Vrtulníky Venom a Viper u AČR

Odpovědět
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1724
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: Nové vrtulníky pro AČR

Příspěvek od Nesher »

A ještě jsem zapomněl na VÚT, ten bude mít na starosti vytvořit jakési propojení mezi operačními systémy vrtulníku a systémy, které již VS pro plánování a velení používají. Přeloženo do lidské řeči, integrovat nové vrtulníky do stávajícího systému VS.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3764
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Nové vrtulníky pro AČR

Příspěvek od Scotty87 »

Je podepsáno. Tímto se tedy završil další z letitých tendrů na přezbrojení české armády. Zbývá tedy podepsat do konce roku ještě smlouvu na dvě letadla C-295W, kde je včasný podpis také důležitý. Údajně má o tyto letadla zájem také Finsko které je ochotné nás ihned coby odběratel nahradit.
Jed a Zmije“ ochrání české vojáky. Armáda kupuje od USA tucet vrtulníků Venom a Viper
Uživatelský avatar
Padouch
praporčík
praporčík
Příspěvky: 364
Registrován: 12/9/2008, 22:07
Bydliště: Bystřec City

Re: Nové vrtulníky pro AČR

Příspěvek od Padouch »

Nevíte jestli jsou součástí kontraktu i laserově naváděné střely APKWS pro Venom?
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3764
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Nové vrtulníky pro AČR

Příspěvek od Scotty87 »

V původní nabídce nebyli. Takže jestli se něco zásadně nezměnilo tak ne.
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3893
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Nové vrtulníky pro AČR

Příspěvek od HONZIK11 »

Samé kladné zprávy. Hlavně ona spoluúčast. Kdybychom chtěli v budoucnu otočit páre a dokoupit zbývající bitevníky a doplnit Venony systém už bude zaveden.
Mě ta Bellova stavebnice připadá fajn od samého prvopočátku.
Tak jsme se krapet přiblížili k Polsku, oni to dotáhli ve výrobě, či kompletaci nebo jak to nazvat, Jestrabu i Patrie celkem daleko, srovnal bych to s výrobou našich Panduru.
Utekla mi anabaze Slovenska, mají oni taky sjednanou nějakou,, spoluúčast,,?

A dodatek : I ono vyjádření vůči Italosum z výše uvedeného odkazů, me docela rozesmálo, že by jsme konečně měli ministra s jistotou existence? A ne hvezdopravce, učitelku a další loutky?
seabee
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3507
Registrován: 18/7/2013, 18:59

Re: Nové vrtulníky pro AČR

Příspěvek od seabee »

HONZIK11 píše:Samé kladné zprávy. Hlavně ona spoluúčast. Kdybychom chtěli v budoucnu otočit páre a dokoupit zbývající bitevníky a doplnit Venony systém už bude zaveden.
Mě ta Bellova stavebnice připadá fajn od samého prvopočátku.
Tak jsme se krapet přiblížili k Polsku, oni to dotáhli ve výrobě, či kompletaci nebo jak to nazvat, Jestrabu i Patrie celkem daleko, srovnal bych to s výrobou našich Panduru.
Utekla mi anabaze Slovenska, mají oni taky sjednanou nějakou,, spoluúčast,,?

A dodatek : I ono vyjádření vůči Italosum z výše uvedeného odkazů, me docela rozesmálo, že by jsme konečně měli ministra s jistotou existence? A ne hvezdopravce, učitelku a další loutky?
Ono je divné, že si Leonardo stěžuje (nebo ne?) u ÚOHS, když nebylo účastníkem tendru. Žádný totiž nebyl :D. No ale jestli se mu podaří nákup zesabotovat, pak bude v Kremlu stát při dalším udílení Puškinových cen vedle Rambohafíka v první řadě.
Slyší-li nechápaví, podobají se hluchým.
Hérakleitos z Efesu, zvaný Skoteinos (Temný – asi 544-484 př.n.l.),
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3893
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Nové vrtulníky pro AČR

Příspěvek od HONZIK11 »

Ty Italske vrtulníky o kterým Italum jde a argumentují, že nám musí stačit se vyrábí pro USA u společnost Boeing přímo ve Spojených státech.
Kdo vi jaká je akciova provázanost mezi USA a Itálii.
Bell je pro mě průhlednejsi a zároveň bude u nás celkem slušně zavedeným. I co se servisu a výroby týká. Zázemím konce. Beru to tak, že jedna samostatná složka Americké Armády, námořní pěchota bude mít u nás slušně zázemí. Když to beru z hlediska toho čím si u mě udělala oko, tak to je F18 ve všech GENERACÍCH. Dále pak F14 a jejich strelach AIM-54 Phoenix no a pak v této stavebnici vrtulníku tradičních odolných jednotek.
seabee
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3507
Registrován: 18/7/2013, 18:59

Re: Nové vrtulníky pro AČR

Příspěvek od seabee »

HONZIK11 píše:Ty Italske vrtulníky o kterým Italum jde a argumentují, že nám musí stačit se vyrábí pro USA u společnost Boeing přímo ve Spojených státech.
Kdo vi jaká je akciova provázanost mezi USA a Itálii.
Bell je pro mě průhlednejsi a zároveň bude u nás celkem slušně zavedeným. I co se servisu a výroby týká. Zázemím konce. Beru to tak, že jedna samostatná složka Americké Armády, námořní pěchota bude mít u nás slušně zázemí. Když to beru z hlediska toho čím si u mě udělala oko, tak to je F18 ve všech GENERACÍCH. Dále pak F14 a jejich strelach AIM-54 Phoenix no a pak v této stavebnici vrtulníku tradičních odolných jednotek.
U mně si udělali Marines oko už tím, že v roce 1805 zasáhli proti arabským otrokářům a v Tripolisu osvobodili stovky unesených evropských a amerických zajatců.
Evropské vlády v té době nedělaly nic (kromě lomení rukama) a evropské advokátní kanceláře si mastily kapsy na zprostředkování výkupného za bohatší zajatce.
"Miliony na obranu, ani cent na výkupné" prohlásil tehdy prezident Jefferson.
Slyší-li nechápaví, podobají se hluchým.
Hérakleitos z Efesu, zvaný Skoteinos (Temný – asi 544-484 př.n.l.),
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12970
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nové vrtulníky pro AČR

Příspěvek od Rase »

Tak ony H-1 budou nejspíš v této kamufláži (model byl k vidění při podpisu smlouvy). Osobně se mi moc nelíbí, ale chápu že je to takový multicam pro zahraniční mise.
ps. téma jsem osamostatnil

Obrázek
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3893
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Vrtulníky Venom a Viper u AČR

Příspěvek od HONZIK11 »

Tento mahogonovy model je jen dekorace vyrobena snad na Filipínách. Pro modeláře nepoužitelné ale jako model k podpisu smluv dostatečně hodnotný. Zřejmě na věčné časy.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3764
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Vrtulníky Venom a Viper u AČR

Příspěvek od Scotty87 »

Plukovník Synek v reportáži ČT říkal že kamufláž bude používat standardní barvy vrtulníkového letectva, tedy světle zelenou, světle hnědou a šedou.Jaká bude jejich přesná kombinace ještě není rozhodnuto. Je pravděpodobné že barvy budou podobné jako na generálkovaných Mi-24.
https://ct24.ceskatelevize.cz/3003209-v ... ske-stroje

Obrázek
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3893
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Vrtulníky Venom a Viper u AČR

Příspěvek od HONZIK11 »

Ano to je ono.
Naposledy upravil(a) HONZIK11 dne 15/12/2019, 12:06, celkem upraveno 1 x.
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3893
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Vrtulníky Venom a Viper u AČR

Příspěvek od HONZIK11 »

Jo jo převládá šedá barva betonu a modroseda. oblačnosti. Betonu proto, že vrtulníky budou využívat např. kdejaké parkoviště supermarketu, kromě svých vzletovych ploch.
Taková kombinace barev je velice ucelna.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3764
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Nové vrtulníky pro AČR

Příspěvek od Scotty87 »

[url=hhttps://www.info.cz/cesko/kostoval-pri-nakupu-v ... 43896.html]Koštoval: Při nákupu vrtulníků z USA převážil zdravý vojenský rozum a český zájem[/url]
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1724
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: Nové vrtulníky pro AČR

Příspěvek od Nesher »

Scotty87 píše:[url=hhttps://www.info.cz/cesko/kostoval-pri-nakupu-v ... 43896.html]Koštoval: Při nákupu vrtulníků z USA převážil zdravý vojenský rozum a český zájem[/url]
Nejzajímavější informace je to, že se předpokládá nákup nikoliv dalších 12, ale rovnou 24 kusů vrtulníků systému H1. Předpokládám, že to bude 8 kusů Viperů na cílových 12 a 16 Venomů na cílových 24. Pokud se to povede a koupí se i 4-5 větších strojů, tak budeme mít skutečně kvalitní vrtulníkové letectvo.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Vrtulníky Venom a Viper u AČR

Příspěvek od skelet »

Pokud by se dokoupilo dalších 24 kusů, tak je asi jasný nástupce W-3 Sokol
ObrázekObrázekObrázek
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1724
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: Vrtulníky Venom a Viper u AČR

Příspěvek od Nesher »

skelet píše:Pokud by se dokoupilo dalších 24 kusů, tak je asi jasný nástupce W-3 Sokol
Logisticky by to dávalo smysl, ale nějaký menší vrtulníky se budou muset místo Sokolů koupit tak jako tak. Zdá se, že armádě i nadále zůstane LZS v Plzni. A Venom jako letecká záchranka je opravdu "over kill", velká část heliportů v nemocnicích by ho ani neunesla.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3764
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Vrtulníky Venom a Viper u AČR

Příspěvek od Scotty87 »

Ten počet je opravdu zajímavý, ale nevím jestli to není překlep a není myšleno 24 jako cílový stav. Ovšem jako celkem dostatečné bych bral i 8+8 a 12+12 jako ideální.
Odpovědět

Zpět na „Letecká technika“