci letošního roku a korby svařovali už loni.
Amenhoteop2 píše: V članku se piše že "Znova by měl vzniknout operační stupeň, mezičlánek řídící celé armádní složky – tedy pozemní síly, letectvo a logistika."
Pokud se podiváme do struktůry armády:
http://www.acr.army.cz/struktura/default.htm
Tak vidíme že velitelství pozemních sil a velitelství letectva samozřejmě nově nevniknou, protože pořád jsou :) Takže to maximalně vypadá na nový generálský flek na obnoveném velitelství podpory.
Vznikne Velitelství pro operace, které bude postaveno transformací Společného operačního centra MO, a první jednotkou pod jejich velením bude výsadkový pluk.
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1762
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Nesher »

No právě, 3 roky mi přijdou jako pořádně dlouhá doba.
Naposledy upravil(a) Nesher dne 5/1/2019, 20:57, celkem upraveno 1 x.
tomas.kotnour
podporučík
podporučík
Příspěvky: 643
Registrován: 10/9/2010, 23:43

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od tomas.kotnour »

To, co se bude dělat v kopřivnické pobočce, je to nejméně problematické, tam to úzké hrdlo rozhodně nebude.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13184
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Rase »

Scotty87 píše:Generální štáb AČR chce obnovit své akviziční oddělení a znovu zavést třístupňové velení. Doufejme že to odlehčí akviziční oddělení MO které bude se moct soustředit jen ne velké zakázky.
https://www.novinky.cz/domaci/492943-ge ... -sami.html
Na tohle jsem hodně zvědavý. Myslím že pokud zde bude nějaký decentní strop, tak to nebude nic proti ničemu. Jen si říkám, že když už teď nejsou lidé na nákupy, tak tohle bude dělat kdo? nějaká sekretářka nebo snad generál? Myšlenka je dobrá, tak snad to vyjde a bude fungovat - horší to už být nemůže, tak co :)
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11562
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Dzin »

Když svého času odcházel poslední velitel Společných sil generál Gurník ve svém projevu říkal, že jejich rušení je špatná věc a v budoucnu dojde zase k vytvoření něčeho podobného. Na potvrzení svých slov nemusel čekat ani moc dlouho.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“