Výběr lehkého vozidla 4x4 pro AČR

Odpovědět
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1747
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: Výběr lehkého vozidla 4x4 pro AČR

Příspěvek od Nesher »

MO a AČR se rozhodly, po té co byl rozpočet MO posílen (nebo se přealokovaly nevyčerpané zdroje z předchozích let?) urychlit akvizici náhrady vozidel UAZ a LR, místo původně plánovaného roku 2023 bude tender spuštěn již letos.

https://www.lidovky.cz/domov/opata-arma ... _domov_ele
juhelak
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 187
Registrován: 28/2/2017, 15:08

Re: Výběr lehkého vozidla 4x4 pro AČR

Příspěvek od juhelak »

tak to je fajn zpráva. myslím že výměna třeba UAZ by se vesla několikrát do nespotřebovaných financí které každoročně zbývají..tak pro je rychle a lehce nevyměnit hned..navíc tady se dá kompletní výměna stihnout třeba do roka..tá výroba jede mnohem rychleji než u bvp.
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1747
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: Výběr lehkého vozidla 4x4 pro AČR

Příspěvek od Nesher »

MO chce urychlit výměnu vozidel UAZ a LR, MF je proti.

https://www.novinky.cz/domaci/507423-ar ... m=z-boxiku
Uživatelský avatar
Padouch
praporčík
praporčík
Příspěvky: 365
Registrován: 12/9/2008, 22:07
Bydliště: Bystřec City

Re: Výběr lehkého vozidla 4x4 pro AČR

Příspěvek od Padouch »

MO vyhlásilo veřejnou zakázku na pořízení osobních terenních automobilů, lhůta pro podání nabídek je 4.10.2019
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1747
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: Výběr lehkého vozidla 4x4 pro AČR

Příspěvek od Nesher »

Padouch píše:MO vyhlásilo veřejnou zakázku na pořízení osobních terenních automobilů, lhůta pro podání nabídek je 4.10.2019
Tak to jsem zvědavý, Jeep, Toyota, Mercedes nebo něco jiného? Nebyl by odkaz na podrobnosti? Počty, požadované parametry, odhadovaná cena......
Uživatelský avatar
Padouch
praporčík
praporčík
Příspěvky: 365
Registrován: 12/9/2008, 22:07
Bydliště: Bystřec City

Re: Výběr lehkého vozidla 4x4 pro AČR

Příspěvek od Padouch »

Nějaké informace k zakázce jsou zde

https://nen.nipez.cz/SeznamPlatnychProf ... -310920815
juhelak
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 187
Registrován: 28/2/2017, 15:08

Re: Výběr lehkého vozidla 4x4 pro AČR

Příspěvek od juhelak »

Aha tak to jsem necekal..vim ze par mesicu zpet se o tom mluvilo, ale stoplo to MF. Zrejme celou akvizici rozdelili, bude to nejspíše rychlejsi..zacnou s tou nejlehci variantou nahrady UAZ..to vedle bvp bude na ACR videt nejvic až se jich zbavi. Tam asi muzou vzít cokoli a nikdy to nebude uplne spatne. cim jednodussi stroj tím lepe..asi snad budou poptávat i varianty s korbou.

Edit: tak sem projel tu dokumentaci..nejaky blizsi specifikace sem tam nenasel..jako minimalni požadavky vozidla..mozna to bude nekde v tech dalších. Jen ze minimálně v první dodávce to bude 100 vozů a celkove v rámcové se odebere minimálne 600 kusu a cena bude mít váhu 70%, zbytek spotřeba a narocnost na servis. Takze to vidím spis nejaka lowend co se vejde do specifikací a pak se budou zlobit na vojskových zkouškách s tím jako s perunem nebo helmama. Obecne SVOZ s tim preprodaným čínanem by to mohl mít jako ulitbu a cenove bude asi vycházet ze všech nejlépe.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13143
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Výběr lehkého vozidla 4x4 pro AČR

Příspěvek od Rase »

Mě ty počty pořád přijdou hodně nízké a to i vzhledem k velikosti AČR. V roce 2017, kdy se začala řešit zakázka, tak AČR provozovala zhruba 1500 lehkých terénních vozidel s hmotností do 4 tun. tedy to teď vypadá, že najednou stačí jen cca půlka... přijde mi, že i u vrtulníků a všeho se kupuje jen půlka, aby se ušetřilo, a doufá se, že někdy v budoucnu nová vláda dokoupí zbytek. To je ale dost bláhové...
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1747
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: Výběr lehkého vozidla 4x4 pro AČR

Příspěvek od Nesher »

Padouch, díky!

Rase, není náhodou záměrem nahradit tu druhou půlku něčím větším a obrněným? Já jsem to odpočátku tak chápal.
juhelak
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 187
Registrován: 28/2/2017, 15:08

Re: Výběr lehkého vozidla 4x4 pro AČR

Příspěvek od juhelak »

tak minimální odber je 600, popis vozidla 4x4 pro pohyb na komunikacích a v terenu. to vypadá na zakázku čistě na výměnu UAZ, kterých je priblížně podobný počet kolem 600, není tam nic o tom ze by mel mich nejakou balistickou odolnost takze to k tomu svádi..cimž ty počty vesmes odpovídají. Trochu sem se jen podivil ze tohle polocivilní ternénní vozidlo ma byt provozováno až 20 let, což je docela dost..jasné UAZ slouží mnohem déle..ale kdybych to srovnal třeba s vozy pro policii, tak tam obměnují par po mnohem kratší době.
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1441
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Výběr lehkého vozidla 4x4 pro AČR

Příspěvek od Flader »

Zase na druhej strane u polície tie vozidlá najazdia za rok asi viac km (až na výnimky ako sú technici a podobne).
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3820
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Výběr lehkého vozidla 4x4 pro AČR

Příspěvek od Scotty87 »

Toyota Land Cruiser 70 bude mít určitě velké šance zabodovat. Zvlášť když autosalon Dajbych postavil na Land Cruiseru dva výsadkářské speciály které už vojáci údajně testovali.
Uživatelský avatar
royal
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 118
Registrován: 19/4/2017, 15:21

Re: Výběr lehkého vozidla 4x4 pro AČR

Příspěvek od royal »

Scotty87 píše:Toyota Land Cruiser 70 bude mít určitě velké šance zabodovat. Zvlášť když autosalon Dajbych postavil na Land Cruiseru dva výsadkářské speciály které už vojáci údajně testovali.
Nějaký zdroj? Jinak Toyota je IMHO asi nejvhodnější vozidlo pro náhradu UAZ (jak LC tak Hilux). Jsem zvědavý jestli výsadkáři zařadí LRPV Gepard, které bylo pravděpodobně vytvořeno za účelem nahrazení jejich vozidel, osobně se mi to vozidlo líbí i svými parametry. Jako těžší vozidlo by mi nevadilo ani víc LMV (ale muselo by se kupovat přímo a ne s neuvěřitelnou přirážkou od překupníka), ale Hawkei ani JLTV taky vypadají dobře. Zvlášť ve světle poslední "objednávky" od Litvy, ve které jsou nabízeny s velmi dobrou cenou.
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: Výběr lehkého vozidla 4x4 pro AČR

Příspěvek od Arthur »

Keďže sa budú nahrádzať vozidlá UAZ, sú nejaké minimálne operačné požiadavky zrejme okrem 4x4 a 5 dverí čo musí uchádzač splniť ?
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3820
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Výběr lehkého vozidla 4x4 pro AČR

Příspěvek od Scotty87 »

royal píše:Nějaký zdroj? Jinak Toyota je IMHO asi nejvhodnější vozidlo pro náhradu UAZ (jak LC tak Hilux). Jsem zvědavý jestli výsadkáři zařadí LRPV Gepard, které bylo pravděpodobně vytvořeno za účelem nahrazení jejich vozidel, osobně se mi to vozidlo líbí i svými parametry. Jako těžší vozidlo by mi nevadilo ani víc LMV (ale muselo by se kupovat přímo a ne s neuvěřitelnou přirážkou od překupníka), ale Hawkei ani JLTV taky vypadají dobře. Zvlášť ve světle poslední "objednávky" od Litvy, ve které jsou nabízeny s velmi dobrou cenou.
Pokud myslíte to testování vojáky tak jsem to četl v některém článku o Gepardu. Bylo to něco ve smyslu že s ním zkoušeli jezdit v terénu i vojenští řidiči. Ovšem kde to bylo si už nevzpomenu.
Uživatelský avatar
royal
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 118
Registrován: 19/4/2017, 15:21

Re: Výběr lehkého vozidla 4x4 pro AČR

Příspěvek od royal »

Pro zajímavost:
Společnost Dajbych nabízí na prodej jeden ze dvou modelů Toyota Gepard, které nabízela armádě. Druhý odlišný prototyp zřejmě zůstává u nich.

https://www.dajbych.cz/skladove-vozy/to ... renni-auto

Obrázek
Uživatelský avatar
Padouch
praporčík
praporčík
Příspěvky: 365
Registrován: 12/9/2008, 22:07
Bydliště: Bystřec City

Re: Výběr lehkého vozidla 4x4 pro AČR

Příspěvek od Padouch »

Kromě výběrového řízení na lehké terenní automobily vyhlásilo MO i výběrka na 70 vozů pro vojenskou policii, od klasických silničních, offroad až po SUV.
juhelak
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 187
Registrován: 28/2/2017, 15:08

Re: Výběr lehkého vozidla 4x4 pro AČR

Příspěvek od juhelak »

stále sleduji vývoj té zakázky na 4x4. ještě nejsou znamy účstníci, ale běží celkem živá debata nad ruznými požadavky. třeba tohle mě zaujalo a nevim co si o tom myslet..jestli porad jedou ve stylu víme co chceme nebo jestli to bude prvek který zvýhodní nejakeho ucastníka..

cituji :
Dotaz č. 3: „ABS – umožnit deaktivovat ABS u osobního terénního automobilu je technicky poměrně komplikovaná záležitost, která vozidlo zbytečně prodraží. Osobní automobil lze v terénu rychle a bezpečně zastavit i s funkčním ABS. Trváte na tomto požadavku nebo je přijatelné i vozidlo bez možnosti deaktivace ABS v terénu?“
Odpověď na dotaz č. 3: V reakci na dotaz zadavatel uvádí, že trvá na požadavku ABS s deaktivací při jízdě v terénu tak, jak stanovil v příloze č. 1 „Specifikace zboží“ rámcové dohody.

:(
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11572
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Výběr lehkého vozidla 4x4 pro AČR

Příspěvek od Zemakt »

Nevím jak u vozidel, ale u motorek je deaktivace ABS vcelku normální, ať už rovnou z výroby, či jen vyhozením pojistky. O nějakém výrazném prodražení lze těžko mluvit. A v určitých situacích to smysl má.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11572
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Výběr lehkého vozidla 4x4 pro AČR

Příspěvek od Zemakt »

Nevím jak u vozidel, ale u motorek je deaktivace ABS vcelku normální, ať už rovnou z výroby, či jen vyhozením pojistky. O nějakém výrazném prodražení lze těžko mluvit. A v určitých situacích to smysl má.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika a dělostřelectvo“