OSSR - nový stíhací letoun

Odpovědět
Suger
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 157
Registrován: 6/2/2018, 20:41

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od Suger »

Ten článok v SME nestojí ani za fajku dymu. Martin Kugla je taký ten mediálny žoldnier, marketér (politológ, ) , on je známi "bloger", ktorý sa vyjadruje k všetkému od električiek a ekologickej MHD v BA, až po zahraničnú politiku. Jeho články k zahraničnej politike si rád prečítam, ale články k armáde a k letectvu sú čistá katastrofa. Jeho argumenty sú tak smiešne...
"...Trebárs v hypotetickom konflikte s Ruskom.Lenže aj v tomto scenári je ich použitie veľmi otázne. Pravdepodobne budú ruskými raketami zničené ešte na letisku. Totiž žiadny plán vyzbrojovania nepočíta s budovaním protiraketovej obrany letiska Sliač... Superdrahé F-16 tak budú sedieť na letisku ako kačky čakajúce na strely poľovníkov." Našich 14 modrných stíhačiek je plne kompatibilných so strojmi našich spojencov v NATO. Prečo by sme mali viesť individuálne konflikt s Ruskom, autor je na práškoch? Ale náš vklad (14) do celkovej sily NATO je nezanedbateľný ku kolektívnej obrane. Autor nepochopil o čom je NATO. Štyri lietadlá navyše, už nie šesť? Kugla prišiel na to, že OSSR stačí 10 lietadiel, predtým tvrdili, že stačí 8...:) Čo "argument" to skvost.
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od Arthur »

niko píše:Tak v jednom ma Wasp pravdu. Nadavanie na F-16 a vychvalovanie neamerickeho Gripena je casto argumentom proruskych trollov. Pre mna je tento kuglov clanok len lacnym a neuspesnym pokusom zaujat. Koho dnes na Slovensku este zaujima Gripen a jeho prehra v tendry spred dvoch rokov ? :roll:
Napr. mňa to zaujíma a dúfam, že aj všetkých tých čo s tým mali v 2018 problém a tak skromne predpokladám, že to bude väčšina neputinovských čitateľov SME :roll:
niko píše:Wasp: Nie je to tak davno, ked sme autora clanku na tomto fore upozornovali, ze jeho retorika je rovnaka ako nasich proruskych Kotlebovcov. Takze nic nove. Napriek tomu, tu ma fanklub, ktory ho po jeho odmlke privytal slovami, ze dobri holubi se vraceji. :roll: Ale nie je sa co cudovat. Urcita predposratost z Rusov patri ku zakladnym spolocenskym vlastnostiam Slovakov. Casy, ked sme sa postavili najsilnejsej armade na svete (co zajtra oslavujeme) su uz davno prec...
Áno s našimi "bratrami" sme v 1938 (zopakovali sme si to v 1968) skrz politické vedenia tú predposratosť teda ukázali. Veľmi správne sme v 1944 teda to už len my Slováci vycítili čo by dovtedajší verní kolaboranti a bojovníci na východnom fronte, že je čas zmeniť čo by republika stranu a pridať sa k protihitlerovskej koalícii bez ľudáckeho prezidenta, vlády a ich nochsledov. Našťastie nikdy nebolo neskoro a česť pamiatke tých nielen Slovákov v SNP, ktorí sa postavili tyranovi a bojovali za slobodu a demokraciu* aspoň na cca tri roky tj. do 1948 lebo potom sme opäť zlyhali.

P.S. * a áno uvedomujem si, že dvoj mesačné povstanie nebolo vojensky ako bitka úspešné, ale politicky ako vojna áno
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4117
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od niko »

Arthur co mi tu vysvetlujes ? V 1944 sme sa postavili najsilnejsej armade a bojovali. Je tak? Je. Co chces diskutovat ? :roll: Dnes sme vysrati uz aj z ruskych trollov. A kuglovci a jemu podobni by boli najradsej, keby nam nasu krajinu branili vsetci ostatni len nie my. Ved naco su nam lietadla, ked maju Rusi rakety ? Uplne infantilne. :roll: NATO v Europe len caka aby nam mohlo suplovat sposobilosti, aby sme my usetrili ...
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od Arthur »

niko píše:Arthur co mi tu vysvetlujes ? V 1944 sme sa postavili najsilnejsej armade a bojovali. Je tak? Je. Co chces diskutovat ? :roll: Dnes sme vysrati uz aj z ruskych trollov. A kuglovci a jemu podobni by boli najradsej, keby nam nasu krajinu branili vsetci ostatni len nie my. Ved naco su nam lietadla, ked maju Rusi rakety ? Uplne infantilne. :roll: NATO v Europe len caka aby nam mohlo suplovat sposobilosti, aby sme my usetrili ...
29.8.1944 sme sa !!! Slováci !!! postavili Tretej ríši lebo najsilnejšia armáda tj. vtedy už sovietska ich už hnala na západ (a spojenci už boli vylodení na Sicílii i Normandii a dokonca Cannes a Toulon).
Naša armáda žiaľ nie je len o 8, 10, 12, 14 ks F-16V Block 70/72, ale je hlavne postavená na pozemných silách, ktoré sú v dezolátnom stave. O iných spôsobilosťiach ani nehovoriac.
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4966
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od Juraj Tichý »

Wasp: Kugla nie je žiaden novinár. Kugla je zamestnaný ako realitný maklér.
Človek, co si dokáže odporovať po pár vetach.
Najprv ma NATO prebytok stíhacích kapacít, aby ich nasledne Rusko nicilo este na zemi.
Demagogia, polopravdy a klamstvo sú základným pracovnym nástrojom.
Naposledy upravil(a) Juraj Tichý dne 28/8/2020, 23:11, celkem upraveno 1 x.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4117
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od niko »

Arthur: A ? Co to vypoveda o odvahe tych ludi ? Noze si este raz precitaj o com piseme. Ty dnes ked ti v radiu vyhlasia vyberies zo skryne polovnicku pusku a pojdes na rok zit do lesa a bojovat ? Lebo vtedy to dobrovolne urobilo 25.000 ludi !!! Dalsich takmer 50.000 narukovalo do armady. A ked sme uz pri tej predposratosti, tak aj slovenski fasouni mali par operacii, z ktorych tuhne krv v zilach. Kto tu riesi politiku prosim ta ?
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od Arthur »

niko: A ja snáď spochybňujem tých hrdinov v SNP. Nejaký problém s čítaním textu s porozumením?
Mne hlavne tuhne krv zo slovenských fašounoch a nenadchýňajú ma ich akcie na východnom fronte po boku nacistov takže nehnevajte sa ja v tomto politiku neoddeľujem. Akcia by bola keby východoslovenské divízie z predvečer SNP neváhali a nedali sa nacistami odzbrojiť a pridali sa k povstaniu. Tam sa mali činiť.

P.S. ZBYTOČNE STE TÉMU ODKLONILI OD ČLÁNKU.
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4117
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od niko »

Tak hlavne vychodoslovenske divizie neboli odzbrojene v predvecer povstania a tiez sa cast z nich na odpor aj dala, ale to je ina tema. Rad ti to vysvetlim v tomu urcenom vlakne. Tuto plati to, co som napisal a co si ty nepochopil. Dnes su ludia predposrati aj z ruskych trollov a pre hrozbu ruskych rakiet radsej nechceju ani letectvo, niekedy nemali problem sa postavit najsilnejsej armade a rok s nou bojovat. No a Kugla len pise to, co chce tato skupina ludi pocut. Vsetko je drahe, tak naco to kupovat a proti Rusom aj tak nemame sancu, postavme tazku brigadu a zvysne nech nam vybavi NATO. Takto dobre usetrime a postavime skoly a nemocnice. :roll:
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od Arthur »

Nemusíte my nič vysvetlovať môj dedo bol partinázán, ktorý to v SNP dostal pod lopatku a noviny ktoré čítaval a ja som ich pokaždé u neho nachádzal neboli SME ale Bojovník. Ale vyslovene ma kokrí ak nejaký Wasp označí SME za proruské po tom čo si zažili za mečiarizmi/slotovizmu a v podstate aj ficizmu.

A čo sa týka toho podstatného tak tam sa dlhodobo nezhodneme akým smerom sa majú OSSR uberať a čo má MOSR vykonávať. Dúfam resp. som presvedčení, že sa to toto volebné obdobie podarí na prospech celku OSSR a nie len jeho časti. Vidím, že si stále idete svoje. Ten Kugla predsa nikde nepíše, že sa stíhačky nemali kupovať tak ako som to ani ja nehovoril. Je to ako hrach na stenu hádzať...
A ako aj daňovo-odvodového poplatníka ma zaujíma efektivita, hospodárnosť, účelnosť a účinnosť (hodnota za peniaze) a vonkoncom sa nestotožnujem so závermi Útvaru hodnoty za peniaze MF SR: Hodnota za peniazeprojektuNákup viacúčelových taktických lietadiel pod vedením Štefana Kišša.

P.S. pokiaľ aj do vzdelávania vojakov a špičkovej vojenskej nemocnice tak som všetkými desiatimi za.
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4117
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od niko »

Ok Arthur. Podme radsej k veci.
To, ze sa ty nestotoznujes so zaverom Utvaru hodnoty za peniaze, ze sa ti nelubi F-16 a ich pocet atd. je tvoj osobmy nazor a neberiem ti ho. Chvala Bohu tu ma to mame povolanejsich aby o tom rozhodli. Rozhodnutie padlo pred dvoma rokmi, vec je uzavreta. Dnes uz ku kritikom nakupu nepatri ani sucasny minister. Tento kuglov clanok je len recyklat tych debat, co tu prebiehali pred dvoma rokmi. Nic nove neprinasa a ako pisal Wasp, este ma aj proruske prvky.Pre väcsinu z nas uplne zbytocny clanok.
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od Arthur »

Uvidíme...

Žiadne proruské prvky tam niesú tie tam vidia len priaznivci akvizície 14 ks F-16V Block 70/72. Aké prekvapivé...
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4966
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od Juraj Tichý »

Arthur: typicky broukpytlikovske. UHP plna odbornikov vyvodila zavery, ale ty s nimi nesuhlasis. Vies o tom ho*no, lebo si ponuku SAABu nevidel, ale so zavermi sa nestotoznujes.
Je to ako keby matematik vyratal nejakú zlozitu integralnu rovnicu a ja nebudem súhlasiť s jeho zavermi, pričom moja schopnosť vyrátať danu rovnicu sa momentálne rovna nule.
Ale chapem. Americania na mesiaci nepristali, vakcíny spôsobujú autizmus a Austrálčania su herci plateni NASA. :roll:
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od Arthur »

Uvidíme...

P.S. a tie myšlienky v poslednej vete si nechajte pre Zem a vek, sputnik či hlavné správy...
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
Wasp
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2463
Registrován: 24/6/2014, 15:46

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od Wasp »

Vakcíny a zdravotní nezávadnost.
V mém okolí je docela dost lidí, jejichž děti mají po očkování zdravotní problémy autoimunitního rázu, exémy atd. Za mě je potřeba s vakcínami nakládat opatrně a posuzovat dítě od dítěte různě. Dnešní praxe je narvat do dítěte co nejvíce co nejdříve, ale to takhle plošně prostě nejde.
Samozřejmě - doktoři prakticky, až na výjimky, považují vakcíny za zcela bezpečné. Tedy nějaký nárok na kompenzaci za pokažené zdraví dítěte se velice těžko dostává.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od Julesak »

Radšej sa vráťme k stíhačkam...
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od kenavf »

Wasp píše:Vakcíny a zdravotní nezávadnost.
V mém okolí je docela dost lidí, jejichž děti mají po očkování zdravotní problémy autoimunitního rázu, exémy atd..
Vo svojom okolí nepoznám nikoho kto by mal(alebo jeho deti) problémy z očkovania alebo že by si to aspoň myslel.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Suger
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 157
Registrován: 6/2/2018, 20:41

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od Suger »

Ďaľšie video z výcviku slovenských pilotov zo základne COLUMBUS AIR FORCE BASE, Mississippi. Video dopĺňa videá ktoré sem už dával Niko, a je tu aj odpoved pre Skeleta. Tu v tomto videu je vidieť, že pilot a aj "inštruktor" posádky T-38 Talon sú slovenskí piloti, ďaľší zo slovenských pilotov na výcviku v USA...
https://www.youtube.com/watch?v=6bJE8w_ ... riotism%21
mikojan29
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 907
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od mikojan29 »

Suger

:up:
"Alea iacta est"
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4117
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od niko »

Inak len tak pre zaujimavost. Vcera som videl sadat na Sliaci hotovost MIG-29. Ovesane boli s pridavnymi nadrzami tak, ze vyzerali jak bomberderi. Takze minimalne taky efekt mala strata jedneho stihaca, ze dnes uz lietaju s dvoma-troma palivovymi nadrzali aj hotovost.
Wasp
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2463
Registrován: 24/6/2014, 15:46

Re: Nový stíhací letoun pro OSSR

Příspěvek od Wasp »

Jakou výzbroj nosí ?
Odpovědět

Zpět na „Letecká technika“