Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Máte problém s orientací na Palbě? Tak toto sekce je tu pro Vás

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od michan »

OK, já též.
Do konce týdne by se mělo na tom pracovat.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Saburo
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 213
Registrován: 12/8/2012, 19:31

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Saburo »

Na stránce Nahrání souborů v roletce "Vyberte album" máte nějaké VÍLKY, NÍMOŘNICTVO, VOJÍCI ARMÍD. :roll:
Obrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4208
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Alfik »

Jen více vílek! U vily vlci zavile vyli, zatímco víly věnce vilně vily... :razz:
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od TonyHazard »

Saburo píše:Na stránce Nahrání souborů v roletce "Vyberte album" máte nějaké VÍLKY, NÍMOŘNICTVO, VOJÍCI ARMÍD. :roll:
Ve kterém albu to je?
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Lord »

Když něco komentujete, tak sem dávejte rovnou odkazy ... galerie chce ještě doladit, ale visí to na Angrym.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od TonyHazard »

Víly jsem poslal do lesa na palouček, :) Už jsem to opravil. Příště uvést řádně o co jde!
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Alchymista »

Aká je maximálna veľkosť "súkromných albumov"? Odmietlo mi nahrať asi 10kb veľký súbor, musel som ho strčiť do nie príliš vhodného adresáru...

Hodil by sa nejaký adresár na rôzne schemy a nákresy, ktoré sú až príliš všeobecnej povahy, než aby sa dali zaradiť k niektorej historickej epoche a/lebo štátu (napríklad v LIDÉ, MILITÁRIE, A JINÉ) - a mne by sa ešte hodil nejaký na nákresy a fotky munície.
Za pochopenie ďakujem.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od zved »

Vkládání fotek na fórum je celkově zdá se "tragické". Četl jsem si návod zde: http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=304&t=3037. sa58 tam napsal návod na vkládání fotografií. Když kliknu na libovolný screen, aby se zvětšil, hlásí to, že obrázek neexistuje. Tj. návod je k ničemu. Když jsem kliknul na "Forumfoto", tak je zřejmé, že se mám znovu přihlásit (systém dělá, že mě nezná). Přihlášení odtud ale nefunguje! Jsem si jistý, že jsem měl minimálně 1 obrázek ve své fotogalerii. Když jsem kliknul na svoje album, nic tam není! Zde: http://galerie.palba.cz/send_activation.php to chce opět přihlášení (systém nebere v úvahu, že přihlášen na Palbě sem! Při zadání nicku a hesla to píše, že uživatel neexistuje. Také je výborné zkusit kliknout na: http://www.palba.cz/forumfoto/index.php?cat=2 - má zde být návod na vložení obrázku. Je zde ale jen "Náhodné obrázky" a "Nejnovější obrázky". Samotný návod nějak postrádám.

Závěrem - celkově je přidávání obrázků na fórum nepřehledná džungle bez fungujících návodů (mimochodem ve FAQ jsem také nic nenašel!). Bylo by dobré s tím něco udělat :!:
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od TonyHazard »

Už jsem to zde někde uváděl, máme tři uložiště fotek a obrázků, "Forumfoto", "Galerii" a "Album". Běžní uživatelé mohou ukládat pouze do uložiště "Album". Návod k ukládání je zde v tomto tématu a není nijak složitý. Jinak pro informaci, uložiště "Forumfoto", "Galerie" jsou uzamčená a lze do nich pouze nahlížet, navíc u "Forumfota" jsou nějaké problémy, na kterých se průběžně pracuje.

Ale jak jsem zjistil, Ty umíš ukládat obrázky, v čem je tedy problém?
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od zved »

TonyHazard píše:Už jsem to zde někde uváděl, máme tři uložiště fotek a obrázků, "Forumfoto", "Galerii" a "Album". Běžní uživatelé mohou ukládat pouze do uložiště "Album". Návod k ukládání je zde v tomto tématu a není nijak složitý. Jinak pro informaci, uložiště "Forumfoto", "Galerie" jsou uzamčená a lze do nich pouze nahlížet, navíc u "Forumfota" jsou nějaké problémy, na kterých se průběžně pracuje.

Ale jak jsem zjistil, Ty umíš ukládat obrázky, v čem je tedy problém?
Nejsem zase taková počítačová lama. Ale obrázky jsem do galerie dával dávno. Jak jsem psal - jsem zvyklý na fórech phpBB přidávat obrázky do textu "po staru". Navíc se mi v mém albu žádné obrázky nezobrazí, přestože jsem jich tam již několi úspěšně nahrál. Prostě v "Moje galerie" nic stále nevidím! Návod na vkládání fotek je fakt složitý. Intuitivně jsem se nakonec dostal k informacím o obrázku a konečně se mi podařilo odkaz vložit do textu. Takže už to umím,... Ale to, co jsem psal výše je prostě fakt. Je potřeba to hodit do FAQ a udělat něco s nefunkčním návodem na první straně,.... Prostě je to džungle :)
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od TonyHazard »

To nechce nic jiného, než toto téma aktualizovat, návod na ukládání je na str. 4 (od michana), ten z první strany je k ničemu, do toho uložiště (Forumfoto) se nikdo nedostane, je uzamčeno.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od zved »

Tak jeden problém přetrvává. Jsem na hlavní stránce „palba.cz“. Kliknul jsem nahoře na „Album“. Vyskočilo nové okno s fotogalerií coppermine. Tam nahoře vidím odkaz „Moje galerie“ a jediné co vidím je toto: „Zde není žádný obrázek, který byste si mohl(a) prohlédnout“ - viz obrázek. Tj. kde najdu mnou přidané obrázky nevím,...
zved-Moje_galerie.jpg
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od TonyHazard »

Je otázka, jak si obrázky ukládal, vložil jsi je skutečně do "Moje galerie"? Já to včera testoval, a obrázky tam stále mám. To je potřeba před uložením kliknout na "Moje galerie" (ta možnost se Ti následně nabídne) a pak je tam vložit. Samozřejmě takto vložené obrázky budou pouze tam, nikde v jiných sekcích uložiště "Album" tím nebudou. Budou avšak vidět v kategorii "nejnovější obrázky". Před uložením je potřeba si v "Moje galerie" vytvořit pomocná alba.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od zved »

Při zadávání jsem je dával do sekce "hotové modely". Pokud je to tak, tak jsou tedy zřejmě jenom tam a v "moje galerie" nejsou a nebudou. Tento systém bych chápal. Ale jak najdu mnou přidané fotky, které nemám ve své fotogalerii? Abych hned viděl, které jsem přidal a kam a mohl je později třeba editovat, smazat apod? To by měla být úplná samozřejmost pro všechny galerie. Přeci musím mít "vládu" nad tím, co sám vkládám :!:
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od TonyHazard »

Najdeš je tak, že najedeš na příslušnou sekci, třeba "Hotové modely", pak zadáš "nejnovější obrázky" a následně listuješ po stránkách a hledáš. Rychlejší a lepší způsob zatím neznám.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od zved »

TonyHazard píše:Najdeš je tak, že najedeš na příslušnou sekci, třeba "Hotové modely", pak zadáš "nejnovější obrázky" a následně listuješ po stránkách a hledáš. Rychlejší a lepší způsob zatím neznám.
Fakt výborný :D Takže třeba za 5 let budu chtít najít obrázky, které jsem přidal a měl bych listovat stovkama obrázků, abych našel "ty své", o nichž si už ani nebudu pamatovat, že jsem je zadával já,... Žádná galerie co znám takhle zatím nefunguje. Co vložím já mohu i jednoduše vyhledat a editovat,... A je jasné, co patří mně. Takže od teď galerii nepoužívám a obrázky budu přidávat jako klasické přílohy,...
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od TonyHazard »

Je možné, že existuje rychlejší a snadnější způsob, ale já po něm nepátral. Neviděl bych to tak tragicky, navíc pod každým obrázkem máš uvedeno, kdo ho ukládal a kdy. A při standardním hledání jsou obrázky uložené podle abecedy. Když jsem hledal nějaký obrázek, z dávné minulosti, netrvalo to nijak dlouho.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4085
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od jarl »

zved píše:Takže od teď galerii nepoužívám a obrázky budu přidávat jako klasické přílohy,...
V tom případě je pouze otázka času, než se nějaký moderátor naštve a špatně vložené obrázky ti smaže. Pravidla platí pro všechny a kvůli tomu, že se ti nelíbí systém vkládání a vyhledávání obrázků, se určitě měnit nebudou.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5859
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od Polarfox »

Svoje obrázky si pokud možno pojmenuj dle systému. Pro každý článek/účel tam mám většinou nějakou předponu, aby se to vše zařadilo do jednoho houfu a nemusel jsem to případně v budoucnu nahánět po všech čertech. Aspoň trošku to pomáhá.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Umístění příloh na Palbě - s obrázky

Příspěvek od TonyHazard »

To je dobrý nápad. :up: Navíc, když klineš na obrázek, objeví se Ti ve kterém uložišti se nachází, kolikátý je v pořadí, tím se velmi ulehčí. A na druhou stranu, jak často budeš upravovat či mazat již vložené obrázky v článku??
jarl píše:
zved píše:Takže od teď galerii nepoužívám a obrázky budu přidávat jako klasické přílohy,...
V tom případě je pouze otázka času, než se nějaký moderátor naštve a špatně vložené obrázky ti smaže. Pravidla platí pro všechny a kvůli tomu, že se ti nelíbí systém vkládání a vyhledávání obrázků, se určitě měnit nebudou.
S tímto mohu jen souhlasit.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Odpovědět

Zpět na „Návody aneb jak na Palbu“