Vítanie konvoja USA

Co by se stalo, kdyby? Nespecifické dotazy, různé názory z vojenství.

Moderátor: jarl

Zamčeno
Ernest Zimke
Příspěvky: 1
Registrován: 4/8/2015, 22:01

Vítanie konvoja USA

Příspěvek od Ernest Zimke »

Dobrý večer, zdravím všetkých. Na toto fórum chodím zbierať rozumy už roky, nikdy som nemal potrebu sa registrovať, nie som odborník v žiadnej relevantnej disciplíne :razz: . Ale teraz mám na vás všetkých jednu otázku. Asi o mesiac pôjde cez SR USA konvoj na cvičenie v Maďarsku a už teraz sa roztáčajú kolesá hystérie, padajú slová ako provokácia, strašenie neexistujúcimi hrozbami, na fb sú stránky vyzývajúce na blokovanie konvoja a pod. Čo som čítal, v Česku keď prechádzal cca pred pol rokom boli obavy z podobných aktivít ale nakoniec to bolo skôr naopak. Teda, opakujem, tak som čítal. No a konečne tá sľúbená otázka :D :" Ako to teda bolo ? A čo ste robili konkrétne vy ? Nerád by som týmto spustil flame, je mi jasné že nikdy nebudú všetci za niečo, len ma trápi prístup mnohých mojich spoluobčanov. Ďakujem za všetky reakcie.

S pozdravom Zimke
Mauler
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 264
Registrován: 19/4/2014, 17:32

Re: Vítanie konvoja USA

Příspěvek od Mauler »

Já sem nedělal nic mě je nějaký konvoj strykerů volný,nicméně se z mého pohledu jedná o demostraci síly a co mě vadí jsou plky o životním prostředí kterýma se zaklíná ve světě kde kdo ale že ten konvoj šlo dopravit po železnici nikoho nenapadne včetně toho že Abrams by mohl dostat konečně dieslový motor místo plynové turbíny :-).
Lepší je tragický konec než tragédie bez konce
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Vítanie konvoja USA

Příspěvek od kenavf »

:sad:
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11467
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Vítanie konvoja USA

Příspěvek od Zemakt »

Jak, už jsem někde tady psal, byl to pouze jeden konvoj z mnoha "naťáckých" předešlých. S tím rozdílem, že to bylo dost medializované, což byl ostatně i záměr a proto to nejelo i po železnici. Já osobně s tím problém nemám, a byl jsem docela mile překvapen, že naprostá většina lidí také ne.

Řvouni a jiná podobná individua jsou holt víc vidět a a mají relativně více prostoru k vlastní prezentaci, no. S tím asi nic moc nenaděláme :???:
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Vítanie konvoja USA

Příspěvek od Franz Trubka »

To Mauler: Prujezd spojeneckeho konvoje,ktery je spolu s nami v Nato a na ktereho spolehame Ti prijde jako demonstrace sily?
Proti komu, naco? Spis je to ukazka spojenectvi...
Kazdy ma ale pravo na svuj nazor,Tvuj ohodnotil kenavf a ja bych se k nemu pridal
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Vítanie konvoja USA

Příspěvek od Pátrač »

Ernest Zimke: Když profrčel konvoj přes nás a Poláky byla to událost, která v sobě snoubila dvě věci - byl to zcela jistě projev jisté podpory nejsilnější armády v NATO spojencům, kteří na svoji obranu nedělají vše co je potřeba - tedy to platí hlavně pro nás. Naši Politici ho podle předpokladu použili k tomu aby se předvedli jako rozhádaní osli. Nyní mají stejnou možnost se předvést jako idioti i vaši politici. Zcela jistě ji využijí.

Druhý pohled byl ten, že to byl signál na východ, že NATO zde je a bude.

Mě to bylo a je jedno, ale demonstrace síly to je a bude. ALE NENÍ URČENA NÁM- snad víme kam patříme - ALE SMĚŘUJE DÁL NA VÝCHOD. Proto nechápu co vám vadí tak zásadně na Maulerovu příspěvku, že z něho musíte veřejně zvracet.

Pokud si odmyslím to, že bych techniku a vojáky na cvičení také přepravil po železnici- to co se předvede je zbytečná zátěž pro logistiku která nemá pro potřebu cvičení žádný význam - zůstává to o co jde. Tedy znovu ukázat, že zde NATO je a že se pomalu probouzí z hibernace. Z toho pohledu je to nesmírně důležité a může to vést k důležitým pozitivním krokům u nás i na Slovensku. A TO UŽ MI JEDNO NENÍ - KDYBYCHOM MĚLI CO PŘEDVÉST TAK BY BYLO POTŘEBA TAKOVOU DEMONSTRACI UDĚLAT TAKÉ. TO JE TO, PO ČEM TADY A NEJEN TADY UŽ DLOUHO VOLÁM. Je mi těžko na duši, že sílu NATO tady u nás musí předvádět armáda USA a ne naše a vaše slovenská.

Na Slovensku se k věci stavíte jak stavíte, ber to jako jiný projev folkloru. Pokud vám ale i nám nedojde, že za obranu svých zemí jsme v první řadě odpovědní my sami, neposuneme se nikam dál a takové akce jsou ztrátou času a peněz, což nakonec někomu v USA dojde.

Rusko se vyjádří negativně, jeho spojenci také, příznivci Ruska u nás i u vás se mohou zbláznit a nedojde jim, že problém není NATO ale problém je nyní Rusko. A to píšu já, který je jeden z mála lidí na Palbě, kteří tvrdí a tvrdit budou, že Rusko - SSSR- Rusko nebylo a není největší problém světa. Bohužel chování Ruska nyní, je pro mě nepřijatelné.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
1stCLJan
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 519
Registrován: 29/7/2014, 10:06

Re: Vítanie konvoja USA

Příspěvek od 1stCLJan »

Já je vítat půjdu, vemu si Americkou vlajku a budu mávat našim osvoboditelům a záštitě míru, která chrání Evropu už 70 let od zhoubného Rusa svojí přítomností v Evropě.
USA je jediná země , která může čelit dobivatelům z Ruska , kteří za celou svou historii Ruska chtěli Evropu dobít a vyhladit a zničit už mnohokrát, ale vždy jim v tom zabránili západní obránci demokracie v čele s Amerikou, Francií,Německem a Anglií.
Rus se v současnosti chvástá jak chce vyhladit demokracii v Evropě a přiblížil se dokonce na naše hranice!! Takže USA musí svou rozhodnost ukázat jak " píše pátrač" Rusovi, aby ho choutky přešli a nenapadl Evropu , tak jako už mnohokrát.

Rusácké dobivačné sily může zastavit jen rozhodná hráz spojenectví s Amerikou jedinou záštitou míru na světě. Ať žije NATO ! Ať žije armáda USA a zůstane v Evropě na věky věků.
Naposledy upravil(a) 1stCLJan dne 5/8/2015, 09:06, celkem upraveno 3 x.
petrp
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 197
Registrován: 11/9/2014, 07:43

Re: Vítanie konvoja USA

Příspěvek od petrp »

Mauler píše:Já sem nedělal nic mě je nějaký konvoj strykerů volný,nicméně se z mého pohledu jedná o demostraci síly a co mě vadí jsou plky o životním prostředí kterýma se zaklíná ve světě kde kdo ale že ten konvoj šlo dopravit po železnici nikoho nenapadne včetně toho že Abrams by mohl dostat konečně dieslový motor místo plynové turbíny :-).
:up: :lej:
1stCLJan píše:Já je vítat půjdu, vemu si Americkou vlajku a budu mávat našim osvoboditelům a záštitě míru, která chrání Evropu už 70 let od zhoubného Rusa svojí přítomností v Evropě. USA je jediná země , která může čelit dobyvatelům z Ruska , kteří za celou svou historii Ruska chtěli Evropu dobít a vyhladit a zničit už mnohokrát, ale vždy jim v tom zabránili západní obránci demokracie v čele s Amerikou.
Rusácké dobyvačné sily může zastavit jen rozhodná hráz spojenectví s Amerikou jedinou záštitou míru na světě. Ať žije NATO ! Ať žije armáda USA a zůstane v Evropě na věky věků.
Dost dobrý! :lol: :up:
(teda až na to "i" u dobyvatelů :!: )
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Vítanie konvoja USA

Příspěvek od skelet »

V souladu s pravidly Palba.cz, vlákno uzamykám
ObrázekObrázekObrázek
Zamčeno

Zpět na „Fikce, dohady, dotazy“