Aktivní zálohy

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Aktivní zálohy

Příspěvek od knezdub »

Pánové, máte někdo zkušenost, ať už osobní, nebo zprostředkovanou, s aktivními zálohami? Docela s touto myšlenkou koketuju a zajímaly by mě nějaké zkušenosti. Mám sice v úmyslu zajít na Vojenské velitelství a tam se taky pozeptat, ale když sleduju stav naší armády, tak mě to pomalu přechází...
vodouch
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 936
Registrován: 15/1/2008, 23:15
Bydliště: Praha

Příspěvek od vodouch »

Zkušenosti mám se zálohami pasivními, ale zato jich mám nepřeberně ...
Vzhledem ke stavu naší armády je daleko lepší klub vojenské historie; doporučuju tak třicetiletou válku.
Hezkej novej rok.
Obrázek
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Příspěvek od knezdub »

Když já nechci střílet. Jako malý kluk jsem chtěl na vojně jezdit s pontonovým mostem, tak bych radši k ženistům.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Já to skusil a měl jsem, přestože jsem major v záloze, ambici na post obyčejného kulometníka. Nedokázali jsme se domluvit. Nakonec jsem nabyl dojem,že se mě bojí vzít, protože by nevěděli co se mnou.

Poslal jsem je do háje a vlast nechť brání profíci, Topolánek, Paroubek a Kateřina AU AU Biomasa Jacques.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Příspěvek od knezdub »

Mě to napadlo, když jsem viděl organizaci při povodních. První vlnu vody na Otrokovice řídili civilisti (vlastně nikdo), vznikl chaos. Druhou vlnu řídili vojáci a všechno šlapalo (aspoň co jsem viděl já, obyčejný řidič náklaďáku). Jen bych chtěl být užitečný, kdyby něco. A nejblíž je mi právě ženijní technika a myslím, že armáda nebude mít schopných odborníků nazbyt.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Odborníků nazbyt hodně ale hodně letos naše armáda propustí, na budoucí malé a větší hrozby nikdo nemyslí. Nechci ti brát nadšení - jdi do toho.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Příspěvek od knezdub »

Právě proto, jak se náš stát o ty odborníky stará (viz i Policie a trochu i hasiči) se mi do toho moc nechce. Kvůli blbým úředníkům a nadřízeným jsem radši odešel ze zaměstnání, až jsem skončil jako OSVČ a konečně je mi dobře
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Spandau
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 123
Registrován: 17/10/2009, 19:49

Příspěvek od Spandau »

....posledné dve krajiny kde si vážili technicky zdatných a kvalifikovaných odborníkov sa nazývali ZSSR a Fašistické Nemecko (bohužiaľ)........súčasné politické zriadanie produkuje len psychológov, politológov, novinárov, sociálnych pracovníkov, právnikov a podobných......ehm.....rýchlokvasených odborníkov.
Až sa niekedy sám seba pýtam.....kto vlastne vyrába tie autá??
A: "Počul som, že internetové diskusie spôsobujú degeneráciu. Je to pravda???"
B: "IMHO LOL"
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Příspěvek od knezdub »

Nejenom auta :-( Bohužel, když vidím, co nám chodí za výrobky označované jako nový bagr, tak občas i kroupu uroním.
SSSR si odborníků vážil natolik, že jim dokonce zajistil kompletní komfort v různých táborech typu Gulag. Co třeba důstojníci v meziválečném období? Nebo Sacharov v pozdější době...
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Příspěvek od Alfik »

Co se týče organizace prací - jedno staré dobré přísloví říká: "Věci se dají dělat dvěma způsoby: dobře, špatně, a po vojensku!"
Holt - demokracii se daří za normálních podmínek. V krizích se osvědčuje spíše subordinace a nedělená velitelská pravomoc. Problém nastává, když se poměry uklidní, a "načalstvo" se neuklidí kam má :D
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Knezdube zas takové to nebylo, ne vždy, například při řešení problémů na GAZ 20 Poběda dostali úspěšní technici větší byty a vysoké finanční odměny.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Příspěvek od knezdub »

Já vím, cukr a bič...
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

knezdub píše:Mě to napadlo, když jsem viděl organizaci při povodních. První vlnu vody na Otrokovice řídili civilisti (vlastně nikdo), vznikl chaos. Druhou vlnu řídili vojáci a všechno šlapalo (aspoň co jsem viděl já, obyčejný řidič náklaďáku). Jen bych chtěl být užitečný, kdyby něco. A nejblíž je mi právě ženijní technika a myslím, že armáda nebude mít schopných odborníků nazbyt.
Ty si byl v 97 nasazený v Otrokovicích? U civilistů se tomu ani nedivím, voda přišla absolutně z nepochopitelného směru, mezi našinci se dokonce tehdy mluvilo o úmyslném odpalu hráze Moravy.
Na druhou stranu musím uznat, že se k tomu tehdejší starosta (nynější hejtman) postavil čelem a dnes máme asi opravdu funkční ochranu proti podobné vodě.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Příspěvek od Mantra »

Musím říct, že aktivní zálohy, aspoň co se povídá, mají lepší materiální zabezpečení než aktivní vojáci AČR.

ŽEnisti záložáci zatím nejsou, jenom bigoši a tankisti.

Uvidíme co udělá s jejich výcvikem letošní rok a omezený finance.
Obrázek
"Will screw them hard, fast, and in an elegant manner."
Major General Haim Bar-Lev 1967
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Příspěvek od knezdub »

V případě, že ženisti jako zálohy nejsou, můj zájem padá. Jestli se octnu ve správný čas na správném místě, tak se zkusím na tom velitelství poptat, ale moc si od toho neslibuju. Zvlášť jestli budou stejně sdílní, jako když jsem tam nekdy na podzim volal...
ObrázekObrázek
vodouch
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 936
Registrován: 15/1/2008, 23:15
Bydliště: Praha

Příspěvek od vodouch »

knezdub píše:Když já nechci střílet. Jako malý kluk jsem chtěl na vojně jezdit s pontonovým mostem, tak bych radši k ženistům.
Kolego, potěšil jsi mne. Taky mám zbraně radši jako umělecká díla (lovecké ručnice ze 17. stol. ...) nebo technická řešení.
Kdysi jeden známý poslouchal (neúmyslně, aspoň to tvrdil) partu kluků, kteří se chystali na vojenskou historii sapérů nebo tak něco, což je historie nestřílecí.
Naposledy upravil(a) vodouch dne 1/1/2010, 20:50, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Příspěvek od knezdub »

Já mám nějak ke zbraním, jako nástrojům k zabíjení, odpor. Zajímají mě, coby strojaře a rád se podívám, jak to funguje. Ale nejvíc mě zajímají těžké stroje (srdcem jsem Tatrovák), takže z toho logicky vypadnou ženisti. Těžké stroje, hydraulika, všude spousty bláta... co může být hezčího? Proto taky spravuju bagry :-)
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

nezbyde ti než se přihlásit co by strojník k JSDH, když se ti poštěstí budeš lítat na podvozku z T815VVN, tak jako mají některé jednotky v mém kraji (třeba Krasné Pole)
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Příspěvek od knezdub »

Za volantem T815 jsem taky pár let prožil a můžu říct, že to byly hezké léta. Na jaře nás vyhnali na stavbu, před vánocama zpátky dom, užili jsme si od každého trochu - tahání vleků, pod bagrem, věčně v blatě a v terénu... A protože jsme několikrát měli možnost jezdit po stejném terénu s vojákama, viděl jsem ty "profesionály" za volantem. Radši ať je mír:-) A stýská se mi po čase, kdy jsem T815NT tahal těžké bagry a buldozery, vždycky jsem je dovezl až na místo. Ale pak Tatru prodali a koupili Mercedes, tak jsem se radši vrátil do dílen
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Tebe "slyšet" někteří na liaz.cz/forum tak je trefí šlak :lol:
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“