Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dominik
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 18/8/2011, 13:27

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od Dominik »

Díky , El Diablo ! :D
Uživatelský avatar
hornet
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 261
Registrován: 16/6/2006, 10:57
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od hornet »

Co takhle kovový model T-34/85 v měřítku 1 : 16 za 26 040,- Kč?

http://model-t34.cz/faqs.aspx
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od zved »

Hmm, když si člověk trochu připlatí, může už mít rovnou 1:1 (nikoli model) :lol: :D :razz:
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od p3tris »

Trocha chlubení cizím peřím. Kolega Kahanec je sice letadýlkář, ale jelikož na jaře chceme vystavovat (i) bojovou techniku, koupil pro klub tuhle obludku od Panzerstahl s tím, "že se to k těm letadlům tak nějak hodí":
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
http://www.panzerstahl.com/index.php/ww ... -pz-jg-abt

Misím říct, že kvalita je vynikající. Plně srovnatelná i s Dragonem. Až mě napadlo, jestli ty formy nakonec od Dragonu nejsou.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od velitel »

p3tris píše: Misím říct, že kvalita je vynikající. Plně srovnatelná i s Dragonem. Až mě napadlo, jestli ty formy nakonec od Dragonu nejsou.
Tohle Dragon není, už jen proto, že Dragon dělá plastikové modely, tedy formy, které má na kity pak použije i na hotovky, které čínská ručka sestaví, nabarví a prodávají se jako sběratelské.
Kdežto tahle série Panzerstahlu je z resinu. V podstatě to jsou všechno prototypy, resp. něco budou i tanky, které byly v jednom, dvou kusech ( detailně jsem jednotlivé typy ovšem nestudoval ). Proto je ten resin i z finančních důvodů schůdnější ( = levnější ) než forma na plast, nedejbože kov.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od p3tris »

velitel píše:
p3tris píše: Misím říct, že kvalita je vynikající. Plně srovnatelná i s Dragonem. Až mě napadlo, jestli ty formy nakonec od Dragonu nejsou.
Tohle Dragon není, už jen proto, že Dragon dělá plastikové modely, tedy formy, které má na kity pak použije i na hotovky, které čínská ručka sestaví, nabarví a prodávají se jako sběratelské.
Kdežto tahle série Panzerstahlu je z resinu. V podstatě to jsou všechno prototypy, resp. něco budou i tanky, které byly v jednom, dvou kusech ( detailně jsem jednotlivé typy ovšem nestudoval ). Proto je ten resin i z finančních důvodů schůdnější ( = levnější ) než forma na plast, nedejbože kov.
No Dragon dělá samozřejmě taky kity, ale mimo to dělá přece i kovové modely. Pár jich mám doma (Elefanta (DRR-60023), Mause (DRR-60154), T-34 (DRR-60135)...). Všechno je to kov. A asi ty nejkvalitnější kovové modely techniky 1:72, co jsem zatím viděl.
Ten Panzerstahl také není resin, ale kov. Včera jsem ho měl v ruce. Proto mě napadlo, jestli právě základ není forma nebo polotovar od jiné firmy (třeba právě Dragon) a není do něj doplněné jen to umělohmotné čtyřče.

Nechci být rejpal, ale nespletl sis to s Easy Model? To jsou kity od Hobby Boss slepené čínskou ručkou a prodávané jako sběratelské.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od velitel »

p3tris píše:
velitel píše:
p3tris píše: Misím říct, že kvalita je vynikající. Plně srovnatelná i s Dragonem. Až mě napadlo, jestli ty formy nakonec od Dragonu nejsou.
Tohle Dragon není, už jen proto, že Dragon dělá plastikové modely, tedy formy, které má na kity pak použije i na hotovky, které čínská ručka sestaví, nabarví a prodávají se jako sběratelské.
Kdežto tahle série Panzerstahlu je z resinu. V podstatě to jsou všechno prototypy, resp. něco budou i tanky, které byly v jednom, dvou kusech ( detailně jsem jednotlivé typy ovšem nestudoval ). Proto je ten resin i z finančních důvodů schůdnější ( = levnější ) než forma na plast, nedejbože kov.
No Dragon dělá samozřejmě taky kity, ale mimo to dělá přece i kovové modely. Pár jich mám doma (Elefanta (DRR-60023), Mause (DRR-60154), T-34 (DRR-60135)...). Všechno je to kov. A asi ty nejkvalitnější kovové modely techniky 1:72, co jsem zatím viděl.
Ten Panzerstahl také není resin, ale kov. Včera jsem ho měl v ruce. Proto mě napadlo, jestli právě základ není forma nebo polotovar od jiné firmy (třeba právě Dragon) a není do něj doplněné jen to umělohmotné čtyřče.

Nechci být rejpal, ale nespletl sis to s Easy Model? To jsou kity od Hobby Boss slepené čínskou ručkou a prodávané jako sběratelské.
Dragon - máš pravdu, ale musíme použít minulý čas. Dělal kovové modely, ale to je už hóóóóóóódně dlouho.
Položka 60023 - rok 2003, 600153 - rok 2005 a 60154 - rok 2005.
Nevím přesně kdy přešli na čistý plast, ale bude to minimálně 5 let, ale je to jen můj odhad. V ruce na váhu je to těžké, ale to je způsobeno kovovým závažím, které dávají do korby tanku. A máš vidět ten masakr, co mi přijde, když se závaží uvolní cestou. Občas jen plastová drť v krabičce. :eek:
Ono to ani nejde zjistit podle výrobních čísel, protože tam trošku skáčou mezi čísly. Jednou je novinka 606.. a pak najednou 604.., takže prase aby se v tom vyznalo.
Zlatej HM, kde je to jasné a podle neměnných pravidel číslování.
30.. jsou KV, 31.. je Cromwell, atd., atd.

Ten Panzestahl už skladem nemám, takže nemohu přesně ověřit, ale dám krk za to, že to to resin. Zbytek, co mám skladem je tutově resin.
Jednak to firma tak anoncovala. Taky proto to bylo tak drahé, že to byly tyhle "speciální" typy.
A hlavně, vím kdo to dělal - firma 5Mhobby a ta fakt dělá pouze resiny, kovem se vůbec nezabývají. Jednak kity a pak taky hotovky, ale ty jen okrajově a na objednávku. Je ale možné, že třeba to dvojče je kovové.

http://www.5mhobby.com/
https://www.facebook.com/pages/5mhobby- ... 8642972744

Takže jsem přesvědčený, že nespletl, ale řekněme, že napsaná informace byla trošku nepřesná, co se týká toho Dragonu.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od p3tris »

Tak to si sypu popel na hlavu a děkuji za osvětu. Byl jsem přesvědčen, že je to z kovu právě kvůli té hmotnosti. Nenapadlo by mě, že dovnitř budou dávat závaží
5mhobby jsem neznal. Zajímavá firmička se zajímavým sortimentem.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Bohus44
četař
četař
Příspěvky: 62
Registrován: 11/2/2012, 11:45

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od Bohus44 »

Zdravim pani,

Tak a mame tu dalsiu seriu tancikov :-? :

http://www.press.sk/suveniry-modely/voj ... m1-abrams/

http://www.press.sk/suveniry-modely/voj ... redplatne/

Aj ked uz asi predpokladam ze zaujimave tanky s tejto serie mate doma :-P
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od p3tris »

Podle všeho jde o stejnou kolekci jako ruské DeAgostini, které se objevují i na místních e-shopech:
http://www.deagoshop.ru/ru/product/avto ... usk_ans_2/
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od velitel »

p3tris píše:Podle všeho jde o stejnou kolekci jako ruské DeAgostini, které se objevují i na místních e-shopech:
http://www.deagoshop.ru/ru/product/avto ... usk_ans_2/
Podle sdělení vydavatele, tedy Aeromedie, se jedná o modely Eaglemoss.
A ano, mám skladem.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od p3tris »

Tak několik málo informací o této nové sérii. U nás vyjde pouze 29 čísel a některé ze zajímavých kousků tak budou chybět (pro mě třeba T-28, T-35, SU-76, BVP-1, PVP-2...). Naproti tomu se v ní plno jinde nevydaných (a nevídaných) strojů pořád nachází. Celý seznam zde:
http://www.vojenskatechnikasveta.cz/kolekce.html

Obrázek

Já osobně jsem velmi váhal koupit si je v eshopech (i za tu pozitivní cenu) a váhám i nadále. Kolová vozidla jsou OK a tanky, které mají kola zakrytá bočnicemi také. Problém je u pásových vozidel, co mají pojezdová kola vidět. Ty jsou totiž vyrobena v jednom kuse a spojena nálitky, vytvářejícími "hračkoidní" vzhled. Nejvíce patrné je to u 2S4 Tulpan, 2S5 Hyacint nebo T-44.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od zved »

Hmm, škoda. To co vyjde u nás je pro mě prakticky nezajímavé (většina mimo WWII). A ty kovové nálitky, to je děs - nepoužitelné (vyhozené peníze). Lepší připlatit a koupit kvalitnější zpracování,...
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od p3tris »

Tak z té nové kolekce mi po selekci zůstalo z 29 modelů 6, které si chci koupit.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
IgorT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1467
Registrován: 25/6/2014, 12:48
Bydliště: BA

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od IgorT »

To by som neveril, že to model dokáže! :up:

Obrázek
Bema
Příspěvky: 1
Registrován: 18/9/2015, 09:24

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od Bema »

Dobrý den, v prodejně Dráčik ve Dvoře Králové jsem narazil na tři modely, asi francouzské produkce, je to Char 1Bis, Schneider AMR P 16 a Crusader, všechno jen po dvou kusech. Popisky jsou jen na podložkách pod modelem, výrobce není uveden. Měřítko odhadem 1:50.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od p3tris »

Po zběžné prohlídce jsem nechal Abramse být. Už mám doma jednoho od Amercomu a ten je lepší. Ale 9K57 Uragan jsem zakoupil a nevypadá vůbec zle. Provedení je celkem detailní, včetně takových věcí, jako jsou zpětná zrcátka. Fakticky vzato, koupí modelů ze série Vojenská technika světa s kolovým podvozkem neuděláte moc velkou chybu.
Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od p3tris »

Eaglemoss - Vojenská technika světa 03: Leopard 2 - koupit či nekoupit?

Na první dojem působí model až překvapivě pěkným dojmem. Detaily kovové korby jsou uspokojivé a jediné, co by někomu mohlo vadit je to, že kanon je připevněn napevno.
S podvozkem už je to horší, protože jsou na kolech ony prokleté nálitky. Naštěstí (nevěřil bych, že to u nějakého kovového modelu řeknu) je vyroben z plastu. U Leoparda jsou kola celkem schovaná, ale přece jen si menší opravu zaslouží. A jelikož mají černé bandáže, nebude ani moc práce s retuší. Takže stačí sundat korbu (tady možná nastane trochu problém, protože šroubky mají zvláštní "trojhvězdičkovou" drážku), vzít slabý pilníček, opatrně se nálitků zbavit a potom obroušená místa zatřít černou barvou. Je to celkem jednoduchá úprava a modelu na vzhledu velmi prospěje.

Obrázek

Pokud někdo o tento typ stojí, s koupí neprohloupí. Už z krabičky vypadá obstojně a pokud obětujete trochu času na úpravu, nebude dělat mezi tanky jiných výrobců ostudu.

Alternativou v podobné cenové relaci je pak Leopard 2 od Altaya/IXO (AV 13). Ten je subjektivně zpracovaný o něco lépe (madla na věži, spřažený kulomet...), ale možná už bude problém ho sehnat.
http://www.flyingmule.com/products/AY-AV13
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od p3tris »

Pro azbuky znalé, tady jsou celkem pěkné diskuze k jednotlivým modelům série Eaglemoss. Včetně porovnání s jinými modely a popisem skutečných strojů:
http://nacekomie.ru/forum/viewtopic.php?f=142&t=8390
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“