Vrtulníky pro OSSR

Odpovědět
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1441
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od Flader »

Len asi je rozdiel mať v letectve 9 strojov a napríklad 30-40. Ono keď by mali ochranu naozaj aspoň 4 naše BH tak percentuálne by to bolo super nejakých 45% (odhadom :D), ale na počty strojov už to také ružové nebude. Tých nami debatovaných 9 z 18 by zase bolo už o niečom inom :D
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4112
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od niko »

Veru hej. Ja osobne v tom dovybaveni BH nejako problem nevidim. Teda v svetle toho, ze do starych masin, ktore o 7 rokov vyradime pchame po 6 mil. €. Za to sme mohli mat 2 vystrojene Black Hawky. Tym chcem povedat, ze postupne dovybavenie vsetkych BH ochrannymi systemami je v podstate kedykolvek v moznostiach samotneho rozpoctu MO.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4112
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od niko »

Vzdusne sily uzemnili kompletne celu flotilu MI 17 z dovodu vyskytu blizsie nespicikovaneho technickeho problemu. Cinnost SAR docasne vykonava letka MV. Jeden stroj Mi 17 LPZS by vsak uz coskoro mali uschopnit letu.
http://www.mosr.sk/41407-sk/ozbrojene-s ... kov-mi-17/
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1441
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od Flader »

No ak sa zrazu uzemnili všetky tak to asi nejaká maličkosť nebude. Len by ma zaujímalo, čím bude MV zabezpečovať LPZS. Okrem toho jedného B429 majú už len nejaké 1-2 Mi171.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4112
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od niko »

Podla mna bude SAR takmer urcite riesena tym Bellom. MI 171 nema potrebne vybavenie na eventualne vyhladavanie padnuteho lietadla.

Inak podla Nka ma byt problem v tom, ze pri GO neboli vykonene predpisane ukony. Kedze v pripade GO a modernizacie strojov 8008 a 8024 kona prokuratura, je mozne, ze nieco nasli. Vyzera to na dalsi klinec do rakvy LOTN.
https://dennikn.sk/1037701/armada-ma-pr ... v/?ref=tit
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1441
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od Flader »

Neviem, ale kvôli dvom strojom by asi neodstavili celú flotilu. Jedine ak by sa nedodržiavali úkony aj pri rpedchádzajúcich GO.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4112
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od niko »

Flader myslel som to skor tak, ze ci vysetrovatelia, ktori vysetruju pripad GO a modernizacie 8008 a 8024 nenatrafili na nejaky dokaz zanedbavania GO z minulosti, ktory by sa tykal aj ostatnych strojov po GO ako naznacuje dennik N. Inak to by bol strasny pruser pre LOTN :!:
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1441
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od Flader »

No pri tom, že robili Mi-17 aj pre Afganistan tak by to bol asi posledný klinček do rakvy ak je to tak.

Ešte je otázne či sa má jednať o "papierové" nezrovnalosti, alebo "odfláknutý" servis. Ak to druhé, tak potom zrejme všetky peniaze naliate do modernizácie Mi-17 budú len tak vyhodené von oknom. Od LOTN ich už akosi ministerstvo naspať nemá ako dostať.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4112
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od niko »

Galko tvrdi, ze fakturovali opravy, ktore nevykonali. Ak je to pravda a v papieroch masiny su uvedene opravy, ktore neprebehli, tak je to na opravarensky podnik slusny skandal. Otazne je, ci to tak fakt je. MO zase mlci a tym vlastne samo vytvara priestor pre spekulacie.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4112
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od niko »

Gajdos pisal na fcb, ze momentalne prebiehaju v suvislosti s Mi 17 kontroly az do roku 2006, teda do roku v ktorom boli obstarane nove agregaty.
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1441
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od Flader »

To isté bolo aj v oficiálnom vyjadrení MO už včera doobeda. Vyzerá, že nejde o GO ale o samotné motori.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4112
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od niko »

Hop. Mas pravdu. Som si to nevsimol. Ale ako pises, problem bude najskor v motoroch. Myslim, ze po presetreni sa s tymto minister rad pochvali na tlacovke.
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1441
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od Flader »

Jeden známy má ž skúsenosti s dodávkou dôležitých dielov z Ruska. Na stroji kde je pomerne dôležitá presnosť im odišli prevodovky. Tak objednali nové z Ruska. PO ich dodaní ich dali skontrolovať a zistili, že s v horšom stave ako tie "pokazené". Po rozobratí vyšlo najavo, že boli zložené z použitých dielov opatrené riadnou vrstvou farby... Pokiaľ je to tak isto aj v tomto prípade tak sa jedná o riadny ...
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4112
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od niko »

Flader trafil si klinec po hlavicke. Prave kvalita ND a servis su slabe stranky ruskej leteckej techniky. Ono to na papiery, v zmluvach vsetko pekne vyzera, no prakticky kazdy zahranicny uzivatel ma problem udrzat rusku techniku v chode. Vlastne je to skoda, kedze technika sama o sebe nemusi byt zla.
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1441
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od Flader »

Pokiaľ tie problémy siahaj´naozaj až do roku 2006 tak potom tam ten "galkov" kostlivec v skrini je hodne dlho. (a bol tam teda aj za neho)
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1441
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od Flader »

nezrovnalosti v súvislosti so zabezpečením agregátov v rokoch 2006 - 2015
Takže zase len potvrdenie, že sa to týka hlavne motorov.

http://www.mosr.sk/41423-sk/minister-ga ... kov-mi-17/
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4112
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od niko »

Mna trochu prekvapila ta formulacia z linku na aktualitach, co si zavesil vo vedlajsom vlakne a teda, ze "Čo sa týka zvyšných vrtuľníkov Mi-17, ďalšie dva by mali byť k dispozícii v najbližších dňoch po vykonanej kontrole a ďalšie dva po generálnej oprave, ktoré sa nachádzajú v Trenčíne." Dobra sprava je, ze generalkuju obidve masiny: 8008 a ta druha bude s najväcsou pravdepodobnostou 8024. Co ale nechapem je, jak sa z 8 strojov dostali na 3 letuschopne. Ale asi sa to bude tykat len strojov LPZS. Tam by to sedelo. 3 su v sluzbe, dve sa generalkuju. Asi bude najlepsie si tu tlacovku pozriet jak to bolo myslene.
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1441
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od Flader »

Mno alebo už dožívajú Mi-17 u 1. letky. Asi sa už netrpezlivo čaká na príchod ďalších BH a odpis Mi.
Ako to je vlastne sa nadobúdaním operačných spôsobilostí u BH? Počítam, že ich nemajú ešte na 100%, či sa mýlim?
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od klingy »

Flander, len poznamka, motory v nasich masinach su na 99% z Ukrajiny nie z Ruska dizajn je sice Klimova, ale vyroba prebehiehala v Motor Sich...
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: Vrtulníky pro OSSR

Příspěvek od klingy »

Flander, len poznamka, motory v nasich masinach su na 99% z Ukrajiny nie z Ruska dizajn je sice Klimova, ale vyroba prebehiehala v Motor Sich...
Odpovědět

Zpět na „Letecká technika“