Zasah v Parizi

Co by se stalo, kdyby? Nespecifické dotazy, různé názory z vojenství.

Moderátor: jarl

lyky
Příspěvky: 0
Registrován: 13/11/2014, 20:16

Zasah v Parizi

Příspěvek od lyky »

Ahoj.
Mam par dotazu k vedeni zasahu v Parizi prot tomu teroristovi.
Proc se tyhle hostage akce neresi nejak v ramci toho, ze je rok 2015?
a) do ventilace pustit plyn, ktery vsechny uspi?
b) proskenovat budovu (plechovy obchod) nejakym tepelnym senzorem, ten ho nasadit odstrelovaci (dvema, trem) na pusku, a nechat je jedineho teroristu puskou s velkym kalibrem proste odstrelit?
c) ruznymi otvory v budove dostat dovnit desitky kamer (kanalizace, vzduchotechnika, napichnout lokalni kamery v obchode, navrtat steny a mit kompletni predstavu o tom, co je uvnitr a tomu prizpusobit zakrok.
Me se proste to, co bylo videt na videu ze zasahu, zdalo jako naproto neprofesionalni - otevrit dvere a tlupa cajtu pres se sebe zacne palit jen urcitym smerem dovnit do mistnosti...wtf?
Proc tam nebylo 10 lidi ze zasahovky, kteri by ho (klidne i tim frontalnim utokem pres dvere trefili na dve rany)?
Jestli uz tohle vlakno nekde je, klidne to presunte, nenasel jsem.
Diky
invisible
svobodník
svobodník
Příspěvky: 24
Registrován: 27/7/2012, 12:25

Re: Zasah v Parizi

Příspěvek od invisible »

a) hrozí riziko, že si terorista všimne, že je uspáván.Čímž hrozí postřílení/výbuch rukojmích.
b) může dojít při průchodu stěnou ke změně trajektorie střely
c) ono by stačilo asi použít i nějakou kvalitní termovizi že

dávám odkaz na video pokud ho někdo neviděl:
http://www.liveleak.com/view?i=869_1420833044

pokud je tohle ELITNÍ francouzská jednotka, tak nás chran pánbůh :(
lyky
Příspěvky: 0
Registrován: 13/11/2014, 20:16

Re: Zasah v Parizi

Příspěvek od lyky »

invisible píše:pokud je tohle ELITNÍ francouzská jednotka, tak nás chran pánbůh :(
prave tam jsem miril...jestli vsichni z FR zasahovky byli v te dobe v te tiskarne...? nechapu

dalsi co me napada - vim, ze terorista nema u sebe nebo aspon na hlave night vision, tak mu tam zhasnu a pak zvednu dvere nastoupi par kluku s night...
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Zasah v Parizi

Příspěvek od kenavf »

Neviem či to teraz nekomolím,ale ak ano tak mňa opravte a uveďte správnu variant,pretože už si to presne nepamätám ako a kedy to bolo.Možno si niekto vybaví o akú situáciu išlo.
Pred niekoľkými rokmi(možno aj 10 rokov).Jednalo sa o zadržiavaných rukojemníkov niekde tušim v Mexiku na nejakom veľvyslanectve.Bolo spomínané,že situácia a pohyb v budove bola sledovaná pomocou termokamier.Vyhodnotili (podľa toho ako sa ktorá silueta pohybovala) kto bol terorista a potom pomocou antimateriálových pušiek výstrelom cez stenu týchto teroristov zastrelili.Munícia dokonca mala byť laborovaná poda toho cez aký druh steny konkrétne mala byť strielaná.Druh materiálu a hrúbku steny mali z plánov budovy.

Musíš počítať s tým,že niektorý terorista môže v ruke držať odistený obranný granát alebo rozbušku bomby,ktorá uvolnením zovretia ruky vybuchne.

P.S.Uspávanie použili Rusi v tom divadle.Len sa im nepodarilo veľa ľudí prebrať.Asi z dôvodu zlej koordinácie a informovanosti lekárov,nikto z nich presne nevedel, čo tam tie zásahové jednotky pustili za uspávací plyn.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
jura-p
svobodník
svobodník
Příspěvky: 31
Registrován: 15/8/2014, 20:29
Bydliště: CB

Re: Zasah v Parizi

Příspěvek od jura-p »

Na druhé straně není to taky tak dávno, zahynuli dva policisti, když vyráželi dveře bytu a stáli přímo před nimi "připraveni" a další dva, když do toho bytu vnikli a terorista "náhle" vyšel ze dveří koupelny a z těch vtrhnuvších do bytu dva zastřelil a další zranil. Pak chtěl utéct oknem té koupelny na požární žebřík a sejmul ho odstřelovač, když byl v tom okně koupelny. Taky francouzská policie.
Uživatelský avatar
VGR_j4ck41
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 448
Registrován: 1/9/2010, 10:23

Re: Zasah v Parizi

Příspěvek od VGR_j4ck41 »

lyky: nechci hovorit za francouzskou policii ale domnivam se, ze udelali vsechno pro to aby teroristu zlikvidovali a neublizili zadnemu z rukojmi - a podle zprav se jim to asi povedlo nebot se tvrdi, ze pri samotnem zasahu nikdo z rukojmich nedosel k uhone.

To jakym zpusobem sledovali obchod se muzeme jenom dohadovat, cilize to napichnuti kamer a termo tam klidne mohlo bejt

Rikas wtf ze cajti otevrou roletu a palej jednim smerem: no jo, jenze co kdyz tim jednim smerem palili proto, ze presne vedeli KDE ten mamrd v tu chvili je? Taky si vsimni, ze roletu vytahli v okamziku, kdy ten mamrd byl zrovna v prostoru pred ni a ne nekde hluboko vpravo (z pohledu vstupnich dveri) - to taky asi nebyla nahoda, co myslis? Uprime receno, to ze vsichni palej jednim smerem je imho znameni ze vedeli na co strilej a mnohem neprofesionalnejsi by me pripadalo, ze otevrou roletu a palbou naslepo pokropej celej prostor.

Jestli to bylo nebo nebylo profesionalni nemuzu posoudit, ale jedno vim jiste. Jeste nikdy jsem nevidel zabery z zivy prestrelky, kde by se ti vojaci/policajti chovali "profesionalnejs" nez jejich "kolegove" z her nebo TV.
invisible
svobodník
svobodník
Příspěvky: 24
Registrován: 27/7/2012, 12:25

Re: Zasah v Parizi

Příspěvek od invisible »

z těch 3 videí co jsou na internetu jsem tam viděl tolik chyb...

třeba:
Jeden člen elitní jednotky vběhl dovnitř, ostatní zůstali stát u vchodu a stříleli tomu svému přes záda!
Hned ze začátku je jeden člen elitního týmu zasažen v době kdy terorista teprve přichází zezadu.Tady tipuju že se postřelil sám, nebo ho postřelil někdo z kolegů.
Následuje několika vteřinová palba, kde jde jasně ze záběrů vidět, že kulky dopadají všude možně po místnosti.
Terorista, byt je po něm stříleno, stihl vyběhnout prakticky až ze dveří, kde je následně zastřelen.
Střelba do ležícího teroristy: na jednu stranu ok, na druhou stranu co kdyby měl pod oblečením bombu s třaskavinou.
Útěk rukojmích.Vzhledem k tomu že i tito lidé jsou brání jako možní pomocníci teroristy je neskutečné, že si dva vklidu běží úplně jinam a nikdo se jich nevšímá.

Ano dopadlo to relativně úspěšně, ale to jen díky štěstí, taky to mohl být masakr policejního sboru i rukojmích.
tarava
svobodník
svobodník
Příspěvky: 24
Registrován: 28/4/2014, 17:30

Re: Zasah v Parizi

Příspěvek od tarava »

invisible píše: Jeden člen elitní jednotky vběhl dovnitř, ostatní zůstali stát u vchodu a stříleli tomu svému přes záda!
Přes záda mu podle mě nestříleli. Přijde mi, že zazněli 2-3 výstřely, než stačil odejít do strany a to od těch, kterým nepřekážel ve střelbě. Až poté začala plná palba.
invisible píše: Hned ze začátku je jeden člen elitního týmu zasažen v době kdy terorista teprve přichází zezadu.Tady tipuju že se postřelil sám, nebo ho postřelil někdo z kolegů.
Já jsem zasažení nezaznamenal, kde to ve videu je?
invisible píše: Následuje několika vteřinová palba, kde jde jasně ze záběrů vidět, že kulky dopadají všude možně po místnosti.
Podle čeho tak usuzuješ, mě přijde, že palba jde jedním směrem, tam kde je terorista, a nikoliv na všechny strany.
invisible píše: Terorista, byt je po něm stříleno, stihl vyběhnout prakticky až ze dveří, kde je následně zastřelen.
Je známo plno případů, kdy někdo i s více než desítkou kulek v těle, které způsobily několikanásobná smrtelní zranění, uběhl několik desítek metrů nebo zuřivě fyzicky bojoval, než vykrvácel či nedostal ránu do hlavy apod. Tohle je prostě případ od případu.
invisible píše: Střelba do ležícího teroristy: na jednu stranu ok, na druhou stranu co kdyby měl pod oblečením bombu s třaskavinou.
Já to otočím. Co kdyby měl bombu se spouštěcím mechanismem a stihl by to odpálit, než by ho stačili zpacifikovat...
invisible píše: Útěk rukojmích.Vzhledem k tomu že i tito lidé jsou brání jako možní pomocníci teroristy je neskutečné, že si dva vklidu běží úplně jinam a nikdo se jich nevšímá.
Opět jsem se něčeho takového nevšiml. Z čeho vycházíš?
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Zasah v Parizi

Příspěvek od CAT »

Hoši kritizovat umí každej. Ano do košér obchodu šel RAID a ne GIGN, ale i tak. Pusťte si video ze Sydney, pusťte si videa z USA, kde dělá něco podobného SWAT. VzpomeŇte si na Beslan, na Moskevské divadlo. A viděli jste vůbec někdy jak se to má dělat správně? Jo řikáte že viděli ve filmu? Aha... Žádný z rukojmých při zásahu neumřel, to je sakra úspěch... To že vleze jen jeden se stává poměrně často, on je první, pro něj je situace úplně jinačí než pro druhého - první vnikne, protože je nepřítel ve výhodné pozici, ten na to ale reaguje přesunem a druhý už se kvůli nebezpečí a nebo protože se nepřítel odkryl nemusí dovnitř vydávat... Ohledně skenování - jo když máš na vyřešení situace třeba dva dny, tak to možná jde, tady se to odehrálo za 5 hodin...


Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
lyky
Příspěvky: 0
Registrován: 13/11/2014, 20:16

Re: Zasah v Parizi

Příspěvek od lyky »

tarava píše:
invisible píše: Hned ze začátku je jeden člen elitního týmu zasažen v době kdy terorista teprve přichází zezadu.Tady tipuju že se postřelil sám, nebo ho postřelil někdo z kolegů.
Já jsem zasažení nezaznamenal, kde to ve videu je?
Odtahujou ho pak uplne bokem vpravo...http://www.youtube.com/watch?v=ZGSsKRAm98k

Ale : Ted jsem vypozoroval, ze ten zasah byl asi vynuceny - uspiseny - tim padem nepripraveny dokonale - z jakehokoliv duvodu(reakce na utok v tiskarne a mozne prozrazeni, nekde se psalo ze se utocnici se zacali modlit-koberecek atd - ztrata pozornosti).
Protoze: Tady http://www.youtube.com/watch?v=Pa52h_uk1A8#t=286 dva clenove RAID tahnou davno po zacatku utoku takovy ten stit na koleckach, ktery narozdil od neprustrelnych odevu zastavi AK47.
Kdyby to bylo planovane, stali by vepredu jako prvni, jako hlavni kryti - tak hrozitanskou chybu snad nemohli udelat.
To take osvetluje vsechny ty dalsi "chyby".
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Zasah v Parizi

Příspěvek od CAT »

Jo, píše se, že RAID reagoval protože věděli, že se útočník chystá rukojmí zabít...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
kvido
Příspěvky: 1
Registrován: 13/8/2010, 16:59
Bydliště: Bukurešť

Re: Zasah v Parizi

Příspěvek od kvido »

Vidím, že je tady spousta expertů se stovkami odehraných hodin v CoD či MoH...s hodnocením zásahu bych počkal, až budou uvolněny bližší informace. Na základě jednoho videa bych si netroufl zákrok RAID vůbec hodnotit. Navíc, je potřeba si uvědomit, že Coulibaly vyhrožoval usmrcením rukojmí v případě, že policie zaútočí na bratry Kouachiovi. A ti si sami zvolili smrt z rukou policie, když sami vyběhli z budovy. A protože vše probíhalo prakticky v přímém přenosu, takže RAID měl na spuštění akce max. pár sekund a zákrok dopadl výborně a je podle mě dost nefér říkat, že to jenom díky náhodě.
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Zasah v Parizi

Příspěvek od CAT »

Jsem ale zvědavý, co policie vyvodí z očividné neúčinosti 9mm proti cíli vybavenému vestičkou...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Zasah v Parizi

Příspěvek od kenavf »

Aj najlepšie plánovaná akcia sa vždy odchýli od plánu.Stačí ak sa napríklad zadrhne žalúzia,páchateľ nastrčí do cesty neočakávanú prekážku,vytvorí klamný cieľ na odlákanie alebo pasť.Potom je dôležité ako tieto jednotky dokážu na to flexibilne reagovať a upravovať priebežne akciu a to musia robiť v priebehu sekúnd.(od monitoru sa to kritizuje!).
Zadanie bolo splnené na 100% to je najdôležitejšie.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
invisible
svobodník
svobodník
Příspěvky: 24
Registrován: 27/7/2012, 12:25

Re: Zasah v Parizi

Příspěvek od invisible »

tarava píše: Přes záda mu podle mě nestříleli. Přijde mi, že zazněli 2-3 výstřely, než stačil odejít do strany a to od těch, kterým nepřekážel ve střelbě. Až poté začala plná palba.
ano, jsou to sice možná 3-4 výstřely, ale i jedna kulka stačí na zabití :( ... ty policisty vlevo nemá smysl řešit
tarava píše: Já jsem zasažení nezaznamenal, kde to ve videu je?
je to na jiném videu, přikládám ho níže
tarava píše: Podle čeho tak usuzuješ, mě přijde, že palba jde jedním směrem, tam kde je terorista, a nikoliv na všechny strany.
podle toho jak odletuje to bílé a jak se "točí" ta židle u toho zeleného stolu třeba v cca 0:32 a taky podle toho kam míří když střílejí ti policisté
tarava píše: Je známo plno případů, kdy někdo i s více než desítkou kulek v těle, které způsobily několikanásobná smrtelní zranění, uběhl několik desítek metrů nebo zuřivě fyzicky bojoval, než vykrvácel či nedostal ránu do hlavy apod. Tohle je prostě případ od případu.
cca 10 vteřin střelby několika elitně cvičených policistů a on přesto doběhne až ke dveřím, kdyby chtěl tak zabil všechny rukojmí
tarava píše: Já to otočím. Co kdyby měl bombu se spouštěcím mechanismem a stihl by to odpálit, než by ho stačili zpacifikovat...
V tom naprosto souhlasím, ikdyž leží tak pořád představuje hrozbu.Kam bys ho střelil ty když nevíš jestli má na sobě výbušninu a přesto bys chtěl mít jistotu že je po něm?
tarava píše: Opět jsem se něčeho takového nevšiml. Z čeho vycházíš?
viz jiné vide níže

http://www.liveleak.com/view?i=e77_1420866110
http://www.liveleak.com/view?i=932_1420822144
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2531
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: Zasah v Parizi

Příspěvek od palo satko »

pozeral som to temer cely den v telke. čo ma prekapilo, že nevypli v oblasti zásahov telefonnu siet (siete).
Obrázek
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasah v Parizi

Příspěvek od Bleu »

invisible - víš jak se to říká - po boji je každej Frayter generálem.
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2531
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: Zasah v Parizi

Příspěvek od palo satko »

tu je zobrazeny s celkom zaujímavou zbranou vyzera ako CSA VZ 58 Sporter Compact
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Zasah v Parizi

Příspěvek od skelet »

OT odděleno
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
JiK
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 426
Registrován: 26/8/2008, 18:02
Bydliště: Bethlehem, PA

Re: Zasah v Parizi

Příspěvek od JiK »

jeste, ze Ti opaleni evropsti spoluobcane moc nectou, jinak by mel precteneho aspon Marcinka a vedel neco o counter sniper trikach, vzal by si ty cerne kozene bundy a cepicky 2 nebo 3, navlikl do toho rukojmi a rozestavil je po obchode. Anebo by vsem aspon rozdal cerne kukly aby se trochu pletli...

Taky si mohl udelat Hamas vestu a odpalit ji, bud rucne, pri zatykani, nebo pri povaleni do horizontalni polohy ci pri chybejicimu signalu z detektoru tepu, to je lehke ubastlit...a vzal by sebou 15 policajtu a zbytek rukojmi...
Odpovědět

Zpět na „Fikce, dohady, dotazy“