Organizace CSLA pred rokem 1981

Uživatelský avatar
papergeorge
vojín
vojín
Příspěvky: 15
Registrován: 2/1/2010, 21:16

Příspěvek od papergeorge »

Takze na zaklade Vasich prispevku jsem zacal korenspondovat s archivy a mohu tak nejak rict, ze svuj dil pravdy mate vlastne vsichni.
Protoze predpis z roku 1961 pojmenovava tridy nejak, zmena z roku 1962 uz trochu jinak, dalsi z roku 1970 pak zase jinak a pravdepodobne predpis cca z roku 1980-5 pak bude rikat zase neco jineho. Takze se k nemu musim nejak dopracovat a pak to sem pro zajimavost hodim. Jinak by se mel jmenovat asi takhle:

Vseob-26-1 Hospodareni s materialem a materialni pusobnost v CSLA, zmena nebo rok vydani 198x ??? Tipoval bych to na rok 1982...

Byl takovy predpis vydan, nebo se to resilo formou nekonecnych vlepovanych utrzku se zmenami?
Za vsechno muze tenhle on:
A Rallye ABC EP-SI-LON...

-normalni je tvorit nejen originaly-
(Protoze papir a internet snese vsechno... se zminuje Kronika Bristolnicka)
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Pohnout kostrou? Jak to myslíš? Ne že bych se cítil potřebu urážet to tedy ani ne. Jde jen o to že jsem z aktivní služby už 12 let. Poznámky co mám se týkají mé služby tedy PHM a materiálové třídy 15. Mě bylo celkem jedno co dělají ostatní materialisté.

Má snaha pomoci končí tím co jsem napsal. Myslím si že mi dojdou nějaké podklady asi tak za týden ale není to jisté. A kostrou nehnu ani o centimetr víc než budu cítit potřebu.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
papergeorge
vojín
vojín
Příspěvky: 15
Registrován: 2/1/2010, 21:16

Příspěvek od papergeorge »

No to je prave ta druha stranka webovych diskusi. Prostor, kde se zhustuje na minimum vyjadrovani se. K tomu, abychom se navzajem pochopili je potreba bud umet psat, nebo chapat mezi radky. Dobremu spisovateli to trva nekolik kapitol, nez pochopite vlastnosti hrdinu. Bohuzel tohle kratke prispevky neumi.

Takze tim, ze jsem napsal hejbnout kostrou, jsem taky mohl myslet, ze cokoli, co se zde objevi, lze drive nebo pozdeji vyuzit. I malickost, staci na to jenom nezapomenout, kdyz clovek sedi u kompu. Ona i ta malickost muze poradne vykvest.

No a zrovna Vy, pane kolego nemusite mit strach. Vase prispevky o sluzbe PHM jsou, at uz zavesene kdekoli na webu, na vysoke faktograficke urovni. Takze tam tech dotazu, ktere mne osobne posunou vpred a vyse, bude (je) minimum, nebot ony prispevky obsahuji de facto vse, co jsem zatim potreboval vedet.

I kdyz... podarilo se Vam zjistit, co znamenaly ty zkratky automobilni techniky, ktere jsem tazal pred casem v mailu?
Za vsechno muze tenhle on:
A Rallye ABC EP-SI-LON...

-normalni je tvorit nejen originaly-
(Protoze papir a internet snese vsechno... se zminuje Kronika Bristolnicka)
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Ano mám to komletně zpracované ale sesypal se mi počítač a ledacos se mi odmazalo. Takže jsem ztratil na Vás adresu. Pokud můžete tak mi ji na anzaca pošlete a já Vám to večer až se vrátím z Mikulova odpálím.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Pravičák
četař
četař
Příspěvky: 65
Registrován: 9/7/2010, 00:00

Příspěvek od Pravičák »

Autore s Tvým hodncením materiálových tříd souhlasím.Odcházel jsem s armády v roce 1993 s funkce zástupce vel pro týl a pokud mě paměť neklame máš setsakramentskou pravdu.
Materiálová třída 01 - výzbrojní materiál, 02 - tankový, 03 - letecký, 04 - ženijní, 05 - politicko-osvětový, 06 - spojovací, 07 - chemický, 08 - automobilní, 11 - silniční, 12 - výstrojní, 13 - proviantní, 14 - stvavebně-ubytovací, 15 - PHM, 19 - šifrovací, 20 - raketový (PVOS), 21 - raketový (raketové vojsko), 22 - raketový (PVO PV), 24 - stavební stroje a mechanismy, atd. ?. Kdo ví víc, doplňte a pokračujte.
Jen bych doplnil,že třída 16-byl zdravotnický materiál
-------------------------------------------------------------------------------------
Jsem typickým občanem České republiky. Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...
Odpovědět

Zpět na „Organizace armády“