Mi-171 SOF

Odpovědět
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1872
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Mi-171 SOF

Příspěvek od El Diablo »

České vrtulníky dostaly nové rotační kulomety, pancéřování i avioniku
Velikost textu:
21. 4. 2015 20:46, autor: kat
Praha - Česká armáda má sedm modernizovaných dopravních vrtulníků pro speciální bojové operace, které se dva roky předělávaly v leteckých opravnách LOM Praha. Modernizaci helikoptér zaplatila vláda Spojených států a vyšla v přepočtu na 700 milionů korun. Upravené vrtulníky už využívají české speciální síly, podobně jako armády nejvyspělejších zemí. "Vrtulník je schopen působit kolem celého světa za všech povětrnostních a klimatických podmínek," řekl zástupce velitele základny v Náměšti nad Oslavou Petr Čepelka.
Speciálně upravené stroje mají novou avioniku, navigaci nebo pancéřování a spojují tak to nejlepší z ruské techniky se špičkovými západními technologiemi. "Výbava celkově ulehčuje pilotovi a dává mu možnost soustředit se na let samotný tím, že mu nechává prostor, aby se soustředil na taktickou situaci," vysvětlil instruktor pilotů pro speciální operace Mi-171 SOF.

Armáda nyní také může využívat dva rychlopalné rotační kulomety minigun, které za sekundu vystřelí až 50 ran. "Při takové kadenci dopadu ran v okolí cíle není normální člověk schopen dál vést bojovou činnost a řídí se jenom pudem sebezáchovy," popsal palubní střelec vrtulníků Mi-171 SOF.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... -avioniku/
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1417
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Mi-171 SOF

Příspěvek od danny1691 »

Palubní střelci ze 22. základny vrtulníkového letectva absolvovali
na vrtulnících Mi-171 Š střelby rotačním kulometem M134D-H ráže 7,62 × 51mm Minigun a kulometem PKM ráže 7,62.

Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
mrfelix
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 220
Registrován: 30/10/2012, 08:43

Re: Mi-171 SOF

Příspěvek od mrfelix »

To budou lítat takto s jiným kvérem (a jiným střelivem) na každej straně?
Na tréning je to asi ok.

Vrtulníky jsou vybavený pekně, slovenský černý jestřábi jsou s tím zatím nesrovnatelný.
Obrázek
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Mi-171 SOF

Příspěvek od Skeptik »

Známky za akustický projev:
PKM ... 9; ten "elektrický zubní kartáček" :wink: ... max. 3
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Odpovědět

Zpět na „Letecká technika“